Майски бебета 2024г. - Тема 16

  • 15 891
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 129
Паули, хващаш ли си гърдата, все едно хващаш бургер(нелепо звучи, ама...) Това в нито един семинар, не съм го чула, а без него нямаше да се справя. Хващаш така и насочваш зърното към нослето. Когато отвпри устичка, трябва да си бърза и да бутнеш, колкото можеш повече
След всичко изчетено на тема кърмене, след всякакви семинари и упражнения съм направо разбита психически... Че нямам кърма още е ясно, но не мога да поставя Макси на гърда поне да засуче и да стимулира. Засука няколко пъти на късмет, но след секунди се отказва, а аз не мога да го позиционирам правилно и имам чувството, че само го измъчвам и го държа гладен (защото му давам по-малка доза АМ). Тук няма кой да помоля за помощ, защото сестрата от неонатология, която е на смяна днес е ужасно груба и не искам повече да ми стъпва в стаята, камо ли пък да получа някаква помощ от нея. На трите въпроса, които ѝ зададох днес получих заяждане в отговор, няма как да очаквам помощ. Много съм объркана, чувствам се ужасно виновна спрямо бебето си, защото той си търси гърдата, не иска да засмуква шишето... търси я, просто стигне ли да нея аз не мога да го позиционирам, не мога да го задържа и той се отказва ☹️ вече 3ти ден е само на АМ и кърменето ми изглежда все по-непостижимо...

# 46
  • Мнения: 879
Pauly, потърси Светлина Николова. Доколкото разбрах вече е в Бургасмед. Тя е жената, на която дължа успеха си с кърменето на първото дете.
Много благодаря, още на визитацията ще питам за нея.
Макси успя да посуче малко коластра, направо не мога да опиша облекчението. Хормоните ми са мармалад в момента, до вчера всичко беше наред, но днес не мога да се позная. Сутринта го взеха да го изкъпят и като го върнаха плаках от облекчение. С това се започна и до сега съм плакала още 6 пъти. За кърменето, за това, че не е акал над 24 часа и явно ще му правят клизма, за един рутинен преглед за който го взеха... Не знам следродилна депресия ли е, но днес имам чувството, че не му давам достатъчно и ми се къса сърцето. Не знам какво ми става...

ПС: Fairy да, правя го, проблемът е в самия ми захват на бебето, нещо все не мога да го наместя...

# 47
  • Мнения: 2 902
Аз и без кърмене и някаква значителна драма покрай бебето ревах. Не знам дали е депресия или са точно хормоните първите дни, сега уж съм ок. А нямам и право да мрънкам, мъжът ми до понеделник е бащинство и после си е хоум офис, та дори не съм сама 🙄

# 48
  • Мнения: 255
Според мен след тези 9 месеца притеснение всичко наред ли е с бебето, после притеснение за раждането и сега вече раждането и всички нови тревоги няма как да не се отрази. Дори и без депресия смятам, че е нормално. Относно засукването точно по този начин, както каза като бургер, Хедра беше качила клипче, мисля че вчера в инстаграм.

Последна редакция: сб, 18 май 2024, 16:00 от Pipilota17

# 49
  • Варна
  • Мнения: 729
И аз ползвам протекторите. На мен в болницата ми казаха да го пробвам от време на време и по някое време да ги махна, но защо незнам.  С тях ми е много много удобно. Без тях някак ме боли Sad
Аз записах час на месец и половина като ще е бебо за ваксината!! Имаме доста контакти- на работата на мм, градината, голямо семейство сме и се събираме постоянно и с племенниците, които са в училище.... ще съм по-спокойна Wink
Предния път правех така с дохранването, но сега само на гърда е от ден 2 и май ще се справим и напаснем  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 797
Момичета,кураж.Дано отминат тия тревоги по-скоро.То мен ако питате цял живот ще ги мислим децата.Ама това е съдбата на една майка,какво да се прави.
А пък моя мъж си взел отпуска от понеделник.Вика нали ще раждаш в понеделник Grinning Викам му абе нищо не е сигурно,защо бързаш.Е колко ще го носиш това бебе Grinning Голяма шматка е,няма и той търпение сигурно ама му обяснявам,че може и да не е на термина

# 51
  • Мнения: 7 252
Така е само да кихне каката и настръхвам и я мисля 🫥
Ами нормално според мен,особено ако е първо бебче и нямате опит,всичко да идва в повече.
Ето мм и каката спят аз дежурна 🤷ама довечера е той 😁сори

# 52
  • Мнения: 577
Ох аз получих усложнения след секциото и пътувам за болницата...с органите ,матката
Оставих малката на баща и и ми е притеснено🥹🥹🥹

# 53
  • Мнения: 687
Ох аз получих усложнения след секциото и пътувам за болницата...с органите ,матката
Оставих малката на баща и и ми е притеснено🥹🥹🥹

Какво се случи, Мимс? Имаш ли температура? Нали и АБ ти слагаха докато бяхте там? Дано не е нещо сериозно!

# 54
  • Мнения: 797
Леле Мимс,какво стана пък сега?Дръж ни в течение,дано всичко е наред Heart

# 55
  • Мнения: 577
Ами матката не ми слиза ,седи много високо,като при бременност субинволуция на матката,и имам болка от към червата и посиня,позеленя корема хематом някакъв голямо топче,та сега чакам .Иначе нямам температура
Самите органи не успяват да се наместят на мястото си общо взето и седят на ненормални за този период след раждане места

Благодаря момичета ,ще пиша
И аз се надявам да не ме приемат,че ще ми е супер притеснено за бебка...

# 56
  • Мнения: 848
Ох, Мими, не се спряха проблемите при теб, не те оставиха да си починеш.. Стискам палци за бързо възстановяване и да не се налага да сте разделени с беба. ❤️

# 57
  • Мнения: 797
Ох звучи ми много притеснително.Стискам ти палци да се оправиш и да си гледаш детенцено Hug

# 58
  • Мнения: 7 252
Стискаме палци 🍀

# 59
  • Мнения: 612
Стискам палци, Мимс! Дано всичко се нормализира.

Ние направихме една голяма разходка в центъра, после кафенце, после пазар и сега съм мъртва. Имах 1-2 стягания на корема по време на разходката ама нищо повече.  Сега си легнах на диванчето и ще си почина.
Сутринта чистих, пусках пералня, измих и кръста ми е дроб.

Общи условия

Активация на акаунт