Септемрви '09 - 35

  • 10 937
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 333
Тринити, не си само ти, на мен много ми липсваше първата бременност. Аз също искам повче дечица.
Цвета,  освен сребърната вода, за която ти е казала Валката, опитай и с клей следното - в 10 мл физиологичен разтвор или просто преварена вода, капни 5 капки клей(прополис от аптеката) и слагай в нослето. Ако хремата се хване веднага, съм забелязала, че няма смисъл от второ капване, ако е по-напреднала капи по два, три пъти на ден  Peace

# 271
  • Мнения: 1 046
Мерси за кафенцето   bouquet

Ще се възползвам определено. Да ви се оплача малко, вчера какъв вирус ме тръшна от летните, но и от долу и отгоре излизаше, корема ме боли, цял ден поддържах температура 37,5 и не мога да я сваля изобщо, следобедните часове и дребния и той почна и така както си лежах и си страдах и набързо скочих. Добре, че таткото е в отпуска, че успя и с двамата да се справи успешно. Все още ми е доста слабо и отнесено, но след като детето ми има мерак да яде и пие течности, значи съм добре и аз.

Обсъждате коланите мернах-нямам намерение да ползвам подобно нещо, а не съм и ползвала, относително бързо ми се прибра корема първия път, а и с упражненията от 6-ия месец (след раждането) вече всичко беше окей.

За плетените неща-меко казано против, бабите ми плетат, не им казвам да си пестят труда за тях това си е занимавка, но единственото нещо което ползвам е от майка ми от бебешка прежда едни елеченца, като и те се обличат на определени места, когато сме на гости при бабите, че те живеят в къщи и е неравномерна температурата във всички помещения.

Само мога да завиждам за лошото време на симбиоза и Атракция, ние у наше града все още се морим от слънцето.

Тринити подкрепям напълно за третото дете и аз съм ултра навита, само че след тази бременност ако има кой да го износи, аз ще го родя и ще си го гледам

# 272
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Благодаря ви за съветите, но капането ни е най-големия проблем. Не ми дава хич, а и съм забелязала, че нищо от предложеното не и помага Rolling Eyes Давам Умкалор и се надявам той да пресече
Тук вали и трещи също. Аз се радвам, но детето скучае

# 273
  • Мнения: 183
Добро утро! Тази нощ и при нас беше кошмарна. Хриси се събуди в 3,30 и подсмърчайки ми каза, че е сънувала лош сън и ме помоли да слезе от леглото си и да легне при мен. Стана ми мъчно и й позволих уж за малко, но точно тогава започна бурята и толкова силно святкаше и гърмеше, че тя се сгуши в мен от страх. И така остана в леглото ми цяла нощ, представете си двете на единично легло. Е място не можех да си намеря, толкова ми беше тясно, че изобщо не мигнах. А тя милата заспа спокойна, че е до мен и спа до 9.00 часа, при условие че всяка сутрин става още в 7.00. Дано довечера се навие да спи в леглото си, че иначе не виждам как ще стане.

Чифлигарова, аз ще бъда в началото на септември и мисля да си взема нощница с къс ръкав. Приготвила съм за всеки случай един халат, той е плътен и с дълъг ръкав, ако ми стане студено ще го обличам отгоре.

tsveta, много ми е мъчно за Миша. Дано бързо успееш да пресечеш сополите и повече да не се разболява.  Praynig

Nadina, този вирус наистина е ужасен. Представям си как сте се измъчили с детето. Дано днес вече сте по-добре и не забравяйте течностите.

Аз трябва да изляза с малката до центъра, но в това време незнам как ще стане. А иначе е такъв задух, отворила съм всички прозорци вкъщи и дори течение не може да стане.  ooooh! Дано все пак днес да бъде по-хладно от вчера, че и мен много ме мъчат вече тея жеги.

# 274
  • Мнения: 158
Добро утро и от мен Hug
Благодаря *clara*,dundito 2,kiarra за топлото посрещане   bouquet И вие ми липсвахте(всички)
bamba убаво кафенце,жалко,че не мога да си позволя Sad
И аз в Понеделник ходих на лекция по кърмене и беше много интересна,имах какво да науча WinkКойто има възможност да отиде особенно в конултативния център по кърмене  - мацките бяха много на ТИ с кърменето Peace
kiarra успокои ме с този анален секрет Whistling
Милата Хриси, като се сетя как аз се страхувам понякога от свткавици и гръмотевици си представям тя как се е чувствала Sad Явно трудно ще свикне да спи без теб Rolling Eyes
А какво става с Горска Китка? Rolling EyesДобре ли е?
Четох и нещо за bubara тя как е?
dundito 2 аз мисля дрешките да ги изпера 1 седмица преди секциото,но и на мен ще ми остане количката за след това,тъй като и ние решихме да я купим след раждането,но смятам да я изпера на ръка.
Nadina и Коко и Миша на tsveta  бързо оздравяване   bouquet
esim хапвай повечко храни богати на желязо(знам,че няма да има голям ефект,щом си стигнала до преливане,но поне да го поддържаш на това ниво)Наистина стискай зъбки и крачета още малко остана Praynig
Относно коланите не смятам да ползвам такова нещо,мисля,че коремът трябва да се прибере по естествен път,без всякакви пристяганя и притисканя на органите.Ще оставя нещата да се случат по естествен път.
За нощницата подкрепям gorbi за късия ръкав.
За плетените дрешки-нещо не ги харесвам,а и с тях ми се струва толкова навлечено и дундесто бебчето,но майка ми със сигурност ще изплете нещо и за да не я обидя ще го облека,като знам колко старание е вложила в това.
Хубав ден на всички  Hug

# 275
  • Мнения: 5 026

Четох и нещо за bubara тя как е?

И аз това да питам ,има ли новини от нея?
 Надина, аз с Парагрип се оправих,на 2ч по таблетка. И естествено глад. Да ти минава бързо.

# 276
  • Мнения: 1 046
Глада е ясен, течности гледам да пия повече, но дребния като е по-добре
ЕЕЕЕ и нас в новата къща вече ни разлюля земетресение

# 277
  • Мнения: 365
 Nadina, на мен и на Ния в такива случаи (на разтройство) ни помага само нишестето. По една чаена лъжичка с връх се разтваря в малко вода да стане като бозичка и се изпива. Пресича веднага разтройството. Ако искаш пробвай. И да не ви помогне, няма да навреди.

# 278
  • Мнения: 0
здравейте,моля и мен да ме впишете за 21.09.2009,със син щъркел.предварително ви благодаря. Grinning

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 12:06 от geri bs

# 279
  • София
  • Мнения: 124
Момичета, здравейте и от мен !!!

Мерси за кафенцето, аз определено имам нужда. Не мигнах цяла нощ. Първо се събудих, защото бебко много ме риташе, а след това и като започна да гърми и трещи, направо кошмар. Но сега се чувствам толкова добре като позахладня.

Днес съм на преглед и няма търпение, да разбера как е бебчо,а също така ще ме мерят , за да видим как ще раждам.
Освен това не си спомням дали съм ви писала ,че имам и един септум отляво та да видим като е нараснало бебето дали не му пречи вече.
Сега като чета,че ви липсва бременността, аз направо не мога да повярвам , че ще ми се случи, толкова много неразположения.
Да ви се похваля и ние си купихме някой неща за бебока, трябва да ги снимам и да покажа. Взехме му легло, матрак, чаршафи, одеалце( някой беше писал за промоцията в домко на детски оделаца, та ние се възползвахме), купихме му и кошница за кола...ами май това е за сега.
Много съм доволна, защото вчера открихме магазин за спално бельо в ж.к Стрелбище, и детските чаршафи едни мекички...бяха на много добри цени-с олекотено юрганче 26 лв, а само комплект 21лв мисля беше.
Това е за сега от мен ...

# 280
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте и от мен!
Аз се излюпих преди час, че почти цяла нощ не можахме да спим с мъжа ми от жега, навън беше хладно, ама у нас не можеше да се диша!
Аз вчера бях на ЖК, малко набързо минаха нещата, че лекарката пак закъсня с 2 часа и имаше сигурно 20 човека да я чакат, та даже в суматохата не можах да питам колко е пораснал бебчо. Нищо де, важното е, че всичко му е наред засега Praynig
Казаха ми да си избирам дата за секцио, че си имам една киста, а и бебето някак се е извъртяло и не можело да излезе по естествен път. Да ви кажа, изпитах облекчение, поне имам някаква яснота вече какво ще се случва. Е, то не че не може да тръгне само и по-рано, но все се надявам 20 дни да издържи и последната седмица на август да се гушкаме Praynig Heart Eyes Трябва да се мобилизирам да доизпера всичко, а и най-вече да взема да изгладя, че какви камари съм събрала, не е истина.
И да ви се оплача - купих си прах Тео бебе, е ужасно мирише, все едно съм изпрала с домашен сапун #Crazy Като отворих пакета не миришеше така, ама като излязоха дрешките от пералнята и много гадно миришеха.
Иначе на нас ни остана само кошница за кола да купим, мисля да не се изхвърлям, че така или иначе няма да се ползва дълго време. Намерила съм една на Бертони за към 60 лева, мисля, че е достатъчно, повече пари няма да давам. Май ще ходим през почивните дни да я вземем.
Момичета, това земетресение доста ви е тресло, сега слушах по новините #Crazy Shocked Дано всички, които сте го усетили, да сте добре, на мен това ми е най-големият страх, пък взе честичко да се случва напоследък.
Тук пък в Дианабад досега валя градушка, голям порой, голямо нещо. Но пък аз много обичам да вали така през лятото.
Добре дошли на завърналите се момичета! Hug Не виждам какво се притеснявате да ни споделяте неволите си, все пак, кой ако не ние ще ви разбере сега.

# 281
  • където има любов
  • Мнения: 307
Надина и нас в Шумен ни разлюля.Алекс ме попита:Мамо ,къщата защо трепери?
А аз каквата съм паника,сърцето ми направо щеше да се пръсне,но гледах да запазя самообладание пред малката.

# 282
  • Мнения: 68
Добър ден и от мен.. Hug
Какво става в нашата страна- на запат гърми , на изток люлее newsm09. Неще се е повредило в системата.
На нас тука в Западна поне ни е хладно , а на изток хем се клати хем е жега #Crazy
Аз също не мигнах цяла нощ. Уж трещи на вън а  такъв задух беше... ooooh! Събудих се в 4 и 20 обляна в пот и супер наспана. Въртях се до 6 и към 7 пак съм заспала. После пак гръмотевици и пак шумове. На всичко отгоре съседа отсреща е решил да си реже нещо по терасата с ъглошлаиф smile3514. Вече полудявам в къщи. До вчера от жега не можеш да се покажеш, днес пък от дъжд- няма угодия.
За тези колани за стягане , не мога да разбера защо има такива фрапиращи разлики в ценито( по сайтовете) след като всички вършат една и съаща работа.
За болницата горе долу каква разфасовка памерси се носят  newsm78 Вчера гледах на Pufis памперсите и нещо ми се струват с различни мерски ..т.е най малките са от 2 до 5 кг, а на Памперс започват от 3 кг  newsm78 Кое трябва да взема... Rolling Eyes Не ми се ще да му виси  памперса на бебо и да му изтича меджу крачетата, тъй като чето вчера че в началото акото било много течно Confused
и друго.... каква е разликата в мокрите кърпи- на някои пише с еди какви си съставки, с алое , с не знам какво..... как да знам на бебка кое ще и понася и те колко кърпи трябват за болницата..
Оффф мн въпроси, ама колко повече наближава , толкова повече се притеснявам да не пропусна нещо.
Прохладен ден на всички и  Hug

# 283
  • Мнения: 53
Здравейте момичета Hug Добре, че разхлади тук, че да мога да се наспя - аз чак сега ставам и ако не ме беше събудил тел. щях да спя още Crazy
На болните дечица - бързо оздравяване Praynig
Относно памперсите - аз съм взела за болницата един пакет на Pampers от 3 до 6 кг. (24 бр), но снощи в темата за ТК четох, че вече искали 2 пакета и ще се наложи да купя още един, а мокри кърпички взех пак на Pampers някакви в бяла опаковка и пише sensitive.
Да питам първескините - до сега появявала ли ви се е коластра? Аз снощи си лежа на дивана настрани и явно съм си притисналла гърдата, защото като станах имах мокра линия на тениската и много се зачудих, огледах си гърдите и забелязах, че при лек натиск започват да сълзят. Не е ли още рано за коластра? newsm78

# 284
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Памперс имат за новородени пампи от 2 до 5кг, аз от тях купувах в началото. За кърпичките взимам сензитив, без никакви съставки, че от алоето и лайката Миша ми се обриваше. Всичко си е до бебешка кожа, но предпочитам да нямат допълнителни съставки по тях.
За коластра не е рано. На мен и предния път и сега ми се появи в 5-ти месец и си имам доста, може да се появи и чак след раждането. Физиология Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт