Neues Thema für die Männer, ob Nikolaus, Weihnachtsmann oder fremde Männer DE 54

  • 14 552
  • 304
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 230
Вечи, Чико   bouquet, мерси! За съжаление цветето е с 3 корена и много кичесто и не пасва в никой от предложените варианти. Мишо днес пак се прави на естествоизпитател. Накрая просто му препречихме пътя до цветето с един фотьойл Mr. Green И този вариант не е кой знае колко естетичен, но се надявам да свърши работа. Wink Риенски, харесва ми цветето, не ми се подарява. Ама ако и фотьойла не помогне, не знам...А за косата, гинеколожката при която ходя ми каза да не се боядисвам поне до 21вата седмица. Иначе, чела съм, че няма доказателства, че боядисването вреди, но все пак, да съм от сигурната страна. Освен това, в Берлин има един телефон, където може да се обаждаш с всякакви въпроси кои вещества са вредни за бебето по време на бременността и кои не. Ако някой се интересува мога да го публикувам.

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 10:54 от Priyatelka

# 286
  • Мнения: 3 521
За боядисването - в боята има съставки, които са доказано канцерогенни за плода, не е суеверие, а голата истина...то и за нас са де, но се приема, че ако не си бременна си носиш отговорност сама за себе си, но бебето ти няма избор. Има бои, които не са на тази база, но са доста скъпи и в момента не се ползват от "широкия" потребител...Аз също като бременна не се боядисвах, но пък компенсирах с разнообразни фризури - почти всяк седмица сменях фасона Laughing
Добро утро.

# 287
  • Мнения: 7 605
Добро да е.

ШоШи, 4естито, колежке   bouquet  Шапка ти свалям как си се справила и то с 2 деца, евала  Peace

Риен, дойде ли колата, как е?  Ние сме пък със супер плус  ooooh! Но това с диzела е наистина парадокс  Crazy  Такова неЩо можеШ да се слу4ва и в БГ  Laughing

Ааааа, zабравих да ви раzкажа zа колегата Мом4ил  Laughing Бил Варненец  Flutter Та мъжът ми ходил на проекта, ръководен от него и му направил аналиz и като му каzа каква е ситуацията, Мом4ил неЩо мърморил и мъжът ми му каzал на български "Истината боли"  ooooh!  Joy Знае 5 думи на кръст но ги каzва баШ на място  Laughing

# 288
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Приятелка, това цвете тежко ли е, аз вдигнах едно с верига, закачена за тавана точно пред балконския прозорец, така хем му е светло, хем дете не го стига. Подложката за поливане е специална "скачена" със саксията. А саксията може да се декорира според сезона.

# 289
  • Мнения: 1 610
С колата голям смях също. Уж дошла, чакахме само 6,7 месеца. Отидохме, платихме, задлъжняхме и пича вика, всичко хубаво, но писмото го няма. И се прибрахме в нас писмо да чакаме. От умрял обаче.  Joy Преди малко обаче се досетих, че всъщност ние не видяхме черна, а само 3 сребристи нови в автосалона. И ми дойде наум, че не само писмото не е там, ами и  колата.  hahaha Та утре ще пратя мъжа да я проучва. 

# 290
  • Мнения: 3 880
Кукук Simple Smile
Аз този път съвсем на опашката, ама да се запиша все пак, че да няма неизвиниени отсъствия Wink

Имам един въпрос, който ме вълнува в момента, а не знам къде да намеря въпросния закон, я ударете едно рамо.
Вярно ли, че България забранила била двойното гражданство? Shocked И от кога това нещо (ако е така)? И в кой закон или коя нашенска институция може да се намери черно на бяло може ли, не може ли?
Една позната българка тези дни се обаждала тук в Айнбюргерунгсбьордето да пита за двойното гражданство и й казали, че да- Германия вече разрешава, но понеже България не разрешавала (всъщност разрешавала, но само в изключително редки и специфични случаи) затова за българи не можело и българско и немско гражданство. А сега де newsm78
В кой закон са споменати тези подробности, къде да търся?
Вечке, ти нали каза, че си ходила вече, нищо такова ли не споменаха?
 Дано да ми видите въпроса преди да се нахвърлите на новата тема Wink

# 291
  • Мнения: 11 315
Бибе, на мен такваз глупост не са ми казвали.
Явно е нещо ново или не съвсем сигурно.
Знам ли. Thinking

# 292
  • Мнения: 3 880
Бибе, на мен такваз глупост не са ми казвали.
Явно е нещо ново или не съвсем сигурно.
Знам ли. Thinking
Значи една от двете служителки не е на ясно, въпросът е: коя от двете Wink Laughing

# 293
  • Мнения: 11 315
Бибе, на мен такваз глупост не са ми казвали.
Явно е нещо ново или не съвсем сигурно.
Знам ли. Thinking
Значи една от двете служителки не е на ясно, въпросът е: коя от двете Wink Laughing
По презумпция приемаме, че по-лошия вариант е верния.
Не е зле да питаме в Клюкарника.

# 294
  • Мнения: 369
Бибе, за съжаление не знам кой точно е законът, но и аз съм чувала такова нещо, при това още преди 4-5 години някъде. Майка ми е с руско гражданство и беше решила да си направи двойно най-сетне. Но й казали, че не може. Sad Ако не забравя, ще я питам кой й го беше казал.

# 295
  • Мнения: 1 584
Шехи не прати ли мъжа си веднага след промяната на немския закон да взима българско гражданство?  newsm78 По спомени каза, че е минало ок всичко?

# 296
  • Мнения: 11 315
Ето какво казват в Клюкарника по въпроса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=246606.0;topicseen

# 297
  • Мнения: 2 907
Хаха, Мата, не мога да си обръсна главата, мъжът ми няма да ме иска после  Wink
И не го взимайте тъй навътре казаното от мен за големите гърди. Това е моят вкус, аз не обичам. Откакто напълнях и аз имам големи и давам всичко да отслабнат.

Това с гражданството ме хвърли и мен в паника. Тъкмо се канех и аз да взимам немско. Днес ще звъня на консулството в Париж, само дето те никога нищо не знаят. Все казват " не знаем, питайте еди коя си служба". После ми дават телефон и на него никой не отговаря.

Риен още не е тръгнала на път. Хайде бе девойко, аз чакам тръпнейки Давид. Ха дано да е Давид  Wink

# 298
  • Мнения: 1 636
Bibe,bitte.
Вторият модел обхваща правната уредба на Дания, Германия, Латвия и Чехия. В нормативните актове на тези страни съществува забрана за придобиване на второ гражданство. Придобиването на двойно гражданство е регламентирано като изключение.

Такива изключения съгласно датското законодателство са случаите когато:

·        датски гражданин сключи брак с чужденец и придобива неговото гражданство не е принуден да се откаже от датското си гражданство;

·        дете родено в чужбина от датски родители и придобива гражданството на страната по месторождение може да запази двойното си гражданство до 22 годишна възраст. Преди да навърши пълнолетие, то трябва да подаде молба за запазване на гражданство. Ако такава молба не се подаде се губи датското гражданство.

# 299
  • Мнения: 11 315
Чико, ама за какво ми го цитираш това за Дания?
Каква е връзката с България не можах да схвана. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт