Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №26

  • 14 418
  • 330
  •   5
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 146
Здравейте и аз се присъединявам към групата. Историята ми е следната: скоро станах на 40 г. От миналата година започнаха проблемите ми с цикъла. Идваше ми по два/три пъти в месеца или ми закъсняваше с около 20 дни. Лятото 2023 отидох на преглед и лекарят ми пусна изследвания на хормоните прогестерон и естрадиол, оказа се че влизам в перименопауза. Не исках да повярвам, че на 39 г. влизам в критическата. Отказах всякакви хормонални лекарства. Така или иначе както ми каза лекаря "нещата са тръгнали нататък вече", затова прецених, че няма нужда да се тъпча с хормонални препарати. Примирих се с нередовни цикъл. Сега ми идва когато си иска 😁 Последния ми цикъл беше на 29.03 и от тогава до сега все ми прицапва едно кафяво и с едно като нишки (както се изрази една мацка по-горе) слабо е зацапването и не знам дали е нормално за положението, в което съм. Наистина започна да ме притеснява това кафяво зацапване, макар и оскъдно. Тази седмица ще звъня на лекаря, но ще ми даде час за след месец. Забравих да спомена, че няколко пъти съм оперирана от киста на яйчника, като последния път се оказа ендометриоза и 6 месеца бях на золадекс....та вече веднъж съм била в менопауза 😁

Да, и аз започнах с такива проблеми преди няколко години, а съм на 38г. Тази година пуснаха хормонални и аз съм към менопауза. По-точно беше ми нисък прогесторона, а естрогена в овулаторна фаза май беше. Лекарката ми изписа Регулон три месеца, но ги пих само месец. Сега след 12 дни закъснение започна кафеникаво зацапване, след няколко дни започна цикъл уж. Вчера пак кафеникаво, днес кръв. По принцип бях с ужасни обилни цикли и за мен сега е доста оскъдно. Да видим дали ще спре само. Но пък ходих преди два месеца, не се видяха кисти или миоми.

# 61
  • София
  • Мнения: 69
Здравейте,
Има ли сред вас дами, които са се доверили на Harmony hug?  Много добра реклама, но дали в действителност действа така? Ако има ползвали го, моля, да споделят.

# 62
  • Мнения: 28 840
Аз си купих това, определено подуването спада, сега ще видим за килата!

# 63
  • Мнения: 23 133
След като ви се оплаках, че цикъл и зацапване общо продължиха  14 дни, вече съм 31 ден от цикъла и него го няма, а идва на  21-24 дни.Беше ясно, че нещо се случва, усещанията са ми като “аха да ми дойде”, но нищо подобно.Имам и болезнени гърди, тази нощ не можах да спя, по-предната също.🤦🏻♀

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 12:19 от ДХ3

# 64
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
И аз се чувствам по подобен начин, ДХ3.
Предния път ми дойде на 26.03. Сега никакъв го няма. Само гърдите ме наболяват, но поносимо.
Взех си Витекс да попия пак. Помага ми за болките в гърдите.

# 65
  • Мнения: 1 460
Здравейте,
Има ли сред вас дами, които са се доверили на Harmony hug?  Много добра реклама, но дали в действителност действа така? Ако има ползвали го, моля, да споделят.
Аз го ползвам, писах по-напред. Доволна съм. По отношение на цикъла, не знам дали действа някак, защото откакто го пия ми правиха манипулация, преди това едва ли е имало време за въздействие, сега - ще видим. Но по отношение на сън, нервност, някои ставни и нервни болки - определено има положителен ефект. Толкова спокойна и оптимистична съм била в младите си години само Smile. Аз го отдавам на витаминния комплекс от групата Б вътре.

# 66
  • Мнения: 7 232
Имам резерви и към двата продукта, показани тук.
Имат фитоестрогени, мака... А от мака-та имам супер неприятни спомени. Бях се подула, яйчниците ми бяха с по 3-4 фоликула. АГ-то ми се стресна чак Grinning
Витекс пих зимата, пак едно подуване, отточност.

Направо ме е страх да пробвам нещо такова.

# 67
  • Мнения: 1 460
Имам резерви и към двата продукта, показани тук.
Имат фитоестрогени, мака... А от мака-та имам супер неприятни спомени. Бях се подула, яйчниците ми бяха с по 3-4 фоликула. АГ-то ми се стресна чак Grinning
Витекс пих зимата, пак едно подуване, отточност.

Направо ме е страх да пробвам нещо такова.
В коя съставка на harmony hug има фитоестрогени? Не знаех, а и аз избягвам такива неща.

# 68
  • Мнения: 7 232
Червената детелина.

Освен това попрочетох коментари във фб за тази добавка, доста жени се оплакват, че даже са качили кг-ми след като са я почнали.

# 69
  • Мнения: 28 840
В моята добавка кое е фитоестрогена. Виждам, че има Адамово дърво, това е онзи кактус.

# 70
  • Мнения: 7 232
Мака.

Тя е като бустер за яйчниците. Както писах по-нагоре, моите бяха полудели. По 3-4 фоликула имах във всеки. Бях се подула, беше ми тежко, задух... Като след стимулация за инвитро се чувствах.

На мен лично така ми подейства. Всеки сам да си преценява какво да пие.

# 71
  • Мнения: 1 460
Да, аз съм била винаги на мнение, че всеки организъм е различен. Не само добавки, ами и конвенционални лекарства действат на всеки различно и би следвало да са съобразени съответно индивидуално. Но много малко лекари подхождат така, а пък и не е много лесно дори за лекаря. Затова се чувствам длъжна аз да си правя проучване, да чета, да слушам и да преценявам кое как действа на моя точно организъм. Няма кой да го направи изцяло вместо мен.

# 72
  • Мнения: 4 583
Аз съм скептична за показаната добавка, тъй като никъде не намерих инфо за нея, освен само в техния си сайт и разбира се има само суперлативи. Но това е лично мое мнение де, дано Мими има ефектът, който търси.

# 73
  • Мнения: 28 840
Аз съм скептична за показаната добавка, тъй като никъде не намерих инфо за нея, освен само в техния си сайт и разбира се има само суперлативи. Но това е лично мое мнение де, дано Мими има ефектът, който търси.
Оф, момичета, хич не ща да ги пия, но вече в отчаянието си...! Предния месец ми пропусна, този ще пътуваме и ми дойде. Аман с това премено!
Нямям вълни, потене, но страшна нервност и подуване на корема и червата, невъзможност да сваля кг, имам три за сваляне не мърдат! Като се огледам всички около нашата възраст без талия, нагоре окръглени форма тип делфин, направо ми иде да се гръмна.

# 74
  • Мнения: 66
Здравейте, а изписаха ли ви ги или вие сама решихте да си ги вземете?
Да ви споделя, от тези добавки се чувствам много добре, не знам дали си въобразявам, но се чувствам много спокойна, спя идеално и имам тонус. Някои болки в ставите и нервните коренчета на ръце и крака също отшумяха.

https://chillama.co/bg/products/chillama-harmony-hug

Общи условия

Активация на акаунт