Име за бебе от смесен брак.

  • 4 338
  • 206
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 12 223
Авторката има предвид да не са разпространени в Русия. Макар, че модата и при тях се е променила, някога бяха често срещани Светлана, Татяна, Ирина, Екатерина, Елена, Наталия, Олга например, затова за много хора и у нас те са "руски" без на практика да са такива.

# 76
  • Мнения: 516
От списъка с имена, даден от авторката аз видях доста интересни предложения. Различни имена, от тези, които сме свикнали масово да виждаме в тази тема, а и не само в темата.

Много харесвам Елиза, не само от предложените, но и по принцип. На мен ми звучи много хубаво, а  и с фамилията ми се струва доста хармонично Елиза Озолос.
От предложените имена то ми е фаворит.

Инес също ми харесва, даже колкото повече си го повтарям, все по-хубаво ми се струва.

Илма, също ми привлече вниманието. Никога не го бях чувала, допада ми, обаче аз не мога да казвам добре Л и изречено от мен звучи не добре. А такъв проблем може да имат и други хора и да развалят хубавото име.

# 77
  • Мнения: 37
За съжалениев Латвия, през последните години, след закона за ограничаване на чуждото влияние - имената в латвийските документи на лицата се записват спрямо латвийските правила за транслитерация, нямаш право сам да заявиш как да бъде изписано името ти - за съжаление. Затова  и търсим име, което да изключва спорните - иа/ия, които най-често създават проблеми.

Към момента в списъка ни имената са: Елиза, Лаура, Инес, Сабине, Паула, Елин, Луиза, Ерика, Ида, Амели,

# 78
  • София
  • Мнения: 13 294
Когато си роден в Латвия, да. Родените в чужбина не би трябвало да им се променят имената. След като живеете в Италия и детето ще бъде регистрирано там, водещо трябва да е рожденото име.
Пък и някой ден детето може да заживее в Азия и тогава името му ще се изписва съвсем различно на китайски, японски или арабски. Трудно ще намерите име, което навсякъде се изписва еднакво, предвид различните азбуки.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 1 408
От последния списък съм за Инес, Ерика, Елиза.
Елин в България е мъжко име, макар да не се среща често.

# 80
  • Melmak
  • Мнения: 3 090
От списъка към момента призовавам да преосмислите Елин, защото на български не звучи добре. Мъжко е.

# 81
  • София
  • Мнения: 13 294
Лаура и Елиза ми харесват.

# 82
  • Мнения: 37
Когато си роден в Латвия, да. Родените в чужбина не би трябвало да им се променят имената. След като живеете в Италия и детето ще бъде регистрирано там, водещо трябва да е рожденото име.
Пък и някой ден детето може да заживее в Азия и тогава името му ще се изписва съвсем различно на китайски, японски или арабски. Трудно ще намерите име, което навсякъде се изписва еднакво, предвид различните азбуки.
Без значение къде си роден. При получаване на документи, имената на гражданите се изписват спрямо латвийската транслитерация.

# 83
  • София
  • Мнения: 13 294
Но това не променя името, а само изписването му на другия език. Подобно на примера, който дадох с Lia и Лия. И да я изпишат в друга страна Lija/Liya, това пак ще е тя и ще се произнася по същия начин. На корейски гледах как се пише - съвсем различно е това 합.
Буква З в Елиза и в Луиза как я изписват? Да не излезе и там разлика?

# 84
  • София
  • Мнения: 2 437
Всичките в списъка са хубави. Само Елин тук е мъжко.
Но ако тя има за първи документи италианските си и италиански паспорт, както и български с транслитерация, много важно какво ще пише в литовския й паспорт.
Кръстете си я Ева и навсякъде, освен в Латвия, показвайте другите паспорти

]
За съжалениев Латвия, през последните години, след закона за ограничаване на чуждото влияние - имената в латвийските документи на лицата се записват спрямо латвийските правила за транслитерация, нямаш право сам да заявиш как да бъде изписано името ти - за съжаление. Затова  и търсим име, което да изключва спорните - иа/ия, които най-често създават проблеми.

Към момента в списъка ни имената са: Елиза, Лаура, Инес, Сабине, Паула, Елин, Луиза, Ерика, Ида, Амели,

# 85
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 208
Сетих се за Аделина, Аманда, Вероника, Лорена, Каролина, Анабела, Аида, Савина, Мануела, Аурора, Алана, Бетина, не знам дали са предложени...

Аз не разбрах как се пише Ева на латвийски?

# 86
  • Мнения: 1 394
Вместо Елин - може Елина или Елиана.

Сабине няма ли да е по-добре да се изпише СабинА?

Паула бих го написала с „о", както е на италиански - Паола.

# 87
  • Мнения: 1 588
Ня мен ми харесват от списъка много Лаура, Ида, Луиза и Ерика.

Изберете си две - три имена и може да решите след като я видите.

# 88
  • Мнения: 12 223
Харесвам ми повече имена от списъка:
Елиза
Луиза
Лаура
Ида

# 89
  • Мнения: 1 394
Метаноя, ето как се изписва Ева на латвийски: https://www.behindthename.com/name/ieva.

Авторката е права.

Общи условия

Активация на акаунт