В тази тема са събрани пловдивски деца и мами - 23

  • 22 393
  • 315
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 216
А зависи за коя ясла става въпрос!
В Тракия  -Слънчев рай вече изписаха  три дечица -едното навърши 3 годинки на 31.01.2009. другото 28.02 и сега и третото трябва да освободи место -защото там има наплив от дарения и в група са по 30 деца -но нали повечето боледуват и са си по къщите.

Да ,но Слънчев рай е ОДЗ и децата директно се прехвьрлят в градина. Различно е от самостоятелна ясла.

# 271
  • Мнения: 40
Здравейте,

Казвам се Дидка и съм мама на прекрасно момченце на име Максим, на 5 мес. Живеем в Тракия, зад 60-класното уч-ще. Ще се радвам да бъда една от вас. А и в това пролетно време нямам търпение да меря улиците с количката. Поздрави на всички! 

# 272
  • Мнения: 394
kremena има точно три градини до яслата -но всичко е пълно и за сега само едното детенце което изхвърча от яслата на 31.01 си намери място във втора група в едната градина. а другите две дечица -едната мама напусна да си го гледа. а на другата ми приятелка бабата се зае с него. В градината са им казали че най рано през юни могат да ги вземат. защото тогава си тръгва предучилищната група!
И искам да ви питам за съвет -моята щерка гризе ноктите от 2 годишна -та до сега 8 годишна! Тя е много притеснителна. и изнервена! Когато започне нещо -например миналия ден немогла долу да си отвори вратата. паникьосала се и разревала от притеснение. аз все и казвам че ако е спокойна -ще може да помисли -например да извади телефона си и дами се обади да и отворя или да седне на пейката отпред и да изчака някой да и отвори -а тя все бърза и се паникьосва! От там ние и проблема с ноктите -то небяха уговорки. водих я на маникюристка -два три пъти и и правеха лак и рисунки -и и казвахме маникюристката. че сега като и пораснат ще стават по хубави рисунки. но и така си ги ядеше. то и до удряне през устата беше. то и мазила бяха -взе  да яде или химикалката или диадемата си. и дебнеше като си измие ръцете -и включително мазилката да си изяде ноктите. а от скоро и кожичките -та стават и рани. Отскоро я мажа с Daum-exol и ето резултата 
вече незнам какво да я правя моята мома. неможе да разбере. че това и вреди и е грозно!
Незнам вече към кого да се обърна -може би към детски психолог? -ако имате познат препоръчайте ми или към хомеопат?

# 273
  • Мнения: 3 216
Неонка  има клауза в Наредбата ,според която децата могат да останат още 6 месеца с медицинска бележка ,вьпрос на заинтересованост от страна на роителите да се поразтьрсят за начини какво да направят. Разшумя се за това нещо ,но всеки предпочете да се спаси по единично. Има доста информация в нета.

# 274
  • Мнения: 476
Да, принципно е така, но на моя приятелка изписаха синът и като навърши 3 и със голям зор го взеха в Каменица преди септември. Аз се чудя, защо не приемат и през март в градините и в яслите?! newsm78

# 275
  • Мнения: 3 216
Защото са на две различни министерства ,които не са сьгласували работата помежду си . А в градините децат се изписват само ,когато прилкючи учебната иммгодина и се прехвьрлят в пьрви клас - т.е. юни,септември.

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Децата се изписват от ДГ като завърши учебната година на предучилищната група т.е. края на май. А започват първи клас, естествено, през септември. През това лято нито са на ДГ, нито в училище.  ooooh!

# 277
  • Мнения: 1 477
Да, принципно е така, но на моя приятелка изписаха синът и като навърши 3 и със голям зор го взеха в Каменица преди септември. Аз се чудя, защо не приемат и през март в градините и в яслите?! newsm78
Явно приемат март яслите.В тази до Каменица има списък от 15 дечица,които ще постъпят до 20 март.

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Честито за яслите, Росита! А кой номер бяхте, ако не е тайна? Аз съм подала молба чак за септември, но се съмнявам, че ще ни излезе късмета.

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Децата се изписват от ДГ като завърши учебната година на предучилищната група т.е. края на май.
Детската градина е длъжна да гледа децата до постъпването им в първи клас  Naughty
т.е. до 14.09. - това е записано някъде по наредбите. Всеки родител на дете от ПГ подава заявление до кога ще посещава детето му денска градина. Друга е работата, че директорките се опитват да карат родителите да си спрат децата по-рано ....

Завърта се една спирала - те трябва да гледат децата до 14.09 ... съответно няма места за децата от яслите, изписвани по новата Наредба ....

Всъщност де юре няма проблем - детските градини приемат децата целогодишно, но дефакто няма места ... ooooh!

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Явно приемат март яслите.

Сега приемат, защото има изписани деца от яслата ....

Иначе по старата Наредба децата се приемаха юни и септемри, защото това бяха съответните срокове за изписване на навършилите първото и второ полугодие 3 години.

# 281
  • Мнения: 40
Здравейте момичета!
Виждам, че сте на вълна детски заведения. Аз подадох документи за ясла когато Максим беше на 2 мес. Всъщност в Тракия има 2 ясли ( ако не се лъжа)  и в двете ми казаха, че за ясла едва ли ще успеем, по-вероятно за детска градина. Аз все пак се чудя за ясла, защото племенника ми тръгна есента и почти цяла зима беше на антибиотици. Ама предвид ситуацията май ще бързам да се върна на работа.

# 282
  • Мнения: 394
А за градините -ако двамата родители работят децата остават докато детската градина не излезе в почивка -тай към август месец. но ако единия родител е в майченство или си е в къщи детето се изписва на 31 май! Поне така беше преди година когато ходеше щерка ми на градинка!
Днес говорих с мамата на което детенце изписаха от яслата и тя каза. че ако се отиде при кмета имало някаква клауза детето да остане в яслата до юни месец при навършени сега три годинки -но тъй като са го изписали и тя е в неплатен отпуск. няма връщане на детето пак в яслата! Обаче не я питат -защо е в неплатен отпуск!!! Луда работа!

# 283
  • Мнения: 3 216
Момичета ударете по едно рамо http://www.bgpetition.com/detski-gradini-iasli-Plovdiv/view.html  Praynig

# 284
  • GYM
  • Мнения: 814
Току що подписах Hug Дано това начинание има успех!

Общи условия

Активация на акаунт