СЕПТЕМВРИйчета големи, шават в нашите кореми!!!

  • 14 714
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 86
Нели, тази ABC на мен лично ми хареса повече, пък и заради по-големите гуми смятам, че ще по-проходима. Аз лично нямам реални наблюдения от тези колички. Плозвах Маг Енгланд и честно казано останах много доволно, може би е малко по-тежка, но за сметка на това беше като танк, нямаше терен, който да й се опре. Сестра ми също си взе такава, по-новия модел е дори по-лека и амортисьорите й бяха по добри. Имай предвид, че комбинираните колички винаги са по-тежки от летните, аз си взех една лятна от TCM навремето, много лека и компактна...

# 271
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Много сте отзивчиви и бързи! Благодаря за съветите, ще продължавам да гледам още, има време все пак   bouquet
И да вмъкна един "глупав въпрос" - ако количката няма зимен кош, но има пълно легнало положение, то значи че става за новородено, ако се използва портбебе обаче. Правилно ли съм разбрала?
 Embarassed Пак се извинявам за глупавия въпрос, но на вас разчитам - никой в обкръжението ми не се е сблъсквал с подобни неща, или поне не последните 10ина години.  Embarassed
 Peace  Hug

# 272
  • Мнения: 11 329
Нели, много правилно си разбрала. Моята количка е точно такава - пада до пълно легнало и е с портбебе.
Аз сега се връщам от фетална морфология и съм много щастлива. Не съм качила нищо от последния месец, а Зрънчо вече се размотава на 33 см и 1100 гр. Според доктора има леко изоставане от половин седмица, което не е за притеснение, защото има достатъчно околоплодни води, плацентата изглежда супер, а доплера показа отлично кръвоснабдяване от пъпната връв и суперработа на аортата му.
Замерваха и тонове - супер за възрастта му. МНого швъклив и беше напречно по време на прегледа.

# 273
  • Мнения: X
Нели, ето това е една от количките, която се колебаех да купя. Изглежда много запазена.  Simple Smile
Giordani 3PER6 

Нямам вода, тъкмо щях да влизам в банята!  Close

# 274
  • Мнения: 571
Нели и моите изисквания за количка са същите EmbarassedС тази разлика че искам и летния кош да има няколко положения на гръбчето и да не е като е изцяло легнал бебето да е свито сякаш то остава седнало/както се оказва че е при количката която съм харесала/Аааа и да не е 1000лв че мъжо ще ме убие Rolling Eyes
Аз никога не съм се боядисвала и нямам си и на представа от боите но пък смятам че не е вредно за бебето!!И се чудя защо пък да не хващат по време на бременност  newsm78Това е малко като в цикъл че не хващали а аз съм си правила кичури през "онези дни"и си ставаха newsm78
Това с ваксините ми е тъмна индия но се чудя как преди години бяха задължителни а сега се оказват вредни  #Crazy!Ще го обсъдим в другата тема както казва Асето! Peace
Днес пак е едно задушнооо спах на отворен прозорец а точно под него си имаме детска градина и в 10 часа ме взривиха с едни крясъцииии та се наложи да го затворя и като станах пак преди малко течах от всякъде! ooooh!Мъжо днес е обещал че ще ми купи вентилатор пък хайде да видим дали ще изпълни обещаното!! Naughty

# 275
  • Мнения: 934
Мириъм, благодаря за загрижеността! Hug
Вече съм добре. За вирусната инфекция забравих...похапвам си, имам тонус. Е, някой и друг грам съм намалила, ама това да е....
Все още имам мнооооого леко кафеникаво зацапване и предполагам, че съвсем ще изчезне.В скоро време ще отида да се уговарям с колежката за подробности около секциото, както и какво ще правим, ако не дай Боже се повтори кървенето от полипа.... Rolling Eyes
Това е от мен...Бях малко навън  досега, ама голяяяяма жега...не е за бременни...прибрах се, пуснах климатика и живнах.
Лек ден на всички! Hug

# 276
  • Мнения: 770
Здравейте на всички!Отдавна не съм писала, защото съм страшно депресирана и не исках да ви товара с мойте проблеми!Но реших да споделя да видя дали няма да ми олекне поне малко!
Ще ви разкажа набързо без да влизам в подробности!
Преди около 3 седмици бях при мойта лекарка и всичко беше ок, даже бяхме с 1 седмица напред!След 10 дена ходих при една с 3д за диск със  снимки и клипчета!Първо лягам и хоп контракция!Пита ме от кога съм с контракции и аз и казвам от 5 месец,пита какво пия и аз и казвам само витамини и тя почна да ми вика и да ми се кара как можело така...и т.н.Само да вметна че на прегледа при мойта лекарка също имах контракция,но само го отбеляза!Почна да гледа и мери бебка и накрая пак почна да ми вика какво съм правела по улиците била съм за болница бебка била с 2 седмици по малка!! #Crazy трябвало да съм в болница на системи...и т.н.Изписа ми магнерот да го пия 2 месеца 3по2 и да го спра изведнъж Shocked От там веднага отидох при един от уж най-добрите в Бургас!Видя ме и той и каза че наистина на ръст е по малко със 1 седмица, но като се има предвид че съм дребничка било нормално!Каза ми да пия магнерота 1 месец по друга схема и като свърши да отида да мен види пак!От тогава всяка седмица си снимам коремчето и установявам,че то не само че не е пораснало, а напротив станало е по малко даже!На преглед съм при мойта чак на 5.07, но имам чувството,че ще се побъркам до тогава!
Момичета извинявайте за дългия пост,но съм страшно депресирана!
п.с. Забравих да ви кажа, тежеше 1025гр, трябвало да тежи 1300гр.Също така последният месец бях свалила половин килограм!

# 277
  • Мнения: 506
Благодаря ви момичета, аз от години ползвам боята на Cramer colour и съм много доволна. Води се професионална и е 100ml боя и 100ml оксидант, с много дълготрайно действие. Но си мисля, че с безамонячната след месец ще трабва пак да се боядисвам, а и ще трябва да си взема 2бр за моята коса...
Мисля че някъде назад из темите някой беше казал, че през косата нищо не може да достигне до бебето, дали е така или аз бъркам нещо?
По принцип през косъма не прониква почти нищо-вредните вещества проникват през кожата на главата.За това май е по-безвредно да си направиш кичури.Но според мен,ако боята е безамонячна-едва ли толкова ще навреди на бебо!

# 278
  • Мнения: 506
Нели, тази ABC на мен лично ми хареса повече, пък и заради по-големите гуми смятам, че ще по-проходима. Аз лично нямам реални наблюдения от тези колички. Плозвах Маг Енгланд и честно казано останах много доволно, може би е малко по-тежка, но за сметка на това беше като танк, нямаше терен, който да й се опре. Сестра ми също си взе такава, по-новия модел е дори по-лека и амортисьорите й бяха по добри. Имай предвид, че комбинираните колички винаги са по-тежки от летните, аз си взех една лятна от TCM навремето, много лека и компактна...
И моята първа количка беше такава-МНОГО доволна бях от нея!Няма терен през който да не може да премине,а големите гуми и амортисьорите свеждат до минимум друсането по неравен терен за бебето!Верно,че е тежичка и малко груба изглежда,но пък наистина трябва да направим компромис с нещо....  Simple Smile
Аз съм преди всичко за комфорта на бебо и маневреността/за да ми е комфортно и на мене  Wink /

# 279
  • Бургас
  • Мнения: 27
Здрасти мацки! Ние сме добре. Притесненията идват когато не рита повече от 5-6 часа, не че ги броя..фаща мъ " офтиката" ,ама като ритне и радостта е голяма, ритам, рипам и аз.. Имаме си вентилатор, казва се Литко, каза, че ще ви духа на всички..много е дОбър! Joy Вие как са спасявате у жегите? Тръгвам да ви чета сега..Жужка, тебе те прочетох, че беше последна на страницата, хич не им се коркай на докторите, и те са ора, и те одат до тоалетна, с нищо не са повече от тебе, тва че ти викат имам предвид Laughing..ама да ги послушаме сега какво викааат..ми хубу, малко било, ще порасне..първо имай доверие, че всичко ще е наред с раждането на здраво бебе, после- за твое успокоение иди на чичо док, аз съм на 7.07 на преглед и ми е спокойно, знам, че всичко ще е ок, слаба съм, не пълнея, Господ си знае работата..усмихни се сега и се забавлявай.. Hug

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 14:01 от Муциту

# 280
  • Мнения: 2 658
Дидка,аz като се zамисля смятам,че нищо му няма на бебо.Ако си решила наистина да полzваш по малко химия ок.,но косата по принцип е мъртва тъкан,така че..Не се притеснявай.
Жужа,и ти не се притеснявай.Не zнам какво толкова са скочили срещу теб,но според мен такива раzминавания са повече от нормални.Е,не съм лекар,но как примерно е въzможно всички бебета в едни и същи седмици да тежат еднакво и да са с еднакви по раzмер глави??Че големите хора да не са така?И ако всичко беше тооолкова точно,zащо моят син се роди почти 4кг.,а едно дуго бебче в стаята тогава беше точно с 1 килограм по малко,а всичко си им беше наред и на двамата,доносени и тн..Тъй че споко  Wink .А zа контракциите,тук повечето момичета са така,пък всичко си е ок.
А,къде се zатри Беба?Ей,мислим те,да zнаеш...

# 281
  • Мнения: 343
Жуже, първо се успокой! Това, че бебето върви малко назад, не бива да те притеснява. По-важното е да си пиеш магнезия, да намалиш контракциите. Нали усещаш бебка да си рита вътре? Моя приятелка я бяха побъркали така, защото постоянно беше с контракции и бебето вървяло малко, заради това, но накрая си се роди съвсем нормален юнак. Не се притеснявай, изчакай си прегеда и виж как се развиват нещата Hug

# 282
  • Мнения: 571
И аз мисля че няма място за притеснение!!! HugНякои бебета вървят с 1-2 седмици напред,други назад!!!Всичко е строго индивидуално!!Не мисля че това е проблем!Моята мома например до сега си върви точно на термина но не се знае какво ще се случи на прегледа на 8ми може да ми кажат и нещо различно този път!!Пий си хапчетата за да намалиш контракциите-те са тези които трябва да те притесняват а не че бебка е по-мъничка с 7 дни!!И аз не качвам килограми и корема ми не е някой огромен тумбак ама съм спокойна!!Това също не е критерий за нищо!! HugМайка ми е била с огромен корем-всички мислели че е с близнаци а аз съм се родила 2500 така че спокойствие и топла храна!!

# 283
  • Бургас
  • Мнения: 27
Дидка, връщайки се да ви чета, се изкефих на стиха, кой е авторът?
Съчувствах на мацката, дето викала полиция, подкрепям я..
Браво на мамите с взети изпити, на Шейла и големия и корем- давай снимки, ей..чакаме на емичката снимки и интифа за сватбата..
Хубав ден на всички!

# 284
  • Мнения: 3 926
Жуже, ти в Бургас ли ще раждаш? Имам спомени, че щеше да е на друго място newsm78 Какво да ти кажа - за бургаските лекари нищо, ама нищичко добро не може да се каже. А гинеколозите са под всякакав критика Sad Я изреди поименно при кого си ходила, че да ти дам съвет, ако мога. Или директно да те пратя в Поморие при д-р Попов... Тъй де, да му намериш координати и да идеш при него, че съм чувала добри отзиви Peace
Що се отнася до количките... Момичета, съжалявам, ама Маг-а изобщо не се слага в класациите. Първата ми количка беше от този тип и не съм доволна е много меко казано. Всъщност всичко вървеше добре, докато не обърнах дръжката, за да гледа детето света - ами просто нямаше как да я кача на какъвто и да е тротоар. Да не говорим, че като тръгнехме на път целия багаж беше на предната седалка на колата, защото багажникът беше зает от количката Confused Ако говорим за колички от този ценови диапазон по-добре Кангаро, а ако се държи на такава проходимост - X-Lender Peace Най-неприятното при Маг Ингланд и количките от този тип е седналото положение. То е под абсолютно прав ъгъл и децата са винаги изхлузени в тези колички. Седалктаа трябва да има лек наклон назад, за да може гръбчето естествено да отива малко назад при сядане. Не мога да го обясня, но се надявам да сте разбрали какво имам предвид Peace Освен това всичките има странични рами са метални. И детето като заспи или се катурне на страна се удря в метал Confused
Мирка, ваксините винаги са били вредни. Няма как да ти вкарат болестотворен организъм и това да е полезно Peace Още повече, че се стабилизират с живак. Не знам дали знаете, но няма допустимо количество живак в организма Confused Както и да е. Според мен е право на родителите да знаят какво слагат на децата си и какви могат да бъдат страничните ефекти. Тогава родителите да преценят. Но да получат обективна и адекватна информация.
Аз лично съм се приготвила да не слагам ваксини на бебето в родилния дом. И поне до шест месеца или годинка да не слагам никакви ваксини. от там насетне предстои да мислим с мъжа ми, защото наличието на ваксини е обвързано с приема в ясла и детска градина... Но за това времето ще покаже. На първо време ще си ги спестя като емоция Peace

Общи условия

Активация на акаунт