Септемврийчето подритва вече, а пък термина е още надалече!

  • 10 325
  • 462
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 447
Христос Воскресе, момичета!
Желая ви здраве и здрави и пухкави бебета на финала.
Тотолитка,пази се. Стискам палци всичко да е наред! 🩷

# 316
  • Мнения: 211
Момичета, има ли смисъл от възглавниците за бременни? Последните дни спя доста зле и усещам, че ме боли кръста и се въртя нощем, защото не мога да си намеря място и все не ми е удобно. Дали такава би подобрила положението или е излишна Thinking

# 317
  • Мнения: 829
Честит празник, момичета!
Как изкарахте празниците? Аз се отдадох на много ядене... 🤣
В събота купихме количка. За тези, които не са от София, а Стара Загора им е близко, много съм доволна от обслужването в Бебе стил. Човека ми показа всичко за количката, която бях набелязала, без да го питам, обясняваше, показваше разликите между моделите, донесе ми кашоните от всички цветове, за да ги видя и избера цвят. Донесе  играчка бебе,която сложи и обясни защо е важно да има наклона на краката (тази сгъва на седалката, която я имах и на предната количка ,но не се бях замислял защо е) , това е важно да е така да са наравно коленцата с главата при бебета за кръвообращението и отделно иначе бебето се свличане надолу като лежи (това е вярно, лятната ми количка нямаше такова и постоянно се дразнех,че е свлякан, но едва сега осъзнах защо е било така). Сложи 10 литрова туба да пробвам с нея количката. Общо взето страхотно отношение и накрая си тръгнах с количка. Рязко смених решението за цвета, дано не съжалявам 😃
Китана, аз ще се повторя, но си взех първата бременост и така и не съм я ползвала, но и тогава и сега, поне към момента, нямам проблеми със съня.

# 318
  • Мнения: 296
Аз възглавницата за бременни я ползвах толкова много, дори и след като родих докато кърмих.
Сега вече си спя с нея ,супер ми е на мен поне🫶
А за празниците супер минаха при нас . Сега на 10ти заминавам на почивка до края на месеца

# 319
  • Мнения: 54
Момичета, има ли смисъл от възглавниците за бременни? Последните дни спя доста зле и усещам, че ме боли кръста и се въртя нощем, защото не мога да си намеря място и все не ми е удобно. Дали такава би подобрила положението или е излишна Thinking

За рождения ми ден мъжа ми ми подари.
Аз мислех, да си взема като понапредна с корема, защото за сега нямам проблеми със съня. Пробвах я и мога с нея мога и без нея. Наистина една идея по-удобно е и ме ограничава да отивам да лягам по корем. Минусите за мен са, че е много голяма и ми е като преграда между мен и мъжа ми Grinning и пак понеже е голяма и като искам да се завъртя е неудобно. Според мен виж с някоя обикновена възглавница да си сложиш между краката. Ако ти е по-добре така си вземи, ако ти е неудобно няма смисъл.
Поне при мен плюса е, че на мъжа ми много му допадна да спи с нея та ако не аз той ще я ползва Joy Също така се води и възглавница за кърмене.

# 320
  • Мнения: 28
Възглавницата си я ползвах, макар да не беше от най-удобните. Беше ми доста твърда, но накрая вече добре, че беше тя да подпира гърба от тежестта на корема. Зависи каква си вземеш. Моята беше тип полумесец. На близка приятелка взех за подарък от другия тип, който е като голямо “П”. Според мен ще е по-удобно, защото като се завърташ няма да има нужда да въртиш и възглавницата. Но и с 1-2 допълнителни възглавници би било също удобно. Една за гърба и една за между краката. Евентуално някоя малка и ниска за под корема.

# 321
  • Мнения: 473
Привет момичета - мислите ли да правите фотосесии с коремче? Чудя се кога би било най-подходящо и май клоня да е в близкия месец. Така ще съм в шести месец, достатъчно коремче за снимки и ще изпреваря големите жеги. Като цяло не съм разглеждала фотографи още, та ако имате изпитани предложения ще се радвам да ги чуя Simple Smile

# 322
  • Мнения: 57
Привет момичета - мислите ли да правите фотосесии с коремче? Чудя се кога би било най-подходящо и май клоня да е в близкия месец. Така ще съм в шести месец, достатъчно коремче за снимки и ще изпреваря големите жеги. Като цяло не съм разглеждала фотографи още, та ако имате изпитани предложения ще се радвам да ги чуя Simple Smile

И аз мисля да правя, но живот и здраве към 7-8 месец, за да имам голям корем 😁
За фотографи нямам идея, ако попадна, ще споделя.

# 323
  • Мнения: 3 742
И аз мисля да си правя, правила съм и с първата бременност. Беше забавно. Тогава фотографката ме посъветва да си запазя час между 7-8 месец, но не по-късно от края на осми. Ходя при една фотографка в Пловдив. Мисля и фотосесия с новородено да правя, че с дъщеря ми беше много ковидно и се въздържахме.

# 324
  • Мнения: 829
Правих с първото дете навън, тази бременност искам да е в студио, като имам някаква идея каква да е. Предния път беше може би около 2 седмици преди раждането.  Сега може би живот и здраве началото на август.

# 325
  • Мнения: 211
Аз за момента имам уговорка само за бебешка фотосесия за след раждането. Мисля с ММ да си направим ние фотосесия, понеже той се занимава любителски с фотография и има хубава техника. В тази връзка си събирам идеи за снимки от нета. Blush

# 326
  • Мнения: 48
Здравейте,
Връщам се от преглед с колебливо настроение. Бебчето е добре, което е и най-важно. Бях се притеснила, защото не го усещам, а пък не съм била на преглед месец и имах нужда да го видя.
Колебанията идват от една, с извинение, пишка. 😃 До сега всеки път потвърждаваха, че ще бъде момиче и аз така се бях настроила. (Винаги съм искала момиче)
Та аз реагирах първоначално много добре, но след това усетих разочарование и в ММ и в майка ми и в най-добрата ми приятелка, което доста ме разтрои.
Гузно ми е заради емоциите, които изпитвам, защото са егоистични и не искам детето се чувства нежелано.
На 22ри съм на ФМ и вече официално ще разберем.
Сега се заривам в работа, пък довечера ще му мисля.

# 327
  • Мнения: 28
Здравейте. Аз фотосесия не съм си правила, като бременна, но на каката правихме за Коледа при Best moments photography. Имат Фейсбук и инстаграм и можете да ги разгледате. Уникални снимки правят и даже наскоро имаха пост, че си търсят бременни мами за снимки. Бяха ми препоръчани от близка и останах много доволна.
Иначе аз днес минах втората фетална в 22+6 г.с. Прегледа беше повече от обстоен. Бебка си беше завряла дупето ниско в таза и лекарката ме прати да се разходя и да пия нещо, за да се размърда и да може да огледа добре бъбреците и малкия мозък. Всичко е повече от добре на този етап. Измериха я 603гр. Върви по-едра от кака си на този етап от бременноста. Следващата ми ФМ е чак вече средата на юни в 29 г.с. Следващата седмица съм на ЖК и на мамолог, който ми е част от пакета.

# 328
  • Мнения: 211
За всички, които не са във фейсбук групата или такива, които не са видяли поста за отстъпките, в Хиполенд ще има 25% на всички стоки на 10 и 11 май /петък и събота/.

В тази връзка да задам въпросче за бебешките биберони и залъгалки, защото мисля да се възползвам от намалението и да купя някоя друга биба и шише. Каква е разликата между каучуковите и силиконовите и кои са по-подходящи според вас ?

# 329
  • Мнения: 5 447
Фотосесия мисля да правя, ама айде да видим накрая ще се навия ли Grinning
Потребител,разбирам те напълно, аз все още обаче мисля,че при мен сбъркаха, да видим.
За Бибите - каучукови. По - меки са и им е по - лесно на бебетата.

Общи условия

Активация на акаунт