Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 97

  • 8 277
  • 388
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 493
При спукване на киста във фоликулярната фаза няма как да има овулация, защото LH е хипер високо и пречи на узряването на друг фоликул.

АА, стиснати палчета и от мен 🍀
А каква е причината да се случва това? Абортът ми беше през ноември.

# 31
  • Мнения: 289
АА, тихомълком стискам и ще стискам палци всичко да е супер! Flowers Four Leaf Clover

# 32
  • Мнения: 4 609
Arwen, при мен кървенето беше ден-два и то съвсем оскъдно. Но аз очаквах предвид, че от средата на март съм на противозачатъчни и миналия месец на 19ти ден лигавицата ми беше около 5 мм.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 534
Задържаният фоликул (киста) обикновено е заради нерегулирани хормони - случва се не само след аборт. Може да е още следствие от стимулация при арт процедура, слаб тригер (след стимулация), при липса на овулация (недостатъчен пик на LH за спукване на фоликул), поликистозни яйчници, луф синдром. Ако не е редовно - всеки месец, няма защо да се притесняваш.

При спукване на киста във фоликулярната фаза няма как да има овулация, защото LH е хипер високо и пречи на узряването на друг фоликул.

АА, стиснати палчета и от мен 🍀
А каква е причината да се случва това? Абортът ми беше през ноември.

Мини, на мен ми се е случвало да прицапвам и защото хапчетата са ми слаби (регулон примерно). Когато си на хапчета е нормално лигавицата да е тънка, то те така действат всъщност.

# 34
  • Мнения: 548
Момичета изписват ли задължително антибиотик след кюретаж? Днес ме изписаха, никой нищо не каза. В първите 24 часа нямах никакви усещания. След това започнаха леки стрелкащи болки. Кървене имах слабо в първите часове, а днес почти нищо.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 534
Не, не е задължително да има аб след кюретаж. Кървенето като количество и продължителност зависи както от седмицата на бременността (дебелината на лигавицата и плацентата), така и от степента на "почистване" от оператора. Можеш да имаш болки както от контракции, така и от свиването на матката. Не пий медикаменти, които успокояват гладката мускулатура, защото така спираш процеса на изчистване, който предизвикват контракциите. 🍀

# 36
  • Мнения: 803
Момичета, след аборта постоянно ми е подут корема. Забелязвали ли сте това при вас?

# 37
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 842
Да, и моят беше подут. Аз си го обяснявах с прогестерона и наместването на хормоните. Може би поне 2 седмици и нещо се чувствах така, докато спря кървенето.

# 38
  • Мнения: 4 609
Благодаря за коментара, Дели. Да, знам че е един от "ефектите" им, тънката лигавица. Не знаех, че ако са ми слаби, ще прицапвам. Възможно ли е да ми станат слаби след два цикъла, според теб Дели? На Регулон съм.

Anigo, след втория и след третия аборт дълго време бях подута. След втория нещо от рода на 2-3-4 месеца. След третия не помня колко точно.

# 39
  • Мнения: 803
Благодаря ви! Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 073
АА, благодаря ти за новата тема, че да продължим да си имаме кътче, където да си ближем раните и да се радваме на успехите на момичетата в ситуация като нашата!
Честито за положителния тест! Имаш силно стиснати палци от мен за ЧХГ до небето! Flowers Four Leaf Clover

Mommytobe, съжалявам за това, което си преживяла. Пожелавам ти да получите яснота защо са се случили бедите ви и скоро да си отново бременна и този път до пухкав финал! Nature Star2

One, съжалявам за загубата ти, пожелавам ти бързо възстановяване! Nature Star2
На нас ни разрешиха опити 2 месеца след абортите (все между 5-та и 6-та седмица) като първо проверихме микробиологията и лигавицата че е добре. Ние реално по 2-4 месеца чакахме след тях, докато си направим и всички препоръчани изследвания.

Мини, вие как сте? Какво се случва при вас последния месец? Какъв ви е планът нататък?

Ние от този месец се върнахме отново в опитите, тъкмо минахме маратона покрай О и следващите 2 седмици ще чакаме..

# 41
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 842
Пак изглежда да е БХ, преди 3 дни бледа черта, днес ЧХГ е 24.5. Прогестеронът 82.55nmol.

# 42
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 887
Ще пуснеш ли втори?

# 43
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 842
Разбира се. Аз си проследявам нещата 😁

# 44
  • Мнения: 1 073
АА, може и да се окаже рано, тестът преди и на 10 може и да е хванал..
Стискам ти палци да се насища чертата, а в четвъртък да е вече двойно и повече ЧХГ-то! Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт