Проблем с котките на свекървата

  • 8 938
  • 186
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 789
Имам 4 котки, които броим за членове на семейството ни. Ако ми дойде алергична кикимора с претенции - ще и връча антихистамини. И мъжът ми и синът ми имат , към различни неща - храни, полени, насекоми... Ами оправят се. Ако на кикимората не ѝ понася - да се изнася. Всъщност, с голям надежда съм, че няма да живея със снахи. Единият ми син е в Англия, другият смята да се отдели като завърши гимназия.

Ехаа, още нямате снаха, а вече употребявате думата кикимора...
Какъв ли е шансът да не бъде кикимора ?!

# 166
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Трябва ли да имам снаха, за да знам, че хората които не обичат животните са кофти?
Кикомора е, при това нагла. Не стига, че е в чужда къща, ами и с претенции. Котките, чиниите. Айде бе! Като не ѝ понася, да се изнася! Жилища под наем бол. Да си купи и посуда, защо се храни в тази на свекървата? Сигурно свекърва готви и ѝ сервира, за да може тя да има време да мрънка и плюе зад гърба.

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 12:54 от Доня Дафина Черешова

# 167
  • Мнения: 180
Трябва ли да имам снаха, за да знам, че хората които не обичат животните са кофти?
Кикомора е, при това нагла. Не стига, че е в чужда къща, ами и с претенции. Котките, чиниите. Айде бе! Като не ѝ понастоящем, да се изнася! Жилища под наем бол. Да си купи и посуда, защо се храни в тази на свекървата? Сигурно свекърва готви и ѝ сервира, за да може тя да има време да мрънка и плюе зад гърба.
Готова сте за свекърва! Още нямате снаха, а вече е "кикимора", която чака свекървата да готви и да ѝ сервира. И чуждата къща засегнахте, ама пропуснахте да отбележите, че маминият златен си е довел булката вкъщи, а не снахата е решила току-така да отиде да живее при свекърва. Даже можете да оправдаете откровени мърлявщини като ядене на домашния любимец от чинията, за да очерните снахата.

# 168
  • София
  • Мнения: 28 768
А булката се е дърпала и не е искала да живее там, пък маминият златен я е довлачил за косата...

Никой не е длъжен да харесва животни – това е личен избор, а не задължение. Но никой няма право да се разпорежда в чужда къща. Като не му харесват правилата там, да си събира багажа.

# 169
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
А не не ги оправдавам мърлящините. Ама те са били там и преди да забременее. Взела си е льольо по нейн вкус, които вместо да живее отделно, си е при маминка. И въобще нищо не ѝ е било зле, преди да забременее и да си помисли - край велика и незаменима съм!

# 170
  • Мнения: 180
А пък свекървата гък не е казала, че не иска да живее със снаха, ами е решила, че ще командва. Колкото до чуждата къща - въпрос на възпитание е, когато някой човек ти е вкъщи, да се държиш така, че И на него да му е комфортно, ама това е висш пилотаж за всяка средностатистическа свекърва.

# 171
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Въпрос на възпитание е госта когато е на гости да е сляп, а когато си отиде - ням!

# 172
  • София
  • Мнения: 28 768
А пък свекървата гък не е казала, че не иска да живее със снаха,
Скрит текст:
ами е решила, че ще командва. Колкото до чуждата къща - въпрос на възпитание е, когато някой човек ти е вкъщи, да се държиш така, че И на него да му е комфортно, ама това е висш пилотаж за всяка средностатистическа свекърва.
Това откъде стана ясно?

# 173
  • Мнения: 19 133
А пък свекървата гък не е казала, че не иска да живее със снаха, ами е решила, че ще командва. Колкото до чуждата къща - въпрос на възпитание е, когато някой човек ти е вкъщи, да се държиш така, че И на него да му е комфортно, ама това е висш пилотаж за всяка средностатистическа свекърва.

Тя само един пост е написала авторката. Да не би "командва" да значи, че продължава да си гледа котките и след като бъдещата майка е видяла двете черти?

# 174
  • Мнения: 180
А пък свекървата гък не е казала, че не иска да живее със снаха,
Скрит текст:
ами е решила, че ще командва. Колкото до чуждата къща - въпрос на възпитание е, когато някой човек ти е вкъщи, да се държиш така, че И на него да му е комфортно, ама това е висш пилотаж за всяка средностатистическа свекърва.
Това откъде стана ясно?
Ами щом снахата живее при свекървата, явно никой не ѝ е попречил.

# 175
  • София
  • Мнения: 28 768
А, между "свекървата гък не е казала" и "никой не ѝ е попречил" има доста голяма разлика. Дали свекървата не е реагирала отрицателно, няма как да знам. Предвид наглостта на авторката, не изключвам такъв вариант.

Във всеки случай, на когого не му харесват условията в даден дом, да си събира багажа и да се маха.

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 12:50 от milenaka

# 176
  • Мнения: 981
И то в собствения си дом, представете си има наглостта свекървата да продължава да си гледа котките. А не са козирува на снахата и да прави лицеви опори и челна стойка, само защото маминия мунмо е довел снаха в детската стая.

# 177
  • INFJ
  • Мнения: 9 423
А може "булката" още да не е разбрала, че това са чиниите на котките. Joy
Случвало ми се е гости да посегнат към пластмасови панички с лапички нарисувани по тях (?!).

Даже можете да оправдаете откровени мърлявщини като ядене на домашния любимец от чинията

# 178
  • Мнения: 21 583
Абе не може така да искаш човек да си махне домашните любимци, че да се настаниш ти. Какво да ги направи? Това са живи същества за които е поел отговорност.

# 179
  • Мнения: 2 135
Котката ми има само нейни купички и чинийки, които ползва само тя. Малко приличат на нашите, но нейните са отделени. Както казах имам съмнения за свекървенската "мърлявщина", погледнато и изказано само от едната страна. Моята свекърва не обича котки, но като дойде в къщи се съобразява с Мацка,знае че си я гледам като детенце. Синовете ми знаят, че котката ми е на първо място. 😂 И не само свекърва ми, всеки който е дошъл в къщи. Моя мъж, преди 20+ години ми каза "ти с майка ми в една къща няма да живееш". Много разумно от негова страна, бяхме на квартира в началото. С тези думи искам да кажа, че мъжът трябва да е на място иначе рядко се получават нещата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт