Студенти в Нидерландия - 21

  • 20 872
  • 303
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 412
Пиша ви на лично съобщение за пътуването, не е такава цената (34 евро за тримата общо в посока, извън час пик).

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 17:45 от chervenokoska_2

# 211
  • София
  • Мнения: 2 209
Може ли някой да сподели как се пътува най-удачно от Амстердам до Ротердам. Излиза ми цена 80 Евро на човек, ние сме трима, има ли по-изгоден вариант?
С групов билет - на сайта на NS разиграйте дата и брой пътници.
Червенокоска вече е писала, че е за извън час пик. 
https://www.ns.nl/kaartjes/bestellen/groepsticket-daluren

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 18:09 от Sunny bunny

# 212
  • София
  • Мнения: 1 184
С влак си е екстра, час и малко, на мен ми го дава на човек 17.90. Ако е извън пикови часове в малка група 17.00.
Ползвам това приложение на телефона https://www.ns.nl/en/travel-information/about-your-journey. Има разни хигринки в извън пикови часове за малка група или пък за деца по евтини билети. Но Червенокоска сигурно Ви ги е обяснила, аз съм й благодарна навремето като сподели.

# 213
  • Мнения: 4 050
Между Амст. и Ротерд. има влак. Онлайн  може да закупите групов билет за влака. Намалението е чувствително.

# 214
  • Мнения: 23
Много благодаря!

# 215
  • Мнения: 70
Може ли някой да сподели как се пътува най-удачно от Амстердам до Ротердам. Излиза ми цена 80 Евро на човек, ние сме трима, има ли по-изгоден вариант?
Купихте ли самолетни билети вече. Ние решихме сама да пътува. Взехме билети за отиване и връщане по младежката програма.

# 216
  • Мнения: 23
Може ли някой да сподели как се пътува най-удачно от Амстердам до Ротердам. Излиза ми цена 80 Евро на човек, ние сме трима, има ли по-изгоден вариант?
Купихте ли самолетни билети вече. Ние решихме сама да пътува. Взехме билети за отиване и връщане по младежката програма.

Още не сме купили самолетните билети. Синът ми настоява да отиде сам, но с баща му смятаме, че като за установяване има какво да помогнем. Той иска сам всичко да си избира и подрежда. Като познавам стаята му сега, не ми се мисли.......

# 217
  • Мнения: 1
Здравейте, от септември дъщеря ми е студентка 1- ви курс в Хага. Помощ за квартира?

# 218
  • София
  • Мнения: 1 397
Имам питане за лаптоп за университета.
В TU/e използват ли някакви, имат ли изисквания да е Хромбук например, ползват ли гугъл платформата за задачи, предаване на проекти?
Като цяло вашите студенти какви устройства ползват, като говорим за обучение в специалност Приложна физика, защото няма да пише есета например, а предполагам ще има повече задачи?

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 13:11 от Сойка

# 219
  • Мнения: 1 074
Имам питане за лаптоп за университета.
В ТУ използват ли някакви, имат ли изисквания да е Хромбук например, ползват ли гугъл платформата за задачи, предаване на проекти?
Като цяло вашите студенти какви устройства ползват, като говорим за техническа специалност ?
Да ползват. Синът ми ползва таблет.

# 220
  • София
  • Мнения: 7 075
Имам питане за лаптоп за университета.
В TU/e използват ли някакви, имат ли изисквания да е Хромбук например, ползват ли гугъл платформата за задачи, предаване на проекти?
Като цяло вашите студенти какви устройства ползват, като говорим за обучение в специалност Приложна физика, защото няма да пише есета например, а предполагам ще има повече задачи?

https://educationguide.tue.nl/practical-info/it-services Blush
Конкретно:
https://educationguide.tue.nl/practical-info/it-services/noteboo … vate-notebook-use
Освен това имайте предвид, че ще ви предложат и устройство от университета на префернциална цена, ако имате нужда. Мисля, че това се случваше след окончателния прием и след превеждането на таксата, но не помня точно...

На синът ми му е нужен лаптоп за някои изпити и както е споменато и в страницата на унито, не може да използва таблет.

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 13:24 от Слънчевата

# 221
  • София
  • Мнения: 1 397
Имам питане за лаптоп за университета.
В TU/e използват ли някакви, имат ли изисквания да е Хромбук например, ползват ли гугъл платформата за задачи, предаване на проекти?
Като цяло вашите студенти какви устройства ползват, като говорим за обучение в специалност Приложна физика, защото няма да пише есета например, а предполагам ще има повече задачи?

https://educationguide.tue.nl/practical-info/it-services Blush
Конкретно:
https://educationguide.tue.nl/practical-info/it-services/noteboo … vate-notebook-use
Освен това имайте предвид, че ще ви предложат и устройство от университета на префернциална цена, ако имате нужда. Мисля, че това се случваше след окончателния прием и след превеждането на таксата, но не помня точно...

На синът ми му е нужен лаптоп за някои изпити и както е споменато и в страницата на унито, не може да използва таблет.

Енциклопедия си , Слънчева! Благодаря!

# 222
  • София
  • Мнения: 7 075
Не съм енциклопедия, но същите въпроси ме вълнуваха и мен миналата година. А аз винаги предпочитам първо да преровя първоизточника... и знанията ми се свеждат до Айндховен и ТУ. Blush

Моят син не се възползва от офертата на унито, защото с парите от бала си купи лаптоп. Предложеният от тях в нашите магазини беше в порядъка на 4 - 5000 лв, от ТУ можеше да го вземе за 1000 евро. Аз не разбирам, но той каза че е с добри параметри, но в крайна сметка решихме, че това е техника, която морално остарява бързо и няма смисъл...
Та, мисълта ми беше, ако тепърва ще подготвяте техниката, не бързайте. Ако пък не му хареса предложеното от ТУ, то винаги може да вземете нещо в рамките на няколко дни.

# 223
  • София
  • Мнения: 1 397
Не съм енциклопедия, но същите въпроси ме вълнуваха и мен миналата година. А аз винаги предпочитам първо да преровя първоизточника... и знанията ми се свеждат до Айндховен и ТУ. Blush

Моят син не се възползва от офертата на унито, защото с парите от бала си купи лаптоп. Предложеният от тях в нашите магазини беше в порядъка на 4 - 5000 лв, от ТУ можеше да го вземе за 1000 евро. Аз не разбирам, но той каза че е с добри параметри, но в крайна сметка решихме, че това е техника, която морално остарява бързо и няма смисъл...
Та, мисълта ми беше, ако тепърва ще подготвяте техниката, не бързайте. Ако пък не му хареса предложеното от ТУ, то винаги може да вземете нещо в рамките на няколко дни.

Научих си урока и вече знам да проверявам на сайта. Има информация за почти всичко, не съм свикнала на такива глезотии.

Благодаря!

# 224
  • Мнения: 1 693
Дъщеря ми се възползва от офертата на университета. Доволна е и от лаптопа и от екстрите към него. Идва инсталиран с всичко необходимо за първокурсници и цената беше много надолу, за параметрите, които има. Те имат договор с фирма и ги взимат на едро. Освен това плащат 500 евро и ако завършиш до пет години не ги връщаш.

Общи условия

Активация на акаунт