Как да се справя в Сащ?

  • 3 273
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 423
В такива случаи моята мотивация винаги е била да не се върна с преклонена глава. Стискам зъби и продължавам.

# 31
  • Мнения: 3 747
Не мисля, че девойката ще плаща нещо. Масрафът ще остане за мама и тате.
Лесно в живота няма никъде и сблъсъкът с реалността може да е доста болезнен, ако родителите гледат писано яйце, вместо да подготвят самостоятелен млад човек.
Тази тема ми мирише малко на пързалка.

# 32
  • Мнения: 3 021
Опитвай да излизаш и да пътуваш, доколкото можеш, дори да е за няколко часа. Дай шанс на хората около теб - може да срещнеш приятели. Постарай се да научиш повече за културата, хората, средата около теб. Много зависи къде си!

# 33
  • Мнения: 25 812
4 месеца минават бързо! Не виждам поводи за ревове и паник атаки. Ако авторката е глезла на мама и тате, защо е тръгнала на бригада в щатите, където всички знаем, че се бачка яката?

# 34
  • Мнения: 1 358
4 месеца ще минат бързо, безценнен опит и "школовка". Няма за какво да ревеш, работи, усъвършенствай си езика и излез от вярването "как ме гледат", защото е само в твоята глава. Никой не му пука за теб, това е едно изпитание за теб, голяма си вече, чака те какво ли не в този живот. Храната била гадна, а някъде дори я няма. Нито гладна, нито жадна ще останеш и все ще намериш какво да ядеш, така, че и да ти е вкусно и да се нахраниш.

# 35
  • Мнения: 582
Америка е толкова разкошна, не й се плашете, моля!
Ама хората я гледат странно, това няма как да го оправи.

Има как, просто ще трябва да сложи широката американската усмивка на лицето си, задължително, за да я приемат добре хората. И small talk разговори с колеги и клиенти, иначе не е учтиво.
Авторката, къде точно си в Тексас, ако искаш пиши ми на лични.

# 36
  • Мнения: 3 755
Глупости, американското лицемерие е огромен мит! То зависи и къде живееш, разбира се.
Лицемерие срещам единствено сред сънародниците, но излизам оффтопик.

# 37
  • Мнения: 1 358
Това с гледането е доста масово, доста често го чувам. Иначе не става въпрос за лицемерие, нацупени физиономии никой не иска, учтивост, добронамереност и опознаване с колегите и адаптация.

# 38
  • Мнения: 25 812
Никой не гледа странно в лошия смисъл. Най много да им е интересно от къде е акцента и.

Мен една съседка (нюйоркчанка в пенсия) , няколко месеца ме гледа странно и се опитваше да ме заговори, докато накрая изплю камъчето. Чудела се италиански или френски ми е акцента. Разговорихме се, образовахме се една друга, и вече се поздравяваме с усмивка.

Щатите е компот от култури, всеки със своите порядки и разбирания. Авторката да се възползва от това. Има какво да се научи от цялата ситуация.

 В тексас хората са душички, богат щат, топъл климат, бургери и тютюн за дъвчене...

# 39
  • Мнения: 3 450
So Lucky да, тя би трябвало да използва максимално факта, че отишла там ама аз оставам с впечатлението, че на нея хич не й харесва. Тя просто се чуди как максимално безболезнено да изкара 4те месеца и да се върне обратно.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 36 748
Тя просто се чуди как максимално безболезнено да изкара 4те месеца и да се върне обратно.

Някак съм убедена, че е заради гаджето.

# 41
  • Deutschland
  • Мнения: 5 464
Наше роднинско дете беше в същото положение. Рев за гаджето, Америка гадна, тъпа...
След като се върна, забременя и гаджето я навря в къщата на село с родителите му, баба му, дядо му. Къщата малка, ама любов голяма. Срещам я миналото лято и ми вика " Како, всеки ден леща ядем. Няма пари". Иска Америка, ама няма вече. Та така.

# 42
  • Мнения: 6 504
Aвторката изохка преди една седмица и повече не се вясна.
За да се дадат адекватни съвети, трябва да се знае повече за мотивацията да замине (иска да спечели пари, иска да види свят, да завърже контакти, да остане нелегално, да се поочупи или просто е заминала, защото всички така правят), както и да даде малко инфо за нея (глезанка на тати, гледана в саксия, мъжко момиче, самостоятелен индивид, нежна душа или нещо друго). В детайлите е скрит ключът от палатката. Детайли няма да бъдат дадени, заради това и съветите няма как да бъдат адекватни, така че темата се превръща полека-лека в безсмислена.

# 43
  • Мнения: 3 747
Мъничка поправка, авторката се регистрира, пусна темата и изчезна.
Чиста пързалка.

Иначе звучи като глезено дете, което за първи път се сблъсква с живота и се чуди как да се измъкне от ситуацията. То у нас работодателите искат да си изработиш заплатата, пък какво остава в САЩ, където в работно време направо не принадлежиш на себе си.

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 20:09 от Дидичка

# 44
  • Мнения: 3 792
Много си лигава. Как си тръгнала на бригада не знам. Като не ти изнася, връщай се, горките ти родители ще ти платят масрафа, сигурна съм. Страх те е гаджето да не си намери друга най-вероятно и оттам произлизат страшните мъки и паник атаки. Ами може и да си намери, нищо не ни е гарантирано в тоя живот.

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 23:10 от Babri

Общи условия

Активация на акаунт