Колко съм щастлива вече, шава AПРИЛското човече!

  • 11 610
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
деси няма нищо страшно от видеозона почти няма облъчване мен с парвата бременност като влязох в 9 месец ме взеха в болница и всеки божи ден ни гледаха

# 31
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Честит Рожден Ден на малкия Дейвид ! Да слушка много мама и тати и да расте умно и ученолюбиво детенце . И да се подготвя да бъде батко  Hug newsm59  Gift  ura

# 32
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
ЧРД на бъдещия батко Дейвид! Да е жиз и здрав!   bouquet

Ехографът не е вреден за бебето, той работи на принципа на звуковите вълни. Единствено тези по-сложните машинки с 3Д, 4Д и доплер можело да имат някаква вреда при прекалено често използване, бебетата ги усещали. Това ни казаха на курса тия дни.

Как го правите това с изследванията на гладно, аз никак не мога. Ако не закуся си повръщам през 15-20 минути, какво е това чудо не знам.  Sick Миналата събота мъжът ми кара като Шумахер до лабораторията, за да може максимално бързо да ми източат кръвчицата и да ям, но не бяхме предвидили километричната опашка там, та пак не ми се размина. Следващото кръвоточене ми е на 1.12, дано дотогава съм престанала да се прегръщам с цукалото рано сутрин.

# 33
  • Враца
  • Мнения: 2 316
no mame, за димитров има часове, за димитрова няма.
пак ще кажа, да съм в помощ на тези които ще се записват тепърва- димитров е брат на димитрова, моята лекарка ми препоръча него като алтернатива, защото димитрова е по-трудно достъпна.
за димитров трябва да се обадя след 25-ти, тогава ще започнат да запълват графика му за декември.
за преглед ми обявиха 60 лв, с диск 70. това май се разминава с цената обявена на някоя от вас???
а на томова звънях, или по-точна я търсих, но тел. беше изкл- говоря за мобилния, който  ji ji ji беше така добра да ме даде. но така или иначе тя изглежда много бързо си запълва графика защото по-нагоре писахте че ви е записала за 18-ти. дори да се свържа с нея утре например, аз тр. да отида на преглед до към средата на декември...
абе явно във фемина ще ходя... само не разбрах там на 2д или на 3д гледат?
жабче, съчувствам ти за повръщането, аз от 2-3 седмици нямам този проблем, спря изведнъж, сякаш никога не е било.
дано и при теб да спре скоро...

# 34
  • Мнения: 3 211
от едната ръка не пуска, от другата вена - пак не пуска- е такова чудо не бях виждала, тя вярно адвокат и ние не даваме ама чак пък толкова  Mr. Green, след два часа в др. лаборатория пусна, ама яко я напробиха Close
и аз бях така  Close
мъчиха ме около 40 мин. и накрая ми взеха само от пръстта и казаха да отида по обяд.
тогава имаше една младичка сестра, която явно им шефка и от втория път ми улучи вената.
Жабче, казаха ми, че само ако имаш да ти изследват кръвна захар трябва да е на гладно. затова на мен ми взеха от пръстта за кръвна захар, а за другите изследвания на обяд (когато вече бях яла)

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 16:16 от very nice

# 35
  • Мнения: 143
Време е да се отчета и аз. Вчера бях на ФМ при Балев.Бебето е добре и е момиченце.След БХС бях малко притеснена, но сега вече всичко е наред. Приятна почивка на всички!

# 36
  • Мнения: 734
petjoff, на мен ми бяха обявили цена от 90 лв, която включва 3Д ехограф и запис. До колкото знам стандартно ФМ се прави на 2Д, но ако искаш допълнително 3 или 4Д - цената се вдига. Сумата, която на теб са ти казали какво включва?

Жабче, аз също преди да закуся не излизам от къщи. Не знам как може да се реши проблема с кръвната захар, но поне с урината вече си взимам стерилно контейнерче от някоя аптека и вкъщи си свършвам работата, а после само го занасям. Хубавото е, че не "танцувам" от зор, докато чакам по регистратури и тем подобни...  Joy

# 37
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
very nice, знам го това, но точно кръвна захар пусках в събота, а и гледам че декември ще пускам (дадоха ми бланките за изследвания като ходих последния път на ЖК). Иначе за урината правя като no_name - хем си спестявам посещението на обществената тоалетна и акробатиката там, хем съм сигурна, че няма да ми замърсят пробата и да излязат разни бактерии после в резултата.

Rdimitrova, честити розови гащи! Май девойките са повече от младежите, а?  Mr. Green

А повръщането като цяло и мен ме изостави, остана само сутрешното. След като закуся няма повече изпълнения. Инак всяка сутрин си е ритуал това с напъването в тоалетната.  Confused

# 38
  • Мнения: 7 124
Преди години имах много сериозни опасения какво ги чака моите вени. Оказах се в бургаска болница, където трябваше да ми включат една система. Не стига, че бях полужива тогава (един хубав менингит се беше настанил в организЪма ми), ами и някаква положи страшни усилия да ми разпори вените по ръцете до неузнаваемост. При 6-тия опит ме включиха в горната част на китката. Оказа се, че проблемът не е бил във вените ми. При миналата бременност единствената синина, която получих беше от една оФца в МД. Изнерви се жената, че искам да ми махне абокат след като очевидно беше запушен поради дълга (нормално е да си стоят по ръцете до 3 дни) употреба. Иначе имаше момент, в който бях закичена с абокати като коледна елха - 6 парчета.
Жабче, Вери е права. Неяденето е заради замерване на гликоза в кръвта. Иначе похапването не вреди. Стига да не е обилно. Със сигурност това го знам и от хематолога на мамката ми. Той й ремонтира хемоглобина и желязото след неуспешни опити с тях да се справят чрез онези хапчета с вкус на ръжда и всякакви други винкели, които беше изцокала.
Сега видях, че вече си се разписала. Дано скоро отмине интимността с обзавеждането на ВеЦе-то. Hug
Моето гадене приключи. Странно съвпадна със спирането на ФК и Магнерота.  Rolling Eyes Съвсем безаварийно съм пила ФК повече от 2 години.
desi054224,  не знам дали е вредно. По-скоро не е. В 12 дни ще ни се съберат 3 пъти оглед с УЗ. Даже си мисля, че ако можех да знам какви изображения предава машинката, нямаше да бъде лошо и с такова да си оборудвам домашната обстановка.  Crazy

# 39
  • Мнения: 268
 Здравейте
Тази нощ беше ужасно. Към 5 и нещо се събудих.Видях, че Кико се е изпотил и е гол. Станах да го преоблека и да го завия. После като ми стегна стомаха под пъпа, надолу. Боли 2 минути..отпусне и после пак...около 40 минути. Пих две Нош Па. Сутринта пак ме болеше. Обадих се на докторката, която ми води ЖК и тя каза, че било контракции и да отидем в болницата. Изписаха ми Магнерич - 3 пъти по 2 и три дни системи с магнезии. Днес ми пуснаха първата.
Сега съм по-добре, но много се бях притеснила.
Пак че мама седи при Кико. Иначе гледаха бебо, ритка си...Всичко е наред
Стискайте палци  bouquet

# 40
  • Враца
  • Мнения: 2 316
no name, не мога да кажа категорично за какво точно е обявената на мен цена във фемина. аз попитах просто колко струва фм. странно е, обикновено се практикува, ако не си казал изрично какво искаш, ти правят най-скъпата услуга... другия вариант е цената да е различна за различните лекари, ако е разбрала, че питам за димитров. знаех си, че бях чела от вас за друга цена... ще взема да се подготвя и да нося повече пари, че явно и те не си знаят ценоразписа. Thinking да не ме изненадат неприятно  Close
eli-G, знам какво ти е.  Hug
спокойно!!!

# 41
  • Мнения: 182
Благодаря ви за бързите отговори  Hug  no-name, и да съм прочела твоя пост и да не съм все едно и също,така светкавично забравям информация че чак се плаша  smile3518сега ми е едно такова хубаво че след една седмица ще си видя мъничето  smile3521. Ели дано вече си по добре и да няма повече такива контракции естествено преди Април  newsm10
Жабче коремчето расте,браво на малките момиченца!  smile3525

# 42
  • Мнения: 734
no name, не мога да кажа категорично за какно точно е обявената на мен цена във фемина. аз попитах просто колко струва фм. странно е, обикновено се практикува, ако не си казал изрично, ти правят най-скъпата услуга... другия вариант е цената да е различна за различните лекари, ако е разбрала, че питам за димитров. знаех си, че бях чела от вас за друга цена... ще взема да се подготвя и да нося повече пари, че явно и те не си знаят ценоразписа. Thinking

То и аз ще приготвя повече за всеки случай...   Grinning Дано успееш да си запишеш час в седмиците, в които ти трябва!  Praynig

Eli-G, съжалявам за тези неприятни случки! Дано контракциите да отшумят бързо и окончателно!  Hug

Аз пък вчера си купих чорапогащник за бременни....не знаех, че се продават и такива неща...  newsm78

desi054224, то май всички сме поизкуфели напоследък...  Joy Иначе е нормално и да се пропусне някой пост, понеже има страшно много мнения с безполезна информация.

# 43
  • Мнения: 5
докато ви чета се успокоявам, че изобщо не съм сама сутрин докато отворя очи и главата ми е в хладилника  и веднага трябва да си хапна,а за кръвната захар  първо минах през една баничарница взех си закуската в торбата след това ме източиха и седнах в клиниката и се нахраних , но съм много радостна ,че ям като разпрана и поне за сега не ми се отразява много качила съм само 3,5кг направо съм перфектна незнам за напред дали ще е така или ще се търкалям при това ядене но жз да се родим пък за килограмите после ще мислим

аз в понеделник съм на ЖК и ще видим пак какво ще измислят  дано да е добре бебо че нещо много взе да ме боде нещо отдолу като седна че незнам

# 44
  • Враца
  • Мнения: 2 316
ейййй, каква дебелина са чорапог., какви цветове има,  откъде и за колко?

Общи условия

Активация на акаунт