УНГ проблем или нещо повече

  • 226
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте, мами!
От няколко месеца изпитвам тежест и понякога болка (особено при допир) в главата (частта над ухото). Предполагах, че може да се касае за възпаление на самото ухо, посетих УНГ, но не беше открито нищо притеснително. Лекарят извърши рутинно почистване на ушна кал и ми предписа капки за нос, понеже се оплаках и от постоянна задна хрема. Не забеляза никакво възпаление или изменение. От деня, в който започнах да използвам капките се появи и внезапно замайване, следователно спрях да ги използвам на своя глава. Чувствам се много странно. Освен тежест в областта, която споменах изпитвам и липса на концентрация. Имам топли вълни, сърбежи по тялото без видими пъпки. Много често ми се случва да съм напълно трезвена, но да се чувствам леко “подпийнала”. Все едно сънувам….
Възможно ли е всичко това да се дължи на стрес и просто тревожност? Личният ми лекар ме претупа с това изказване. Какви изследвания да си пусна и какъв лекар да посетя? Може би отоневролог?
Моля ако някой е имал подобни оплаквания да сподели своя опит? Смятате ли че може да се касае за някое сериозно заболяване?

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 00:19 от Chloessa

# 1
  • Мнения: 194
Да може да е стрес. Но ми мирише на проблем с вътрешното ухо, както ти каза отоневролог. Там те въртят на един стол и ти гледат очите. Ако имаш проблем ще разберат.
Може и друго да е... но си струва да провериш преди да промениш типа лекари. Тоест елиминирай ухото като възможност.

# 2
  • Мнения: 3 144
пост-ковиден синдром

Общи условия

Активация на акаунт