ЧААТАЙ УЛУСОЙ 💣 "БЕЗМИЛОСТЕН"/"Gaddar" 💣 Проекти, колеги, приятели - Тема 10

  • 9 770
  • 738
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 13 876
Здравейте, момичета! Дано не разсърдя някого с включването си, защото ще касае Terzi 😇 Започнах да го гледам и току-що приключих с епизод 2, и съм едновременно впечатлена и шокирана😀 Всички ли са с травми и отклонения в този сериал? Все така силен ли си остава до края?
Извинявам се още веднъж, ако прекъсвам текущата дискусия за Gaddar.
    Sugarchen, добре дошла при нас! Няма да разсърдиш никого с включването си, защото тук се коментират всички сериали на Чачо, без значение, че в момента обръщаме по-голямо внимание на "Gaddar".
     "Terzi" е много добър сериал за всички, които си падат по психодрамите. Аз за съжаление не съм любител на този жанр, та затова изгледах само първите 2 сезона. За третия не ми достигна кураж и нерви. Но определено сериалът е силен и като сценарий, и като актьорско майсторство на всички участващи актьори. Ще останеш доволна, макар че всички герои са с психически травми и отклонения. (лично мнение)
     Надявам се, че и другите момичета ще се включат с коментар на сериала, а ако искаш можеш да погледнеш първите няколко теми, в които сме правили подробни анализи на епизодите.
    

# 346
  • Мнения: 723
Emiliya, много благодаря за изчерпателния отговор! ❤ Актьорите наистина са топ ниво, аз вече съм на 4ти епизод и се зарибих 😀 Ще видим как ще продължи, засега съм в най-голям потрес от Дмитрий🤐
Ще разгледам и първите теми🤗

# 347
  • Мнения: 13 876
Здравейте, дами!


     Велики четвъртък е... Да изпием по кафе с Дахан и да се освободим от негативите, които сме натрупали. Негативи, насочени към всеки около нас и най-много към самите нас. Да въдворим мир във вътрешното си пространство.
     В очакване на резюмето и новите снимки от епизод 15 да се насладим на  влюбените двойки.

Цитат
Дахан държеше ръката й, когато мислеше, че това е последният им момент заедно, сега той отново я държи за ръката, когато мисли за съвместния им живот. 🥹
 

Ямур & Енвер






Курт & Нюлефер




Цитат
#ÇağatayUlusoy 💥#Gaddar set 💥

Нека сърцата ни бъдат изпълнени с любов! Да бъдем смирени и добри!
Прекрасен ден ви пожелавам!

# 348
  • Мнения: 27 633
Здравейте ,дружки Hug
Вчера не можах да пиша и днес вероятно няма да мога, но ще опитам. Има какво да се разсъждава и пише.
Благодара за всичко споделено в темичката ни. Сетовите снимки и гифчета ми харесаха. Нека да се радваме на красивият ни темерут докато снима сериала и ни е пред очите.Heart Eyes

# 349
  • Мнения: 13 876


Епизод 15

Резюме

• Това, което Дахан преживява заради Коркут и неговите братя, има голямо влияние върху неговия свят. Дахан, който съжалява, че е накарал семейството си да плати за жестокостта му, решава да се вслуша в съвета, който баща му му е дал преди да умре, и да промени живота си. Грижи се за семейството си и за магазина, който баща му е поверил. Тъй като не иска да загуби Айдан, той я кани на среща. Въпреки че Оя се радва, че е спасила дъщеря си от поредното бедствие, тя отново става безпомощна поради действията на Дахан.

• Докато Дахан започва да прави стъпки към новия си живот, работата, която Мюдур му е дава, и жената, която идва на вратата на Месут, отново нарушават баланса му. Историите на тази жена, избягала от ръцете на мъж на име Ариф Мубарак, подлудяват Месут. Той моли Дахан за помощ, но когато Дахан отхвърля предложението му за помощ, той остава сам. Месут решава да спаси момичето на всяка цена, защото момичето постепенно се превръща в слабост на Месут.

• Това, което се случва с Месут по време на събитията, предизвиква гнева на Дахан. Опитвайки се да продължи пътуването си, оставайки глух за „жестоките“ гласове отвътре и отвън, той за пореден път осъзнава, че няма да избяга лесно от това. Защото жестокостта е станала част от него.

• Той решава да преодолее тази беда, като изпълни последната задача. Но решението на Дахан тревожи Енвер и това, което се случва, ще разкрие тайна, която Енвер се опитва да пренебрегне. Тази тайна отново изправя Енвер и Дахан лице в лице. Дахан е решен да се бие, без да слуша никого, но нещата не са толкова прости, колкото си мисли. Дахан се оказва в центъра на голяма и опасна организация. Всяка негова стъпка постепенно го превръща в мишена на организацията.



# 350
  • Мнения: 779



Много е объркано всичко това. Резюмето имам предвид.
Явно нещо се случи с Месут. Ще пострада и това ще накара Дахан да преустанови плановете за спокоен живот.
Каква е тази тайна, която ще изправи отново Енвер и Дахан един срещу друг? Каква е връзката на Енвер с организацията? На една от снимките го дават, седнал на стол, май като мястото където се събира сектата. Дали и той е част от мисията? Двамата вече станаха като братя, какво ще ги раздели точно сега?
Няма снимка с Куркут, неизвестна е неговата съдба. Трябваше да му пуснат поне една снимка, за да успокоят феновете, които никак не искат той да напуска сериала.
Какво прави Лейля отново и каква е нейната роля във всичко това? Дават я с Енвер, после с Айдан...как се вписва Лейля в картинката?
Доста въпроси и доста изненади този път. И много малко яснота от трейовете и резюмето🤔

# 351
  • Мнения: 13 876
Много е объркано всичко това. Резюмето имам предвид.
Явно нещо се случи с Месут. Ще пострада и това ще накара Дахан да преустанови плановете за спокоен живот.
Каква е тази тайна, която ще изправи отново Енвер и Дахан един срещу друг? Каква е връзката на Енвер с организацията? На една от снимките го дават, седнал на стол, май като мястото където се събира сектата. Дали и той е част от мисията? Двамата вече станаха като братя, какво ще ги раздели точно сега?
Няма снимка с Куркут, неизвестна е неговата съдба. Трябваше да му пуснат поне една снимка, за да успокоят феновете, които никак не искат той да напуска сериала.
Какво прави Лейля отново и каква е нейната роля във всичко това? Дават я с Енвер, после с Айдан...как се вписва Лейля в картинката?
Доста въпроси и доста изненади този път. И много малко яснота от трейовете и резюмето🤔
    Йоана, цитирам те, защото и аз си задавам същите въпроси. Наистина всичко е много объркано, но на мене точно това ми харесва в сценария, затова и харесвам сътвореното от сценариста. Очакваме едно, а получаваме нещо неочаквано. Тъкмо се успокоим и приемем някои действия и постъпки на героите и нещата придобиват нов смисъл и значение.
    Адмирирам стила на писане на Хюрер Ебеоглу, непредвидим е и това прави продукцията още по-интересна. Допадат ми заплетените истории, които ме карат да мисля, не обичам да получавам всичко наготово.
    Ще се радвам ако не пускат повече трейлъри, че в предишния епизод ние само от тях навързахме действието. Трябва да има напрежение и изненади.










# 352
  • Мнения: 27 633
Хюрер Ебеолу сценариста на ”Гаддар”   знае как да изненадва и  прави изненадващи обратни ходове. Предстоят още интересни и вълнуващи събитя с екшън,  хумор ,социални теми , тайни и любов!


Днес се навършва година от премиерата на "  Терзи" по Нетфликс. Толкова ни липсваше Чаатай на екран . Дълбоко психологически проект и роля , който изгради перфектно. Пеями Докумаджи остави следа в сърцето ми ,но проекта не е от тези, които бих гледла по много пъти. Отделни въздейставащи сцени може да повторя за удоволствие.
Не съм любител на психо драмите още повече на  аман психоложката.  Доста неща не ми харесаха наред с главната актриса и образ на героинята й която не знае какво иска и удряше шамари, крещи и държи сметка на Пеями незаслужено.
За много неща сама е виновна. Партньорството между Салих Бадемджи и Чаатай е много добро. Актьора ,който изигра бащата на Пеями е уникално добър. Общите сцени с тях са ме разпаклавали. Трябваше да завършат с финал на втори сезон , третия е излишен.
Това го решава продуцента. Разочарование е този последен сезон не е доизмислен, както трябва личи си разликата от предходните два сезона.  Има потенциал за продължение, защото отворените финали са такива всеки  тълкува за себе си и вижда по различен начин. Всеки герой е с травми и има свойте вътрешни страхове и борби от миналото , които се пренасят и в настоящия живот.
Световната платформа Нетфлкс излъчи и трите сезона през 2023 год. което е прецедент имайки предвид как процедират и не за всеки правят това. Сериала пожъна голям успех и разби класацийте по гледаемост. Режисурата на Джем Карджъ също допринася за успеха.

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 16:52 от femmi2

# 353
  • Мнения: 779
Тази вечер ще има и още един фраг😉

На мен Терзито не ми е от любимите продукции. Много повече ми хареса Протектора преди това и Кюбра.
Терзи го проточиха повече, отколкото трябва за основната сюжетна линия. Първи сезон ми беше интресен, но мисля, че както свърши, трябваше да приключат проекта с 2ри сезон. Трети ми беше излишен с въпроса  да му кажем ли или да не му кажем.
Иначе играта на Чачо ми хареса. Образа му горе долу, в повечето моменти ми хареса. Най ме впечатли образа на Димитрий- тормозен от дете, надеждата да е обичан го промени, разочарованието го съсипа. И въпреки това постъпи правилно накрая. Образът на главната(забравих й името), не ми хареса. Салих игра също страхотно, но на моменти ми се струваше, че преиграва Димитрий.
Бащата на Пеями- този актьор направи най-добрата роля! Просто брилянтен.
Като цяло не лош сериал, но не го слагам сред шедьоврите на Чатаай.
Това е само моето лично мнение и впечатления😉

# 354
  • Мнения: 13 876


Епизод 15, Трейлър 3

Ако си тръгнеш, това ще свърши!


    Изглежда кратка ще бъде радостта ни от чудесното предложение за брак, което Дахан направи на Айдан.
    Момичета, ще нарежа гифки и ще изчакам превода от рускините, за да пусна всичко заедно в темата.

# 355
# 356
  • Мнения: 779
Лоша работа...не е треят, който феновете очакваха😀
Тя нали го приемаше, какъвто е? Знаела кой е и е да него. Това сега защо и от къде дойде?🤦‍♀️

# 357
  • Мнения: 13 876
Лоша работа...не е треят, който феновете очакваха😀
Тя нали го приемаше, какъвто е? Знаела кой е и е да него. Това сега защо и от къде дойде?🤦‍♀️
    Йоана, хората са казали: "Много хубаво, не е на хубаво", та и при нас. Тъкмо се зарадвахме на приятни сцени между Дахан и Айдан и този фраг ни заля с вряла вода. Нямам идея обаче дали този разговор е преди или след предложението за брак. Но Айдан ако си мисли, че със заплахи ще спре инатливия Дахан, много се лъже. Обещаваше му едно, а сега го командва, сякаш вече е омъжена за него.
    Представям си и другия вариант Дахан - толкова да се е уплашил от думите на Айдан, Stuck Out Tongue Winking Eye че да е решил да я умилостиви, подавайки ѝ така желания пръстен. Но това ми звучи някак абсурдно.

# 358
  • Мнения: 779
След предложението е. Когато му дават задачата и той разбира, че няма отърване от Гаддар. Преди това е искал да не се занимава повече с това и й предлага брак. И после това със сектата и той се завръща на мисия.
Наистина не разбирам логиката да ни пуснат това. Също и нейната реакция. Не е като да не знае той какво прави. Нито пък ходи при други жени. Тя искаше да е с него, след като знаеше кой е и сега не го пуска. Някак ми е нелогично.
Опасявам се, че това решение, което са взели сценаристите не е правило и няма да е в полза на гледаемостта. В Инстаграм коментарите за трея са ужасни. Също и за Айдан/Сумейе след тоя трей😒

# 359
  • Мнения: 13 876

Епизод 15, Трейлър 3

Ако си тръгнеш, това ще свърши!


- Ако се качиш в тази кола, забрави за мен. Аз не съм тук.
- Ще говорим по-късно, Айдан.



- Ако си тръгнеш, по-нататъшният разговор ще бъде невъзможен. Това е краят.
- Айдан, трябва да тръгвам. трябва да направя нещо. Започнах и не мога да се откажа по средата.



- Можеш ли да ме оставиш наполовина? "Тръгвам си. Айдан, скъпа, нека почака!", Нали?
- Не уважаеми. Този път не е така. Ако се качиш в тази кола, няма да можеш да видиш лицето ми отново.


Общи условия

Активация на акаунт