Юли 2009. Тема 73

  • 11 038
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 089
Привет!
darka_jivko, да езичето ни е бяло, но това НЕ са гъбичики. Не се притеснявай. Peace
За разходката, аз също се притеснявах доста в началото. Но сега вече го давам по - смело. Все пак са летни бебета и няма проблем да стоят навън, колкото им е приятно на тях.
Ние също започнахме да правим 4-ри часови паузи между храненията, но още не мога да се ориентирам по колко мл трябва да изпива. Понякога пие 100мл, понякога 120мл. Веднъж ми се струва че преяжда, друг път че е още гладна.
Проблемът ни сега е / дори не зная дали е проблем/ че не е акала от 4 дни. Горната граница на нормата е веднъж на 3 дни, но ние вече я минаваме.
За пране ползвам Тео бебе, но с някой петна не може да се справи /напр. от акото остават петна, а си спомням и от каката, че оставаха петна и от пюретата/. Мисля сега да взема Сано да пробвам.
В петък ходихме на лекар да погледнат обривчетата по бузките, ако трябва да ги мажем с нещо. Казаха ни, че е така да се каже бебешко акне и ще си изчезнат сами. Вече може би са минали 4 дни от как са се появили тези пъпки. За колко време се скриха обиривите при вас? Използвахме случая и я претеглихме. За близо 3 седмици е качила 800гр.
Санитам, това което си преживяла е наистина много стресиращо, дано не се повтаря. Преди седмица имах подобен случай, но като я къпех. Явно се нагълта с вода и за секунда не можеше да си поеме въздух. Ужасно е.
Диди, честита ви месечинка. Hug Да растете все така здрави и спокойни! Да я  нацелуваш от нас малката принцеса. Hug,

# 46
  • Мнения: 755
Запис ! Ще ви чета после , че сега нямам време! Peace

# 47
  • Мнения: 72
Здравейте, не бях чела 1-2 дни много, много сте изписали Simple Smile
Ние имахме будна нощ, малката като се събуди в 2 чак до 6 беше будна, постоянно и давах да смукне с надеждата, че ще заспи. Резултата беше, че повърна 2 пъти. Накрая се ядосах, сложих я да смукне в легналата поза и като затвори очи, я оставих на спалнята без да я докосвам повече и така си поспа Simple Smile
Като гледам какво сте писали за болничните май ще трябва да ходя лично да фирмата, аз исках само да го изпратя по съпруга ми. Но щом трябва да се попълват разни работи значи ще ходя до там.
Вие успявате ли да излезете без бебоците, като ги гледат бабите. Защото и на контролен преглед  при АГ-то трябва да отида и се чудя дали да ме чакат отвън с количката или вкъщи.
Аз пера със Сано - не течен, доволна съм. Но всъщност не съм прала петна, защото като има нещо наакано го пера на ръка със сапун Тео бебе и после в пералнята. Пишеше някъде, че нааканите работи не трябва да се смесват с другите дрешки.
ЧЕСТИТО ДРАГА Simple Smile Обади се като почнете разходките Simple Smile
Ние кога ще си направим среща форумска с бебетата Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 493
Иухууууу!! Здравейте и от мен! Завърнахме  се вкъщи вчера! Благодаря на всички ви за пожеланията,да ви се връща тъпкано!!  Hug   Hug    Hug
Само накратко ще разкажа за раждането,знам,че вече не сме на тази вълна,но все пак да се разпиша:
Във вторник към 9 сутринта ми направиха клизма,сложиха ми някакво хапче отдолу и се почнаха болките лека полека да се появяват,да зачестяват и да се засилват.Към 10ч. ме свалиха в предродилна зала и оттам започна най-големия ми кошмар  #Crazy  .Незнам дали беше заради предизвиканото раждане,но аз такава болка досега през живота си не бях усещала,честно ви казвам.Отначало докато си лежах само ми се стичаха сълзичките от болка,търпях мълчаливо и слушах виковете на другите жени около мен,но по едно време почнах и аз да вия,исках да се метна отнякъде,молех се за упойка като клошар за хляб...виех на умряло общо взето.Не можех да си намеря място от болка просто,нямах сили и да рева тогава.Доктора идва да види разкритието докъде е стигнало,аз не му давам щото ме боли,а той като бръкне допълнително и...нали се сещате -  #Crazy  .Та го изритах първия път  Blush . После стиснах яко зъби и му дадох да види докъде сме стигнали,че нали все пак исках упойка,а нали след определени сантиметри се слага.После като дойде анестезиоложката,накара ме да се свия и да не мърдам.Е,незнам как го направих,но го направих,само и само да ме облекчи.Е,облекчи ме,напъните пак се усещаха,но беше друго.И така,дойде пълното разкритие,вкараха ме в родилна зала,понапънах се 3,4 пъти и бебонко излезе.Въобще не усетих как,даже не бих казала,че самото раждане беше неприятно.Само дето трябваше да се напъвам на правилното място,не  в главата и сигурно с 2 напъна щеше да излезе.После се почна едно вкарване на марли,казаха ми,че матката нещо не контрахира като хората,2 топчета марли ми вкараха вътре,после се почна едно шиене...и така.Вкараха ме в реанимация,по-точно пак в предродилна,защото в реанимацията нямаше места и там си отвисях 24 часа-на система,с бутилка лед между краката и на корема,без да мърдам по гръб,без да ям и да пия нищо.Весела работа.И на другия ден вече ме качиха на 12 етаж,донесоха ми бебето на другия ден и оттогава сме неразделни   Heart Eyes .ТЪПОТО е,че трябваше да пия антибиотик 3 дена,сутрин и вечер,със система ми го вкарваха и заради това не можех да кърмя. Sad    Sad   Sad  .Та му давах гадното,тъпо смрадливо АМ.  Twisted Evil  Мислех си,че бебчо ще свикне с шишето и няма да има оттърване.Там ми дойде и коластрата,като се почна едно напрежение в гърдите,втвърдиха се,болят,като легна и е адската болка,тежат,абе ужас.Почнах да цедя на ръка,облекчаваха ми се горе-долу и след 15 мин пак напрейение и пак се втвърдяваха,почнах да се отчайвам.Аз трябваше непрекъснато това да правя -да се доя.Защото на ръка става много бавно,простооо....
И сега вкъщи продължавам с АМ,вчера мислех да си купувам помпа,но сложих бебчо на гърдата и той така засукааа...учудих се,но засука много добре.Та сега като дойде време за хранене давам цица,после другата и после добавка,защото коластрата не му стига,много е ящен.Надявам се в най-скоро време да се увеличи кърмата и да махам АМ-то.Слагам го на всеки 3 часа на гърдите,когато всъщност се събужда,явно от болницата си и згради такъв режим,надявам се да правя достатъчното,за да си увелича кърмата.Ям плодове,пия течности,преди кърмене си ги обливам с топла вода и така.
Оф май досега не съм писала толкова много,но имаше какво.засега се сещам за това.Останаха ли още две в едно?

# 49
  • Мнения: 342
Миналия ден бяхме на консултация - бебчо е качил 560гр. за 18 дни и 7см.
Стеф, как за 18 дни 7см  Shocked
Радина, аз пера със Сано, но не течен. Засега всичко ми е изпирал!

И аз пера със Сано на прах и ми излизат петната.
Санитам,  то в такива ситуации наистина трябва да разсъждаваш здраво, че паниката само вреди. Браво на тебе> дано никога не ми се случва.
За разходките, ние от самото начало се разхождаме с часове, никога не съм го свиквала постепенно малкия. Simple Smile
Кукумявка, не те е боляло от това че предизвикано, просто раждането си боли  Laughing
А за кърмата, слагай бебето по-често и нещата ще си дойдат на мястото, важното е да имаш търпение в началото! Успех  Simple Smile

не мопга повече да пиша че бебето хленчи

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 13:40 от Люлия

# 50
  • Мнения: 194
Честито на всички месечинки   bouquet
Ваня, и аз да кажа - снимките не се отварят, пробвай пак да ви видим...  Wink Леле, кога станахте на месец и вие...
Тан, запека по-често се случва когато бебето е на АМ, най-добре се консултирай с доки... иначе на пръв преглед виж дали коремчето е твърдо, ако е меко не е тревожно  Peace
Кукумявка, добре дошла   bouquet  Не се става лесно майка...Важното е, че всичко е минало благополучно  Peace По отношение на кърменето - не се предавай!!! Аз бях почти така с каката, тя не искаше да суче...но като я слагах всеки път на гърдата, тя постепенно си влезе в час и кърмата се регулира...
Междувременно май и при нас почнаха коликите...цяла сутрин приплаква, за първи път....до сега беше много спокойна малката и само си спинкаше... Confused

# 51
  • Мнения: 232
И аз да честитя месечинките. И да добавя, че четейки поста на Кукумявка се благодаря на Господ, че родих със секцио. Ама това го знаете вече де   Laughing
Ние явно днес имаме криза на растежа - сега пък през 2 часа е гладна - имаме напредък де, поне не е през един. Не мога да кажа, че суче мнооого, по 20 мин, което за нея е клонящо към малко... После заспива... и така.
Дарка, може да са гъбички, а може и да не са. При нас например бяха точно гъбички и ни изписаха дактарин. Аз изчаках датата за консултация, въпреки, че ми беше много смотано, че детето се мъчи. Правеше едни физиономии, все едно има косъм в устичката..

# 52
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте момичета,
Мише66, и при нас май има нещо като херния на пъпчето, защото на консултацията доки каза че трябва да го следим и ако не се прибере, ще слагаме някакви лепенки. Засего обаче само слагаме спирти иТопоцин, защото още ни кърви пъпчето.
Радина, аз пера или с Тео Бебе или с Персил Сензитив, зависи какво имам в момента. И от двата съм доволна, но с Персила определено не остават петна... Peace
Емили, и аз съм като теб - толкова се радвам че съм секцио!!!! newsm44 Вярно е, че лесно майка не се става, но предпочитам болката при секцио 1000 пъти пред естественото раждане. Сигурно съм голяма стръхла... Sad
А пък аз да ви се оплача: кърмата ми намаля съвсем, въпреки че пия много течности, ям ядки и другите му там илачи. Цедя се по-често отколкото бебчо суче. Вече не стига да храня бебчо и днес се наложи да изкарам от замразените запаси. Незнам дали е временно, но ми се струва че не е, защото от няколко дни бавно но сигурно намалява... Аз така или иначе говорих с педито, ако се наложи ще минаваме на Нан сензитив - тя ми каза че действително много помагал за коликите...
По повод махането на нощното хранене - вече 3-та нощ сме без. Истината е че малчо не се буди от глад, ами от ужасните си колики. Към 4 сутринта като се събуди и се почва едно напъване докъм 6... Горкия! ooooh!

# 53
  • Мнения: 1 113
Добре дошла на Кукумявчето! Раждането мина, сега предстои най-трудното - отглеждането  Laughing

Аз засега пера със Surcare, но имам и една туба течен Сано. Все още обаче не съм го ползвала и не мога да дам отзиви за него. Иначе от Surcare-а съм доволна.

Санитам, много страшно звучи това, което си преживяла с Марги. Аз бих се консултирала с лекар. Спирането на дишането се нарича апнея и не е нещо непознато за бебета под една годинка, но си е страшно. Бих те посъветвала да си вземеш апарат за следене на дишането, стига да имаш възможност. Така поне ще отпаднат страховете ти, че това може да се случи докато спиш.

Някой беше питал за Елоком. Това си е сериозен кортикостероид, може би първо би трябвало да пробвате да мажете пъпчиците с нещо по-леко. При Михаил много добър ефект даде Стелатопията на Мустела. На третият ден лицето му се изчисти напълно.

И сега да си похваля момчето - от 4 дни вече Мишо като се нахрани в 22,30 ч. и заспи, се буди чак в 06,00ч., а понякога и в 07,00 ч.  Simple Smile Колики засега няма. Много се върти - аз го слагам на ляво, той се обръща на другата страна, въобще това с редуването на посоките ми е мисия невъзможна, той сам решава накъде да се завърти.

Сиси, и аз не давам на Лили да носи Мишо, само като е седнала й давам да го държи. Но пък тя е доста по-голяма от Юлето. Много му се радва и може би заради възрастовата разлика, умее да го пази. Единствено й е трудно все още да намали децибелите. Като започне да говори, забравя, че има бебе в стаята, а той вече се стряска от по-силен шум.

Честити месечинки на всички бебоци!  Hug

Стискам палци на Бобито, Сандра и икка!

# 54
  • Мнения: 37
Запис и от мен.  Grinning
И аз да се оплача ,че кърмата ми съвсем намаля.  Sad И аз като Карелия ям ядки пия течносги ,но няма.
Нямам много време да ви чета ,но винаги при първа възможност го правя. Липсвате ми! Hug Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 342
karelia79 цитат :
Ако майката иска да увеличи лактацията, най-добрият начин е да кърми по-дълго и по-често. Тя не трябва да се стреми да ?съхрани? своето мляко ? това ще доведе само до образуването на по-малко кърма.

Нощно време хипофизата отделя повече пролактин. Затова кърменето през нощта помага за редовното постъпване на кърма.

източник: http://kangaroo.roditeli.info/archive/arh27/anatom/ 
така че не е хубаво да се отменя нощното кърмене, при положение че има недостиг на кърма  Simple Smile
има и по-хубави статии, но сега не мога да търся че съм  с криво бвбв на ръце

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 14:41 от Люлия

# 56
  • Canada
  • Мнения: 649
Момичета, току що видях че имам 38 градуса температура - може ли да го кърмя? Мисля че имаше някакво ограничение в тази насока?

# 57
  • Кърджали
  • Мнения: 10 359
Мило е, че заради нас сте решили да не се местите още в подфорум "Родени"...
Надявам се до края на темата, най - сетне и аз да гушна моето малко бебче...

# 58
  • Мнения: 342
Момичета, току що видях че имам 38 градуса температура - може ли да го кърмя? Мисля че имаше някакво ограничение в тази насока?
виж тука
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277544.msg6902637
и аз съм кърмила с 39-40 и гной в гърдите , без да знам че е гной Sick Laughing.  нищо и няма на каката

# 59
  • Мнения: 1 089
Safo, за този овлажняващ крем ли говориш? Аз ползвам него за след баня, но съм мазала само тялото, не и по лицето, а имаме много пъпчици.
http://www.roditeli.info/mustela/dermo-pediatrics/dry/

mia_ata, за запека ни изписаха лактулоза, но не смея да я давам. В упътването пише, че води до стомашни спазми и болки. И ще стане нещо от рода на "от трънка на глог". Една позната го ползва това разхлабващо, бебето й е на 3 месеца и в действиетлност казва че акат, но после ги болят коремчетата.

Ох, току се изака. Поне 10 мин. е вършила тази дейност, имаше и доста болезнени напъни. Памперса ще гръмне. Дано се нормализира стомахчето, че как ще я караме незнам.

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 15:17 от tan

Общи условия

Активация на акаунт