Какво се крие във АПРИЛското коремче - момиченце или момченце?

  • 14 701
  • 309
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 582
Значи не съм единствената, която вече си усеща бебето  Peace Мислех, че е много рано и че усещанията ме лъжат, но явно си е бебчето  Heart Eyes

а в коя седмица е най-препоръчително да се отиде на ФМ? Тук срещнах доста различни мнения, кога е най-добре ... според едни в 15-16г.с., а според други в 19г.с.

Най-показателно и достоверно е това, направено между 19 и 23 г.с.

# 46
  • Мнения: 86
Привет и от мен  newsm03
Разгледах снимките в албумчето - мнооого сладки коремчовци  Simple Smile , и аз качих две. Предварително се извинявам за качеството ама съм се самоснимала в огледалото.
При нас нищо ново засега.  Чакам си прегледа с нетърпение. Момичета, как сте с килограмите? Аз съм + 1 кг, но си го качих тази седмица чак - когато ми поотмина гаденето, което междувпрочем днес пак взе че се завърна, заедно с  обилно Sick  smile3512  Което пък  от своя страна не е чак толкова фатално - поне няма да качвам много  Twisted Evil, че като се сещам предният път - 30 килца си лепнах  smile3511 smile3516
Честито на всички мами, усетили бебешорите. suny78 незнам дали е от въобразяване и при мен ( защото е доста раничко още) но и аз  като че ли от снощи усещам бебето - едно съвсем слабо но добре познато пърхане долу под пъпа но ще видим още е рано, скоро ще си покаже. И на мене ми е втора бременност, каката я усетих в 18-та седмица.
brilliantine матката вече няма място в тазовата кухина и започва да се "качва" в коремната, но все още е ниско под пъпа за нашите седмици. Мисля че някъде към 5-тия месец е на нивото на пъпа - по спомени. И на мене ми е издута долната част на корема - точно от бебчо е, споко не сме дефектни  Laughing
Поздрави и приятна неделна вечер на всички   bouquet

# 47
  • Мнения: 7 124
Усещането, че в корема вече шава мъника е много приятно. При мен всъщност си мисля, че не е точно дребосъчето. По-скоро напрегната матка усещам понякога, която вече има доста по-едра и закръглена форма. Иначе сутринта си намерих занимание - да си разглеждам пулсирането на корема. Даже реших да пробвам някакъв пулс със слушалката за мерене на кръвно. Не успях, естествено.  Laughing Поне за червата съм спокойна - там са и къркорят.  Mr. Green
 katti79, през тази седмица и аз съм наедряла. Вече съм с +1 кг от стартовото си тегло, но сигурно това се дължи на зверския апетит, който ме измъчва от една седмица. Все още не съм оставила зад гърба си позивите за интимности с цокалото ни, но поне вече мога да се наливам с вода доста по-безаварийно. 

# 48
  • Мнения: 582
Момичета, как сте с килограмите?

Аз не съм мърдала още, но сякаш и така съм настроена, тъй като с предишната бременност качих общо 6 кг Peace Свалих ги още при раждането, даже като ме изписаха от родилното бях с -1кг от тези, с които съм забременяла  Shocked

# 49
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Аз нищо не усещам още.  Sad Ама си имам и операция в повече, че и две предни плаценти. А иначе бебките са много буйни. Heart Eyes

Вчера чаках 30 минути права да ми вземат кръв в Цибалаб и ми причерня пред очите и ми натежа корема, после ме раздруса хубаво колата и резултатът беше напрегнат корем и тежест в кръста. Изкарах си ангелите, два дни лежа и пия но шпа, което в повечето случаи повръщам.  Confused  Някой друг има ли вече такива екстри? Днес ходих и до Док и ме успокоиха, че няма видима причина, а да си лежа и да си пия но шпа. Дано не са контракции, малко ми е ранко още...

# 50
  • Мнения: 3 211
аз от няколко дни чувствам бебето. усещам ритници. явно и това ще е като Габриела ритащо. тя не ме оставяше да спя нощем от ритане и сега си рита по цяла нощ Mr. Green
след прегледа ми в петък при хомеопата и новите гранули, които ми даде вчера и днес почти не ме боли глава, чак ме е страх още да се зарадвам fingerscrossed
а относно килограмите моите са +3-4. смятам още малко като ми се оправи главата да почна с упражненията

# 51
  • Мнения: 6
Здравейте мамчета!  bouquet Много сте писали  ooooh! голямо четене падна
Браво за страхотната темичка newsm51
И аз снощи като гледах ТВ с малкия и почувствах  че корема ми долу в дясно стана корава топчица.Баткото  го пипа и му беше много интересно даже му говореше,беше много мило Simple Smile
Оставям ви за сега ,че съм на зъболекар ,приятен ден ви желая  love001

# 52
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Добро утро и честито на всички мами,които си усещат вече бебетата  bouquet!
Аз не съм сигурна дали го усещам или това са газове Embarassed. Все пак ми е за първи път Rolling Eyes.Днес ме мъчи един зъб, та и аз се чудя кога да посетя зъболекаря.Четох някъде,че през четвъртия месец вече може да се ходи на зъболекар-нямало такъв голям стрес и опастност за бебето.
Приятен понеделник  Hug!!!

# 53
  • Мнения: 14
Добро утро  Heart Eyes

Поздравления на chockolina  за новата тема много е хубава   bouquet

Колко хубаво, че вече си усещате бебешоците Hug, аз ще си почакам сигурно още 3-4 седмици  Sad
Ние събота и неделя боядисвахме и пак не успяхме Sad, остана ни спалнята и една ужасна мускулна треска Simple Smile, ама нали искаме като дойде малкото всичко да е наред ...

Лек и усмихнат ден на всички  Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 2 090
Добро утро и от мен!
Черпя по кафенце и ви пожелавам лека и спокойна седмица,изпълнена с много слънчево настроение!

Чета с умиление постовете на всички,усетили побутване,подритване или каквото и да е друго движение в коремчето Heart Eyes.Аз още не съм изпитала този трепет,но всяка вечер си гушкам корема и съм в очакване Hug.

Изчезвам да работя.Целувки Kissing Heart

# 55
  • Мнения: 309
Добро утро и от мен!
Аз също не усещам бебчо, а толкова искам, само се ослушвам Sad, чакам с нетърпение!!!
Момичета, моля ви дайте ми съвет!По принцип проследяващ гинеколог ми е една лекарка от 24 дкц, при нея ми е картона и всички изследвания. Но хич не съм доволна от нея, апаратурата им е стара, изобщо не ми обръщат внимание, не ми казват нищо за тези изследвания БХС, ФМ, изобщо....чувствам се все едно живея в 60-те години като ходя там, както и да е, реших да отида на преглед при д-р Богословова от Шейново, едва се вредих за 28.10 да си запиша час. Обаче до колкото разбрах от слухове, тя ще работи в Шейново до нова година, а после щяла да започва във "Вита". По принцип имам подкрепата на близките си, ако тя се премести там - да раждам във Вита, т.к. Богословова е позната на свекърва ми, а и е много добра, но се притеснявам, че Вита не е специализирана АГ, и като цяло Шейново според мен е по-добър избор?!Но пък ми се иска Богословова да ме изражда, и не знам, какво да избера - Богослова + Вита, или Шейново + друг лекар?Какво ще кажете, а е по-добре още от началото да направя избора си, за да може израждащия ме лекар все пак да ме е наблюдавал как върви бременността ми?Дайте ми съвет, объркана съм?! Rolling Eyes Sad
Много благодаря, извинявам се, че ви занимавам  с това, но най-добър съвет очаквам от вас!
Дано лошото време не ни попречи днес да сме хубави и усмихнати!!! Hug  bouquet

# 56
  • Мнения: 44
Добър ден и от мен. В петък с тати ходихме на пазар- реших да го замъкна на "Илиянци" и не съжалявам- прибрахме се с три панталона и 4-5 блузки. Специално за бременни е щанда и се намира в "Мол"-а  Laughing (климатизираната покрита част)  от входа най- в ляво ... Има много приятни неща там и на съвсем прилични цени...
За килограмите: за сега съм +1, надявам се да запазя това умерено темпо до край...
За работата: определено смятам, че ако има възможност трябва да се използва и да се постараем да запазим здравето, спокойствието и нервите си...
За лекарствата: с две ръце съм ЗА алтернативната медицина- към силни лекарства посягам когато другите методи не са дали желания резултат в един разумен срок. Сега пия "Зелена енергия" на Аква Сорс и не мисля да "помпам" излишно бебчо със синтетични и излишни средства...и грипа така го минах- "Олинт", "Зелена енергия", лимон с мед и един- два пъти по 1 таблетка Парацетамол...
За лекаря и болницата: За мен най-важното е да се чустваш спокойна и да имаш доверие в лекаря който се грижи за теб -така че princessa raia ако нещата са по друг начин не се колебай, а намери човека и мястото къде ще ти бъде добре...
За количката: за момента вниманието ми привличат "Rock'n' roll" и "Atlanta" на  Bertoni...
Завиждам на "усещащите" сигурно е несравнимо...първия път бременноста ми приключи в 11г.с., така че реално за мен сега всичко е ново и много вълнуващо...
 Слънчева, спокойна и успешна седмица на всички!  

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 10:18 от Mai4e_na_zai4e

# 57
  • Мнения: 8
Dobro utro ,Mami !
Пожелавам ви хубава и усмихната седмица!
Поздравления за хубавата ни нова темичка.
Аз не се появявам много в последно време ,но ораганизирането на предстоящата ни сватба ми поглъща цялото време Simple Smile
Пак ще намина.
Целувки

# 58
  • Мнения: 1
здравейте и от мен,касмет на всички априлски мамчета,аз съм нова във форума но ще следя вси1ко с интерес,защото и моя термин е април месец,на 19.лека бремнност и безпроблемно раждане.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Включих новите мамчета, писали ми на лични. Peace Увеличаваме се! Hug

Аз също усещам бебочето, много ниско долу. Според всички е невъзможно в толкова ранна седмица да усещам, но и предния път така ми твърдяха, а аз го усетих още в 16-та (при първа бременност е нормално да е по-късно, да не говорим, че може и по-рано да съм го усещала, но да не съм знаела какво е).

Нямам търпение да узная пола. Смятам да се запиша на ФМ при Балев за другата седмица, освен всичко друго, ще разбера и това.

Да ви кажа, угода нямам, досега се оплаквах колко ми е лошо, от няколко дни неразположенията ми изчезнаха почти и започнах да се притеснявам и чудя дали всичко е наред. ooooh!

Slyn4o, браво, как ги постигна тези резултати с килограмите?! Shocked Искам и аз така, ама, като гледам, пак съм се запътила към слонска фигура. Надявам се да не мина 15-16 кг. този път... Praynig

Общи условия

Активация на акаунт