Отговори
# 195
  • Мнения: 1 335
nisilia,  да ти кажа честно не мога да ти отговоря. Мога за Мюнхен да ти дам информация, но ти ми посочваш 4 града, и съм убедена че в 3 от тях има само обикновени немски училища, може някое Монтесори да има тук там. В Мюнхен възможностите са повече. Но ако мъжът ти ще работи в Kirchheim unter Teck, детето трябва и там да ходи на училище.

# 196
  • Германия
  • Мнения: 111
nisilia,  да ти кажа честно не мога да ти отговоря. Мога за Мюнхен да ти дам информация, но ти ми посочваш 4 града, и съм убедена че в 3 от тях има само обикновени немски училища, може някое Монтесори да има тук там. В Мюнхен възможностите са повече. Но ако мъжът ти ще работи в Kirchheim unter Teck, детето трябва и там да ходи на училище.
Biskara,
Не сме избрали определен град точно заради училището.
Какво означава "обикновени немски училища" има ли някакъв регистър където може да се види къде какво училище има??? Thinking

# 197
  • Мнения: 1 335
nisilia,  да ти кажа честно не мога да ти отговоря. Мога за Мюнхен да ти дам информация, но ти ми посочваш 4 града, и съм убедена че в 3 от тях има само обикновени немски училища, може някое Монтесори да има тук там. В Мюнхен възможностите са повече. Но ако мъжът ти ще работи в Kirchheim unter Teck, детето трябва и там да ходи на училище.
Biskara,
Не сме избрали определен град точно заради училището.
Какво означава "обикновени немски училища" има ли някакъв регистър където може да се види къде какво училище има??? Thinking

http://www.ggg.ra.bw.schule.de/schueler/roadahead/schule/g-deutschland.htm
Това е училищната система в Германия. Държавната. Училището е по адресна регистрация. Нямаш много право на избор, не можеш да живееш в единият край на града, а детето да ходи в другия.

Училища Монтесори: по градове търсиш, но не съм убедена, че там ще може, трябва да се пита.
http://www.montessori.de/

Мюнхен: училища с английски:
http://www.muenchen.phorms.de/index.php?id=833&L=3
Но не съм убедена, че има обучение след 5 клас.

http://www.muenchen.de/Stadtleben/Education_Employment/School_Ch … 3/02aschools.html

http://www.esmunich.de/english/grundschule/kontakt.php
но тук не е много лесно, да не кажа че е много трудно.

Питах в кой град ще бъдете, защото знам че в Берлин има Бг училище.

Надявам се да съм ти помогнала.

# 198
  • Мнения: 7 605
Питах в кой град ще бъдете, защото знам че в Берлин има Бг училище.

Което не освобождава детето да посеЩава и "истинско" у4илиЩе. БГ у4илиЩето е само допълнително, там се у4ат само малко предмети (бълг, литература, история и муzика)

# 199
  • Мнения: 1 610
Nisilia, аз защо си мисля, че няма да стане твоя номер с училище с английски. Изобщо ми се струва такъв филм в Германия леко невъзможен, но да дадат мнение другите. Колко време смятате да останете?Аз не мога съществено да помогна понеже детето ми е на 18 месеца, но със сигурност знам, че в малките градове няма никой да ти свали шапка и специално обучение за вас да направи. Тоест дъщерята трябва да научи немски. Не е чак такъв зор ми се струва. Ще повтори една годинка , може би .  Wink Вечка трябва да знае за училищата. И Татяна, но тя се скътава понеже няма добри новини вероятно  Laughing

Свежарка ви се струвам, май, а?Дълго мислите , че ще издържа. Никой не заложи на 11ти. Само майка ми. Всички в семейството са родени вторник. Без мен. Аз съм се родила сряда един час след вторника, напук. Laughing

# 200
  • Мнения: 7 605
И Татяна, но тя се скътава понеже няма добри новини вероятно  Laughing

 newsm78

# 201
  • Мнения: 3 521
Аз съм се родила сряда един час след вторника, напук. Laughing

В такъв случай аз залагам на четвъртък, един час след сряда Laughing.

Бискара, не помогна водата...но пък си изцедих един портокал и един лимон, хакнах 4 бучки лед и една добра глътка Бакарди и живота започна да ми се вижда по-слънчев Party

# 202
  • Мнения: 1 335


Бискара, не помогна водата...но пък си изцедих един портокал и един лимон, хакнах 4 бучки лед и една добра глътка Бакарди и живота започна да ми се вижда по-слънчев Party


Въпроса е да е студено питието Wink.

# 203
  • Мнения: 4 138
хилоуууууууууууу, как сте, девойки. семуа живот и здраве пътува в петък.
замт домочадие.
най-после тръгваме. тепърва ще купуваме нова седалка за кола, луканчица и лютеничка. да митбрингвам ли някому нещо. мога разни дребни неща. като слонове, самолети, чужди мъже......

революцията тук кипи с пълна сила, но се налага да напуснем бойните действия и да преминем в нелегалност. нищо, ще действаме в тила на врага.
аре венсеремос, ротфронт и но пасаран.
как са трудните моми, всичко ок ли е.
сердика, аз съм една голяма бяла птица, рожбе. така и не втасах още да ти звънна.
вече ми мирише на глювайн........

# 204
  • Мнения: 3 521
Moin moin,
Заспахте ли, оспахте ли се...в това гадно време ми иде да се завия през глава и да се събудя някъде в началото на Май. ooooh!
Снощи у наше село се гарираха камионите на Кока-Кола. Хамериканска работа - влизаш в единия, пееш на караоке коледни песнички и си тръгваш с ЦъДъ, вундерба, както казва Сопрано Mr. Green
Но иначе може да си купиш бутилка Кока-Кола 0,25 с фолио за 2 евро. Примоция Laughing.

# 205
  • Мнения: 434
Моин
пиша от служебния комп,тър, извинявам се предварително, ако излязат странни символи.

При нас вси(ко гърми, вместо да светнем по коледному, тънем в информационна тъмнина. В наЦалото заподозрях съседите в атентат, впоследствие се оказа една голяма обzа повреда. ИнаЦе засега всиЦко при нас е спокойно, дебнем се и се замеряме с адвокати.

Не знам докога. На големите тумбаци леко износване, на идваяите безаварийно прибиране, на отлетелите приятно изкарване и задължителен репортаж от събитието, на останалите наздраве, при нас е много гадно коледното вино, минаваме на солитарни такива.

 



# 206
  • Мнения: 1 610
Ехооо...Добро утро!
И аз се събудих с мъгла и цял ден ми е мъгливо настроението.  Sad
Случка от всекидневието:  от няколко седмици ми е подготвена чантата , но свекървата идва днес с 2 хавлийки за ръце и вика,"Ето, нали ти трябват за болницата " Shocked. "Не", отговарям, "не ми трябват малки хавлийки, ще си взема халата". Тя настоява," Аааа, трябват ти една за долу, една за горе". Става ми интересно. Само по една хавлийка ли, бре човек. При такова кръвотечение?  Thinking Не е добре тази жена. Не ги взех, тя се нацупи. Сега трябва да я проверя да не ги  е тикнала в чантата, за да си навие на ината. ooooh!

# 207
  • Мнения: 2 907
Риен, в четвъртък ще е. Казах ти аз още преди месец, че ще е на 13ти!
Иначе и аз съм родена в сряда, в сряда родих и Мойзаната.
А твоята свекърва с това "една за долу, една за горе", хех, загуби една точка при мен  Wink

Сърфче, какво ти е и какви гадости са се случили вчера? Радвай се, че скоро заминавате за Бг., виж какво хубаво кръчме зад алеята пред храста си избрала за партито, чак на мен ми се приходи. Всъщност аз взех решението да не ходя повече в Бг. през лятото. Зимата в Бг. последно бях през 95 година, свързвам я ексклузивно с прекрасни детски спомени. Затова догодина искам да посетим България за НГ. Виж тогаз може да отидем в под храста с дъбовете. Или как му беше името. Алеята и храста и кестените....и голяма поезия.

Мишка, как ти издържат нервиците да се караш и заплашваш с адвокати, шапка свалям. Ама сносно продължение на екшъна няма ли? Хандграйфлихкайтен, шпукатакен?  Mr. Green


# 208
  • Мнения: 3 880
Риенски, абе свекито е имала предвид да се бършеш (подсушаваш) с хавлийките сигурно- една за долу и една за горе, а не да се обличаш с тях Joy hahaha

# 209
  • Мнения: 3 521
Мистик, прото беше някакъв тегав ден - 2 пъти обличам детето, слизаме до пред блока и започва да вали, нагоре-надолу, тръшкане щото, разбираш ли, мадам иска на разходка. 5-6 пъти се ходи в тоалетната за а-а и всеки път изпълнявам целият ритуал - събуваш пантофи, панталон, боди, памперс, слагаш седалката, ръчваш книжка, обясняваш по картинки, бършеш, пускаш вода, ръкопляскаш, обличаш памперс, боди, панталон, пантофи>загорих си манджата щото гевезето се закачи за мен и почна да реве като магаре висейки на панталона ми>съответно после почна да реве щото е гладна, а няма ядене>айде слагам макарони да се сварят>айде пак се заявява а-а, ходи пак прави целия ритуал в кенефа, ръкопляскай, айде притърчвай да и направиш нещо за ядене>в това време тя съответно решава, че трябва да си играя точно под печката където винаги може да пръсне гореща вода, мести я на 2 м., следва рев, щото не и е кеф да играе там ooooh! ..да не говорим, че когато звънне телефона трябва едва ли не с бой да си извоювам правото да говоря по него...естествено не по-дълго от 35 секунди...а беее искам в дън горите Тилилейски Crazy

Риен, и аз предполагам, че хавлиите са за забърсване - минала си се, звънни на свека да ти ги донесе пак. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт