През пролетта с АПРИЛчета засмени ще сме благословени!!!

  • 13 261
  • 300
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 182
Здравейте момичета,аз нямам с какво да се похваля,все още не ми минава това пусто гадене.Още една седмица и ще ходя на преглед да видя бебчо как е!Имам една запитване относно ФМ,с първата си бременност не съм правила такова нещо,аз дори незнаех за това,но сега като гледам,че всички си правят взех да се замислям,но дали това не е толкова наложително.Имам предвид дали не се прави в повечето случай когато бременноста е рискова или когато мйките са над 30 г.

# 31
  • Мнения: 481
Little-Big Girl не съм лекар и не мога да ти дам компетентно мнение. Но мисля, че трябва да слушаш гинеколога си, или поне да питаш за мнение още един Peace

desi054224 ФМ не е за рискова бременност. Това е една "екстра", при която гледаш много по-ясно бебето и всички негови органи. Така се виждало по-рано ако има аномалии на плода. Но не  е задължително, а  е  по желание. Аз лично няма да ходя - не ми се дават 70-80 лв за да ми кажат, че бебето си има 5 пръста и бял дроб и незнам още какво - ами ще си ги има естествено, той Господ го прави, не аз, така че Божа работа. Знам, че много няма да се съгласят с мен, но това пак казвам е въпрос на личен избор. Баба ми като не е знаела какво е ехограф пак си е родила здрави деца Peace Така че и без това ще мина....

# 32
  • Мнения: 14
Добро утро от мен Simple Smile!

Поздравления на всички мами, които са разбрали пола на бебенцето си Heart Eyes, аз нямах представа, че може толкова рано Thinking
Сега ще имам надежди, че на 15-ти октомври и аз ще разбера Simple Smile

Лек и успешен ден на всички Hug

# 33
  • Мнения: 249
Добро утро и от мен и честито на момичетата, които са разбрали, че ще стават горди мами на момченца   bouquet

Desi054224, и на мен ФМ не ми е препоръчана от наблюдаващия ме лекар, той каза, че нямало нужда толкова рано, но аз на своя глава реших да си направя, знам ли, за мое успокоение.  Peace

# 34
  • Мнения: 0
Здравейте, мили майчета,

След доста дълга отпуска се радвам изключително много отново да пиша тук, в поредната уникално оформена тема на Dea.
Щастлива съм, че сме толкова много, а и че вече "април не е май толкова далече щом мърда малкото човече". И аз от време на време усещам разни страни потрепервания из дълбините на тумбака ми....а то вече наистина си имам тумбак Sick
Вчера започнах да чета темите за обезщетенията при майчинство.... истината е, че за срамотите досега живеех в заблудата, че ще получавам 90 % от брутната ми заплата,...обаче се оказа, че не повече от чистата(нетната), а ако излизаме в болнични през тези последните 6 месеца, сумата пада още повече.
Хубаво е да помислим от сега, защото после със сигурност ще ни трябват парички за най- хубавите и щастливаи априлски бебета.
Скъпа tai, искам да ти кажа, че се възхищавам на позитивизма ти, мисля, че всички трябва да се постараем да преодолеем страховете си и да мислим за мъничките същества като за здрави и съвършенни малки бебочета, а изследванията да ги правим не все със свити сърца.
Пожелавам на всички вас и на бебоците ви прекрасен, слънчев ден...въпреки умората и гаденето...защото животът е прекрасен Heart Eyes

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 10:29 от neobiatna

# 35
  • Мнения: 3
Здравейте отново, ние с бебо пак бяхме на системки в болницата, това пусто драйфане пак превиши !! тези дни съм по-добре, надявам се вече да отшумява !!!!

искам да ви питам, карате ли същата бременост като при майките ви ! аз май я карам по същия начин начин по който и майка ми, дали има общо изобщо ??!!! Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте,

Искрени поздравления на мамите, които вече знаят пола на бебчетата си! Толкова се развълнувах като ги четях  Hug Не знаех, че толкова са напреднали технологиите. Едно питане в тази връзка - колко са големи бебенцата ви като размери, когато се видя пола?

Днес съм на ФМ при Марков (дано и той не каже, че бебчо е още малък) и силно се надявам да се види дали ще имаме мъж или мома.

При мен кофти  настроението отмина и даде път на непрекъснат глад за въглехидрати, вчера не съм се спряла и днес пак продължава. Поне е за предпочитане пред сълзите.

Neobiatna ако се разровиш в преднишните теми за априлките ще откриеш дискусия по темата с майчинските и какъв ефект имат болничните над тях.

Тъй като за пръв път пиша в новата тема и аз да се изкажа - Дея, темата е страхотна - точно си  уловила есенното -златно настроение. И една идея открадната от темата на мартеничките: сега като имаме толкова мами, които знаят, че ще имат момчета може в един момент да започнем да слагаме щъркелчета сини за момченцата и розови за момиченцата.

# 37
  • Мнения: 847
Здравейте отново, ние с бебо пак бяхме на системки в болницата, това пусто драйфане пак превиши !! тези дни съм по-добре, надявам се вече да отшумява !!!!

искам да ви питам, карате ли същата бременост като при майките ви ! аз май я карам по същия начин начин по който и майка ми, дали има общо изобщо ??!!! Simple Smile



Аз карам същата бременност като при майка ми, но за мое щастие за момента всичко е съвсем умерено и мога да се похваля, че се чувствам много добре. В интерес на истината се опитвам и да мисля само положително и да се отдавам само на приятни емоции. Пробвай, може да има ефект! Wink

# 38
  • Мнения: 7 127
Добър ден, дами! Най-после има слънце.  Party
Браво за първите определени по пол дребосъчета! Не са срамежливи.  Simple Smile
Gaja, успех при Марков!   bouquet
Little-Big Girl , щом Дуфастона ти е изписан, значи имаш нужда от него. През всякакви неразположения ще ни се наложи да минем, но мисията си заслужава.  Peace
tai, ще ми се да ми беше останало поне зрънце от твоя начин на мислене.  Hug

ELLE*, имам известни прилики с бременността на майка ми. Но имам и много разлики. Тя е повръщала до раждането ми. Качила е и 30 кг. Аз при първата си бременност спрях да връщам в края на третия месец и след това всичко беше перфектно (докато не стана кошмарно). Качих 13 килограма. Към момента като че вече връщането леко намалява. Всъщност май имаме повече различия, отколкото прилики.  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 4 362
Здравейте и от мен  Hug
Аз не смея да се похваля,че моето гадене приключи  Grinning ,поне засега го няма  Rolling Eyes

Nadeto_K,пожелавам ви и на двамата с твоята половинка една още по сладка дъщеричка  Heart Eyes Hug


Благодаря Дея, дъщеричката ти е голяма сладурана и ако живеехте в нашия град веднага бих я запознала с моя бандит.  Mr. Green

Нищо,то не пречи да ги запознаем,а и не сте чак толкова далечко,няма да ми я отмъкнете на много км  Grinning И да му кажеш,че някой момичета като моята щерка си играят с играчки за момчета  Mr. Green,тъй че пак няма шанс да си опази количките  Hug



За темичката-няма ни ги нещо буквите Априлки 2009  newsm78 ,ще погледна защо  Thinking

madlena,бързо да оздравява малкият ти  Hug За срещата,вие предлагайте аз лично нямам много наблюдения за детски центрове в Бургас,ако ще сме с децата  Rolling Eyes

Mисис T.,честита ви годишнина  Hug

рони,да не ти се хапват сега тикви заради мен  Blush ще ходя да търся  Crazy  Mr. Green Кой така ти дава да гледаш мои снимки  Crossing Arms ,хм само един двама имат така снимки на мен и семейството ми във форума  Thinking Едната от които е Хера  Thinking

ol4eto Heart Eyes Hug

Eli-G ,съжалявам за стряскането ти.честно не знам как да постъпиш и не знам вярваш ли на тези весенета и леене на коршуми  Rolling Eyes

Раличка,много сте хубави  Hug



# 40
  • Мнения: 7 127
рони,да не ти се хапват сега тикви заради мен  Blush ще ходя да търся  Crazy  Mr. Green Кой така ти дава да гледаш мои снимки  Crossing Arms ,хм само един двама имат така снимки на мен и семейството ми във форума  Thinking Едната от които е Хера  Thinking
Аз таковата така - случайно те видях.  Mr. Green Слави е виновен да обичам да му разглеждам снимките. Тези сини очи ...  Heart Eyes За тиквичките споко - една чака по-добри времена, когато няма да отиде зян поради някои временни неудобства.

Преди забравих за магазините за бременни дрехи в София да пиша. Предната бременност я изкарах с дрехи на фирма "Рени". Тогава магазин имаше в Малкия ЦУМ, а също и в булчинския салон на ъгъла на "Янко Сакъзов" и "Евлоги Георгиев".
Преди 10-тина дни прегледах в "Скай Сити" какво предлага бременният им магазин. Все още не бяха набавили по есенно-зимна стока, а наличната беше за прекалено напреднала бременност.
Друг магазин, за който се сещам е в "Младост" близо до пътеките - Дева се казваше (по спомен). Намира се точно зад тенис-кортовете.  Май си имаха и сайт. newsm78
П.П - сайтът на магазин Дева - http://deva-bg.com/
ППП - преди бях писала, че съм ползвала Мама Дона на Чико. Приятно мазило ми се струваше. Стрии не ми се появиха, но не знам заради каква точно причина. Не го отдавам единствено на мазането и на конкретния продукт.

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 11:58 от рони

# 41
  • Мнения: 75
Здравейте мили мами! Честито на всички!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Отдавно не съм влизала в форума, но пък сега има повод! И ние чакаме голяма радост на 15 април!
Удивително, че забременях втория път абсолютно на същата дата, и имам термина пак на 15 април. (Макар че дъщеря ми се роди на 21-ви.)
Искам да попитам всички мами, които вече имат деца, как и кога ще съобщите на големите, че ще стават батковци или каки?
Аз още не съм казала, не ми се иска новината веднага да се разнесе в цялата градина.

# 42
  • Мнения: 3 211
относно мазането против стрии, на мазилата, които имам пише след 4 месец.
купих си на Икаров, ама много е гадно-въобще не попива, мирише силно на розмарин или нещо подобно. няма да го ползвам.
изобщо се чудя дали да ползвам нещо специално за стрии или да си мина само с боди лосиона.
толкова ми е нацепена кожата от предния път, че повече от това не знам дали има накъде Twisted Evil
таи, според мен ФМ се прави, за да се види дали всичко е наред с бебето и недай си Боже да има някаква малформация да може да се направи аборт. аз лично мисля, че е по-добре така, отколкото да се роди бебе с малформация, Даун или нещо друго.

панталон за бременни си купих преди една седмица, ама леко ми е широк. от Аморей-Варна-имат доста хубави модели.
а иначе си бях поръчала от Франция дрехи, ама дойдоха толкова огромни, че не знам дали и в хипопотамските месеци ще ги изпълня Close

# 43
  • Мнения: 4
Здравейте момичета!Аз повече ви чета отколкото да пиша,но нещо започва да ме обзема паника.Термина ми е на 10.04.2009 и според епикризата коиато ми дадоха от болницата съм в 12 г.с.Да обаче доктора не ми и споменава за БХЦ или ФМ...На 07.10. съм на ЖК която се води от акушерка а доки ми каза че този месец няма смисъл да ходя при него...чак ноември...Тогава няма ли да е вече късно за тези неща...

# 44
  • Мнения: 93
kapriz84, и аз на 07.10 ще ходя на преглед (въпреки че терминът ми е 22.04). Докторът ми каза, че тогава ще ме праща за изследвания. Така че не се притеснявай - сега като отидеш сигурно ще ти пускат разни изледвания. Аз за всеки случай съм си направила списък с въпросчета и в него съм вклчила всички тука разисквани неща като ФМ, БХС, даже цитонамазката, наред с други за които искам да разпитам. Сигурно ще му трябва на горкия ми доктор поне половин час да ми отговори на всички въпроси  Mr. Green
Така че, препоръчвам ти да си направиш и ти списък и да питаш смело, щото ако не питаш сама има куп доктори, които нищо няма да ти кажат. Успех на прегледа!!!

Искам да попитам и всички мами Simple Smile
Препоръчайте някакви мазила, че аз нямам никва идея какви са и от къде да си взема. Нито кога да започвам да се мажа, но тука чета че повечето мами вече са започнали. Дали закъснявам  newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт