Отговори
# 45
  • Мнения: 221
           Честито обебване на Лейче и Джънгъл! Да са им много послушни бебоците. newsm51 newsm51 newsm51

# 46
  • Мнения: 1 593
Абе нещо Хю и Нани ми зачезнаха май newsm78 Thinking...

Явно са забравили да съобщят и тука... това е от бременни чужбински мами темичката

Момичета, влизам с една бебешка новина:
heureuse си има момченце - Габриел. Родил се е на 14.09 сутринта и тежи цели 4100гр.

# 47
  • Мнения: 98
ЧЕСТИТИ БЕБЧОВЦИ НА МАМИТЕ HEUREUSE, JUNGLE И ЛЕЙЧЕ! МНОГО РАДОСТ И ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ!

Мункам, защо все с луди ти се налага да общуваш? Горката ти. И на мен ми се лепят такива - да се чудиш с какво ги привличаме.
Дано котето ти се оправи, че знам какво е да страда домашен любимец.

Аз снощи сънувах, че получавам контракции и представете си - събудих се наистина с такива. Всъщност, беше една силна болка в корема, придружена с леко изтръпване на крайниците. Тъкмо се ококорих и си викам - "Искаше да раждаш по-скоро, ха да те видим сега!" - и след 15-20 минути болките отшумяха и пак съм заспала.
Дали това е някакъв сериозен предвестник? newsm78

# 48
Здравейте на всички мами и бебчета  Hug
Влизам само да кажа, че от понеделник сме си в къщи с малката Женя  newsm44 , и двете сме добре, а и таткото много помага  smile3521 . Честито на всички мами, родили докато ме нямаше, да са ви живи и здрави бебчета. Имам доста да чета, вие сте изписали няколоко теми докато ме е нямало.

Целувки на всички и леко раждане на раждащите днес   love001   love001

# 49
  • Мнения: 1 745
Добро утро и от мен.
Мойто мишле тая нощ се смили над мен и спа от 22:30 до 3 и после до 7.  Peace Чувствам се доста по-свежа като посля 3-4 часа.А колкото до лягането когато тя спи-да,хубаво би било,но аз съм правила около 5-6 опита и само 1 успешен.  Tired Винаги точно тогава някой дойде на гости или да ми донесе нещо,някой звънне по тел.,абе все такива работи...И вчера като заспа в 16 часа си викам-сега лягам и аз.Тъкмо съм се унесла и сестра ми и племенничката дойдоха...Ама те не могат да идват много често,щото имат магазин и сестра ми работи нон стоп,и за това не се разсърдих.Но факт е,че до сега съм спала с нея само 1 път.Ааа,и един път пак-мъж ми я забавлявал колкото можал,но накрая като ревнала за папане дойде да ме събуди.  Mr. Green
Ох,да ви се оплача-уж имам само 7 кг. за сваляне,ама всичко ми е на задника и не мога да се побера в нито едни дънки...  Cry Нали цяла бременност си ходих с анцузи,ама сега трябва да си купя нещичко,че няма с какво да изляза от нас.В събота бяхме канени и на сватба,но няма кой да гледа Лизи и няма да ходим.Всички баби са на работа(за което пак казвам,че не се оплаквам  Mr. Green ).
Така като чета как чакате контракции и тапи ми е много странно.Аз не можах да мина през тоя етап.Дори преди секциото (то беше 5 дни преди термина) пак нямах никакви признаци.Спокойно,още малко ви остана.После идва сложната част,но и доста по-приятната.  PeaceСтискам палци за всички.

ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ!ДА СА ВИ МНОГО ЗДРАВИ И ПОСЛУШНИ МАЛКИТЕ СЪКРОВИЩА!   bouquet

# 50
  • Мнения: 295
Честито на обебилите се мами!!!!  bouquet  bouquet

Момичета дайте съвет какво да пия за гърло...за хремата(*то по-скоро е само запушване на носа)взех стеримар,и осцилококциум пия.

Хич не искам да заразя бебето като го родя Sad

А за сънищата да споделя,че онзи ден сънушах бебчо,че го разхождам с количката,а той един хубав и кротък,само дето говореше и каза,че се е напишкал,да го преобуя Simple Smile

# 51
  • Мнения: 498
Като ви чета как Ви се иска вече да родите - спокойно де, на нас просто термините ни бяха малко по-рано за това вече гушаме бебоци. Всички ще родят, няма бебе дето да е останало вътре, ей го къде е другия месец! Освен това коя с грижи около бебе, коя с коремче, всички сме заедно и си изпълваме темичката.

Честито на новите мами и търпение на останалите!

Сега като прочетох за прекрасния бебок на Лейче се сетих за нейните премеждия с амниоцентезата. Явно всичко си е ОК с бебо, само я изнервиха лекарите на оня етап от бременноста и.

Момичета с бебета искам да попитам по кое време къпете? Аз по принцип вечер та да ми спи бебето "като къпано", ама тя сутрин е толкова поакана, че отново се налага пълен тоалет. Днес съм я пременила с гащеризона от изписването, който тогава ми изглеждаше голям, а сега мисля че го е изпълнила. Макар че съм постоянно с нея и аз виждам разлика и като да е пораснала. Няма търпение вече да ходим да се мерим, ама наща педиатърка каза 8.10, до тогава вкъщи ще идва.

На мен пък ми стана жал за лудата бабка, за която разказа munkamm. Представяте ли си какъв шок е било за нея това разбито мазе. Колкото и странно да звучи за нас, те като съкровища да съхраняват в тия мазета. По същия начин се чуствах и като гледах репортажите за пострадалите от наводненията и пожарите предния месец.

Да Ви се оплача, че вчера сутринта мъжът ми като закарвал Гошко на училище имали пътен инцидент на едно кръстовище и сега колата ни е леко поомачкана и задна лява врата не се отваря. Детенцето ми се изплашило, разплакало. Чудя се какво да направя да преодолее тоя страх. Аз толкова уверена в шофьорските си способности тъкмо мислех как с малката ще си вземем кошница за кола и ще се разкарваме по улиците и сега си дадох сметка колко отговорно и опасно е това. Направо съм в стрес да Ви кажа.

Айде стига толкова от мен. Лек ден Ви желая и успешно раждане, ако се разраждате!

# 52
  • Мнения: 498
Kameliya аз имах хрема преди няколко дни и никакво желание да опитвам разни капки и лекарства, че на каквото и да зачетях листовката все не ставаше за кърмещи (от това което имам вкъщи, де че аз все още не намирам време да излизам на дълги разходки), та се оправих с една бабешка рецепта: в тенджера на котлона вряща вода с лъжичка сода и лайка. Дишах това точно 1 ден през 2-3 часа по 5 мин. и ми мина, а си беше наистина гадна хремата ми.

# 53
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
здр на всички
аз стм като труп...тази нощ беше доста тежка за мен

омам две новини едната е от вчера че форума нееше да зареди

вчера Людмила е родила момченце  Марин,50 см и 3050 кг.И двамата са добре тя беше си почиваше след раждането като ми се обади

и тази сутрин павлинадидко ми писа че е родила син Йордан 3500 кг,51 см

да са им живи и здрави  bouquet
отивам да спя че напраууу ще се трупясам нейде

# 54
  • Мнения: 98
ХЕЙ, ЧЕСТИТИ НИ ДВЕ НОВИ БЕБЕШКИ ПОПЪЛНЕНИЯ!

# 55
  • Мнения: 518
Брей, какъв бебевалеж #Crazy Hug - да са им честити бебоците на новите мами, да са им живи, здрави и много послушни  bouquet  bouquet  bouquet
Аз съм доволна от зверчето ми днес- тази сутрин яде като невидяло към час и нещо на почивки, но само сука...Удържах на нервните и писъци и не се поддадох за шише - резултатът е, че съм много облекчена и няма да цедя Crazy
Ха дано успеем и занапред Praynig

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 21 731
Честити бебковци на Хю, Людмила и Павлинко! Да са им живи и здрави! Hug  bouquet

Джина тенк ю за инфото! bowuu

Снежи вечер се къпем към 22ч., но смятам да го изтегля за към 21.30ч. Та сутрин сме разбира се поакани, както междудругото няколко пъти на ден и се мием на чешмата.

За консултация и на нас ни каза педито чак на 2.10.

Ние днес излизаме по-рано, че трябва да снимаме каката за ЛК и бележник.

Леко раждане на раждащите и очакване на очакващите!
Цунки на бебоците! Heart Eyes

# 57
  • София
  • Мнения: 771
Привет от нас! Тези дни сме все по разходки и нямам много време за форума, но искам да честитя на всички нови мами, които са толкова много. Да са им живи и здрави съкровищата, много да ги слушат и радват.

Сега да ви кажа за актовете за раждане и еднократната помощ.

Акта за раждане го взех от общината по мой адрес. Стана много бързо и искаха да представя само моята лична карта. От общината ми издадоха и документ за семейно положение, в което са записани и данните на съпруга, както и на първото дете.

С тези неща се отива в служба "Социално подпомагане" принадлежаща към същата община. Там ви дават за попълване Молба-декларация. Заедно с попълнената молба трябва да представите следните документи:

1. Оригинално удостоверение за раждане на детето, за което се иска помощта;
2. Копия от удостоверенията за раждане на другите деца (ако има такива);
3. Удостоверение от ГРАО за родените от майката деца (това е същото, което дават от общината за семейно положение);
4. Лична карта за справка
5. Документ от банката за банковата сметка, по която ще се преведат парите.

Ходих и до здравната каса за бланка за записване на личен лекар. Намира се на ул. "Енос". Там трябва да се отиде след като сте взели акта за раждане, защото го изискват.

# 58
  • Мнения: 45
Благодаря на всички за пожеланията.
Честито и на останалите мамчета,а за онези които чаката стискам палци всичко де е наред.
Иначе бебо е спокоен ,не плаче папка и спи  smile3503 newsm10 smile3501
За сега и с кърмата сме добре,надявам се да имам по дълго от предишния път тогава подължи месец и малко.Засега това ,като се освободя пак за малко ще пиша.  love001

# 59
  • Мнения: 229
Честито на всички нови мами, да са им живи и здрави и много послушни бебовците!   bouquet  Не ги изреждам, че станах много и да не пропусна някой.  Wink

kali, мерси много за подробното инфо, явно бая разкарване ще падне. Ама особено частта с бланката за личен лекар ме изуми! Защо няма такива бланки директно при лекарите?!

munkamm, ама ти верно привличаш всякакви откачалки. На мен пак ми стана леко смешно (моля те, прости ми), ама при теб човек вече да се чуди да се смее ли или да плаче. Но имайки предвид колко често имаш подобни случки, аз викам да се опиташ по-скоро да ги приемаш на майтап.  Peace  Ми така де, поне при теб няма празно и не ти е скучно.  Wink

Ками, ех, де да можеха да говорят бебовците и да си казват какво им е...

Ани, Пете, тъй като знам за вас, че сте на адапте, моля ви, споделете на колко часа ги храните (ако сте на режим) и по колко гр. изяждат вашите бебчовци. Будите ли ги нощем или те се будят и сами? И също така, колко тежат в момента, за да се ориентирам има ли връзка количеството храна с теглото. А колко често акат с адаптето? Мерси предварително!

Ани, искрено ти съчувствам за безсънните нощи, знам какво е. Аз и днес съм адски благодарна, че Алекс след като плака с часове вчера следобед и вечерта, поне през нощта реши да поспи. С това хранене на 3 часа пак не съм се скъсала от сън, но си е друго да не успокояваш ревящо бебе нощем. Между другото, ако Влади плаче от колики, ние спряхме кърмата и пием немското Lefax и може би това действа. Също го облекчава масаж по коремчето и да му свивам и отпускам крачетата (за да пръцка по-лесно). Но като го боли и му се реве, нищо не помага, това си е факт.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт