“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №8 - финал, и след финала.

  • 29 585
  • 731
  •   1
Отговори
  • Другата България
  • Мнения: 37 711
Вторият сезон на криминалната драма – „Есента на демона“, ще прикове вниманието на зрителите с нови мистични загадки и най-високо продукционно качество
Стартира дългоочакваното продължение на един от най-успешните български сериали – „Дяволското гърло“. Новата история носи името „Есента на демона“ и е първата телевизионна поредица, спечелила престижното отличие „Златна роза“. Тя ще впечатли публиката с интригуващ сюжет и най-високо продукционно качество. Вторият сезон на криминалната драма ще постави героите пред серия мистериозни криминални случаи и тежки престъпления, разиграващи се на фона на величествения и мистичен град Велико Търново. Предстоящият сезон на филмовата продукция затвърждава стратегическия ангажимент на Нова Броудкастинг Груп да подкрепя развитието на българското филмопроизводство и да го представя на международния пазар.

„Есента на демона“ ще събере отново любимите герои Мия Язова и Филип Чанов, в чиито роли влизат изключителните актьори Теодора Духовникова и Владимир Карамазов. Този път двамата полицаи ще трябва да разплетат сложна мистерия, която се крие зад редица убийства в един от най-красивите български градове. В продължението на криминалната драма зрителите ще могат да проследят разследване, изпълнено с много мистика от езотериката и българската история, постоянно напрежение, провокации и изненадващи разкрития.  
В новия сезон на сериала участие взимат едни от най-обичаните и талантливи български актьори. Към главните герои ще се присъединят Димо Алексиев, Мариан Вълев, Ирмена Чичикова, Асен Блатечки, Рая Пеева, Христина Апостолова, Веселин Петров, Александър Тонев, Тони Наумовски и други.
Завладяващият сценарий е дело на Иван Спасов, а режисьор на „Есента на демона“ е Павел Веснаков. Продуцент и на втория сезон на сериала е Евтим Милошев и продуцентска компания Dream Team Group.



# 1
  • Галифрей
  • Мнения: 4 265
Благодаря за новата тема! ❤😘🌷

Така гласувах за Пламен Арсов е персонаж който не сме виждали до сега.
Демонът е Пламен.
Дали Десподов ще е последната му жертва? - Да!
 Дали ми харесва продължението: Еми първи сезон беше доста по-добър.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 485
Според мен:
Пламен Арсов не е жив
Демонът е негов роднина (син или племенник)
За Десподов не мога да преценя - може и да го пожали, заради Ирина, но ще го нарани 100%.
Хареса ми втори сезон, но първи беше по-добър.

# 3
  • Другата България
  • Мнения: 37 711
Малко двусмислено е това с “роднина на Пламен Арсов“ и “Ирина - Теодора“, защото не само аз смятам, че тя всъщност е негова дъщеря.
Но да се чете ДРУГ роднина на Пламен Арсов. Blush

Моята финална версия, която и снощи написах, но смятах, че е налудничава.
Сега продължавам да смятам, че е налудничава Blush, но с оглед последните събития току виж се окаже вярната.
Пламен Арсов не е жив. В леговището на Демона има кости, има скелет, череп....това са неговите кости. Някога, някъде /както писах и снощи/ Арсов е умрял. Демонът е дъщеря му - Ирина Теодора, отвличането ѝ беше исценировка, това се връзва и с версията ми, че всъщност има женско присъствие. Но не би могла да направи всичко сама, тук идва героят на Калоян Трифонов, който е неин помощник /дали има роднинска връзка или не не знам, че се омотах с хипотези/, но допускам той да е с военна подготовка /защо не някое от войничетата в началото/, или полицай. При всички случаи Кърджиев НЯМА нищо общо с убийствата. Но вероятно подозира, предполага, знае. Дали има роднинска връзка с фамилия Арсови не искам да предполагам.

# 4
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 297
За мене пък си заслужава Десподов да си получи заслуженото след всико.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 485
За мен Ирина си е дъщеря на Десподов, но е по-малка сестра на Демона.

# 6
  • Другата България
  • Мнения: 37 711
За мен Ирина си е дъщеря на Десподов, но е по-малка сестра на Демона.
Това също е вариант. Да, и така съм съгласна. Но тя е “вътре“, така смятам.
Очеизвадно е, че не го обича, дори се страхува от него.
А ако го е видяла, или знае, че е убил майка ѝ - съвсем.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 516
Гласувах, че Пламен Арсов не е жив и роднините му отмъщават за него. Тук включвам и Ирина-Теодора. Надявам се Демона да довърши Десподов и после да го хванат.

# 8
  • Другата България
  • Мнения: 37 711
За мен Ирина си е дъщеря на Десподов, но е по-малка сестра на Демона.
Пак се връщам тук.
Ами не ми се връзва с думите на Милошев, че убиецът цял сезон е бил пред очите ни“.
Ирина да е само поддържащ персонаж.
Пълноправен демон си е. Joy

# 9
  • Мнения: 1 102
Не исках да убиват Тороманов, исках той да участва в разкриването. Защото, въпреки моите твърдения досега, явно не знаеше кой е демона, защото самия той е поръчал експертизата на трупа и е мислил, че е мъртъв Пламен. Досещал се е за мотива, но извършителя. И как го убиха, кога отиде демона, кога го уби, та и лебедка разпъна, а полицаите идваха през това време. Образът му беше интересен, за разлика от този на Десподов, а и Тороманов беше 'наранен' с убийството на Елдърова и нероденото му дете.
И накрая ще се окаже, че главния виновник Десподов ще остане жив, т.е отмъщението ще е леко безсмислено.
Иначе явно ни изпързаляха с това, че убиецът е пред очите ни, затова и нашите разследвания са греда.
Надявам са да няма поне фантасмагории, че Кърджиев и Пламен са един и същ човек.

# 10
  • Мнения: 1 128
Аз не мисля, че Десподов ще умре, още повече, че то време не остана. Ще заловят Демона преди да стигне до него, а Десподов ще вкарат в затвора.
За самия убиец вече не знам какво да кажа, пак надробиха един манджурляк точно в края 🤣 Все едно се върнахме в началото и всичко стана още по-объркано,  има доста неяснотии и въпроси. Щерката наистина изглеждаше доста зловещо, докато наблюдаваше баща си, но някак не я слагам в този сценарии. Също ми е много интересно защо снимката на мъжа на Мия е в леговището, интересно какво ли може да излезе изпод този камък. Теорията за пластичната хирургия ми звучи изключително абсурдна, по-скоро си мисля за самата маска на Демона, еми.. странна е! По-склонна съм да вярвам, че по лицето му има белези или е обезобразен по някакъв начин.
Сериала продължава да ме държи в напрежение и много ми харесва, но наистина е кофти, че така ще нахвърлят всичко точно накрая, и аз предпочитах действието да се случва по-плавно и разбираемо, щеше да е хубаво ако бяха и малко повечко епизоди.

# 11
  • Мнения: 4 645
В едно отношение този път сценаристите и операторите са си свършили добре работата - накрая за всеки един основен заподозрян има за и против да е той.

И аз си го помислих, че отвличането на Ирина е инсценировка и тя е пряко замесена. Дори още си мисля, че е замесена. Прилича поразително много на бягащия с качулката, тя и Десподов единствени знаеха, че журналистката тръгна с онзи там, сигурно знае какви ги върши Десподов и знае какво точно се е случило с майка ѝ и Арсов. Но тогава пък защо беше тази нейна реакция при звука на преминаваща количка? Rolling Eyes

Кърджиев помага ли, пречи ли, слухти ли? Rolling Eyes

# 12
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 271
За Арсов - не знам жив ли е или не. Но защо трябва да търсим причината за отмъщение само там, около него? Филотея е имала някакви близки и тя - родители, братя/сестри, приятели преди студентските си години. Те също са били свидетели на случващото се с нея и може би също имат причина да търсят възмездие. Вече не знам от кой храст ще изскочи зайчето или котката.
Да наречеш детето си Филотея, според мен, трябва да си доста запознат с история, религия. Поне аз, не знаех да има такова име, още повече светица и то българска преди появата на този филм.
Умиращият монах/игумен/дякон - възможно е той да е свързан с нея - баща ѝ примерно. След трагедията с нея се е замонашил под името Игнатий. Сега е дошъл краят на пътя му и Демона се е задействал за да изпрати човека при дъщеря му овъзмезден.
Т.е последните ми разсъждения свързани с Демона е, че е свързан с Филотея, но не е задължително да е този новопоявил се Пламен.
А спрямо Тороманов, като че ли Демона беше по-благосклонен. Първо го уби, после го овеси. Можеше и да го поизмъчи, като другите.

# 13
  • Ruse
  • Мнения: 121
В новата тема искам да кажа две неща:
1. Най-известното име днес е Пламен Арсов
2. Ще се побъркам

# 14
  • Мнения: 4 645
Значи Ирина разбира за майка си и истинския си баща. Залюбва се с Илчев и понеже и двамата са малко куку, започват да трепят.

Общи условия

Активация на акаунт