Високо кръвно, пулс, аритмия. Небилет

  • 337
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,

Преди близо два месеца, вечерта около 20:00 часът, изпитах забързан пулс. Бях си ОК преди това. Не съм се вълнувал. Шашнах се, меря кръвното 170/100 пулс 117. Ходих до спешното в Окръжна болница Варна, докато чаках 1 час да ме прегледат кръвното падна на 145, пулса се поуспокои на около 100. Дадоха ми някво пръснало за под езика, да си пръскам при нужда. Прибирам се, не можах да спя цяла вечер от пулса, на сутринта в спешния кабинет в Терапията. Правят и там кардиограма всичко е  ОК, кръвното около 140 пак. Дават ми Небилет 1/2 на ден.

Почвам да го пия, правя хранителен режим, правя кардио, не пуша, не пия алкохол и кафе, не ям сладко. Кръвното варира, като го меря по няколко пъти на ден - 120-145/80-90 пулса се нормализира на около 70-80. Първите 1-2 седмици беше ужас, ходя като парцал, прозявам се, имах и вечери, в които не мога да спя. Сънувал съм и кошмари. Чета в брошурата на нещото, че можело да дава такива странични ефекти. Много яко! Някак си понамалиха страничните ефекти, но не изцяло, след втората седмица, обаче, в края на първия месец от приема му, се събуждам в 00:30 мин някъде с лудо сърцебиене и прескачане на сърцето, при което пак паник атака и кръвното пак 170. Пих Валидол, успокоих се малко (никога не ми се е случвало до сега), кръвното поспадна пак на около 140, но аритмията продължи и пак не можах да спя ( в листовката, напомням, че пише за кошмари...). Айде пак на сутринта до спешния в Терапията... Отивам, мерят кръвното два пъти, единия 130/80, другия 140/80. Пулса нормален, кардиограмата нормална... Ми супер, викам си... От тогава съм в някакъв филм, за друго не мога да мисля...

По принцип, когато бях активен спортист преди години, кръвното си ми стоеше толкова, правили сме много изследвания всичко е наред. После спрях за няколко години, но спортувах пак от време на време, и кръвното си беше около 120/80. От известно време пак почнах, и реално месец след това ми стана това с пулса...

Преди няколко дни бях на кардиолог, прави кардиограма - ОК, мери кръвно над 140, вика давай цяла таблетка Небилет. Ужас, чета из форумите, че ако имаш тия ефекти става още по-зле, а тя иска да я вдигам. Ми викам вдигам, да пробвам. Два дена взимах 3/4 таблетка, през които ама веднага се появи смущения в съня, главоболие, отпадналост, сухота в устата, а пия много вода, леко стягане в гърдите... На третия вдигам на 1 и О, чудо - снощи се събуждам пак в 00:40 (като оня, готиния път), и пак се почва с аритмията.... Тоя път, вече опитен, отварям прозореца, дишам, пия успокоителни, овладях положението за 4-5 минути, но до сутринта пак безсъние, въртене. Ставам, незнам къде се намирам, но съм жив. Меря кръвно 112/80, пулса 71. А, баси ужаса, като парцал съм. Не пия кафе, не ям сладко, така че закусвам спрямо диетата и към обяд съм на 120/80... Ми хубаво, ама ся пък съм като парцал, не съм работоспособен..

Имам час за друг кардиолог, защото тая първата дама, няма да я казвам коя е от Варна, поне за сега, но нито ми погледна кръвните изследвания и урината, които са 4 на брой за тоя 1 месец, нито ехограф, нищо. На мои показания и едва ли не щом от терапията са ми дали тва хапче - супер, няма нужда да правим нищо, само вдигай дозата. Ма викам не ми е добре, тя вика не е от хапа, он велик, прай чудеса....

Както и да е, след 7 дена (25.04), имам среща с друг, по-известен кардиолог, да видим.

Моля, хора, дайте съвет от опит какво да правя. Мисля да си пусна изследвания на щитовидната жлеза, всички показатели, тъй като кръвните и орината са в норма. На холестерола, лошия и триглицеридите съм на горна граница, но с диетата ще се оправят. Мисля да намаля тоя хап пак на 1/2 от днес, че още веднъж тоя кошмар няма да изживея. Пия го в 19:00, тъй като чета, че нямало значение кога се пие, на рецептата така пише, но от различни места разбрах, че е по-добре вечер, че да спиш по-добре. Първия път с аритмията го взимах в 13:00 часа, но тъй като за пръв път пия такива хапове, го забравих 1-2 пъти и стана 19:00 часа. Вече съм редовен, но дали тая аритмия не става, защото прекалено ми пада кръвното и събуждайки се сърцето иска да почне да помпа повече, а хапа не дава, и става една мешавица....

Кардиохирург, мой приятел, който обаче е в друг град, каза въобще не бих ти изписал това хапче....

Смъкнал съм 5-6 кила за месец, бях 108, сега съм близо 103. Продължавам с режима, но има нужда от още толкова поне, признавам. Пия добавки: 3 х омега 3-6-9, 2 х 200 магнезиев цитрат, витамини, 1х добавка за детокс на черния дроб, 3 х капсули екстракт от чесън.

Въпросът е, има ли някой положителен опит с промяна на тоя хап с друг, и имал ли е такива аритмии, кошмари, инсомния?

Благодаря предварително на всички отзовали се. В много гаден момент се намирам от живота си, много стрес, и това направо черешката на тортата...

Последна редакция: чт, 18 апр 2024, 12:52 от Igigi

# 1
  • Мнения: 13 815
възраст ?  някаква семейна предистория с хипертония? предлагали ли са холтер?  или ако вие имате от модерните джаджи, дето мерят пулс , кръвно постоянно и правят статистика?

# 2
  • Мнения: 1 749
Типично за паническо разтройство...много четеш листовки и получаваш всички странични ефекти....казвам го от личен опит не те упреквам....когато започнах да лекувам ПР лекарката изрично ми забрани да чета листовки...

# 3
  • Мнения: 2
На 38 сън, по принцип майка ми има диабет и високо кръвно, баща ми също, но го придобиват към 50те си години...

Ето какво става с мен, след прегледа при предната кардиоложка. Тя ми каза да вдигна на 1 таблетка, от раз. Не ми се видя добра идея, затова 2 дена взимах 3/4 хапче... - кошмар. Почти не съм спал. Викам добре, може да е права, трябва да стане 1. Вдигам на 1 и пак два дена кошмар. Не мога да спя. Обаче решавам да меря непрекъснато кръвното. Пак към 00:30, всяка Божа вечер, опитвайки се да заспя пак усещам прескачания. Ставам, успокоявам се, меря - 112, 114, долна под 80, пулс между 50-65. Всеки път, когато реша да стана да отида до тоалетна сърцето започва да блъска и прескача. На сутринта пак 115/70 пулс 55. Викам си ужас, добре, ще го спра една вечер, да видим. Чудо... никво прескачане, никви аритмии, никво кръвно, абе ОК съм си и спах спокойно за пръв път от дни, да не кажа седмици! Меря на сутринта пак ниско под 120. Пулсът и той нисък. Добре, обаче през деня чета, че може да стане обратния ефект ако се спре изведнъж. Викам си добре, към 13 часът ще взема 1/4 и така 3 дена и го спирам. Целият ден бях супер, идва вечерта и пак ритъма ми скача между 90-100, и то пак към 00 часът. Кръвното ниско този път! Магия. Предните вечери ниско кръвно с нисък ритъм, при 1/2 таблетка (вероятно затова и като ставах ми почваше да блъска), този път ниско кръвно 90-100 удара... Днес съм като парцал, спах 4 часа има няма. На сутринта закусих доста добре, викам да вдигна кръвното, че пак парцал, вдигнах го, обаче пулса пак 90-100. Не мърда. Явно хапа отслабва действие, тъй като предния ден към 13 само 1/4 взех.

Днес съм пред дилема.. да го спра нацяло, или да пия пак 1/2, но поне тоя път ще е сутринта, а не към 19, както пиех преди, с надеждата поне пулса да спадне и вечерта да не ми сваля така кръвното... Имам час за кардиолог на 25, след 2 дена, като утре ще си пусна пак кръв, урина и този път хормоните на щитовидната жлеза. Почвам яко да се съмнявам, че там е проблемът... Много стрес преживях и явно се е отразило...Ще пиша пак, когато имам резултатите, както и след срещата с кардиолога. Холтер и такива не сме правили, тъй като предната кардиоложка беше....

Малко експерименти си правя, но искам да разбера къде е проблемът, тъй като с тия часове при докторите няма аз да бодувам и да се чудя какво става и да се шашкам още повече. Тоя Небилет въобще не ми действа добре.

Иначе от дни си водя дневник, пиша час и измерено кръвно. Просто предходния ден беше блажен - не бих хап, спах като къпан, никви аритмии, кръвното ниско, в граници, кеффф. Пия 1/4 и пак се почва... Обаче ако сега не пия знам ли вече какво ще стане... тоя ритъм към 100 ако се запази пак довечера няма да спя спокойно. Поне не ми прескача в интерес на истината.. Офф незнам. Да идва часът ми за кардиолог и дано е читава... Сега го меря - 136/85, пулс 70.....мам*ка му и магия...

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 09:21 от Igigi

Общи условия

Активация на акаунт