Пролетта красива тук е вече,но ОКТОМВРИ е далече

  • 13 880
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 988
...първата ФМ?
...мисля,4е не е хубаво толкова на 4есто да ме преглеждат,едва в4ера бях на преглед,това все пак е облъ4ване.

НВИ, стегни се малко, момиче.  Wink Бягала си от часовете по физика май... Ултразвукът не облъчва.
Моля ви се не правете драматични изкавания.  Simple Smile


...док ме прати за пълна кръвна картина,но не ми даде нищо което да дам в лабораторията/като документ/.те би трябвало да знаят точно за какво да ме бодат нали?

"Пълна кръвна картина" е име на изследване, в което се следи за стандартни параметри и във всяка лаборатория знаят кои са тези параметри.
Т.е. знаят точно за какво да те боднат.  Peace


Венера, гледам че си във Флорида. Аз съм ти по на северна съседка. Сподели какви изследвания са ти правили / ще ти правят, за да си сверя часовника, защото забелязвам известни разлики между тук и БГ.
Моля те да пишеш имената на тестовете (и) на английски.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 26
Ох, и на мен така ми се ходи на училището от сп.9 месеца,но трябва да стана най-късно в 8:30ч. за да мога да отида,а аз съм  такъв поспаланко smile3524 Sleeping Моя такива разходки ми е спретнал за следващите 4 дни,че ми настръхват косите как ще изкараме ooooh! ,но какво да се прави-поне е помислил как да не се обездвижа  Crazy Hug Praynig
Cho_ko,масажите нали трябва да са специални за бременни и сега ме подсети като се върна другата седмица да си запазя да ме поглезят  Rolling Eyes
А за витамините много се замислям дали да пия  newsm78 Все пак ям толкова много плодове и зеленчуци сега,но те пък са и "толкова истински" Thinking Сега да не ми се изсмеете,но някъде четох,че от витамините Центрум Матерна бебишорковците се раждали са големи глави  Joy Crazy

# 32
  • София
  • Мнения: 463
Незнам за главите им  Joy, но вече не ги препоръчвали тези витамини, в една тема видях мнение ,че били спрени в Европа -а така ли е няма да проверяваме я hahaha

# 33
  • Мнения: 141
Моондреам,благодаря за информацията. Часът не ми е много удобен,но ще гледам някой да ме замести в офиса и се надявам да успея .Предложението да ходим заедно е много добро,дано се съберем ,тъкмо ще се и запознаем!Сега ще си запиша да не забравя за след 2 седмици Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 851
iskrichke, да това е училището.
плами, масажите са специално за бремнни и си записваш час по тела на центъра. Самата процедура трае 1 ч и може да се практикува дори и преди бременната да е "навършила " 12 седмици. Не допускат "недорасли" (под 12 седмици) бременилки в часовете по йога и гимнастика, а за курсовете, когато искаш можеш да ги започнеш, аз прецених че най-добре ще е средата на Април. Курсовете не се провеждат ако датат съвпада с национален празник и пропуснатия ден се наваксва допълнително.

# 35
  • Мнения: 93
Кюбит разбирам.... Wink но като знам колко са добри повечето лекари и сестри.....прекалено много съм си патила от такива....за това питам
дано всичко бъде ок

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 20:22 от tsveti_

# 36
  • Мнения: 1 668
Аз пия единствено и само Nutrilite - както съм казвала и преди - изключително са ефикасни (при мен след 2-рия месец прием се появиха много добри промени в кръвната картина), милиграмите от всеки витамин са същите като в Центрум Матерна, но нямат нищо общо с тях. Желязото, което е от тях, няма абсолютно никакви странични ефекти - нито гадене, нито запек и е с изключително приятен вкус.
Извинявай за нетактичния въпрос, но колко печелиш на продадена опаковка  newsm78. Просто всеки втори пост ти е реклама на тези витамини. Не е добре да ги препоръчнаш на бременни жени, защото те са хранителна добавка и като такава не е добре да се пие произволно. също така ако са същите като съотношение като центрум, то тогава няма как да са по-хубави или по-лесно усвояеми. Всичко е въпрос на съотношение  newsm78. А коментарите - не искам да им правя реклама във всеки твой пост и предложенията да минеш на лични за повече подробности направо ми настръхват косите. Също така два пъти те питах дали са лицензирани за продажба в бг, че това аз ще дойда на място и ще ти разкажа ми е повече от съмнително. И двата пъти не ми отговори - явно не са. Предния път се опитах да бъда много тактична, но честно казано ужасно лошо впечатление ми прави да се рекламират хранителни добавки без лиценз на бременни жени. Едно е като родим да си правим експерименти с имуностимулатори, витаминки, хапчета за отслабване  и т.н. и съвсем друго е в това състояние - в момента мислим и за друг. Факта, че някой е написал в едно сайтче, че нещо е природен продукт по никакъв начин не го задължава да го спази. По тази причина в ЕС и в България има държавни институции, които РАЗРЕШАВАТ даден продукт да се продава на пазара. Всичко останало, което не е ясно дали ще мине, минава като хранителна добавка, защото за нея не са необходими толкова документи. Надявам се да разбираш защо съм толкова мнителна.
Сега да не ми се изсмеете,но някъде четох,че от витамините Центрум Матерна бебишорковците се раждали са големи глави  Joy Crazy
Само да ти кажа, че с Иван пиех точно тях... 3 седмици преди раждането главата му отговаряше на 41 г.с.  - тоест 4 седмици напред. Бях параноясала на темата, че нещо му има на детето и четях като побъркана. Добре че попаднах на теми в бг мама за това, че витамините водели до това. Направих доста консултации и всичките започваха с въпроса - пили ли сте матерна... Това беше и първия въпрос на педито. В момента главата на Иван си е нормална и е в нормите за неговата възраст, като дори не е в горната граница. Аз тази бременност не съм сигурна дали ще пия нещо, освен фолиева киселина до края... По-скоро не. Но ако тръгна да пия доста ще чета и със сигурност ще пия 1/3 най много от препоръчителната доза, че страх лозе пази. И без това ни предстои лятна бременност с много плодове и зеленчуци.
И накрая да се похваля - днес ми излязаха изследванията. Хемоглобина ми е 115! Това за моята таласемия си е направо рекорд! Очаквах вече да е под 95, но очевидно съм се объркала  Joy. На всичкото отгоре днес потвърдиха резервацията за лятната ни почивка и съм много щастлива. Преди това ни отказаха от 3-4 хотела заради липса на места и много се бях притеснила, че всичко читаво ще е заето, но имахме късмет (а аз до миналата седмица си мислех, че е рано  newsm78 - ние ще ходим юни и все пак има повече от 2 месеца до тогава)

# 37
  • Мнения: 1 341
Момичета, какво правите бре. Докато направим с мъжът ми едно разместване в къщи, вие 3 страници сте изписали. Laughing

Миркам, благодаря ти за темичката!  bouquet

Искричка, а сватбата ви къде я правихте? Била си прекрасна булка, поздравления. Hug

Едира, напоследък не се разписваш подобаващо. Минаваш с по едно изречение. Naughty

Витамини не пия, ако док. каже ще се замисля. Мисля, че ФК е достатъчна, и с предишната ми бременност не съм пила витамини.
Аз пък следващите 4 дни ще съм сама с малката. Мъжът ми отива на мач в Ирландия, и ще се върне чаак в понеделник. Полета им за връщане беше отменен от неделя за понеделник. Та двете с Ема ще си кукаме, поне времето е хубаво и разходките няма да ни се разминат.

Герчо, браво за високият хемоглобин. А кръвното как е?
И не се ядосвай, и на мен ми направи впечатление, но в крайна сметка всеки преценява за себе си и своето дете. Wink

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 26
Ей,Герчо,само хубави новини  Hug Praynig
Това е много хубаво,че от сега сте планирали почивчицата,но като знам,че ние винаги правим нещата в последния момент не мога и да си помисля на мойто слънце какво ще му скимне за моренце  Hug Crazy Ако не е тайна към коя страна се ориентирахте  Wink Аз съм с много добри впечатления за Турция,по-специално Анталия и не е далече,но моя мъж е на принципа,че на едно място не повтаря  Crossing Arms

# 39
  • София
  • Мнения: 463
Леле Ger4o, и аз бих се уплашила, преди твоя пост си мислех ,че това за главите не е на сериозно ,ужас просто, дано наистина са ги забранили тези боклуци. Познавам жени пили Пренатал,и децата са с нормални глави-видях аз  Peace, ама днес не успях да са свържа с нито една от тях да питам от кога са ги започнали. Мисля да пия защото само скапана храна мога да ям -нищо полезно, защо пък все полезните неща са ми отвратителни и на вкус и на мирис сега Sad
Ронка, благодаря ти Hug В Плевен организирах сватбата,съпругът ми е от там. В хотел, който е почти извън града след парк Кайлъка-той така се и казва -Парк Хотел Кайлъка.
Аз нищо не съм предвидила за почивка, като разбрах, че съм бременна и на всички покани отказах.
Може би нещо ще измислим по-нататък, ама не ми се иска да пътувам много с корема-страх ме е.

# 40
  • Мнения: 1 668
Ронка по-малко от 130/85 не пада за съжаление, но ако е в тези граници до края ще е ок. за момента няма белтък в урината, албумина е ок.
Иначе, то е ясно, че всеки си преценява, но в това положенвие, в което се намираме е лесно човек да се подведе от "себеподобен", които препоръчна нещо, граничещо с райски цяр и лекуващо всички болести...
plamitoto, миналата година бяхме в анталия, Белек. Беше много хубаво... Аз обаче имам фобия от самолети и пътувам на половин бутилка или на шепа успокоителни, та в момента се ограничихме само до дестинации за кола. Спряхме се на хотели Сани, Гръцко... Само там имаше места. Искахме океания, но не намерихме места... надявам се да изкараме добре, аз съм ходила само в Солун и ще ми е ново и интересно, а и уж хотела бил добър. Догодина ще му мислим за някъде надалеко, да компенсираме таз годишното застопоряване  Joy Joy Joy

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 19:31 от Ger4o

# 41
  • Мнения: 571
Ronka разписвам се, но имам доста работа напоследък.
Бившия ми след година затишие сега е решил и да ме съди за глупости...
Иначе Ви чета редовно, но не ми се включва, че със скапаното си настроение, само мога да разваля вашето.
Тези дни така ме затрупаха с проблеми, че забравих че съм бременна даже.
Гер4о много се радвам, че при теб всичко е ок. Искренно ти завиждам за почивката. Аз обожавам да пътувам на нови места, но сега заедно с малкия сме си тук, без шансове за излизане....засега  Twisted Evil

# 42
  • Ловеч
  • Мнения: 145
И аз да се разпиша, че с тези темпове на писане май само смогвам да ви чета.
Като гледам все хубави новини има, само така момичета.
Герчо, радвам се за теб и дано кръвното ти да се стабилизира.
Ина мен ми се иска да ходя на училище за бременни /нищо, че ще ми е второ/, но в нашият град такива екстри няма.
Гледам, че обсъждате лятната почивка и мъничко завиждам на тези, които ще са извън страната. Нас ни е страх и затова ще отидем до родното място на майка - Балчик. Не е чак толкова далеч, а и ще си видя приятелите и роднините.
Аз още не съм се записала на ЖК, но се надявам, че не е проблем. Тук докторите ми поставят условие да съм си раждала тук, а не в друг град. Какво да ви кажа ужасни са и ще видим.

# 43
  • благоевград
  • Мнения: 164
Пак писали писали сядам да 4ета  Peace

# 44
  • Мнения: 23 289
Гер4о,на Сани е супер.Ако всичко е ок и ние сме се насочили натам.Аз обожавам Гърция,топло,храната вкусна,евтино.Мъжът ми го наградиха с една екскурзия в Анталия,но той мрази големи хотели,много хора и ме отсвири.Подарихме екскурзията на кумците ни,а мен така ми се ходеше.Макар да не ми се пътува със самолет.
Колкото до витамините не са ми предписвали,само фолиева.С предната бременност пиех Матерна ,но първите месеци,после лекаря каза,че няма нужда.
едира,дано се оправят нещата с бившия,ужасна ситуация,не ги разбирам тези хора,не мислят .ли за децата,които са създали.Имам един познат,който има подобни проблеми ,но с бившата си жена .Еййй,толкова години не миряса тази госпожа.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 20:52 от ДесиХ2

Общи условия

Активация на акаунт