АПРИЛски мами се вълнуват, сърчицето на мъника чуват - 5

  • 14 580
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 46
megan@ логиката им е май че тогава завършвала органогенезата, поне на мен акушерката така ми каза, че след 4месец се позволяват повече неща идея нямам. Аз пък онзи ден съм яла нещо което не ми е понесло, че стомаха ми се разбунтува вчера и съм на препечени филийки и чайове с лимони днес съм по добре засега де Simple Smile

# 46
  • Мнения: 2 494
megan@ логиката им е май че тогава завършвала органогенезата, поне на мен акушерката така ми каза, че след 4месец се позволяват повече неща идея нямам. Аз пък онзи ден съм яла нещо което не ми е понесло, че стомаха ми се разбунтува вчера и съм на препечени филийки и чайове с лимони днес съм по добре засега де Simple Smile

Да, вероятно е точно така, но аз мисля, че неща които не са препоръчителни в началото по-добре да не се ползват и по-нататък  Peace Praynig
Бързо се оправяй, Диди  Hug

# 47
  • Мнения: 289
Здравейте,
Много бързо пишете момичета.
Мен пак ме няма на първа страничка и ще плачаааа.....  Cry
Аз се чувствам чудесно.Няма гадене,всичко е ок.Само където не мога да си намеря още лекар тук и май ще бъда последната осъществила среща с бебето.Тук просто или плащаш мнооооогоо пари,или отиваш в болницата да чакаш на опашка от по 20 бременни,за да те прегледат.Наистина е няакакъв ужас.....
За сега имам уговорена среща с лекар в понеделник,но вече тотално съм се отчаяла и не се надявам да се осъществи тогава прегледа. Все пак стискайте палци.Направо ми идва да си хвана самолета и направо в кабинета на д-р Миков(София).Някой ходи ли при него  newsm78

# 48
  • Мнения: 157
Добор утроооо, как сте момичета?
При мен нишо ново борйкам си дните и тва е.
Имам едно предложение за да не става като при cveta80 като има нови мами, да си пращат данните за 1-страничка директно на лично съобщение на Априлки2010 и така който влезе в акаунта като види съобщенията да си добавя.

# 49
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен  Hug  Аз в4ера бях като парцал-следобед съм заспала и оттам насетне като се събудих,ми беше лошо,повръщах  цяла ве4ер по малко...неприятно,ама какво да се прави Simple Smile  Както на теб КATY CHARLES  са ти казали,4е трябва да се радваме 4е сме сред щастливките изпитващи това!И аз живея в Англия и знам 4е тук е така-по малко видеозони има ,другите изследвания са си същите ,но срещата с беб4о е само 2-3 пъти.Ама така е в доста държави,и WINNIE THE POOH казва така за САЩ.Аз др седмица съм на видеозон и се моля вси4ко да е наред  Praynig  Хаиде лек и усмихнат ден от мен   bouquet

# 50
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Хей, много сте изписали  Laughing

Аз вчера имах гости - днес пак на две смени  Laughing. На обяд приятелка, а следобяд ще помагам по математика на един младеж от Защитеното. Много съм доволна от тези посещения. Разнообразяват ме и се чувствам полезна.

Аз също почнах един гоблен, че умрях от скука докато трябваше да пазя леглото. Имам един готов от предишната ми бременност - икона на Богородица с Младенеца. Сега почнах слънчогледите на Ван Гог. Двата гоблена са ми подарък от преди 15години.

Стискам палци на всички ни - повече никакви екшъни.

Честито на новите момичета и на тези видяли сърчице.



# 51
  • Мнения: 44
Привет момичета, виждам има нова тема. Много бързо ги пълним тези теми, дори не успявам да ви изчета всички.

Знаете ли, чета за размерите, за седмиците или месеците в които се намираме или това колко е голямо дребосъчето, и си мисля, поне за себе си стигнах до извода, че най-голям ориентир за мен в какви параметри се движа, е овулацията и самото зачеване. При нас беше планирано и знаем кога имаше овулация и кога сме го заченали. Та по гестационния календар вече да съм навлязла в 3 месец т.е. в 9 г.с. съм, но като броя от овуто и от самото зачеване, съм си чист 2-ри месец.

Моят доктор, при първия и единствен засега преглед никак не бързаше нито да ми казва термин, нито да ме информира с подробности какво предстои. Като че ли изчака да мине време до втория преглед, да се чуе сърце и тогава вече ще ми каже подробно какво следва. Предполагам вече и термина ще каже, макар да подозирам, да се води по този гестационен календар, но все пак трябва да се води по някакъв ориентир.

В повечето случаи тези термини, които ни поставят, според мен са оринтировъчни. На всяка цикъла е с различна продължителност, овулацията също. Моята е от късните и точно това прави разликата при гледането ми с гестационния календар. Ако тръгнат да ми казват, че размерите на дребосъка са еди какви си и различни от това, което е на някоя друга в същата седмица или пък се различават от някакви стандарти за този период, не бих се уплашила, имайки предвид точно гореописаните неща.
Пожелавам повече спокойствие и положително мислене. Тези, които имат черни мисли, да не ги мислят много, защото само си вредят. 


# 52
  • Мнения: 1
Добро утро и от мен !Аз се чувствам много добре ,никакво гадене точно както първата ми бременност.Дано да е така до края и при всяка една от вас  Praynig!Проблема е ,че съм лепнала някаква градинска кашлица от детето и доста ме тормози.Смятам да се лекувам с чай с мед и нещо хомеопатично newsm78.Не ми се ходи на лекар...дано да не се налага.Може да ме прибавите и мен на първата страница , 30.04.2010.Приятен ден!

# 53
  • Мнения: 278
Привет  Wink
И на мен вчера ми беше ужасно лошо и напрегнато. И в работата е ужас . Направо в чудо съм се видяла  Sad
Пълнолуние ли има ? Или магнитни бури? На мен много ми влияят  Sad
Приятен ден на всички . Hug

# 54
  • Мнения: 44
Пълнолуние е. Снощи луната беше кръгла отвсякъде Simple Smile
Аз нали съм на чист въздух на балкона сутрин и вечер, та имам възможност да гледам небето, тревичките и пчеличките, дето се вика, та и лунатя я видях каква се е жлътнала и закръглила.

# 55
  • Мнения: 326
Повече не издържам, исках да чакам но ще се пръсна от напрежение. Довечера съм пак на преглед, с надеждата да се чуе сърдечен ритъм. Миналата седмица още нямаше нищо, което наведе доктора на мисъл за "кухо яйце" но все още било рано да се каже. По странното за мен е, че той смята седмиците с 1 напред разлика от моите сметки и от тези на всички калкулатори които намерих из интернет. А ултразвука показа размери, които се доближават до седмиците по моите сметки. Пълна каша, освен че доста са ме уплашили. Стискайте палци всичко да е ок!!!!

Моля те не се шашкай така.....това е забранено.......ще си кажеш лесно е да се каже отстрани, но повярвай ми знам за какво иде реч. Най-вероятно всичко е ок, просто е рано. Моя приятелка през Март тази година роди едно такова кухо яйце, че не мога да му се нарадвам колко е сладък. Спокойно и не бързай с докторята или иди на кабинет със свестен ехограф. И да докладваш после, че......ни хвърли в шаш всички тук.
Целувки и успех на прегледа. Стискаме палци. Hug

# 56
  • Мнения: 326
но ми назначиха много изследвания и доста скъпи, заради предишната неуспешна бременност.
какви изследвания ти назначиха, и аз съм с предишна неуспешна бременност, но никой и дума не отвори за изследвания

Едното е генетично, взимат кръв и изпраща в Майчин дом. Не знам точно какво е, но било важно каза личната. Другото е пак само с кръв и се казва разширен панел - не знам какво означава. Ти къде се следиш? На мен доки ми каза, че тези изследвания се правят преди забременяване, но сега ще ги направим, за да може да се действа на време ако има нещо..... Съжалявам ако не съм обяснила правилно, но мога да кажа, че съм благодарна на лекарката от клиника Щерев, че ми назначи това.

# 57
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Дайте една парола за общия, моля...  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 7 122
Извинявайте, че влизам единствено с цел да ви наспамя хубавата тема.
По априлски ми се ще да ви пожелая много щастие и късмет до срещите ви с вашите овнета и телета!   Praynig bouquet
Меги!!! Специално за теб много прегръдки, целувки на Йони и ще те дебна откъм коремче!  Heart Eyes Hug

# 59
  • Мнения: 39
То аз в лъвче се целих ама то какво стана... Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт