Баба Марта мартенички върза, а мама да гушне АПРИЛчето си бърза.

  • 13 888
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 025
Здравейте! Hug
Минавам да се отчета в новата темичка Wink Напоследък нямам никакво настроение за писане, само ви чета.
Честито на всички именнички и рожденнички! bouquet

Спокоен и мързелив уикенд, априлчета! food010

# 46
  • Попово
  • Мнения: 687

Извинете, но кой празнува имен ден днес ?  Embarassed

Днес е Тодоровден
На Hristina_k, честит рожден ден   bigdance2

# 47
ОТ PETIA27 добро утро Миличкиискам да ви питам за падането на тапата какво представлява,защото тази сутрин когато станах до wc имаше нещо,някакви парченца с малко странен цвят EmbarassedМОЛЯ ПОНЕ НЯКОЙ ДА МИ ОТГОВОРИ,ЗАЩОТО ПОСЛЕДНИТЕ НЯКОЛКО ПЪТИ НЕ ЗАБЕЛЯЗВАТЕ МОИТЕ ВЪПРОСИ Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 48
  • Мнения: 350
ОТ PETIA27 добро утро Миличкиискам да ви питам за падането на тапата какво представлява,защото тази сутрин когато станах до wc имаше нещо,някакви парченца с малко странен цвят EmbarassedМОЛЯ ПОНЕ НЯКОЙ ДА МИ ОТГОВОРИ,ЗАЩОТО ПОСЛЕДНИТЕ НЯКОЛКО ПЪТИ НЕ ЗАБЕЛЯЗВАТЕ МОИТЕ ВЪПРОСИ Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
какви точно парченца,с бял цвят ли?на мен преди седмица ми изтече нещо подобно, като много гъсто бяло течение и доста се притесних.Мамите, които са раждали казват, че прилича на сопол,слузесто,често е примесено с кръв.Единствения начин да се успокоиш е да се види на ехограф дали е затворен цервикалния канал.

# 49
ами да същото като при теб,така изглеждаше и имаше леко кафеникав цвят на мен термина ми беше на 01.04 и го изместиха на 28.03 и е момиче нали казват че се раждат по-рано в този ред на мисли не е ли нормално да се случи това и нали раждането става след 1-2седмици след падането на тапата така съм чела.БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА БЪРЗИЯ ОТГОВОР Hug Hug Hug

# 50
  • Мнения: 1 419
Честит Рожден Ден на Христина_К  Hug. Пожелавам ти леко доизносване и сладко, задраво и усмихнато бебе през април   bouquet.

Честит имен ден и на всички Тодорки, Теодорки и прозиводни  Hug.

Тапата, СПОДЕЛЯМ САМО НА ТЕОРИЯ, е слузеста и обикновено има оцветяване в розово/червено/кафявите гами  Crazy. Като количество е около една лъжица белък. НО, не винаги се усеща или вижда да пада, както и не винаги има оцветяване  Peace.

Хормоните, явно всички ни друсат, така че МНОГО МОЛЯ ВСИЧКИ - Бъдете по-толерантни и търпеливи към останалите. Напоследък все се появява някоя обидена мама, че е забравена или едва ли не пренебрегвана нарочно  Rolling Eyes. Явно в дадения момент никой, който е можел да ви отговори на въпроса не е бил онлайн - просто попитайте отново  Peace. Имайте предвид, че не всички четат обстойно темите назад, нито пък обръщат внимание дали всичко, което е споменавано има коментар или отговор - все пак сме толкова много и коментираме понякога десетки неща наведнъж... А тези пък дето сме на всяка манджа меродия не сме компетентни по всички въпроси или и ние имаме моменти, в които нямаме настроение да пишем много  Embarassed. Нека няма повече обидени, моля  Hug.

# 51
  • Мнения: 1 419
Петя, може и тапата ти да е била  Grinning. Само че някой (май Дейзи) преди време спомена, че почти месец си е ходила без тапа, така че не е задължитено до определен период да родиш  Wink.

А относно по-ранното раждане на момичетата - аз съм преносена 5 дни  Mr. Green.

# 52
  • Мнения: 228
Тапата е това, което е описала Aya. Моята беше с кърваво - ръждив цвят и падна вечерта, преди да родя (родих на следващия ден в 11.15 часа). Не се плашете, може и да не е това.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
добро утро Simple Smile

Честит празник на всички празнуващи с хубавото име Simple Smile
Хриси, на теб  newsm59
Много здраве за теб, близките ти, и няй-вече за малкото бебче
   bouquet

Ами май наистина вече по всяко време можем да очакваме падането на тапи и други разни работи Simple Smile
Само без паника. И аз мисля, че не е задължително раждането да последва скоро.
Е, имаше един пример при мартенките - Мими4 в 18.30 се похвали, че и паднала тапата и към 22 и нещо вече съобщиха за бебче baby_neutral

# 54
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Нristinka, ЧРД мила , много здраве и много много леко раждане ти пожелавам.
petia2  Hugти ли беше питала за белтъка , в урината нормално е там да не се появява въобще , появата ми доказва неправилната пропускливост на бъбреците , защото белтъчните молекули за големи молекули и се улавят от глумерулите( филтрационната система ) на бъбреци.
Ако се появи този проблем , се налага да коригира диетата с ниско съдържание на белтъци...
Следвай препоръките на доктора си, пий повече вода , хапвай повече зеленчуци и плодове ,  ако се наложи дори хапвай по-скоро вегетарианска кухня.
 Да добавя, ако имаш отоци по краката или лицето, диетата е същата но се намалява количеството на водата, тъй като има задържана в организма.

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 11:05 от ivalex

# 55
  • Мнения: 367
hristina  честит рожден ден.

честито и на всички именници

аз да ви се оплача качих снимки в моето албумче и то изчезна. ако някоя мама разбира нека ми помогне. на търсачката излиза че го има, но аз не мога да го намеря  Shocked

# 56
  • Мнения: 56
 bdbaloni на Христина_к,с пожелание за леко раждане и здраво сладко бебче!
Честит Имен ден на вс.именници!!!  smile3525

# 57
  • Мнения: 354
Чрд Хриси! Здраве на теб и бебенцето най-вече пожелавам!
veselina miteva как си кръстила албумчето, аз търсих, но не разбирам и аз много дано ти помогнат.
 Мами аз имах стахотно болезнени схващания на крака, при всяко преобръщане направо се втрещявах цяла нощ от болка Cry, дано отмине , чеееееее. Зд тапата petia2 - щом са ти изместили термина толкова напред има и такава вероятност, ти се подготвяй!!! На всички ви желая весел уикенд Sunglasses

# 58
  • Мнения: 1 925
Здравейтеее !

Нямах интеренет няколко дни и не съм чела, та днес ще наваксам.  Peace
Влизам само да помоля мамите счетоводителки да видят темата ми - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=167977.new#new Защото се сблъсквам с поредната идиотщина в БГ.
#Cussing out

# 59
  • Мнения: 137
Честит Рожден Ден на рожденичката !!! Tada

Да са много, много здрави и щастливи и всички, които имат имен ден днес!

При мен тапата беше с розов цвят и при падането дори се чу ясно "пльокане", все едно се отваря бутилка с коркова тапа. Тапата ми падна към 5 ч, към 6 ч ми изтекоха водите и в 9 ч вече бях родила (точно на термина, който беше определен).

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт