"МАРТенчето бурно със ръчички маха, от екраните на ехографа"

  • 15 807
  • 298
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 363
Моми4ета,наистина 2рата бременност се ка4ват по- малко кг?

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Моми4ета,наистина 2рата бременност се ка4ват по- малко кг?

миличка не съм съгласна много с теб. всичко е строго индивидуално и различно при жените.

# 47
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен! Много е хубаво, че Мартеничетата се увеличават.

Аз казах в работата и шефът го прие много добре. Каза, че това е най-хубавото нещо в живота на всеки човек! Новината се разпространява из офиса мълниеносно и от време на време се появява някой колега да ми честити - а фирмата е 200 човека.

Иначе и аз имам проблем с дрехите, не съм качила много, но тъй като нося дрехи по мен, доста не ми стават. Ще се пазарува - няма начин!

# 48
  • Варна
  • Мнения: 222
Веселче, и аз да се присъединя към останалите - с първата ми бременност не ми личеше чак до 5тия месец. Сега съм заформила коремче и все си мисля, че е по-скоро от хапването, а не от бебето, но кой знае. Имам приятелка, която през цялата бременност нямаше никакви неразположения, изключвайки подуването на краката при по продължително стоене права, но това чак в последните месеци. Така, че не се хващай на това, че колкото по-зле се чувстваш, толкова по-добре е бебето.

Иначе си влизам във всички дрехи, даже в някои от панталоните, които не ми ставаха преди предната бременност. С цялото търчане след малкия, просто няма как да не свалям по малко. Моите дрехи за бременна ги подарих и сега ще купувам нови. Изобщо не очаквах, че толкова скоро пак ще ми потрябват. Но имайки предвид, че не ходя на работа и не излизам кой знае къде, няма да ми трябват много неща.

Момичета, има ли друга, на която й става лошо от фолиевата киселина? И предния път бях така, сега пак. Повръщах редовно, докато не се светнах, че има връзка. Спрях да пия и всичко беше ОК. И сега от 10тина дни съм я спряла, колкото и добре да разбирам, че не трябва. Вземам Неофолик. Дали не е от марката? Исках да я сменя този път, но имаха само такава, а аз нямах време да обикалям да търся друга аптека и взех каквото има.

MimitoIv, моя шеф реагира като твоя като му казах, че съм бременна (предния път). Даже се засмя и каза "колкото повече, толкова по-добре". Казах му, че и мъжът ми е на същото мнение, но ще го пращам него (мъжа ми) да ражда щом толкова настоява за пълна къща. При което шефа пак се засмя и каза, че е сигурен, че раждането е трудно, но далеч по-трудно е да отгледаш и възпиташ пълноценна личност. И колко е прав...

Мислех си за анкетата и за това, че повечето от нас имат някакво вътрешно усещане за пола на бебето. Можем да споделим тези си усещания и после да видим дали сме се оказали прави. Не като анкета, просто така. Аз предния път много исках момиче, но още при първия ехографски преглед просто усетих, че няма да стане по моята. Сега не мога да преценя, най-малкото защото всеки като разбере, че съм бременна и ми пожелава момиче. А аз този път не знам какво искам, всъщност знам - да е здраво, пък другото не е важно. Предния път ми казаха пола в 14та седмица на съвсем обикновен ехограф. Сега ще се опитам да се вредя за преглед при Балев, да видим какво ще каже.

Извинявайте, че стана дълго. Аз не пиша, не пиша, та като се засиля...

# 49
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 136
момичета от сърце ви желая леко бременеене и най-красивите, послушни и умни малки палавници да са вашите!

участваме в конкурс със снимка на един малък сладурко и се нуждаем от подкрепа
http://www.mmslyato.com/vote.php?f_pic=1630#pic

благодаря ви предварително и се извинявам за вмешателството в темичката ви!

# 50
  • Мнения: 143
Добро утро момичета пожелавам ви лек ден на всички   bouquet
Слънце поздрави за прекрасната тема!  newsm51

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Добро утро и от мен. Време е за

Днес съм на преглед и нямам търпение да отида. После ще пиша какво е станало!

# 52
добро утрото


Нефертити познах те по цвета  Hug

Ana2 почивай си много няма ли кой да ти помага малко с детето

MimitoIv браво  на твоя шеф - е така трябва да се реагира

Ivema пия неофолик мета от миналия януари - не ми влияе. по-добре провери срока на годност или смени марката, не я спирай, до 3 месец вкл. е важно

slancetoo ще чакаме новини от прегледа


честно да ви кажа от как разбрах че съм бременна има чувството че бебето е момиче. не зная защо. нямам никакви основания тестове за пол и т.н. не съм правила никога. питах мъж ми той каза каквото  - такова, даже го питах дали ще иска да знаем предварително пола ако може да се види - "ами... може"

искам да ви питам как се държат мъжете ви с вас. промени ли се отношението им. споменават ли понякога бъдещото бебе, правят ли планове за пренареждане на дома...
моят мъж стана чувствително по-гальовен, гушка ме, някой път мi гали корема, но не говори за точка, не обича да планува и се нацупи вчера като му споделих някои планове за стаята... въобще не коментирам подробности като имена и прочие   Embarassed

# 53
Мами,НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ДАВИДКОВ,НЕ ДАВАЙТЕ ДА ВИ ПРЕГЛЕЖДАТ С ВАГИНАЛЕН УЛТРАЗВУК!!!
Вчера отидох на прословутата фетална морфология,въпреки че моя лекар каза най-добре е в 20г.с.Преглада беше вагинален,ИЗКЛЮЧИТЕЛНО БОЛЕЗНЕНО.Абсолютно нищо особено не каза,всичко е нормално да отида след 2 седмици.За това ми взе 150лв,а другия път щял да ми вземи 100.
Отидохме в Албена по план,настанихме се и си  полегнах,и като ми текна една бледорозова кръв,направо щях да припадна.Беше доста.Обадих му се и ми каза че е нормално да пия нош-па и да СЕ НАДЯВАМЕ ДА НЕ СТАНЕ ГАФ.представяте ли си.без да съм имала някакви проблеми ,зорлен да ми ги причинят.Лежах,минаха три часа и пак същото.Оттм направо си тръгнахме за Бургас,пристигнахме към 21 ч отидох в окръжна болница,на спешното имаше митинф от 30 човека и трябваше да изчакам всичките.Оттам отидох в новата частна болница Лайф Хоспитал,там ме прегледаха на видеозон и се прибрах.ОТ там що годе спах ,моя ллекар е извън града и не можах дори да се свържа с него.От 18ч вчера не ми е текло повече,ще лежа само и се надявам да не се повтори,иначе отивам в болницата.За сега мисля че съм добре,иначе болки нямам.Дано да се запази всичко.Друго не знам какво да ви пиша .Мисля че трябваше да ви споделя ,да не се доверявате на всеки.По-късно ще ви разкажа и за разговора с Давидков,който беше потресаващ.

# 54
  • Мнения: 100
Маруся, съжалявам че така те е стресирал този лекар, обаче се радвам че малката ти шушулка е добре, и нека продължава да е добре
Аз не случайно казах, да внимавате с този Давидков, има доста теми с мнения за него и май повечето са отрицателни.
Жалко е че ти развалиха почивката ама важното е че бебчо е добре

# 55
  • Мнения: 361
здравейте мамита
днес съм за малко на работа и вече беснея.
Всички ми се оглеждат в коремчето, някоя от тъпите счетоводителки е пуснала клюката и е малък ад.
спокоен ден ви желая

# 56
  • Мнения: 35
Здравейте на всички   bouquet

Скоро не съм писала, но съм на линия и почти всеки ден ви чета Simple Smile

Добре дошли на новите мамчета и леко бременеене  Hug

Аз си имам коремче вече Simple Smile Определено почва да ми личи и за мое голямо съжаление цялото ми лице е в пъпки все едно съм в пубертет Sad Много от дрехите ми не ми стават, а тея които ми стават много ми стягат в кръста и изобщо немога да ги търпя. Купих си крем против стрии и опорито се мажа вече... Wink Записала съм си час за 4Д ехограф в Сливен за 16.09 и нямам търпение да видя бебчо Simple Smile

Май стана дългичко , сори за което  Embarassed

Пожелавам Ви един спокоен ден изпълнен с много усмивки  Hug

# 57
  • Мнения: 4 428
Маруся, според мен прегледа не ти е направен както трябва. Не е виновен вагиналния видеозон, а този който го ползва  Naughty Аз съм преглеждана само с такъв и предния път в началото и сега. Въобще не боли, абсолютно нищо не се усеща. И така би трябвало да бъде.
За този доктор май има доста противоречиви мнения  Rolling Eyes Май зависи в какво настроение ще го уцелиш  Rolling Eyes Иначе ФМ би трябвало да е хубаво и интересно преживяване  Grinning И определено е дебре, че си направил и тази в 12г.с. Тази в 20г.с. е вече късна да се взимат някаква мерки, ако недай Боже се види нещо.

# 58
  • Мнения: 1
Добро утро и от мен раднобудни мамита  Grinning

marussia съжалявам много за лошото преживяване което ти се е наложило да изживеееш, стискам палци всичко да е наред и да не се случва на никой  Hug

обърках се да ти кажа и аз виждам голяма промяна в поведението на мъжа ми, станал е още по грижовен и само ми целува коремчето и му говори и постоянно му обяснява как щяли да си играят като пораснело бебчето, доста е въодушевен  Heart Eyes

А за пола аз искам много да е момиче, но да ви кажа като си говорим с мъжо и двамата споделяме че имаме усещането , че ще е момче. Да е живо и здраво а пак каквото дойде   bouquet

# 59
  • Мнения: 105
Здравейте!
Слънце, отново благодаря за хубавата тема   bouquet Чакаме новини от прегледа.
Маруся, почивай си и дано проблема да е отминал. Забрави за този Давидков. Мен досега няколко пъти ме гледат с вагинален ехограф и не ме е боляло.
И аз последната седмица си мисля за дрехите. При мен положението е като при обърках се. С дънки в офиса може само петък и то ако нямам някоя важна среща. Най-добрата ми приятелка в момента е на гости в USA и ми е купила 2 панталона - черен и сив за работа - дано само ми станат, че си е малко рисковано друг да ти пазарува. В Америка има страхотен избор на дрехи, невероятни модели и са много евтини. Примерно панталоните са по 20-25долара. Аз съм забелязала, че в Сф в индийските магазини има дрехи за бременни и не са много скъпи. Основно туники и рокли де. За втората употреба какво да ви кажа. Имам колежка дето ходи всяка събота( защото тогава ги зареждат) в магазини Шик-шик на Хр.Ботев. Обаче отива рано сутрин, чака на опашка да отворят и след това експресно ровене и бутане да изкопчи хубави неща. То затова тренинг си трябва, а мен хич ме няма в бързината и бутането. Иначе се сдобива със супер неща. Вземала си е дори и дамски чанти и обувки и боти  чисто нови. Но не знам в тези магазини има ли дрехи за бременни. Или просто трябва да си вземеш по-голям номер обикновен панталон. А приятелки, от които да взема също нямам  Sad
За пола да ви кажа аз много искам момче и съм решила, че ще го кръстя на баща му. Половинката претенции няма. Но каквото и да е, само да е живо и здраво, а ние все ще му се радваме и ще го обичаме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт