Аз съм бебе сладко и засмяно! През СЕПТЕМВРИ ще се видим, мамо!

  • 15 417
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 64
Здравейте и от мен и аз да са изцопам днеска тука, а сложих и няколко снимки на моето коремче в албума ни с коремчета
Саморасличе ела да го видиш Дунава де откога само обещаваш, то не че е за седене около него една смрадня на тиня се се разнесла не се диша ама в нашия квартал си е гот и сенчица и чист въздух кеффф

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 13:16 от cherry_spa

# 16
  • София
  • Мнения: 771
Да ви питам нещо спешно, че сега се присетих случайно, но моля да не ми се смеете. Както си се бях замислила изведнъж ме осени идеята, че май тези дни трябва да ми се издаде болничния за 45 дни преди термина (1 Септември). Чудя се да ходя ли в понеделник спешно да си го искам от ЖК-то или може да се издаде със задна дата, когато отида на насрочената ми консултация. Последния път се разбрахме, че като отида в началото на Август ще ми дадат всички документи, но се опасявам да не е много късно за болничния, защото акушерката така и неможа да ми запомни в кой месец съм и може да се е объркала.

# 17
  • Мнения: 229
cherry_spa, ей моето шкемби е точно, ама точно като твойто.  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Верно съм като глътнала диня, а мъжът ми онзи ден ми вика, "Айде вече да раждаш, че нещо много закъгленка ми стана".  Wink

# 18
  • Мнения: 518
Здравейте и от мен и аз да са изцопам днеска тука, а сложих и няколко снимки на моето коремче в албума ни с коремчета
Саморасличе ела да го видиш Дунава де откога само обещаваш, то не че е за седене около него една смрадня на тиня се се разнесла не се диша ама в нашия квартал си е гот и сенчица и чист въздух кеффф
Понеже бях обещала спокойствие на бебка и на себе си, последните месеци спрях да пътувам на по дълги разстояния вече Embarassed Вече ми тежи ooooh! А и с тази война по пътищата, не ми се мисли просто Confused Моят мъж си пътува утре за Силистра за няколко часа, ама ще е сам Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 64
Кали на мен болничния трябвада ми го издадат на 27.07 ама ще са в  отпуска до 13.08 и тогава ще ми го издават и се разбрахме с моята счети че няма проблем
Хекси много сме си готянки, вътре са най-сладките изненадки - киндер сюрприз както казва моя мъж и никъде няма да ходим още да раждаме ами още по една динка май щеглътнем до септември Joy Blush
Саморасличе напълно те разбирам нали и аз копнея за Варна ама пусти път неми се друска 2 часа и си подсмърчам само по моренцето и морския прохладен бриз ама струва си каузата, то и моя мъж като твоя се прибира да види мама и тати за няколко чааса и после при мен.

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 13:48 от cherry_spa

# 20
  • Мнения: 690
Кали, ходи и си го искай болничния да не стане някакъв сакатлък  - че и докитата никак не са в час newsm78 пък и този 45-дневния се води първичен болничен, така че по-добре си го вземи навреме. Имаше нещо, че само тези "продължаващите" болнични, могат да се издадат по-късно.  newsm78
Пусни едно ЛС на Snejana_G - тя е в час с болничните и с дивотиите на НОИ, пък после дай отговора и тука, че може и други мами да питат ...  Praynig

# 21
  • Мнения: 405
Здравейте и от мен  bouquet
 
Кали,ако термина ти е на 01.09  майчинство ти започва на 18.07. и трябва да се издаде тогава.Може да бъде издаден с максимум 3 дни назад-напр.на 21.07.Отиди и провери за да не стане късно!Но термина 01.09 да е определен от ПРМ,а НЕ от ултразвукови прегледи

Моренка,благодаря за инфото за козметиката Hug.....савсем се обърках LaughingКолко ти е химоглобина та пак почна черните хапченца?

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 21 731
......савсем се обърках Laughing..
Лиди, душа това е целта Laughing .... ама все ще стигнеш до някакъв извод за себе си в цялата бъркотия от мнения.  Crazy
110 ми е хемогл. Sad... предишния път ми изписаха черните за 114 ... и сега, както и тогава ми е назначил и Тотхемата ама аз си я спестявам за сега.... на 20.07 съм на ЖК и пак ще ми пускат изследвания, та тогава ще реша дали да почна и нея.

Кали що да ти се смеем бе  newsm78... аз незам как стоят нещата по въпроса ама на мен според калкулатора на бг-мамма болничния ми почва от 30.07. , а още на предишната ЖК ми записаха часа за следващата ЖК и  още един час за 31.07, когато точно това ще правим - ще оформяме док. за болничния....., а и ми рекоха да си купя лична амбулат. карта и да си полълня, каквото трябва аз.... та имай предвид за картата.

# 23
  • Мнения: 258
Благодаря  Коки! Blush
Браво на Хексина- добре си се справила с новата тема  Hug
Кали, аз днес ще ходя да ми издават 45-дневния болничен. И ще се видим с бебка  newsm44. Дано да ми е все пак на късмет този петък 13ти  Confused  Аз също бих те посъветвала да не чакаш, да не се обърка нещо! Тези от НОЙ май-никак не са в час. По-добре не рискувай  Peace
Моренка сега ти прочетох поста. На мен пък никой не ми каза да си купя амбулаторна карта. Къде ги продават? Има ли ги в обикновените книжарници Embarassed
Ей, с това кърмене и изцеждане направо ме заинтригувахте! Цяла сутрин чета кърмаческия. Доста полезна информация научих Peace Ама ме хвана и яд сега! В Шейново където ми е лекаря подозирам че едва ли ще ми дадат бебата веднага след раждането да се кърмим, #2gunfire а и там май въобще няма да е при мен в стаята. В същото време си държа на лекаря. А сега дилема Confused
Абе къде се изгуби Анирито? Нещо ми се губи от хоризонта. Да не забегна и тя на море  Thinking

# 24
  • София
  • Мнения: 771
Кали що да ти се смеем бе  newsm78...


То не е смешно, а си е направо срамота  Embarassed. Аз съм все пак дипломиран счетоводител, с нито един ден счетоводен стаж зад гърба си.

liddi, значи не съм изтървала влака. Обаче баш навреме ме осени тази мисъл  newsm78, като нищо щях да си изтърва срока, а както ви казах акушерката всеки път си ме мисли, че съм в 6-7 месец.

# 25
Здравейте тумбачета   bouquet ! Най-после и да се включа за малко. Сега ще карам подред само да не забравя някои.

Първо добре дошла на новата мама, приятно дрънкане с нас до края , а и след това  smile3525.

Людмилка, много се радвам за първата нощ у дома, това не може да се сравни с нищо друго! Пожелавам ти дълги безгрижни и щастливи години с твоето семейство!

Бенич, честита ти къща! И на теб много радостни мигове в новото жилище!


Феми, къде се загуби? Я моля те, появявай се по-често, аз скоро ще съм многоооооооо редовна във форума и тогава ще изкарам присъствения списък / само кой го казва newsm47 /.

Саморасличе, още малко ми остава, надявам се другата седмица да ми е последната на работа Praynig, но се надявам, а какво точно ще стане ще си покаже.

Инъче да се отчета, в сряда бях на консултация, слава Богу всичко с бебока си е наред- 1,5 кг сме станали междувременно, а аз съм + 10. За момента е седалищно, но има време, аз имам чувството, че по 3 пъти на ден се обръща, не зная дали е възможно, раждалите мами ще кажат. Инъче в корема ми е една лудница, рита, блъска, подскача, хълца, абе.............забавлява се детето, почти не усещам да спи  newsm18.

Да ви се оплача, снощи пак ми се схвана крака, ама от доста време не беше ми се случвало. Беше ужасно 2-3 мин, чак толкова дълго сякаш до сега не беше ми се случвало. А , и от друго да ви се оплача, боли ме дупето, по-скоро таза , ама от вътре. Нито легнала, нито седнала. На никъде, най-добре ми е като съм права и като вървя. Е да де , ама явно бебока вече започва да ми натежава и няма как по цял ден да вървя. Такива работи с нас  Laughing. Днес , най-късно утре трябва да приключваме с ремонта в къщи и после започва чистенето, чак малко завиждам на Мишето за фирмата за почистване, ама ще видя дали ще се справя.

Май това е засега, аз се улях с писането, ама така е като пиша рядко!

Целувки на всички мами и бебета   love001

# 26
  • Мнения: 405
Моренка,стискам палци да не се налага и Тотема.Ама 110 си е направо екстра.Че ще стигна до извод,ще стигна,даже и съвети после ще давам Wink

Кали,навреме си се сетила  bouquetА това ,че си дипломиран счетоводител не го мисли.Не е нужно да помниш всичко от дебелите бумаги

Tiarra,лична амбулаторна карта продават във всяка книжарница.Това е картон,който всеки е имал като дете.Права е Моренка-трябва да я имаме и да е заверена с номер при личния лекар.

# 27
  • Мнения: 258
liddi, благодаря ти  за бързата реакция, че аз след малко трябва да излизам.  Hug  Hug После ще се отчета!

# 28
  • Мнения: 104
Hexina  браво за темата bouquet. Съвсем навреме и много скоростно се справи.
Аз имам едно предложение за заглавие - "Септемврийско бебче, я се намести, че терминът ми вече наближи!" Grinning

Честита нова къща на Люси 73    bouquet Hug, само прекрасни моменти да имате цялото семейство в новия дом. И да си правите когато и каквото искате в него.  newsm68 newsm32 newsm67

# 29
Здравейте на всички в новата темичка Wink  bouquet
Да ви питам нещо спешно, че сега се присетих случайно, но моля да не ми се смеете. Както си се бях замислила изведнъж ме осени идеята, че май тези дни трябва да ми се издаде болничния за 45 дни преди термина (1 Септември). Чудя се да ходя ли в понеделник спешно да си го искам от ЖК-то или може да се издаде със задна дата, когато отида на насрочената ми консултация. Последния път се разбрахме, че като отида в началото на Август ще ми дадат всички документи, но се опасявам да не е много късно за болничния, защото акушерката така и неможа да ми запомни в кой месец съм и може да се е объркала.
Кали, аз понеже съм със същия термин ще отида при моя лекар в сряда - 18 юли, когато всъщност трябва да се издаде... Не съм сигурна, но се съмнявам, че могат да ти издадат болничен със задна дата, така че обади се по телефона на твоя лекар и мисля, специално за това трябва да отидеш. Аз дори си извадих ЛАК - лична амбулаторна карта, щото без нея не можело. Иначе за изследванията има време май...
Айде дано съм била полезна Simple Smile
Усмивки Laughing


Уф, то докато се напиша и натуткам, са ме изпреварили 10 човека.... Ама то тука е така...  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт