Бебецъфтежът почна вече и всяка от АПРИЛките ще гушка скоро своето човече!

  • 19 484
  • 286
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 86
viki-miki да е жива и здрава малката Раличка и много да ви радва smile3525
 Енигма, честита ви рожденничка - да е много щастлива и горда кака   nbirthday  bigdance2 newsm59

Аничка - аз бях така в продължение на поне 1 седмица, преди да се роди каката - всяка вечер, по едно и също време силни контракции през 10-тина минутки за около 2 часа и после минаваха. Всеки път като се засилех да взема телефона и да звъня на доктора (бе в отпуск тогава) спираха  Laughing Но после като се върна доктора и му разказах всичко - той ми каза, това много се радва и като ме прегледа бях с 4 см разкритие, без в момента да имах родилни контракции...

# 46
  • София
  • Мнения: 243
ВИКИ МИКИ ЧЕСТИТА ТИ РАДОСТ.ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО ЩАСТЛИВА!
МОМИЧЕТА МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТА.НЕВЕРОЯТНИ СТЕ.ДОПРИНЕСОХТЕ МНОГО ЗА РАДОСТТА МИ НА ТОЗИ ДЕН.ИЗКАРАХМЕ СТРАХОТНО С МАЛКАТА ПРИНЦЕСА.ЩЕ ПОКАЖА СНИМКИ КАТО ГИ СВАЛЯ.
ЦЕЛУВАМ ВИ ВСИЧКИ И УСПЕХ НА РАЖДАЩИТЕ.  bouquet  bouquet  bouquet

# 47
  • Мнения: 249
Малее, цял ден не успях да ви нагледам и колко хубави неща са станали  Heart Eyes   Heart Eyes    Heart Eyes


Честита Рожденничка на Enigma, да е жива и здрава, много обичана и глезена   bouquet

Честита рожба и на мама viki_miki, мноооого да ви радва и да расте здрава и обичана малка принцеса
   bouquet

Аз днес цял ден по задачи с мъжо - купихме маслен радиатор за детската да топлим малката шушулка, хайде после монтирай креватчета, балдахини, ванички, той мъж ми ги прави де, ама аз му се бутах цял ден в ръцете  Crazy    Минирахме целия апартамент с разклонители, че се оказа, че нямаме достатъчно контакти за цялата техника, дето се изисква за грижите за едно малко съкровище  Crazy   Мога сама да си отворя Техномаркет  Mr. Green  Та за край на деня като ме метна и бебка, до сега съм пъшкала и охкала, голямо щъкане и опъване из корема ми, милото, и то днес беше много натоварено  Blush
И аз го имам това като потупване в корема, не е като хълцането, а по скоро все едно ме рита ритмично  newsm78 Та и аз се чудих какво ли е?
Имам да устискам само още една седмица, дано да успеем с малката до неделя  Praynig
Искам да ви питам нещо странно  - когато усещам бебка, че мърда, чувам един странен звук от корема ми понякога, не всеки път - като пукане или пляскане, но по-скоро като припукване  Shocked Моля ви кажете че и на вас ви се е случвало, че вече се случва доста честичко и почнах да се притеснявам какво е?
Иначе съм готова със всичко вече, стаята, дрешки, креватче, багажа за родилното, най-накрая. Само да подготвя документите за отпуската, дето ще я ползва и мъжа ми бебка като се роди и това е  Wink

Надявам се скоро да има хубави новини и от wasze  Peace

Прегръщам ви силно, много ви обичам момичета, като ви чета и ме зареждате прекрасно само с хубави мисли  Hug

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 00:09 от renka79

# 48
  • Мнения: 521
Честита рожденичка на Енигма!
Честито бебенце на Вики!Много здраве и много да ви радват!

Мария добре дошла   bouquet !
Петиоф и ние сме ограничени от към място,дори ще сме само с преносима кошарка.В другата стая обаче има детско обзавеждане и там ще държа бебините работи.Верно че много ще се разкарвам но такъв е вариянта.
Аз да ви питам за мнение.Понеже термина ми ( оригиналния  Mr. Green ) е на 30.04 ,мисля да се закотвям в Пловдив още от 15.А и така ме посъветва докторицата.Та тя ме питаше дали ще ми го предизвикват с хапче (че нали искам да е водно),ама аз казах не.Ама сега много се замислям дали да не се съглася за 21ви ,ако не родя по рано де.Вие какво ще кажете  newsm78 ?На някой предизвиквали ли са му с такава вагинална таблетка?

# 49
  • Мнения: 521
....В понеделник в 13 часа ще влизам в болница за планирано секцио...


Забравих да кажа че ти стискам палци  Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 292
Честито бебче на Вики !  newsm07

Честито и на Енигма, супер е че сте изкарали много страхотно!

Страхотна темичка, само с хубави новини!
Ние тая вечер имахме гости, малко се уморих. Но прекарахме забавно. Сега хич не ми се спи. Пих 3 кока коли.  newsm78

# 51
  • София
  • Мнения: 231
Честито  бебче  на  Вики мики  Hug    bouquet   Heart Eyes  !

Да   е  жива  и  здрава  малката  рожденничка  на  Енигма  Heart Eyes    bouquet  !

Аз  днес  пак  бях  на  запис  на  тоновете ,но  докторката (дежурна  по  кабинет )  много  ме  притесни  с  коментара  на  тоновете . Варираха  от  100  до  160   Tired , даже  на  моменти  падаха  до  80   ,но  за  секунди  и  пак  се  повишаваха . Тя  каза " Вадете  го ! Много  варират  тоновете ! " .
Лошото  е,че   сега  събота  и неделя  лекаря , който  ще  ме  изражда  не  е  в  София. А  трябва да  вляза във  вторник в  Токуда  и  сряда  сутринта  ми  е  планирано  секциото . Умирам  от  страх  да не  стане  нещо  до  тогава   Tired   Praynig  !

Момичета  как  са  тоновете  на  вашите  бебчета ? В  какви  граници  варират  по  време  на  записа ?

# 52
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Kafenceto, дано всичко да е наред! Стискам ти палци. Praynig За тоновете  -не мога много да ти помогна, на ЖК досуга не са ми ги мерили. На частно като ходих последно преди 2 седмици, тоновете бяха 145, но това замерено на ехографа, за съвсем кратко. Дано се включи някой по-навътре  във въпроса! Hug

Мария, добре дошли си у дома! Виждам на лентичката, че пак красиво дете сте си направили! Heart Eyes

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 347
Kafenceto, аз също не мога да ти помогна с точна информация по въпроса, запис са ми правили 2 пъти, веднъж като лежах в Патологията и веднъж преди 2 седмици, за съжаление, нито единия нито другия път ми ги тълкуваха или ми казаха каквото и да било за тях... При слушане на тоновете обикновенно все сме на горната граница, но... повече незнам  Rolling Eyes
Според мен, най-добре да се консултираш с лекаря, с който си се уговорила, за да си спокойна, ако той прецени, че може да се изчака, ок, но... поговори с него или друг специалист, на който имаш доверие.  Praynig
Как ли са magdalena и vivita? Дано са добре и се грижат както трябва за тях в болницата  Hug
Толкова се зарадвах днес на новината за новото бебче  Grinning
viki-miki, да ти е живо и здраво детенцето, само късмет и щастие!    bouquet
Дано скоро да си се приберете вкъщи както и batybo, zinaida, rrivanova и ronilaz със съкровищата им  Hug
Мария, чудесна новина, че вече сте си у дома  Hug Hug Отново ти желая много щастие, на теб и цялото ти семейство с малкото съкровище  Hug
Дано всички маминки с бебоци се справят с кърменето и да дават ценни съвети после и на нас  Simple Smile Hug
Didka_132Hug

Вече ми е доста трудно да вървя... да седя, въобще... да съм цяла  Mr. Green
Само раждането ми е в главата, ама то... няма как...  Wink
Да ви кажа размислих се върху името на бебка и като го съчетах с презимето и фамилията и се получи безумно  Mr. Green Blush Хич не ми хареса и сега трябва да мисля ново...  Confused А нищо не ми хрумва...
Маминки от Бургас, мислите ли, че ще ми позволят да си донеса допълнителен багаж в последствие в болницата? Стана много и го разпределих като Жабче, само че на три  Crazy
За приемането, за престоя и за изписването... като ще нося с мен само неща за 1-2 ден... ох, ако го събера накуп, трябва да ги сложа в сак... стават много чанти... Вие как мислите да се справяте с багажа?
Дали няма как да научим новини за wazsePraynig Praynig Hug
Enigma, Честит Рожден Ден на патерички на дъщеря ти   bouquet Всичко най-хубаво и желая и на вас покрай нея и щастлива кака занапред  Hug
Темичката е страхотна, много и се радвам   bouquet

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 02:08 от ben78

# 54
  • София
  • Мнения: 292
Kafenceto, моите тонове от последната разпечатка варират от 110 до 190. (пише го на разпечтката). Основно са около 140/мин и доки каза че са добре и имат добра вариабилност.
Миналия петък, като гледам разпечатката пак са някъде около 130/140, но тогава нали ми бяха казали, че са заглушени, (после се бяха ок). Тогава бабите се шашнаха, и ме пратиха в Шейново на другия ден.
На другата разпечатка, която също пазя от Шейново пише, че са с добра вариабилност също. Като гледам и там варират около 140. (Им някой 160, по рядко 130) Не съм специалист в разчитането им, така че не знам да не те объркам съвсем. Но в началото помня, че бях легнала на дясната страна, и по едно време тоновете съвсем се загубиха, и доктора, който беше на смяна малко ми се скара, че съм притискала вена кава и да се обърна на ляво, и тогава си станаха съвсем нормални тоновете. Каза ми да не се притеснява, всичко е ОК, само да не лежа на дясно. Което и правя. Ако много си стресирана, виняги можеш да отидеш на нов запис, дори и в друга болница ( в Шейново ме приеха веднага, чаках само на касата съвсем малко, защото жената беше излязла нещо. )
Обади се на твоя АГ ако искаш, попитай за съвет. Понякога лекарите правят неуместни коментари и шашкат хората. А може и да е права тази док. Така че виж второ мнение все пак.

# 55
  • Мнения: 489
Честита дъщеричка на мама вики-мики! Да расте здраво и щастливо дете!
Четита рожденичка на Енигма!  newsm67

Kafenceto, нашите тонове варираха 115-185 последно. Бебчето беше много активно на моменти, после се укротяваше, но според лекарката са добре, дължало се на тази активност.
Кати79, благодаря! Аз всъщност много харесах вашата количка и ме беше яд, че няма синя (понеже не обичам особено зеленото). Последно се чудихме дали все пак да не я купим нея, да става евентуално за второ дете някой ден  Laughing Междувременно се отказах от Чикото.  После решихме да купим нея в червено или розовата. Онлайн ги имаше и двете, но в магазина се реши дилемата - имаха само розовата да видим на живо и даже в наличност да си я вземем веднага - голям късмет! Позна, че и тя е на Хаук, серията на Еспри от мин.г., само кошът за пазар е по-малък и не влиза столчето за кола в комплекта.
Иначе оплакванията ми са като твоите напоследък. Ужасно се чувствам и само се оплаквам и съм нервна.  Crazy Миналия уикенд ходих на интензивен курс за раждане. Не беше за двойки, а смесен, но се оказах единствена аз и 5 двойки (Мара  hahaha). Честно казано, не беше кой знае какво, повечето неща ги знаех от нета и от посещението в болницата. Водеха го двете акушерки, които могат да бъдат ангажирани за раждане. Едната беше малко дръпната, но с другата си допаднахме и реших да я ангажирам за раждането и за посещенията вкъщи. За жалост се оказа, че съм закъсняла и тя е много заета и не може да гарантира, че ще има време.  Sad Уговорихме се да и се обадя като тръгна да раждам и да дойде, ако има възможност. А и тя ще ми се обади, ако ангажираните и раждания за началото на април минат по-рано.  Crazy Та, стискайте палци другите родилки да си минат по реда тези дни и да има време и за мен.  Praynig Друго си е като си наел някой да е само за теб на разположение в този момент.
Мара Подробната, беше ме питала за майчинските и родителските...
Ако заявиш, че ти ще гледаш детето от начало, през първите 8 седмици ти текат майчинските (мутершутц) и родителските (елтернгелд) едновременно, но само на документи.  Crazy Сумата се приравнява и де факто получаваш само едните пари (грубо казано, защото едните са по седмици, а другите по месеци и процентите са различни). След това ти остават 10 месеца родителски и 2 за бащата. Врътката е, таткото да вземе родителските първите 2 месеца, докато майката през това време взима майчински, и след това да си вземе майката 12-те месеца родителски.  Peace Така не се "губят" 2 месеца родителски за майката. Броят на месеците може да се разпредели между двамата и по друг начин. Дано да ме разбра.  Crazy
Каква козметика купихте за бебчетата?

Да попитам пак какво означава да са ти намалели водите и да трябва да се следи? Във вторник съм на лекар и се притеснявам до тогава?! Съни777, и аз си мисля дали е възможно да изтичат по малко, понеже имам засилено течение, но то пък не е от сега, а по-отдавна...  newsm78

Жабче, рони, вери найс, чоколина, ася ника  smile3525

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 04:07 от Mисис T.

# 56
  • Мнения: 7 124
Kafenceto, и аз като Ася мога да ти предложа да направиш някъде нов запис за твое успокоение, пък дано случиш на някой лекар, който да ти вдъхне обективен кураж. Иначе следи движенията на бебето като честота и щурост. Ако нещо не ти хареса в тях, в държавна болница със сигурност няма да те върнат. За друго не се сещам.  Hug (А твоя доктор нямаш ли телефонна връзка? Мисля си, че той ще ти помогне в случая  Hug)
Това за водите - не съм спец, но по бегли познания водите трябва да са достатъчни за човечето, че да се облива в тях. Те са му част от средата в утробата и не трябва да има липса. Нали когато изтекат трябва да сме готови за болницата (след бърз тоалет) и там да се контролира родовия процес.  Peace

# 57
  • Мнения: 137
Добро утро момичета  Hug

Viki-miki честита ти принцеса да ти е жива и здрава и много да те радва и слушка   Hug

ben78 аз като влизам в болницата ще съм само с един сак и после мъжото ще ми донесе още една чанта  Peace

maimunka07 недей да се изнервяш напразно моят мъж е същият седи и разхвърля и аз като му кажа тва няма да е така и скандала е готов  #Cussing out така че не си го слагай много  Hug

Момичета аз вчера бях на сватба беше толкова весело и хубаво и от всякъде лъхаше на любов  Heart Eyes спомних си за моята сватба и ми стана едно мило и пак ми се прииска  Hug
иначе бебка през цялото време неспря да мърда да ме бута в ребрата и да се изпъва  Heart Eyes имах чувството че всеки момент ще ми пробие коремчето Laughing
Обаче ми се случи и нещо много странно което до тогава не бях усещала  Confused на два пъти като седях наведена напред извесно време и като се облегнех назад така ми се втвърдяваше корема че беше направо като камък и така по около минута, но без болка  newsm78 и преди съм имала контракции и стягане  на корема ама такова нещо  Thinking на вас случвало ли ви се е

мария радвам се че вече сте си вкъщи  Hug

зинаида браво на твоята душичка стискам палци по скоро да се оправя да си я вземете и да се приберете вкъщи   Praynig

# 58
  • Мнения: 6
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ, КОИТО ВЕЧЕ ГУШНАХА СВОИТЕ БЕБЧЕТА!!!ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ ,И САМО ДА ГИ РАДВАТ!!!

НЕКА ВСИЧКИ ДА ИЗЖИВЕЕМ ТОВА ЩАСТИЕ!!!

Ние вече чакаме всеки един момент,но моята беба май и хареса там и няма намерение да излиза  Joy Heart EyesКогато реши ,ние сме готови за нейната поява  Hug
На всички желая леко раждане и само добри новини да има!!! Praynig Hug Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 182
Честито бебче на Viki-miki !
Бен мъжа ми непрекъсното мъкнеше торби на свижданията  Peace

Общи условия

Активация на акаунт