Мама [b]ОКТОМВРИЙКА[/b] иска вече да се ражда последното малко човече!

  • 16 941
  • 255
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 42
Още съм тука... След малко тръгвам за болницата, но имам чувството, че ще ме върнат! Контракциите ми поспряха, може би по-късно с хапче...? Иначе поне поспах малко, макар че сънувах, че имам контракции  Laughing. Бебка е много активна, дано е добър знак! Стискайте палци! Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 1 476
Шики, стискам палци всичко да мине бързо и скоро да гушкаш малката Ева  Hug
Аз имам чуството, че кърмата ми не е достатъчно, Трикс, беше ме питала...изцеждам различно всеки път, веднъж много, веднъж точно колкото за едно хранене - 100-110мл от двете гърди общо. От 3 дена пак на гърда я слагам, та незнам колко има, уж си спи добре, ама ми се струва, че не е достатъчно...пак ми се разрани едното зърно и давам само от едната гърда, а другата изцедих и едва 50мл излязоха....кажете трикове за стимулиране на лактацията, искам да си я кърмя възможно най дълго време, надявам се да успея, помагайте със съвети  Praynig

# 32
  • Мнения: 42
Влизам само да ви кажа, че отивам да се обебвам Simple Smile! Ще ми пукат сега водите и до по-късния следобед чакайте щъркелче Wink! Още не съм напълно готова, но с хапченце и туй, онуй ще стане работата!Айде стискайте палци, че много страшно Crazy!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 152
Добро утро!

Шики, хайде мила, не се притеснявай, мисли само за Ева и че тя идваааааааа!!!!

Благодаря за пожеланията ви! Дано имаме още много време и пожелавам на всички като остареят и имат внуци още да се разхождате в парка хванати за ръце!

Момичета, как беше - на кърмените бебета ли можеше да не акат 2-3 дена или на тези с АМ? Краси 2 дена не е... и да се притеснявам ли?  Thinking

Фил, аз откога изтрещях ако знаеш.. предполагам, че не трябва, но идва и този момент! Няма как, не че се оправдавам, гузно ми е и на мен, че само повтарям на Вали "Не прави това", "Бебето спи, не шуми", " Дръпни се, болна си ... не го пипай - мръсна си" и все такива. Май в повечето време и казвам само какво да не прави, а не какво да прави ... а така детето не знае как да реагира. Спокойна съм през деня, но тя като се прибере вечер и някак си спокойствието изчезва и почвам пак да "нареждам" (а как мразя такива хора)!  Sad Една вечер даже не издържах и ревнах, че си тормозя детето само ...  Трябва да се стегна!  family

А това, с нашия "експеримент" как върви? При мен положението със силната струя малко се пооправи, но пък сега едната гърда не стига за да се наяде. Давам и двете! Намаляла е кърмата значително, а ако пък почна пак да цедя сигурно ще се увеличи и пак в стартова позиция...  cry 


Един линк към тема за фонтанелата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=185281.msg3786920

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 09:17 от elissa_kv

# 34
  • Мнения: 104
Шики, стискам и аз палци леко да мине  Praynig Peace

Много лошо тва с нервите, аз май поотминах един такъв период. Забелязах, че колкото съм по-спокойна толкова и намаляват ревовете, че и коликите.Мамчета, ако можете да се откъсвате малко-някой друг ден да гледа друг бебето, а вие да поспите или да излезете-най-добре.Баща ми гледа бебчо веднъж седмично и при него въобще не реве, а като остана сама с него почва  Crossing Arms Успявам вече да съм по-спокойна, ама много ми се спи  Tired

И аз къпя малкия преди хранене-в някой от будуващите му периоди или малко преди да се разбуди, когато още не се усеща че е гладен. То за това го къпем веднъж на няколко дни  Embarassed

jijibiji аз съм доволна от чайчето на Хип за кърмачки-мисля, че стимулира лактацията, както и многото течности, слагай бебка на гърда между 3 и 6 сутринта, тогава се образува пролактина  Peace Друго не се сещам  Rolling Eyes

Хубав ден и спокойни бебета на всички   bouquet 

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 09:27 от adina

# 35
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте, много беше крив моя грах вчера, така се измъчи горкия-такова свиване от тия колики и два дни не се е изхождал, което допълнително явно го тормози.
Засега не прибягвам към никакви мерки за дефекация,защото той си ака по един път на ден, но никога не ми е бил запечен, обаче колкото по-скоро я свърши тая работа,толкова по-бързо ще му улекне
Та и ние вчера изкарахме голяма криза.Ревове, скимтене, усукване, понякога така се извива,че все едно ще направи мост назад
Навлизаме отново в "бум на растежа"-в 6та седмица пак стават активно-нервни и постоянно гладни, та другата седмица ще съм отново зомби

Йоанче, да ти кажа какво предприех ,откакто ми пусна линковета от блога на Хедра-нали ви казах,че се дави като хване гърдата-първо пробвах твоята поза и действа-
ето снимкакърмих го така,докато намаля струята

После-кърмя два поредни пъти от една и съща гърда,т.е. ако сега яде от лявата, след 2 часа пак му предлагам лявата,за да изцоква всичко от нея

Още по-после-първо цедя препълнената гърда, ама не по 20-30мл, а докато изкарам предното мляко, което си е такава водичка бистро,то е към 50-60мл и после му давам гърдата, за да му спестя това набумкване с лактазата
А най ми е гадно,че трябва да изхвърля тия 50-60мл, щото явно не му действат добре на тумбачката и му образува мехурчета в червата


Ох, страх ме е че пак няма да се спи цяла нощ. абе защо така това детенце реве постоянно бе. Кви са тия денонощни колики и хленчене. ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! Tired Tired Tired Tired Tired

Пуки, тоя въпрос вече спрях да си го задавам.
Вчера даже повиших тон на майка ми,щото почва да ме изнервя, а аз се старая максимално да приемам всичко спокойно.
 Аз съм била много спящо бебе, ни рев, ни колика, и сега като го гледа моето какво е ревливо и е толкова паникьосана-сякаш не е раждала и не знае как да се оправя.
Свекито е много по-оправна с ревящия грахон, тя хич не му се впечатлява от рева, прегръща го, мачка го, стиска го, и той накрая млъква

Аз имам чуството, че кърмата ми не е достатъчно, Трикс, беше ме питала...изцеждам различно всеки път, веднъж много, веднъж точно колкото за едно хранене - 100-110мл от двете гърди общо. От 3 дена пак на гърда я слагам, та незнам колко има, уж си спи добре, ама ми се струва, че не е достатъчно...пак ми се разрани едното зърно и давам само от едната гърда, а другата изцедих и едва 50мл излязоха....кажете трикове за стимулиране на лактацията, искам да си я кърмя възможно най дълго време, надявам се да успея, помагайте със съвети  Praynig
Това,което изцеждаш е много добро количество, аз още не мога да стигна 110мл дори и от двете гърди.
За стимулиране на лактацията-само бебе на гърда, вярвай ми-това е решението. Минах през всичките фази на паника,стрес, въпроси имам ли достатъчно, нямам ли, даже и добавка включих от притеснения, все се питам що нямам кърма-всъщност имам, но тя си дойде със сукането на бебето
Ето сега даже го заливам със струята кърма.И всичко това само от бебето.Спрях да се цедя постоянно, а всеки път предлагам на бебето гърда, сега цедя само ако вечер спи по-дълго и усетя че ме болят и са твърди гърдите ми

Ели-за кърмачето не е притеснително,ако не ака всеки ден, стига изхождането да не е зелено, воднисто или запечено
Много подробна взех да ставам, ама само сутрин имам по толкова време пък все искам да се изкажа-ще ме извинявате  Sunglasses

# 36
  • Мнения: 104
ох, Госпойце много ти е миличък грахона  Heart Eyes и как сладко си папка...

# 37
  • Мнения: 132
elissa_kv все едно аз съм писала това за мърморенето.Ужас чак се мразя по някой път.А се опитвам да не се карам на баткото той е мъничък и изживява по свой начин почвата на бебето.Не е агресивен спрямо нея напротив но го избива в други посоки а аз съм ужасно нервна.Днеска ревнах на врата докато изпращах мъжа ми на работа CrazyПосле се обадих на майка и и ревнах че ми е мъчно той е тръгнал за работа Rolling Eyesутре мисля да оставя беба и да водя бати на цирк

# 38
  • Мнения: 80
  Добро утро и от нас!Чета ви,но рядко имам време да ви пиша,сега докато беше хубаво времето се  разхождаме доста активно.
 Шики,стискам ти палци и чакаме щъркела да донесе прекрасната новина за раждането на принцеса Ева!
 Мойта бухтичка си папка и после след като уригне я оставям десетина минутки да порита,сменям и памперса и тя заспива.Къпя я вечер около един час след хранене и тя въобще не ми повръща.Това е най-дългото време в което будува,знае си часа за къпане и си го чака Joy.През това време си лежи и гледка с голям интерес обкръжаващата я среда.После след банята веднага заспива.През ноща ядем на 3 часа,а понякога и на 4-5.Аз не я събуждам,защото немога.Няколко пъти правих опит да я събуждам за хранене,но без никакъв резултат,спинка като заклано милото.
 Аз вече минах през гинеколога,всичко е наред с шийката и матката ми.
 Ние днес сме на преглед при ортопед,който работи в клиниката в Горна Баня,а следобяд преглежда в 25-та поликлиника в Младост.После ще разказвам как е бил прегледа.Дадоха ми телефона на много добър детски коремен хирург от Пирогов и ще му се обаждам за преглед,че нашта пъпна херния не само че не се е повлияла от лепенките,ами е станала още по-голяма #Crazy.
 Манана,аз съвсем случайно бях взела акта за раждане на баткото като отивах да подавам за еднократната помощ.Съжалявам че не се сетих да ви кажа за което Embarassed.На мен вече са ми я пуснали и ми казаха м/у 15-то и 20-то число да отида в пощата да си я взема,а акта за раждане ще ми го върнат към края на месеца.Даже си пуснах декларация в останалите месеци дето ще взимам детски за баткото да ми дават и за беба.
 Друго не се сещам,ама то май и дългичко стана,така че спирам да досаждам Hug!

# 39
  • Варна
  • Мнения: 152
Гери, гледай "Часът на мама" от 06.11 - http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=209&video_id=7376
Говорят точно за това!

# 40
  • Мнения: 95
Darina21, да не му е студено и затова да плаче? Аз стигнах до извода, че нашият звяр плачеше от студ. Сега му затоплям хавлията преди да го извадим от коритото и е див и щастлив Simple Smile
На въпроса ти - ние го къпем преди хранене, памперсите сменям след.

Шики, още, още, ощееее... чакаме хубавите вести! Heart Eyes
В очакване съм и на helenka да се появи, че много се измъчиха с тези инфекции и болници Stop

# 41
  • Мнения: 44
  Шики  успех мила !

  Тони , не те ли боли гърба така като  кърмиш в тази поза ?
  Аз вече имам ужасни болки в дясната плешка от друсане и носене ... Не мога да повярвам ,че някой деца спат по цяла нощ и нямат и колики даже ! Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 22
Шики, успех!
Ще видиш, че ще мине леко и бързо като при мен!
 Peace

# 43
  • Мнения: 498
Добро утро, мили мамчета!
Днес да се по-спокойни и бебчетата да не плачкат много!




Исках да ви питам, отколко месеца може да сепозлва кенгуру?

# 44
  • Мнения: 156
Здравейте, момичета!
Шики, с теб сме, миличка! Hug
Да се отчетем от консултацията вчера, наддали сме 350 гр. и сме пораснали с 2см. Доки каза, че може повечче да се постарая с храненето, той почти ми е все на гърдата, колко още да се постарая newsm78 Чудя се за 10 дни толкова ли е зле да качи само 350 гр.  newsm78
Хайде и Хеленка да се завръща вече с малкото човече  Hug
Момичета, имам един въпрос. До кога смятате да гладите всички дрешки на мъниците newsm78

Общи условия

Активация на акаунт