Мама чантата за болницата стяга, че АПРИЛчето си път проправя!

  • 11 490
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 209
vvdd, както са те посъветвали момичетата най - добре да се отправиш към болницата! Виждам, че и това ще направиш! Стискам палци всичко да е наред!  Praynig

Абе аз ли се прекарах с тия влажни кърпички, вчера взех 2 пакета за 15лв на Хипп. Май са много скъпи. Вие какви взимате. Аз тези ще си ги оставя за у нас, като се приберем с бебка, а за болницата ще взема някакви ефтини  newsm78

Аз съм си взела на Памперс 2 пак. за 6лв. на някаква промоция бяха, като в единия пакет са по 63бр. Обаче реших да отворя единия пакет, за да видя дали миришат хубаво и да ги пробвам на себе си първо и установих, че са доста мазнички...т.е. като си избършеш ръцете ти стоят едни леко мазни  Rolling Eyes и като изсъхнат вече са си ок. А с обикновени мокри кърпи не ми се е случвало това.... newsm78 Та се чудех, дали това е нормално? Такъв ли им е "ефекта" на мокрите кърпички за бебета?

Простете, ако има за нещо!

# 31
  • Мнения: X
Алоха, и аз да се включа в молбата за прошката....ако има нещо-няма нищо (нали така беше приказката Laughing)!
  За мокрите кърпички за бебешока-аз си купих шампоан и олио на Sanosan и кърпичките са ми на същата марка, само дето като се прибрах от покупките и си разгледах нещата в детайли, се оказа, че на кърпичките им изтича срока на годност през март тази година и се позачудих дали трябва да купувам нови newsm78, или нищо няма да му стане на бебето.....и все още се чудя дали да си ги ползвам или нови да купя?
  Аз исках да ви питам и за количката, вчера мноооооого ми хареса тази Chipolino Rapido и много я искам, но при нея не е възможно бебето да е с лице към мен, което знам, че поне за новородено е хубаво да можеш да го гледаш, но пък на сенника има голямо прозорче, през което доста добре се вижда "вътре".....та ако може да кажете дали трябва да се откажа от количката щом не може бебето да е с лице към  мен...ама много си я харесах тази количка!!!!
  И също въпрос към варненските мами-имате ли някакъв телефон на Окръжна болница, на който мога да се обадя да си запиша час при някой лекар за преглед или всеки си има отделен номер......аз мисля по-другата седмица да ида до там, но не мисля, че ще ме пуснат да разгледам....sisee ти ходи ли? Може ли да разгледаш стаите, условията или не?
   А иначе аз съм взела памперси 2-5 кг от най-малкия пакет, прахът ми за пране е Тео бебе....от най-малкият пакет.....абе въобще още не ми се вярва и всичко ми е от възможно най-малките разфасовки!

# 32
  • Мнения: 4 309
Тiffany , точно тези кърпички на памперс са в промоция. Едните са с лавандула 63 бр, а другите май са без нищо и бяха 72 бр.  Та 6 пакета са 15 лв. Което си е изгодно, защото аз единия пакет с лавандула съм го взела от Пигис на 3,59 лв. Но днес не взехме кърпички от тези, нещо много ми се видяха 6 пак. Crazy Може би причината беше в нервността на милото, който направо издивя, докато аз се щурах по щандовете Embarassed. Взехме за родилния дом  някакви Baby crema Sensitive с лайка. Една мама с количка, докато аз се оглеждах и разглеждах, доста решително взе няколко пакета, което за мен си беше добра референция Laughing. Предполагам, че така трябва да остава леко мазно, за да не се изсушава кожата. То дори сигурно не е мазнина, ами е от глицерина и гликолите, които се слагат за овлажняване.

# 33
  • Мнения: 200
Оххх пък на мен какво ми стана днес направо незнам... към обяд като ме сви гърбя и кръста и корема започна да ме боли и като взе да ми се повръща, направо кошмар. И в същото време и по голяма нужда взе да ми се ходи, ходих ама нищо и ми се разтрепериха ръцете и взе да ми причернява направо ужас!!!!!!! Абе изкарах си акъла какво беше това. Друмнах половин час, ама то голяма мъка, като ме боли гърба и сега съм малко по-добре, но болките и в корема и в гърбя си ги има..........аз вече взех да се вкарвам в егати филмите ....
и аз така бях една вечер, след като си хапнах малко зелева манджичка (много  обичам  Embarassed), почна корема и кръста на спазми да ме боли, ходи ми се до 00, но няма нищо, същото ми се случи и като изядох един чипс на гладно, много ме болеше, беше много гадно. Яла ли си нещо пикантно или бобено или нещо което може да ферминтира и да ти раздразни стомаха, защото ми се струва че е нещо такова както го описваш.  newsm78

# 34
  • Мнения: 319
Много хубава темичка..... Тiffany     bouquet

И аз да ви поискам прошка!!!

vvdd бягай към болницата,дано всичко е наред Peace

Емма не ни пускат да разгледаме стаите,но акушерката много подробно ни обясни какво представляват PeaceИма с по 2 и 3 легла,телевизор,санитарен възел.....Сега на 13 март пак от 15 часа има лекция (първи грижи за новородено) ако имаш възможност ела и можеш да попиташ старшата акушерка за всичко което те интересува Peace А относно телефоните и при кой да си запишеш час....аз утре например имам час при д.р Скочев (в частния му кабинет)Можеш при него да се запишеш за преглед,но имай предвид ,че е много натоварена програмата му PeaceАко искаш мога да ти дам телефоните му Peace

за памперсите и мокрите кърпички......купих един пакет от 44 бр памперси  на "Pampers"(2-5 кг) и мокри къпри "Pampers"-Sensitive.....както и Тифани е казала са малко мазнички и без никаква миризма newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 289
Aquariel не съм яла такива неща. Сутринта ядох тестено, и после само ябълки хрупах (аз напоследък съм вманиячена в тия ябълки Simple Smile ) може би от тях може да е нещо......ама сигурно е стомашно, щом и на теб се е случвало значи не е притеснително Simple Smile Е то това не че е гаранция ама все пак си е успокоение Simple Smile Сигурно е от ябълките, защото друго не съм яла

# 36
  • Мнения: 6 713
vvdd, и аз стискам палци всичко да е наред!

Момичета, вече прострях бебешките дрешки  и да ви кажа, че има доста измачкани заради центрофугата - май ще гладя, дето така се пъчих че няма да гладя  Blush Blush Blush Остава само да купим одеалца и чаршафчета Simple Smile Както и памперси и такива кърпички, както и козметика - доста работи ooooh!

Доли, и аз съм имала такива пристъпи на коремна болка, след ядене на плодове веднъж-два пъти и то точно ябълки! На мене като че ли корема се издува от газове, и до тоалетната се пробвам и нищо! ooooh! Shocked

# 37
  • Мнения: 2 531
При първото раждане,водите ми изтекоха буквално,като река,но в момента от един два часа усещам как ми тече нещо,не е урина разбира се и е леко розово...но не спира...малко по малко ,но не спираСменям вече 3-та превръзка.Дали е възможно да ми изтичат водите или си въобразявам?
Да възможно е! На мен така първия път ми се пукна мехура високо и ми истичаше много по мално водата! Отивай в болницата ако вече не си там!Стискаме палци! Peace
Майчета в превид бройката ни тук, май по няколко бебета на ден ще имаме през април!

# 38
  • Мнения: 200
doly корите на ябълките също дразнят, наистина може да е от тях.ако искаш пробвай тази вечер само на препечени филийки  и сиренце.Дано ти мине  по-бързичко Praynig

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 271
Оххх пък на мен какво ми стана днес направо незнам... към обяд като ме сви гърбя и кръста и корема започна да ме боли и като взе да ми се повръща, направо кошмар. И в същото време и по голяма нужда взе да ми се ходи, ходих ама нищо и ми се разтрепериха ръцете и взе да ми причернява направо ужас!!!!!!! Абе изкарах си акъла какво беше това. Друмнах половин час, ама то голяма мъка, като ме боли гърба и сега съм малко по-добре, но болките и в корема и в гърбя си ги има..........аз вече взех да се вкарвам в егати филмите ....
На мен ми се случи подобно нещо, след като ядох риба преди някалко дни Sick По принцип не я обичам, ама този път беше...Оправих се, след като я "върнах" Crazy Явно и бебоците имат предпочитания към храната  Wink

# 40
  • Мнения: 96
vvdd, надявам се всичко да е ОК. Обади се като се оправят нещата Peace

Емма, за кърпичките - аз лично не бих рискувала, но съм маниачка на тема срок за годност. А за количката - също не бих направила този компромис. За мен е важно коша за новородено да гледа към мен. После вече не е фатално.

Ох, аз от тези козметичните неща НИЩИЧКО не съм взела още. Чакам с нетърпение да дойде време и на тези покупки, че вече съм в девети месец Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 289
Много ви благодаря Simple Smile

Lara1  може и да си права понякога като ям нещо и малкия почва едни танци в корема, може и да си имат вкусови предпочитания, знаеш ли ......

Aquariel така смятам да направя, тая вечер само на препечени филиики и сирене, ще бъде и никакви ябълки, защото не ми се иска да започвам с повръщане, утре имам работа и трябва дъ съм добре Simple Smile

За количката аз също смятам че когато бебчо е малък трябва да е с лице към мен, просто така и аз ще съм по-спокойна, пък и така са ме съветвали други майки, когато аз си избирах количката. Най малкото ако духне някакъв вятър или течение, защото лятото е доста прашно не ми се иска в лицето на бебчо, да се изсипе цялата мръсотия и гадост от улиците. Е естествено то няма да е в инкубатор ама все пак докато е съвсем мъничко това си е един вид спокойствие и за мен и за него Simple Smile Така мисля Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 309
Емма, не се притеснявай за кърпичките. Козметичните продукти имат определен допустим макс срок на годност, но иначе самите производители се презастраховат и продуктът е годен по-дълго време. За един месец нищо няма да им стане според мен.

От ябълките /напоследък съм маниачка, много ми се ядат/и на  ми се получават много газове и описаните от doly_dog   усещания. То не е втвърдяване на корема, болки. Бях се изплашила една вечер. Чак по едно време ми просветна каква е причината.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Здравейте, мили мами!

Tiffany Разкошна темичка!  Hug

Честит 8-ми март със закъснение. Да сте здрави, щастливи и много обичани!   bouquet

За днешния празник и аз искам прошка, ако някого неволно съм наранила с нещо.

за вагиналния преглед - досега не ми е правен. На последната консултация питах лекарката и тя каза, че нямало нужда. Като вляза в деветия месец, тогава.  newsm78 По последни измервания бебка си отговаря на седмиците, с изключение на дългите крака, които отново изпреварват. Доста се поучудих, защото преди 2 седмици, на ФМ друг лекар ми каза, че бебето било по размери 2 седмици напред, но явно има разлики в ехографите и реших да не си го слагам на сърце.
Плацентата ми е 1-ва степен, така че може и да е била 0 преди месец.
Трайно сме с главата надолу и няма вероятност да се обърнем.

а, и за килограмите - отново съм качила 2кг за последния месец, т.е. общо дотук - 10 кг.  newsm03

Емма и аз я гледах тази количка и освен, че не може бебето да гледа към майката, според мен има и още един съществен недостатък - доста е плитичка и открита и май ще духа много през зимата, а през тази есен и зима, нашите бебоци още ще искат да спят в количките навън. За Окръжна sisee ти е обяснила много подробно.

vvdd добре е, че си се обадила на лекаря си. Според мен може да е тапата, след като е розово течение. Но ако не спира, може да и примесено с околопл.води. Те не винаги изтичат наведнъж, особено ако са се спукали "горе".  Обезателно пиши после

ей, от това заглавие малко се притесних, да взема да си поприготвя нещата за родилния най-накрая, а?  newsm78

asja Честита количка! Аз се двоумя между такава (само че в черно-бяла разцветка) и Виктория на Кенгуру (която пък изчезна от магазините във Варна). В крайна сметка нищо чудно да се окажа с трета количка, но затова ще мисля като се роди малката.


И накрая приключвам, доволна, че съм спечелила приза за най-дълъг пост в темата.  bowuu

# 44
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Lara1, определено бебоците имат предпочитания към храната. Понякога още на втората хапка от определена храна започват ритниците! Мен ме рита в 4 часа сутринта, после в 6............ Едвам се наспивам!

Общи условия

Активация на акаунт