Таткото е ловец, може ли да ходи на лов докато съм бременна?

  • 5 391
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 788
Той вече многократно е отнемал живот. Само подчертавам очевидното.

# 61
  • София
  • Мнения: 7 210
Не се занимавате със суеверия, по-скоро внимавайте за токсоплазмоза и не консумирайте недостатъчно топлинно обработено месо, вкл. дивечово, домашни суджуци и луканки и т.н., че дори и мъжът ви да не отстрелва лично животни, пак може да ви донесе такова месо вкъщи.
Ловът е доста примитивно занимание, но уви - съществува си и скоро няма да спре. Лично аз не разбирам мотивите да се ходи на лов, но едва ли това има значение.

# 62
  • Мнения: 802
Не бих се омъжила за ловец.  Нито имам уважение към хора, които се занимават с такъв "спорт".

# 63
  • Мнения: 7 978
Сетих се нещо да кажа на авторката. Имало пушки-фотоапарати,  с които също се "стреля" по животните. Един познат така ходи на лов, иначе си бил редовен ловец с документи и всичко, просто е решил да прави снимки, вместо да убива.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 14 783
В детската книга "Чичо Фьодор", превод от руски, от автора на "Крокодилът Гена", се споменаваше за такава пушка. Май я купиха или подариха на героя куче.

# 65
  • Мнения: 2 262
Сетих се нещо да кажа на авторката. Имало пушки-фотоапарати,  с които също се "стреля" по животните. Един познат така ходи на лов, иначе си бил редовен ловец с документи и всичко, просто е решил да прави снимки, вместо да убива.
Що просто не си купи фотоапарат?

# 66
  • Мнения: 7 978
Нямам представа, Абуто, и не е удобно да го питам. И аз бих "гърмяла" с такава Grinning

# 67
  • Мнения: 5 925
Но, той и преди да създаде дете е бил убиец на животни. Мисля, че щом го влече да убива животни, то може да си продължи без да се притеснява.

# 68
  • Мнения: 6 790
А от къде разбрахте, че конкретната потребителка яде месо?!? Може да е вегетарианка.

Отделно има огромна разлика между това да убиеш лично ти /за спорт, с кеф, да изпиташ удоволствие от убийството/ и това да си купиш пържола от магазина /опакован продукт/. Психологическата разлика е огромна.
Примерно, аз ям месо /пил. филе, и разни мезета и риба и морски дарове/. Ама не ям агънца, зайченца и подобни, не ям вътрешности, не ям крака, глави, уши и подобни гнусотии. И още повече не ям животно, което съм видяла живо. Смисъл, ходила съм по села, виждала съм хор гледат прасета/кокошки и пр. И после отивам пак и ми сервират същото това животно Scream ми няма да го ям. Как ще го ям като съм го видяла да диша, д аживее.... Ужас... Как го гледаш, храниш, и тн. И после му теглиш ножа, убиваш,.чеи го ядеш .... Scream също в рибните магазини има аквариуми с живи риби и да си избереш коя риба да умре, за да я изядеш Scream никога не съм яла такова нещо и по-скоро ще стана вегетарианка ако ми се налага...
Ако трябва аз да убия животно, за да го ям, ми няма да го направя и ще съм вегетарианка.
Има огромна разлика.

# 69
  • Мнения: 1 866
Аз не видях авторката да е питала за мнението ни за ловците, или нещо не съм прочела?
Почти всяко село с ТКЗС си има ловна дружина и докато е позволено от закона няма да се промени. За мен също е лицемерно да се яде месо, но да се хулят ловджиите. Едно и също е дали ще си го купиш или ще го гръмнеш/ заколиш, и изядеш.

Щом нещо ви притеснява, да не ходи. Но, ако почнат суеверията да влияят на живота ви не е добре. На мен всеки ми четеше лекции защо се подстригвам, боядисвам, шофирам, ям не знам какво си, по тъмно съм навън... После като се роди бебето по зле стана

# 70
  • Мнения: 1 167
Това е голяма тъпотия и лицемерие. И като не пролива кръв като си бременна, а през останалото време трепе животни, ще си по-спокойна, така ли? Пуста простотия и суеверие българско...

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 14 783
Онези, които наричат простотията и суеверието "български", явно здраво ги тресат комплекси от това, че ги откриват у себе си, но спокойно, дами и господа, не всички българи сме като вас и не само за българи е запазена простотията. Работете върху комплексите.

# 72
  • Мнения: 1 167
Аз само българи съм чувала да спрат да правят нещо, което по принцип правят, защото много ги е страх от провидението. И да, тази черта в народопсихологията ни я намирам за крайно смешна и дразнеща едновременно. Пък нека съм комплексарка. Но пък поне се радвам, че никой в семейството ми не убива животни  за кеф.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 14 783
Ма как, другите народи дори дума "провидение" нямат (нали едно време по същия начин беше модерно да се говори, че в другите езици нямало дума "дано", което, разбира се, не е вярно), а за суеверия - да не говорим. Grinning

# 74
  • Мнения: 1 167
На мен ми е познато нашето българско суеверие и него си пустосвам. Италианците и латиноамериканците има кой да ги реди на местно ниво.

Общи условия

Активация на акаунт