Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 85

  • 18 932
  • 579
  •   4
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 392
Как да не доставят??
Над 49 евро е дори безплатна доставката отскоро за доста продукти.
За всеки продукт можеш да провериш по отделно кой се доставя и кой не. Последния например е ок

пс. ето ей това е с безплатна доставка до БГ
https://www.amazon.de/-/en/VASAGLE-RGR116B01-Clothes-Wardrobe-Re … i=B09PD3KZ4W&th=1

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 17:27 от second

# 346
  • Мнения: 18
Здравейте,

Предстои ни реновиране на жилище и имам нужда от съвет относно цветовете на стените.
Тук може да видите размерите и разположението на стаята, както и примерни цветове (успях да ги наглася да са най-близо до това, което си представяме):



Идеята ни е паркетът да е в топъл дървесен нюанс, холовата секция да е бяло + топли дървесни плоскости, а за стените искаме да използваме някакъв нюанс на зеленото. Въпросът е какъв да е той и на кои/колко стени да е?

Ето снимка и на самите мебели, които смятаме да поръчаме, за да добиете по-добра представа за холовата секция:


Абстрахирайте се от дивана и завесите на направената от мен визуализация - не сме сигурни те в какъв цвят да бъдат също, ще се радвам на идеи и за тях. Общо-взето единствено сме сигурни за цвета на секцията и това, че искаме нещо зелено за стените Smiley

# 347
  • София
  • Мнения: 44 271
Ами вземете си цвета от стените на снимката с мебелите, явно горе-долу това искате... За мен това е синьо

# 348
  • Мнения: 18
Ами вземете си цвета от стените на снимката с мебелите, явно горе-долу това искате... За мен това е синьо

Дори да е такъв, пак остава главното чудене, на всички 4 стени ли да го сложим, или само на някои? Стаята е 19-20 кв.м., притеснявам се да не стане прекалено тъмна и смалена, ако сложим навсякъде. За съжаление като експериментирам на програмата за визуализация, не мога да добия ясна представа относно това.

# 349
  • Португалия
  • Мнения: 4 285
SnowRoz1
,
Скрит текст:

# 350
  • Мнения: 6 392
Duck egg е нещо подобно като цвят, почти всички производители имат такъв, но на някои снимки много синее, на други не толкова..

# 351
  • София
  • Мнения: 44 271
Всички си имат огромни палитри с цветове, гледат се на различна светлина, взимаш си тестерни разфасовки, мажеш, преценяваш... Все едно...
Другото също е въпрос на вкус, за мен ще позахлупи помещението ако е на вс стени. Обаче, зависи и от светлината.

# 352
  • Мнения: 746
Аз избрания цвят го виждам като тюркоаз. Сам по себе си е много хубав цвят, но е и ангажиращ, понеже подсъзнателно го свързвам с вечно лято, море, коктейли, мидички и въобще такива неща, поради което ако е на всички стени през есента ще ми изглежда абсурдно, а през зимата няма да знам как да го съчетая с коледната си декорация Simple Smile Затова предлагам да е на една стена - тази, която изберете да е акцентна или да обгражда мястото, което определите да бъде фокусната точка на помещението - т.е. част от две съседни стени на ъгъл. Например стена със снимки на семейството или картини, чудесно би стояло зад библиотека или секция - бялото с дървесния плот ще изпъква чудесно... Може би някакви такива идеи трябва да разгледате в Pinterest.

# 353
  • Мнения: 5 504
Ако обичаш да ти е светло имай предвид, че на примерната снимка стаята е много добре осветена. В мрачен зимен ден цветът изобщо няма да изглежда така приветливо. Особено ако стаята е стандартна, с един не много голям прозорец.
А на изкуствено осветление цветовете се променят много. Бих мацнала по малко на най-тъмната и най-светлата стена, и бих го погледала една-две седмици, преди да реша.

# 354
  • Мнения: 2 057
И аз имам въпрос за цветовете, понеже съм малко далтонистка😆
То по-скоро е за осветлението. Топлата светлина 2700 прави ли цвета по-мек/топъл?
Взех сиви плочки за една баня, обаче малко ми бие на синьо. Изредих всички майстори от сградата да ги питам за цвета и всички казват, че е сиво, ама на мен пак ми бие на синьо едно такова. Днес последно попитах един общ работник от братята, дето три дни го учих да казва кой набор е, той помисли известно време и изцепи: "зИленУ"😂
То вече ги купих и няма накъде, но дали с топла светлина ще се промени малко към по-меко? Няма прозорец в банята.
Досега винаги и навсякъде използвам неутрална 4000к.

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 21:31 от Чи лу

# 355
  • Мнения: 41 582
Не знам какво прави, но е мнооого по-приятно с топла светлина.

# 356
  • Мнения: 2 057
Не знам какво прави, но е мнооого по-приятно с топла светлина.
Аз съм нещо недоскиф и все ми е тъмно. Топлата ми изглежда по-слаба и затова взимам 4000. 6000 ме дразни.

# 357
  • Мнения: 746
Много е субективно. За мен топлата светлина прави нещата да изглеждат стари и вехти. Харесвам студена светлина, в най-лошия случай неутрална. За много хора обаче е стерилно и болнично/магазинерско. Виж Черна станция и друг път е споменавала, че за нея топлата светлина е комфортна, а тя има наистина добър вкус. Специално за светлината обаче сме на противоположни мнения. Вземи крушки и в трите гами, освети си една плочка и прецени. Или пък направи банята и после тествай с различни цветни температури. Реално каквито и съвети да дадем, възможно е да те подведем.

# 358
  • Варна
  • Мнения: 5 371
Или просто си вземи една смарт крушка и с приложение в телефона си я настройвай на каквато топлина, сила и цвят ти е кеф на душата. Вече не са скъпи.

# 359
  • Мнения: 2 057
Да, ще пробвам. Сега е с работна лампа, ЛЕД и май със студена светлина. Утре ще взема нормална с крушка.
Не искам да сменям после, защото ми слагат едни профили за скрито осв в ъглите, които са много тесни и само човекът от фирмата за осветление може да набута led -а в нея. Същата лента трябва да бъде и в нишата, на огледалото и т.н.

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 22:37 от Чи лу

Общи условия

Активация на акаунт