Отесня и зимното палтенце на АПРИЛското шкембенце

  • 22 049
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 159
qnika, Жабче, sunny_777 мерси за инфото за Гинипрала. Бях се отказала да търсяа следкато в 10 аптеки ми казаха, че е спрян от внос от 2 м. Ще се поразтърся и ще проуча за Австрия нужна ли е рецепта и оиентировъчно цената.

atlantica, честит рожден ден на малкия чаровник нека бъде горд батко!

maimunka07, честито и на твоите любими дано имате повече поводи за почерпки!

За термо каната - ползвам от години, страшно е удобна. Загрява водата за 2 мин. и се самоизключва, не дебна кога ще заври и да изключа котлона. Струва около 15-17 лв. Марковите са м/у 40-50 лв.

# 46
  • Мнения: 65
Оф, аз вече ще изперкам. Хваща ме нервата от това, че още нищо не съм купила за бебето. А мъжа ми ми казва да изтрая още малко, ама пусто като не мога!  smile3511

Жабче, при секцио гащите трябва да са дълбоки, защото операцията ти е ниско и да не я притискат. Много са добри еднократните гащи, защото са почти прозрачни и въздухопропускливи.

Аз Гинипрал си купих още в края на ноември от аптека Марешки зад двора на Окръжна болница, ул.Селиолу. 

# 47
  • София
  • Мнения: 159
Аз Гинипрал си купих още в края на ноември от аптека Марешки зад двора на Окръжна болница, ул.Селиолу. 

Правих поръчка в Марешки, но няма внос от 2 м.

# 48
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Аркси, няма вече, изчерпан е. Ако е останал в някоя по-забутана аптека, това е. Ако имаш познати, които ходят до Гърция и Румъния, може те да ти донесат. Май няма нужда от рецепта. Питай Аничка, тя помня, че поръча да й донесат от Гърция. В Марешки последно купувах през декември, оттам нататък все ми казват, че е изчерпано.

Рони, дано няма последици от приключението!  Hug

sisely, действай тогава. По-добре да си създадеш положителни емоции с покупките, отколкото излишно да се изнервяш от чакане.  Wink Аз съм на мнение, че каквото има да става, то ще стане независимо дали аз съм купила нещо или не. А пазаруването за малкото човече е толкова приятно.  Blush

# 49
  • Мнения: 6
АТЛАНТИКА,ДА ТИ Е ЖИВО И ЗДРАВО МОМЧЕНЦЕТО!!!ДА ВИ СЛУША МНОГО И ДА ПОМАГА ЗА БЕБЧЕТО!!!

МАЙМУНКА 07 ,ЧЕСТИТО И НА ТВОИТЕ ИМЕННИЦИ!!!
Arksi не ти трябва рецепта даже в Австрия беше по-ниска цената.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 11 340
atlantica, честит ти рожденик!!! Нека винаги бъде щастлив, здрав и с много късмет!



maimunka07, честито и на теб за именниците!  bouquet

Идеята за кана е добра, май ще купим и ние такава. Peace Предния път изварявах водата в микровълновата, но с кана ми се струва по-удобно.
И тия гащи ги гледах точно вчера, и аз се чудя има ли смисъл. В бургаската болница искаха родилките да са без бельо, не знам как е тук във Варна. Rolling Eyes

рони, дано няма последици от падането! Praynig

# 51
  • Мнения: 541
Аркси, няма вече, изчерпан е. Ако е останал в някоя по-забутана аптека, това е. Ако имаш познати, които ходят до Гърция и Румъния, може те да ти донесат. Май няма нужда от рецепта. Питай Аничка, тя помня, че поръча да й донесат от Гърция. В Марешки последно купувах през декември, оттам нататък все ми казват, че е изчерпано.
познатата ми от гърция не можа да ми вземе защото в няколко аптеки й казали че няма такова лекарство,а и аз се отказах да го търся защото ми понамаляха болезнените контракции благодарение на факта че съм по-спокойна и повече лежа.
Оф, аз вече ще изперкам. Хваща ме нервата от това, че още нищо не съм купила за бебето. А мъжа ми ми казва да изтрая още малко, ама пусто като не мога!  smile3511
ако е от суеверие да знаеш че това няма значение!предната ми бременност нищичко не бях купила(до края на 6-я бях стигнала),а бебето почина.каквото е писано това ще стане.не че се опитвам да те убеждавам в нещо,просто споделям мнение.всички около мен ми казват че е рано да се пазарува ама аз им казвам да си гледат работата и че когато съм готова със списъка и реша от кои магазини ще вземам нещата ще го направя!!!а и първо трябва да пренаредя и гардероби,шкафове и т.н.но не слушам никой в това отношение.важното е да си щастлива и когато и да решиш да пазаруваш да му се насласиш докрай!!! Grinning
В бургаската болница искаха родилките да са без бельо, не знам как е тук във Варна. Rolling Eyes
как родилка без бельо?по време на визитациите ли?ами нали се кърви след раждане? newsm78

# 52
  • Мнения: 3 211
как родилка без бельо?по време на визитациите ли?ами нали се кърви след раждане? newsm78
ами слагаш голямо парче лигнин-така казват
и във Варна не дават, в началото не си слагах, но на 2-я ден видях, че другите си ползват гащи и само по визитации ги свалят.
и в началото искат лигнин, защото не попива така добре като превръзката и могат да видят дали всичко е наред с лохиите.
тези еднократните са с цена като на по-евтини памучни, а пък нещо не ми изглеждат стабилни. и аз съм ползвала такива за козметик и ми се струва, че много лесно се късат.

# 53
  • Мнения: 541
лигнина са тези превръзки тип памперс нали?
момичета незнам как да ви благодаря,толкова помощ и подкрепа получавам тук  bouquet   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 54
Здравейте, мами...
Да се включа и аз в темата за водата - доколкото съм чувала за бебета е подходяща ИЗВОРНА /розовата/ на Девин, поне всички майки около мен тази ползваха - вие каква мислите да ползвате...

Преди време четох за бебешки препарат  /тип веро/ на Бочко за миене на бебешки шишета и всякакви бебшки там купички и принадлежности...не помня къде го четох обаче, може и в нашия си форум да е било...та мамите бяха доста доволни и аз съм си го добавила в списъка...мисля, че една от мамите го беше купувала от Пикадили...

Жабче, попаднах на ракла в комо, но е бяло и розово...незнам дали ще ти хареса...погледни...
http://www.como.bg/bedroom/child-room/lisa-5.html


# 55
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Лигнинът е на големи листи (може би формат А3), нещо като тоалетна хартия е. На мен ми беше много неудобно с него, но в Бургас изобщо не даваха с превръзки. Tired

Сега се сетих - някой питаше за еднократните чаршафи - от тях определено има голяма полза, особено първия ден след раждането бая кръв си изтича, а те са с налон от едната страна и предпазват истинските чаршафи. Според мен, именно заради кървенето са необходими две нощници, моята първата я хвърлих след първия ден. Peace

mara casy, първите 6 месеца смятам да ползвам преварена вода, а след това - такава от кана Брита (цялото семейство пием такава). Това, ако бебето благоволи да пие вода - Симона до 6-ия месец не кусна изобщо; само на кърма караше.

# 56
  • Мнения: 54
chockolina - трябва да си направим една нощна тема - няма как - гледай кое време е ...благодаря за инфото за водата, но уточни ми каква ще преваряваш - минерална, от чешмата, от каната....

Идвам от страницата на февруарките и те вече три бебока имали, а пък утре, т.е. днес вече 19.01 ще имат още два - има две мамета със секцио - стискам им палци....дано всичко мине като по учебник...

От мен очаквайте включване към края на седмицата - прибирам се при мама да ме глези и да отида на ЖК, че не съм ходила от миналата година...

Цунка на всички.....

# 57
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Чоколина, а откъде се купуват тези еднократни чаршафи? И след секцио пак ли се кърви така обилно?

На мен лигнина ми беше много удобен след аборта в първите дни, когато кървенето беше повече - в болницата го бяха направили като превръзки, направо сгънат на няколко ката, слагаш, хвърляш, а отдолу си с превръзка за да попие ако протече. Мисля да си купя лигнин и да си го приготвя предварително на превръзки. Иначе вчера накупих цял куп превръзки от различни калибри от Метро.  Crazy

За водата не се бях замисляла - вероятно от чешмата ще ползвам, като се превари нали не би трябвало да има проблем.  Rolling Eyes За тази изворната на Девин мисля, че имаше големи спорове дали все пак е подходяща или е рекламен трик на производителя.

mara casy, гледахме го този скрин, страхотен е, той ми е вариант засега - а магазинът ми е на две крачки от вкъщи. Обаче малко скъпичък идва, затова се оглеждам и за други. Само скрина е 360 лв, тази етажерка отстрани беше и тя към 70 лв. Иначе е много хубав, останаха ми очите в него. Мъжът ми естествено не е никак ентусиазиран - вчера ми предлагаше да ми освободи бюрото, за да го ползвам за повивалник даже.  Mr. Green
Този препарат Бочко още никъде не съм го виждала, разбрах че в Кауфланд го имало. И за Сано максима бебешкия преах се оглеждам, но и него не съм виждала никъде по големите магазини.

# 58
  • Мнения: 194
 Добро утро момичета!

 Жабче
, аз си купих няколко от тези чаршафи, те са мънички, в смисъл не е цял чаршав. Купих ги от магазин за памперси, бебешки дрешки там продаваха и от превръзките за родилки. Предложиха ми ги и когато си купих лиглин от аптеката до нас. Струват -0,49ст броя.
  Аз си взех първи номер на превръзките, защото с раждането с Алекс лекарката ме беше почистила и нямах почти никакво кървене, та бях с втори номер от превръзките и определено не ми бяха нужни.
 За чаршафите на мен ми казаха, че са ми необходими и при секцио, също както и превръзките за родилки и лиглин. Отказах се от гащите за родилки, защото може би ще притискат шева, препоръчаха ми по-дълбоки-тип свободни боксерки да си подготвя. Ластика да е много на високо. Като бабишки килоти  Laughing
 Лиглин си взех бял - 0,5кг/продава се на килограм -0,5 и 1кг./, по-хубав от обикновения, дори да не ми потрябва в болницата после влиза в употреба в къщи.

 Аз също не намирам Сано в Шумен, а от Бочко-препарата за миене видях във всички СБА магазини, в Кауфланд и в Метро Бургас го видях преди месец.
 Аз също като Чоколина ще видя дали ще сме изцяло на кърма и тогава може би ще купя от тези кани за преваряване на вода. Пък и не е толкова трудно в микровето или в касеролка да преваря сутрин вода.
 
 В Кауфланд Памперс са по-скъпи от Метро, така, че ако някой ще си взима от големите пакети да се насочи към Метро. Ние в началото ще сме с 2-та на Памперс, въпреки, че с Алекс не бях доволна от Памперс, течаха от всякъде  Tired
 Хъджис са страхотни за момченца, горещо ги препоръчвам. Горе имат специално разширение за да попиват докато момченцата пишкат нагоре  Blush
 
 

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 09:17 от Мария_

# 59
  • Мнения: 45
Здравейте и от мен априлки  Hug, да се включа и аз.  Не разбрах само от къде се купуват тези еднократни чаршафи и  гащички и трябват ли при секцио. В болницата преди повече от 7 години  Embarassed със сина ми нямаше такива неща,а и тогава родих  нормално, но сега ......  А да кажа и аз за каната, аз съм много доволна, ползвам я от големия батко та до сега и съм много, ама много доволна. Ползвах я и когато имахме режим  за водата лятото /нямаме бойлер  ooooh!/ а тя стопля по 1,5литра за 2 минути.  Лек ден на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт