Отговори
# 30
  • Мнения: 1 668
За съжаление Ани секциото се е превърнало в масова практика, а ако не е секцио - предизвикване на раждането, че да се роди в смяната, а да не будим лекаря в 3 през нощта. Това е голата истина. Аз ще настоявам за наистина нормално раждане, но ще видим дали ще преборя закостенялото мислене, че без системи няма разкритие. Незнам какъв акъл ще ми дойде до края, но за момента натам водят моите разсъждения. Така или иначе ако видя зор веднага могат да ме срежат, но към момента съм твърдо за да родя без медикаменти и упойки. Много зависи и от размера на бебока и от моята миома, за която се надявам прогнозата до края да е така оптимистична и да стои под 5 см.

# 31
  • Мнения: 1
Привет и от мен октомврийски мами!
За раждането и аз се двоумя,първото ми раждане е нормално без упойка с 3 шева при епизотомия –май така се казваше–
в интерес на истината сега се чудя променям си мнението вече 2 пъти,но има време.
Днес въпреки по-хубавото време от вчера съм в лошо настроение.
Ще взема да си изхвърля май кантара...........от началото до сега съм качила 6-7 кила,а не се храня много повече от преди,знам че сега е момента да не се притеснявам обаче вината е по силна от мен.
Пожелавам приятна почивка на всички,ние заминаваме утре в Еленския балкан и няма да влизам в нета.
До скоро!!!

# 32
  • Мнения: 20
За раждането ,аз с първото бях за нормалнмо с епидурална, но отидох на нормална консултация в началото на 9-ти месец и прокървих, та след 1,30 вече държах малкото опаковано и най-сладко вързобче на света Hug Hug Hug Това ми беше трета коремна намеса и определено знаех какво ме очаква. Но да ви кажа, че със секциото се възстанових 100 пъти по-бързо, отколкото от предишните две операций. На втория ден седях по турски и кърмех малкия!!!!Беше неописуемо! Естествено ,ч епървия ден беше най-гадния, но някак вече дори не си го спомням Wink Така се наложи тогава, така че каквото сабя покаже, може да искаш едно, но става съвсем друго. Но ние с мъж ми обичаме да казваме, че :Щом е свършило добре и без усложнения, така е трябвало да стане!"

 Wink

# 33
  • Мнения: 99
Доброютро  Hug
Ей спирка нямате, темите на един дъх преминавате  Joy

Виждам за раждане си говорите вече  Thinking Аз родих сравнително лесно ако се изключи факта, че съм носила Габчо ниско долу и изхода тръдно се изправи, после пъпната връв бече умотана 3 пъти около вратлето и и едва излезе  ooooh! Абе на 3-ти напън доктора ми скочи на корена а акушерката ме скръцка и Габи изскочи като тапа  Crazy Първо повърна после изрева, дадоха ми я да я нацелувам и аз забравих колко много ме боли и че ме шият  Peace
Всяко раждане е различно и не знам сега какво ще ме очаква  Rolling Eyes
Сестра ми в Канада роди една госпожица цели 4,300 кг и добре, че е била с епидурална та се е насладила на раждането и тя и таткото, ако не са сложили упойка не знам как щеше да се чувства след тази голяма мома  Laughing

За количките и аз почнах да пиля на главата на мажо  hahaha Та скоро май и аз ще се околича  Joy Изкарах пакетчетата с бебешки дрешки от щерката, бях ги вакумирала преди годииини и сега им правя преглед  Wink Бая пеленки и дрежки съм имала, та поне това ще си спестя в началото  Peace

П.П А, и аз си сложих корема на показ в албумчето  Flutter

# 34
  • Мнения: 20
Лелее....Диваненце...просто ми скри шапката с товето коремче в 13г.с.браво.....пупупу!!! Laughing

Стилисима и ти мила добре си го оформила Sunglasses Пупу и на теб!

А пък Миркам колко е компактна в 7 и 8м. супер Grinning И аз бях така преди , но сега ми се оформя по-голямо коремче Laughing

# 35
  • Мнения: 15
Завейте  мами!
Аз още не знам какво ще е бебочето ми . Thinking Скоро ще разберем и това! Hug

# 36
  • Варна
  • Мнения: 18
Да се включа и аз за секциото. Привърженик съм на нормалното раждане. Но какво да правят майките дето нямат избор? Миналата година преживях неуспешна бременност, която завърши със секцио.Разбрах какво са родилни болки и какво са болки след секцио. Наложи се да ми направят секцио. И сега съм обречена да раждам със секцио. За мен няма друг вариант, а бих искала!

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 420
Добър ден, мамита! ама сте бързи в писането;-) лек и успешен ден!

# 38
  • Мнения: 68
Alexsa Кутията ти за ЛС е пълна  Heart Eyes Добави ме в скайпа си моля те  Hug
bibi весело изкарване!   bouquet Благородно завиждам на всички които заминават.... аз ще правя ревизия  Cry

# 39
  • София
  • Мнения: 463
Сега разгледах снимките на коремчетата. Много сте сладки всички  Hug Hug Hug

# 40
  • Мнения: 1 107
Аз пък днес изкарах един час пред кабинета в поликлиниката да чакам чинно и накрая се оказа, че са объркали нещо в системата и ми го няма часът Grinning Накрая ми се извиниха, убодоха ме за хемоглобина и ме пуснаха по живо по здраво да си ходя до юни месец. Между временно имам един час и за ултразвук май месец, та се надявам всичко да е наред дотогава.
Искам да питам другите майки извън България- толкова рядко ли ходите на т.нар. женска консултация- честно казано мислех, че е нормално поне веднъж на месец, но като гледам аз ходя на месец и половина, че и два веднъж newsm78
Радвам се, че има майки с положителни впечатления от секциото- аз съм планирана от преди забременяването за такова раждане и се надявам всичко да мине добре. Simple Smile Понякога човек няма избор.....

# 41
  • Мнения: 2 270
Ето ме и мен
Бяхме на вилата няколко седмици, а там няма нет.
При нас за сега всичко е наред минах две ФМ - последната беше в понеделник, където ни предупредиха да се готвим за розАво вързопче!  Laughing
Вече съм си вкъщи и пак ще ви навестявам ежедневно!
Хубав ден на всички  bouquet

# 42
  • Мнения: X
Прити честити ти розови гащи  stork-girl Hug Много се радвам за теб  Hug

# 43
  • Мнения: 68
Прити не можеш да си представиш колко се радвам!  Hug Чудесно е че сте починали!

Чесно казано доста ни попритесни и те споменахме на няколко пъти, но се радвам че всичко върви нормално с вас. Друг път ако ще ходиш на почивка се отчитай  Laughing   bouquet

# 44
  • Мнения: 2 270
Прити не можеш да си представиш колко се радвам!  Hug Чудесно е че сте починали!

Чесно казано доста ни попритесни и те споменахме на няколко пъти, но се радвам че всичко върви нормално с вас. Друг път ако ще ходиш на почивка се отчитай  Laughing   bouquet
Hug Heart Eyes
обещавам

Общи условия

Активация на акаунт