Вече се родиха АПРИЛските овнета, ред е на мъничките телета!

  • 15 881
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Честити бебчета на Nadeto_K ,  katti79,и maimunka!Да са здрави и послушни, а на мамите бързо възстановяване!  bouquet
Темата е страхотна!chockolina , благодаря!  bouquet      
За кихането на бебчетата-достатъчно овлажнен ли е вуздуха в стаята?Нашето GP,/той е и педиатър/ ни препоръча да капя в нослето по 1-2 капки физиологичен разтвор, за да се овлажнява и прочиства нослето.
[b]Мамочка [/b] , честит рожден ден на малката голяма кака!Да е здраво  и много щастливо дете![/size] newsm59 baloni baloni baloni

# 16
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
keli_f като гледам термините ни са много близко ,и ти ще раждаш в Бургас,тъй че нищо чудно да се засечем. CrazyТи нормално ли мислиш да раждаш?
chockolina ти защо си още тука ,Великден мина ааааааааа. Crazy И аз като тебе се надявах да родя по рано ,че баткото ни е с две седмици преди термина роден ,но явно не винаги става така.Малко е неприятно като се настроиш и след това чакането ти се струва още по -дълго ,но неостана.Скоро и ние ще гушкаме дребосъчета ЖЗ.

# 17
  • Мнения: 249
Здравейте и от нас момичета

Честити бебки на новородилите, да не ги изреждам че са много от както не съм влизала. Да са им живи и здрави!!!


Успявам от време на време да ви чета, но не ми остава време да пиша. Ние вече сме с колики и пред деня плачем, а през ноща спинкаме  Crazy Ако наистина е така че се засилват и пика им е около 6-та седмица, мале мила какво ни чака и тримата в къщи  Laughing  Crazy  Можете ли да споделите вие какви капки за колики давате? - Аз давах до сега Лефакс, но май не помага много, сега сме от вчера на Инфакол, че да видим  Praynig Паралелно пием и чая с копър на Хип.

Да ви се оплача, от памперсите на Памперс така ми се обели малката, кожата и се смени там където и слагам памперса и на дупенцето, крачетата, коремчето. Много гадно, сега слагам на Хъджис, но те са много плитки и от време на време се мокриме. Дайте мнение за някоя друга хубава марка пампита? И това с акането, на 3 дни веднъж. И акаме и пръцкаме с голям рев всеки път  Sad  

Gaja, за мазането на личицето, моята мома се бели по челото и носленцето, аз и мацвам по малко олио вечер след като я изкъпя и и мажа телцето. Ние чистим интимните места само с кърпичка, не смея да и бъркам там с клечки, че е много нежно мястото.

Mara_Cassy, на мен като ми трябваше да се стерилизира помпата им я давах на сестрите и те ми я стерилизираха. Може и при вас да може така.   Peace  За интимната хигиена след секциото, аз имах мокри кърпички и се бършех редовно, но раната не се пипа. Миех се с душа седнала на тоалетната чиния. Нас ни раздвижиха още вечерта и тогава се измих с водичка без сапун. Аз се изкъпах на 3 ден след секциото, като ми махнаха превръзката, но сгреших, понеже ми се зачерви от мокренето и после стоях с компреси с риванол и спирт още една седмица. Но лекаря ти най-добре ще прецени кога можеш да се изкъпеш  Peace

Desi054224, и Гери киха често и хълца, абе волна програма  Mr. Green

Деичка, ама много са ти сладки двете кукли бре, пу, пу, пу. Да ги нагушкаш хубаво от нас с Гери  Hug   Heart Eyes

Мамочка, да ти е жива и здрава каката!!!    newsm59

Много сладки снимки на бебчовци, като отворя темата и ги видя, и ми става едно хубавко  Hug  Heart Eyes   Hug  Голяма дружина сме вече

# 18
  • Пазарджик
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен, момичета! Така се случи, че не съм писала цял месец  Embarassed. Първо честито на всички мамчета  Hug Hug. Да са ви живи и здрави мъничетата и много да ви радват.  Аз също станах мама на 4 април. Имам си мъничък юнак- Даниел. Роди се 3.200, 50 см.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 231
Здравейте и от мен,
Честито на новите бебчета,
аз още съм си с коремче, утре влизам в 40 седмица и нямам симптоми да раждам, само от време на време нерегулярни контракции, та сигурно ще нося до термин, само да не взема да пренося. Каката я родих 4 дена преди термин.
Не стига че са ми много подути краката /мъжа ми ми вика че са като козунаци?, ами от няколко дена стават червено-лилави.
Много исках да родя овенче като мен, но ми се размина теле ще. Нищо само да е живо и здраво. Пия си чая от малинови лста, но имам последно за днес, така че трябва да отивам да раждам. Днес ще си взема босилек

# 20
  • Мнения: 80
Здравейте и от нас .От вчера вече сме си в къщи.Благодаря на всички мамета за пожеланията.Нашето раждане мина с с пет шевчетарпонеже бебка е големичка.Иначе в 9 без 15 сутринта ми истекоха водите и по обяд се появи моето съкровище.За сега това е от мен.Ще пиша допълнително.

Ако може някой да ми прати паролата за да кача някои снимки.

На тези които им предстои-ЛЕКО РАЖДАНЕ!!!  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
Честити бебчета на Nadeto_K, katti79, maria-01 и maimunka!!!


Честит рожден ден на кака Марги (на Мамочка)! Щастливо детство и да бъде най - усмихнатата и грижовна кака и желая!

# 22
  • Мнения: 4 362
Дори каза, че може да се изтече от пишонка някакъв секрет, подобен на мензис. Shocked
Да ви почерпя, че днес моята Маргаритка стана на 5 годинки!!!

Heart Eyes Да ти е честита рожденничката  Hug Много лъчезарна,много да слушка и да расте здравичка  Hug

Да,на Тити и изтече такъв секрет,вярно е,ама не беше като мензис,а по точно прозрачно лигаво беше  Rolling Eyes


Дея, удобен е слинга, но не мисля, че може да се носи бебка от майката за дълго време.
 Инъче депресията ме обхвана предпразнично, носталгично и от хормоните. Сега съм добре. Благодаря ти , че попита  Heart Eyes
 Доста е трудно с вниманието, той постояно пита дали съм го обичала и него като бебка и защо не съм му говорила със същия тон на гласа и думички  Tired

Hug Гушкам те силно ,ще ни мине.И аз се забелязах,че малко с по различен тон и говоря,доста и се карам и тя милата ме гледа тъжно  Tired Днес съм по добре,гушкаме се,говорим,ще се справим,няма начин  Hug

Вашите бебета кихат ли?
Да,доста киха,не се притеснявай  Hug Как се справяш с двамката?

Слънце си ти,мерси много  Heart Eyes


Олче,как сте? Heart Eyes Не пишеш много  Thinking

Искам да похваля нашата баба,че много ми помага за каката,утре ще я вземе,ще ходя да ми махат конците.Момичета със секцио,какво правехте след това ,кога махнахте превръзката?

renka79,мерси за целувките ние ви ги връщаме двойно  Heart Eyes И аз не бях доволна предният път от памперсите на Памперс,сега сме на Пуфис и съм доволна,пробвай  Hug

Mного дълго стана ,извинете ме,днес бяхме при педиатърката ни,потвърди ,отдолу си имаме две връхчета на зъбчета Crazy  Mr. Green,а отгоре се белеят още две  Mr. Green

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 12:22 от Дея`

# 23
  • Мнения: 143
Здравейте, момичета!!!
Ей, че хубаво - имаме си нови бебчетаааа Simple Smile))
Да са им честити на мамите Nadeto_K ,  katti79,и maimunka, да са здравички и саааамо да ги радват!
Катето я предполагах аз, като каза, че вече бебчо е ниско и не се появи вчера.... браво, браво!
Йо-йо, като чета не звучи много добре да е минало, но.... важното е че е зад гърба ти! По този повод искам да кажа на момичетата, на които им предстои - споко! Simple Smile))) Аз имах 4 4аса само контракции и то мога да кажа поносими и родих за 3 напъна! Пожелавам ви като моето раждане, със супер отзивчив персонал.  и добро настроение - мислете, че най-хубавото предстои!!! Simple Smile))
Мамочка, да ти е жива и здрава каката и много да слуша и помага. Simple Smile))
Велвет - ЧРД с малко закъснение - жива, здрава и щастлива мама.
Чокиииии, хайде време е - ти си, стискаме палци!
Вери найс, добре завърнала се! Ехххх, как ме хваща малко яд как се рапореждат тея доктори с нас, (че са ти сложили система, без да си я искаш) ноооо важното е че е минало сравнително лесно и бързо!
Момичета на мен вече ми изчезнаха и течовете след раждането и тези дни ще се заемам вече с гимнастика! Малко не ми стига времето, но съм си обещала да намеря. Като измисля някое упражнение за в движение ще ви пиша. Жалко че майка ми ще е при мен само още 5 дена. Иначе направо на фитнес щях да се метна, ама сега с бебчп ще се търкаляме вкъщиииии! Simple Smile))) С прахосмукааачката, парцала и тенджерите! Както не иска да си спи в леглото сам, май май ще се разнасяме из нас по цял ден.
За мазането на личицето аз си го мажа с кремчето, което ползвам и за тялото - на себа мед. Нямаме проблеми засега. А и да си изкажа мнението за този крем - не стои мазен, много добре попива и страшно хубаво овлажнява. Две намазвания и там където кожата се е белила вече е добре. Не очаквах казано честно ( не знам защо но имах нямамви задръжки че ще ми хареса) Е много съм доволна!
За капки аз давам  Саб Симплекс и когато видимо много го боли коремчето - Колийф. ДАвам му и чай Блевит - с копър, анасон и лайка. Обаче сега се сещам някой знае ли дали Колийф действат с натруване - че ако е така явно няма смисъл да му ги давам от дъжд на вятър.
Ами това е засега от мен.
Ако съм пропуснала още някой за поздравления - сори и да се чувства поздравен! Simple Smile))
Чаооооо и   Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 154
Честито на новите мами Hug


Мамчета, знаете ли какво се случва с vladiniki  Rolling Eyes термина й беше на 17-ти  и въобще не съм я мяркала от тогава Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 8
Дея, що се отнася до операцията,  да ти кажа ,аз още щом ме преместиха от реанимацията смених превръзката с непромокаема такава и се къпах всеки ден в болницата.След една седмица , когато ни изсписаха свалих и нея ,а конците ми ги махнаха два два дена след това.
Аз да кажа, че много бързо се възстанових от секциото.Още в болницата си шетах из коридорите от третия ден.Не ме боли и сега ,изобщо не усещам  че съм била оперирана.
Но при всеки е  различно.
Малката алексия сега спи, голямо ангелче е тя.... Laughing
Пак ще пиша. Hug

# 26
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен Simple Smile

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ БЕБЧЕТА И ТЕХНИТЕ СЕМЕЙСТВА.
Мамочка честита рожденичка  bouquet

Аз още съм 2 в 1 и вече нямам никакво търпение. Преди малко се чух с лекарката ми и се разбрахме ако до края на деня не съм родила, утре следобед да съм на линия за преглед, че да видим малката защо не ще да излиза още Simple Smile Нямам абсолютно никакви признаци на скорошно раждане-не са ми падали тапи, нямам болки и контракции...абееее вече си мисля да не е слонче, това, което ме подритва вече 9 месеца Mr. Green

Princesa raia, keli_f при вас как са нещата?

# 27
  • Мнения: 4 362
Дея, що се отнася до операцията,  да ти кажа ,аз още щом ме преместиха от реанимацията смених превръзката с непромокаема такава и се къпах всеки ден в болницата.След една седмица , когато ни изсписаха свалих и нея ,а конците ми ги махнаха два два дена след това.
Аз да кажа, че много бързо се възстанових от секциото.Още в болницата си шетах из коридорите от третия ден.Не ме боли и сега ,изобщо не усещам  че съм била оперирана.
Но при всеки е  различно.

Определено и аз се възстанових много по бързо от секциото,мен ме вдигнаха на първите 24 часа,малко в началото ми беше трудно ставането първите дни и ме болеше от прибирането на матката,ама после влезнах в ритъм  Crazy Аз си взех и в началото от тези непромокаемите,но по точно исках да питам дали продължавате да ги слагате и след като свалиха конците  Rolling Eyes   

# 28
  • Мнения: 1
Здравейте и от нас! Честито за новите бебчета!!!
И на моята сладурана гърдичките й са подути и й правя компреси с риванол... има си бяло течение, което е нормално, но не човъркам там- само с мокра кърпичка забърсвам и лекичко измивам при къпане...
Имам един проблем, моля за помощ!!! Много често се налага да я будя, за да я нахраня, но нали трябва да спазваме режим от 3 часа newsm78 Направо ме е жал да я будя като гледам колко сладко спи Hug Вие как успявате да спазвате режима?
Ще ви споделя един начин за успокоение на бебчето, който много й помага да заспи- шумът на аспиратора  Peace През деня я гледам във всекидневната и й го пускам, моментално спира да плаче... звучи странно, но може да пробвате Peace
В спалнята, където си спи вечер се намира  бебефона, където пък имам екстрата- шум в майчината утроба Peace Много е интересно, звукът е като този като ни записваха тоновете по време на бременността Hug Вечер си я успокоявам с него и като го чуе направо става като хипнотизирана и спира да плаче Laughing

# 29
  • Мнения: 4 362
Имам един проблем, моля за помощ!!! Много често се налага да я будя, за да я нахраня, но нали трябва да спазваме режим от 3 часа newsm78 Направо ме е жал да я будя като гледам колко сладко спи Hug Вие как успявате да спазвате режима?

И каката и бебето не съм ги будила за хранене,може би само в началото,сега вече оставям когато се събуди ,тогава.Гледам само да има около 3 часа м/у храненията  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт