ЮЛИ 2009. Тема 72

  • 13 249
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 192
Само дзак и лягам, че не се знае дали и 3часа ще спя тази нощ Mr. Green

# 16
  • Мнения: 11 828
Стеф, мерси за темичката! Hug Аз съм все онлайн на лаптопа, но всъщност обикновено не съм. Иначе започнах да правя днес класацията за първа страничка, но не успях, че Юлиана си дойде от морето. Освен това майка ще си тръгне утре, а тя беше дежурна и по ЕБХ, така че съвсем няма да имам време. Ще ти пратя докъдето съм стигнала и измислила да я пуснеш, а вече може да добавяме още.
Иначе  махнах дългия списък с термините, защото много товареше. Даже си мисля като родят и останалите редовни момичета, другите просто да ги изброим в 1-2 изречения, без термини, а ако влезнат някога ще си кажат.
А за копирането на линкове - да, така се прави, те от къде мислиш са ги взели! Wink
По въпросите ти:
1. Всичко ще е наред в колата, ще спи през цялото време.
2. Сменете часа на къпане, ако е възможно, ние се къпем различно, но в интервала между 20 и 22 ч. Да не би да го къпете когато е много гладен и затова да се сърди, гледайте да има поне 30-40 мин. преди хранене, за да мине всичко спокойно, събуждай го. По какво съдиш, че не му харесва водата? Да не би нещо да не му е удобно коритото, провери да не му убива нещо (едни съседи така - при всяко къпане рев и се оказа, че имало някаква малка боцкаща грапавина на ваната точно на дупето). Също обливате ли го директно с душ, че бебета обикновено не обичат и не е препоръчително, макар че аз Влади го пробвах и му харесва, но той по принцип се размазва всеки път и много обича, понякога плаче като тръгнем да го вадим. Simple Smile Често му правя кеф и през деня, напоследък все по 2 пъти на ден се къпем + масажи, гимнастика, но той и будува повече..
3. И аз четох това за очичките, но не съм махнала тази над кошарата, обаче и не му я и натрапвам, не я пускам да пее. Изкарах активната гимнастика от Юлиана и го слагаме от няколко дни - заглежда се! Нали трябва вече и по корем повечко да стои, та и наобратно има какво да гледа и по-късно да човърка - за мен това е много полезна вещ! Май ги водят от третия месец, но й по-рано да я сложиш просто като нещо мекичко, върху което да го поставиш да си рита на диван, на земята пак върши работа.

bobito89, май има значение дали е Дениз или Денис. Аз самата също правя асоциация с мюсюлмански произход, преподавала съм и обикновено ученици с това име са били такива, напр. полубратът на Руши съм учила и той се казваше така.
Марулка, добре сте качили.
Bory, хайде дано по-бързо гушнеш и ти своето бебче!
3des, все пак помисли за някаква причина? Как точно плаче и колко продължително.. На Влади почти не му се чува гласчето.
Драга,  Hug

# 17
  • Варна
  • Мнения: 323
На една приятелка момченцето се казва Дениз /турци са/. Но е записано със "з" накрая и ударението е на "и".
Според мен Сиси е права - Дениз и Денис са две различни имена..не че ако е турско има някакво значение...

# 18
  • Мнения: 12
Здравейте и от мен.Не съм писала от отдавна но нещо не ми стига времето.За протокола да се отчета родих нормално на 23 в 3.50ч.проплака РАЯ с мерки 51сит.3740ки.   Стеф моля да ме прибавиш на първа страница мерси Честито на всички който са родили своите слънца тези дни а на чакащите леко раждане и скоро и вие да ни се похвалите.    
 :cry:beru6ka и мими много съжелявам нямам думи много много съжелявам за вас момичета smile3518

# 19
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте мамчета,
по въпросите на Стеф:
1. И аз мисля, че няма проблем с колата. Почти всички бебета обичат да се возят. Важното е да не е горещо в колата, за да не се претопли.
2. Аз лично не будя за баня, но пък и нямаме точен час за къпане. Преди каката я къпехме винаги между 8 и 9 вечерта,но тогава прилагахме точни часове за хранене. Сега с малчо се храним, когато поиска и го къпем, когато успеем... Wink И той реве като го къпем, ама не му се трогваме много...
3. Според мен въртящите играчки са за след 1 месец. Активна гимнастика не съм ползвала с Кари.
Марулке, пробва ли някакви капки за коликите? Както писах по-рано, ние от вчера сме с Колийф и малчо е определено много спокоен - днес спа, както не е спал въобще откакто е роден... Simple Smile
3des, споко, и нашият поревава. Определено преди капките за колики, ревеше ужасно много. Например онази вечер - от 22 часа до 2 часа сутринта без да мога са го успокоя... Сега реве точно както ти го описваш - нахранен, със сменен памперс и измито дупе и т.н. Мисля че в такиа случаи искат внимание, защото като го взема да му говоря или да го люлея обичайно млъква... Wink Малко ме е страх да не свикне така, но засега съм решила така да си го успокоявам, пък след 1 -ия месец ще мисля и за възпитанието... Embarassed

# 20
  • Мнения: 1 465
Включвам се в този късен час за да внеса малко яснота относно името Денис.  Не че съм много компетентна относно произхода на имената, но свеки нали ми подари книжка с произхода и значенията на  10 000 имена, та там за Денис пише:
Празнува се на 9 октомври.
Име с гръцки произход.
Етимология: произхожда от Дионисос(Dionysos)- богът на лозята и виното.
Символика: 6 - оранжев - Овен - топаз
Име било на мода от 1930 до 1960г.
Характер: учтив, симпатичен но резервиран, Денис е приятен човек. Много активен и независим, мрази посредствеността. често се проявява като водещ, дори оторитарен с обкръжението си и понася много трудно принудата.
След което пише за Свети Денис, че бил роден в Италия. Бил свещеник, после евек, мисионер. Станал първи евек на Париж... Flutter

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 03:02 от Pollia

# 21
  • Мнения: 36
Бобито89-благодаря,ще изчета предишната дискусия
МамаДиди-не че не си обичам страната,но си мразя държавата-виждала съм живота навън и не мога да кажа,че искам да осъдя детето си на това,което наричаме живот тук
Стеф-моята девойка почти не повръща-пу пу пу,но вчера например 3 пъти върна,защото беше хапнала и тръгнахме бързо на разходка и малко я подруса количката по едни оф роуд камъни и тя се разповръща-не знам дали е от това/сега видях,че и ти така мислиш newsm78
Карелия-само така,упорствай с кърменето/ох това с кантарите е сложна история-електронния едно показва,другият друго
Сиси-защо повръщате ако миете дупе преди ядене
Миата-леле колко сте сладки
ДаркаЖивко-"да не е на комшията бебето"ме развесели много-аз за заспиване я слагам бебка на гърда за 5 минути и като се унесе слагам биберона,вместо зърното върху гърдата и така докато заспи-после в креватчето я завивам с одеалцето и отгоре с роклята си за кърмене/имам една с презрамки,определена за това/ да и мирише на мама-така се успокоява
Радина-моля те кажи как ще направите отпечатъка с глина-къде ще го сложите в рамка ли
Юлско бебе- Praynig
Сиси-как имаш време за всички ни








# 22
  • Canada
  • Мнения: 649
Хайде добро утро и от мен! Не че много сме мигнали, ама... ooooh!
Дано денят донесе хубави новини! Peace

# 23
  • Мнения: 40
Стеф - мерси за темичката.  Hug
Вчера писах, писах, и накрая мъжа ми ми затворил прозореца...

Честито на новите мамчета! Нека малките душици да са много послушни, щастливи и игриви!
Стеф:
1. Бебетата по принцип обичат да се возят и се успокояват в кола. Два часа не са толкова много време. Важното е да му е удобно и да има манджа.
2. Кога го къпеш? Смени часа на къпането, щом не се буди, къпи го преди предното хранене. Ако го слагаш в корито, някои бебчета ги е страх. Дръж го и някой да ти полива или под чешмата. Константин го къпем в коритото, но някой път - над него. Той пък се разсънва от банята и няма заспиване
3. След 1 месец мисля, че може. Константин се заслушва в музиката на въртележката, като му говоря и му подмятам играчки и му е интересно.

Оф, от два дена на едното оче има гурелчета, като стане, едни жълти, лепкави и леко воднисти. А, уж тая сребърна вода много добра. Всек иден му чистех очичките, а то какво стана. Какво ли пък е това? Ако не мине и днес - утре при педката.

Вчева бяхме на ортопед. Всичко е ок. Гледа му тазобедрените стави на ехограф  - и това беше. Това ли е всъщност прегледа?

Днес ни е погачата. Ще ходим на църква за чиста молитва. Няма да каня само жени. Ще се съберем с моите родители, на мъжа ли родителите, сестра ми и съпруга и, ще хапнем на обяд. От нета извадих интересни обичаи и ще се постарая да ги направим.

Айде да тичкам да оправям нещата за обяд, ще се врекох, че всичко сама ще направя и не ми трябва помощ...

# 24
  • Мнения: 11 828
Добро утро и хубав ден! Hug
Кафе не пия, затова закуската е от мен!


Мисля си днес Драга да ражда вече. Simple Smile
TANI80, пиши после как е минало и какви обичаи сте спазили?
А4, пропускам, пропускам.. Simple Smile разбира се, че след хранене, грешка на "езика". Wink

# 25
  • Мнения: 14
добро утро записче само!
нослетата с какво прочиствате да ви питам?
имало някакво спреи4е което се пруска и секретасам излиза някой ползжал ли е?как се казва това спрейче?
за коликите ние сме на саб симплекс!смятам да взема и еспумизан да пробваме!
за сега има ефект но не е 4дотворен пак си пореваваме !
 Hug  Hug  Hug на всички !
 извинявам се за грешките! но малко не съм в кондиция!
а забравих да питам има ли някой на който са му изплатили еднократна помощ за раждане и колко време след като подадохте документите!?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 323
а забравих да питам има ли някой на който са му изплатили еднократна помощ за раждане и колко време след като подадохте документите!?

mi6e66, ние подадохме документите около 10.07. и казаха да чакаме пари около 15.08.....

# 27
  • Мнения: 256
Добро утро и от мен!
Благодаря на Стеф за темичката и на Сиси за страхотната закуска от която виртуално ще се възползвам!
Успех и много стиснати палци на Драга! fingerscrossed
Документите подадох като излезна актът за раждане,но още нямам превод.Има време де!
Спрейчето е Стеримар - преработена морска вода!За сега не ми се е налагало да го ползвам за Ради.Ползвала съм го с баткото и определено има ефект.
Тани,определено ще ми е интересно да споделиш какво сте правили и как е минало!
Стеф по въпроса с колата - бебчетата по принцип обичат да пътуват,като изкарват  почти целият път в сън!Така че не се притеснявай, мисля че няма да имаш проблеми!
За къпането - дори сега да не му допада все още ще видиш,че във времето много ще му хареса.Бебетата обичат водата.Може да има нещо което да не му е удобно и затова да се получава така!А за събуждането,просто смени времето на къпане!
За играчката - ами пробвай го да видиш как ще реагира!Аз съм сложила една въртяща играчка на която музиката дребния много харесва и отстрани съм закачила разни дрънкулки,тъй като бебетата в началото гледат основно на ляво или дясно,не на горе.Определено се заглежда!
Сиси,аз от три седмици слагам по корем!Много му харесва.Даже като го боли коремчето го обръщам по корем и на петата минута е заспал.Много повече му харесва да стои така отколкото по гръб.

# 28
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте момичета,
Дзимби и аз се пробвах да го оставя по корем, за да му облекчи коликите, ама нашия не ще... Чудя му се на акъла... newsm78
Мише66, аз също подадох документи (около 23.07) и ми казаха да чакам около 20.08. Стеримар - спрей ползвах много с каката, защото тя имаше много проблеми с нослето и хрема... При леко запушено носле действа много добре, но мисля че и физиологичния разтвор върши добра работа...
Тани80, с Кари прегледа на тазобедрените също беше ехографски.
По повод коликите, нашите явно са си доста силни, въпреки Колийфа. Малчо не можа да спи въобще от 3 сутринта докъм 9 - все сисвива крачетата и примрънква... Хубаво все пак че Колийфа му действа, защото иначе щяха да се едни ревове... ooooh! Tired

# 29
  • Мнения: 173
А според вас кой е по-удобен - слингът-шал или слинг с халки? На мен лично ми се струва, че този шал е по-добър, но нкато не съм ползвала няма как да съм сигурна. Някой знае ли дали този тук чини:

http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=4835

Общи условия

Активация на акаунт