"Майчин дом" - Варна- тема 2

  • 78 581
  • 898
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 784
Абе тази акушерка, от която всички се оплакваме, да не е една такава тъмнорусолява, без бретон, с опъната назад коса на опашка - най-младата от акушерките? Струва ми се струва, че на нас - недоволните май проблемите ни се свеждат до едни и същи персони.
А педиатърка всъщност ми обърна внимание само като ме пита, какво точно работя, за да й дам някаква консултация. Като разбра, че не се занимавам с нейните дертове - отново пълен игнор. Разбрах, че са вземали кръв на детето за някакви изследвания и я попитах за какво са го изследвали. Отговорът беше - "за разни болести". "А за какви точно?" - питам пак, "за генетични" - ми отговаря, което си е пълна подигравка, все едно 50% от болестите не са генетични. Така и не разбрах за какво са го изследвали ....
И за дрехите да добавя - единия ден ми го носят моя хубостник издокаран с боди с къс ръкав, а беше септември, ръцете му - синьо-зелени направо. Помолих да му сменят блузката, сестрата дойде след малко с две дрешки - на едната копчетата й скъсани, другата - гащеризон за 6-месечно - и ми казва "Само тези са останали, изберете си което искате".
Действително, дребни неща и бели кахъри, ама като са толкова дребни, какво пречи да се вземат някакви мерки по въпроса, след като на всички са им направили впечатление ... А иначе да ви кажа честно, не посмях да се оплаквам докато бях там заради детето - все пак и то, и аз сме в техните ръце, знам ли ги как ще реагират ...   

# 856
  • Варна
  • Мнения: 893
не мога да повярвам че пишете такива неща  newsm78  такова отношение аз не видях...но може би защото ми беше за втори път и знаех точно какво трябва да искам и да правя Rolling Eyes
само една мома ме издразни с тъп въпрос, ама я отрязах веднага  Stop и то тя май тая беше русолявата  Thinking туй бебе що било в мойто легло?...ми викам щото там съм го оставила!
айде бе, да идва тя да го взима и да го оставя в кошарката през 20-30мин да го храни Crossing Arms
а вие с тея абокати защо не кърмихте легнали, да не ви пречат , хм Wink ? и аз първия път така се прецаках ама сега ела да ме видиш - срастнах се с това легло Sunglasses друг път да знаете  Laughing
от една страна е хубаво че оставят бебето при майката , но от друга наистина трябва да се пита дали има нужда да се покаже и обясни нещо...
първия път си разраних зърната жестоко,защото въпреки изчетената литература не можах да сложа бебето правилно на зърното, няма да ви обяснявам що стискане на зъби,рев и гладни бебета имаше ooooh! срам ме беше да си призная че не съм съвсем наясно  ooooh! .....
на втория ден се престраших и поисках да ми покажат как се прави , вече беше късно де, на разранени зърна и правилно сложено си боли Laughing
сега слава богу нямах нужда от помощ и за секунда не ме е забояло, вече 6 месеца кърмене  bowuu  друго, преди 3 години аз за първи път видях дъщеря си съблечена на изписването,като я преобличаха и бях така  Shocked тепърва вкъщи се учих как се мие дупе,как се държи бебе,как се къпе и прочие  Crazy  та от тази гледна точка е хубаво да се научите още в болницата НО да ви покажат как се прави! и да го изисквате!!! защото все пак сме в БГ и всеки гледа да се скатае от работа Wink
не се срамувайте да питате и да искате помощ! а ако някой се направи на интересен - веднага поискайте да говорите с лекаря си! нямат право да ви отказват помощ!
а толкова едни мокри кърпички все някой може да ви донесе отвън...надявам се никой не очаква И козметика да ви се предложи Wink

# 857
  • Мнения: 141
Virginity нямаше как при мен легнала да кърмя - сетих се, защото другото момиче / и тя беше с второ - че и тя беше стигнала до този извод като теб за кърменето Laughing/ кърмеше по този начин. Аз не можех, защото гърдите ми за съжаление са доста големи и аз едва успявах в поза футболна топка и люлка, а камо ли легнала. Струваше ми се, че ще я задуша Laughing.Царицата-майка - оисането на акушерката съвпада между другото... А иначе те на третия ден май дават едни подаръчета - рекламни такива - от различни фирми за бебешки козметики... така че... дават и мокри кърпички, и кремчета... Laughing

# 858
  • Варна
  • Мнения: 893
мммм да при секцио е трудно наистина  newsm78 (затвориха ми страницата едни малки хора  Laughing ) да чупиш стойки по цял ден... точно за това трябваше да дойде някой и да ви покаже как се прави в такива особени случаи , като твоя Wink

Последна редакция: ср, 30 дек 2009, 20:55 от Virginity

# 859
Здравейте,момичета.От отдавна не бях чела тук,но в момента кърмя детенце и се сетих как всеки  ден следях за нови коментари тук.Родих със секцио,октомври месец.Доволна съм от лекаря,които си бях избрала,а също и от анестезиолога имам много добри впечатления от него.За педиатърката нямам думи,но на третия ден ме остави на мира,щом разбра,4е няма да си запиша детето на консултации при нея.Първия път когато реши да провери дали имаме кърма беше с думите"хайде да ви видя розичките",не се чудихме дълго с другата жена за какво въобще ни говори докато започна с голям ентусиазъм зверски да натиска зърната ми,после същото се повтори и със съседката по легло.На следващия ден не и доставих това удоволствие,просто и казах да не ме пипа,че се справям и без нея.Сега ми е смешно когато се сетя за нея.Зададох и само един въпрос,а той беше как да ги третирам двете гнойни пъпчици на лицето на детето ми,а отговора беше"а,пъпчици ли,дори не съм ги видяла.А ти нямаш ли си друга работа,че си го заразглеждала".Повечето от акушерките трябваше по няколко пъти да ги подсещаме за нещо,че да го изпълнят.Има и изключения,разбира се.Бебенцата ги къпеха сутрин и по време на свиждане им сменяха памперсите.През другото време не сме ги викали за това,а и те не са изявявали желание.Спяха си при нас с изключение на една вечер,без да сме молили акушерката ги взе,да се наспим.Доволна съм от хигиената.Дрешките им определено са за смяна.За частна клиника има още какво да се желае,но като сравнявам с випа в АГ,където преди 3год родих баткото ,си е направо превъзходно отношението,там такова липсваше,а и беше мизерно.Леко и безпроблемно раждане,момичета.

# 860
  • Мнения: 91
Здравейте на всички  Hug
Докато се ровех из сайта на МД намерих линкче към темичката.Наистина е мн полезна за такива като мен които мислят живот и здраве да раждат там.
Искам да питам мнения за доктор М.Яков!?
Ние по принцип сме от Разград,но в МД и следят бременността и сме решили и раждането да е там.за сега съм мн доволна от Яков - отношение и всичко.За колкото часът имам час,в толкова влизам в кабинета,понякога когато е свободен дори и по-рано.
Ще чакам мнения - добри и лоши.Всичко ще ми е от полза.
Благодаря!

# 861
  • Мнения: 3 621
alex88 , ако прочетеш и двете теми ще видиш много мнения за д-р Яков. Аз лично съм много доволна от него, все пак той ми спаси бебето. Някои момичета казват, че не обяснява много, лично аз за каквото и да съм го питала, винаги ми е обяснявал това което ме интересува.
Лежах в МД една седмица преди да родя, всеки ден д-р Яков идваше да ме види и да се интересува как съм, отделно е искал да му казват какви са ми изследванията и записите на тоновете. Раждах секцио, след операцията, и в 5-те дена след това докато бях в болницата идваше всеки ден при мен. Общо взето за мен това е лакар, който си върши много добре работата и си следи пациентите докрай.
Пожелавам ти лека бременност докрая и здраво бебе.

# 862
  • Мнения: 187
Д-р Яков не беше моя лекар, но със стечения на обстоятелствата ми беше опериращия заеднос д-р Георгиев! За мен е страхотен професионалист! Чувала бях само положителни мнения за него за съжаления се наложи да се запозная с него отблизо. Със сигурност поне 2-3 косъма на главата му са бели от мен! След операцията идваше по два пъти на ден да ме види, обесняваше ми всичко...шегуваше се...какво повече да искам!
За него само положителни неща...Пък и ми спести 7600 лева...е какво повече да искам!

# 863
  • Мнения: 5 253
Аз се чудя да хваля ли д-р Яков  Mr. Green
Ами много съм доволна, жив и здрав да е и третото при него ще родя  Peace

# 864
  • Мнения: 91
Благодаря ви момичета за отговорите.
Заех се да чета тази и предната тема,но тъй като все още ходя на работа мисля че повече време ще имам като изляза в болничен преди раждането живот и здраве.
Иначе и на мен ми обеснява всичко като съм го питала и е мн внимателен.

# 865
Аз съм от доволните от д-р Яков  Blush Дай Боже,при него ще раждам!!!

# 866
  • Мнения: 141
На мен също д-р Яков винаги ми е правил много добро впечатление с отношението си към пациентките си, както и всички лекари в Майчин дом, всички са много добри професионалисти и мисля, че никой няма да оспори това ми твърдение!

# 867
# 868
  • Мнения: 184
Момичета,да попитам раждалите скоро в МД-колко платихте за планово секцио?С направление за раждане ли се ходи или без?И плаща ли се отделно за дните престой?Общо колко да си приготвиме?

# 869
  • Мнения: 91
Асита5,цените за раждане са обявени в сайта на Майчин Дом има цени с направление и без направление,а до колкото аз знам престоя е включен в тази цена.Но нека все пак ако има скоро раждали там майчета да кажат  Wink

Общи условия

Активация на акаунт