Номинации за Муньо - N-ти поред- ТЕМА 5

  • 716 852
  • 3 011
  •   2
Отговори
# 2 430
  • Мнения: 22 036
Down Under, защо винаги бързаш да окачествяваш нещо по негативен начин? Аз например от тези пликчета винаги като пазарувам си взимам 4-5 като мина покрай зеленчуците, защото преди да прибера в торбата слагам в тях брашно, олио, препарати и разни такива работи. Не знам точно какво ще взимам, понякога се връщам за други, понякога ми остават. Около мен само в една верига ти слагат покупките в торбата и слагат в прозрачните пликчета на касата, каквото трябва, в останалите си прибираш покупките сам. Като ми останат ги прибирам, защото на мястото за прибиране на покупките няма кошове и трябва или да ги оставя в количката или да ги хвърля някъде.

Кога пък винаги и защо да не споделя мнението си, а то е именно, че подобно "скубане" на пликчета ми е селско. Не ми се налага да си слагам брашното в тях и намирам за крайно неприемливо да взема нещо, което няма да ползвам, а ще изхвърля, замърсявайки.
Взимам от тези пликове само за насипни плодове и зеленчуци и после ги ползвам за кофата си за боклук. Никога не би ми хрумнало да изпратя мъжът си да ми "вземе" пликчета или да си взема 10, като пазарувам, за да си имам.
Да де, но тя не взима нещо, което не ползва, а ще го хвърли. А това, че ти ги ползваш по различен начин, а тя е намерила друго приложение не е повод да я пращаш в селските пинизи. Малко е високомерно, не смяташ ли? Аз не правя така, значи друг не може да прави. Така излиза

Не, не смятам. Аз ползвам торбите по предназначение, а то е именно да си сложа насипните плодове и зеленчуци, не да си сложа брашното, не да си взема 10 ей така да си имам за в къщи. От такива като нея и теб, редовно се случва да няма торбички и хората да се чудвт как да държат 5 домата и 10 праскови. Баш селски пиниз  си е, както и да го извърташ.

# 2 431
  • Мнения: 13 778
Разбира се, че е селски пиниз! Същите пликчета ги продават по 20-30 броя в пакетче за по 1-2 лв. Излиза по някакви никакви стотинки пликчето, да го измислиш да ходиш специално, за да се запасяваш от магазина с такива, твъъърде "икономичен" трябва да си!
Те и хотелите осигуряват добра закуска сутрин! Ама нашенецът и там кяр намира, сгъва безплатни сандвичи като за рота... Ама викаш, кво толкова,просто ползва по различен начин ooooh!

# 2 432
  • при късмета
  • Мнения: 24 046
Само, че тук няма отделни за брашно и плодове, а плика с брашното цапа. Захар и сол също. Трябва ли при другите покупки така да ги сложиш, като няма отделни пликчета за тях? Препарати също слагам в такива пликчета, като ги прибирам в торбата, за тях също няма отделни пликчета. Единствените в магазина са тези при плодовете и зеленчуците. Значи веригите са селяни, защото не са определили различни пликчета за всеки продукт

# 2 433
  • Мнения: 22 036
https://www.google.com.au/search?q=plastic+bags+pollution&so … rc=_4kbVbOQtSLjbM:

Не мога да разбера, кое те кара да си завираш всеки, опакован вече продукт в плик. Наистина ли не си даваш сметка за свръхконсумацията и замърсяването?

С какво цапа пакета с брашно и кое точно цапа?

# 2 434
  • Мнения: X
Конкретно в българските магазини, много често от пакетите брашно, захар или сол тече по малко. Ако не ги сложа в такова пликче, става мазало. И бутилки белина с недобре запечатани капачки има и подливат гадно. И кутии прах за пране пак същата работа.

# 2 435
  • при късмета
  • Мнения: 24 046
Пакетите с брашно винаги цапат с брашно, с какво друго? Прашни са всички до един. И като сложа брашното при сиренето и кашкавала например, после ги прибирам прашни с брашно в хладилника.
При това вече казах, че в една верига на касата ти слагат сами същите тези продукти, в същите тези пликчета за зеленчуците и тогава ти ги прибират в торбата. Сигурно нарочно го  правят, че всичките клиенти да са за селските пинизи. Или пък си нямат друга работа, че да завират нещо си някъде

# 2 436
  • Мнения: 22 036
Ок, съгласих се, но пак не съм съгласна, че е ок да си вземеш , за да си имаш.

На мен много рядко ми се е случвало да ми протече нещо и в БГ и тук. Имам стъклени буркани за брашно, ориз, леща, сол, захар и като ги купя ги изсипвам в тях. 

# 2 437
  • при късмета
  • Мнения: 24 046
Въпроса е като ги купиш, докато ги занесеш вкъщи. Такива като мен, както се изрази, гледат да си занесат покупките във вид годен за прибиране.
При това като влизам в магазина не знам точно какво ще вземам. И в трите вериги, в които пазарувам най-често плодовете и зеленчуците са точно в началото. Взимам няколко пликчета, защото решавам какво ще пазарувам на място. Ако трябва да ги броя до бройка, това значи, да обиколя целия магазин и после да се върна в началото, че да си взема пликчета под бройка. А на всичко отгоре, някои от тях са със скъсано дъно, та трябва и да го сменяш. Ами да, по-лесно ми е да взема някое отгоре от начало, защото ако има скъсано пликче, на местата на които не ти прибират покупките от касата, а го правиш ти, вече не би могъл да се върнеш за ново или да занимаваш касиерка, докато обслужва друг клиент

# 2 438
  • Мнения: 22 036
Нали казах, че се съгласих с теб, щом явно всички пакети, бутилки и каквото и да е текат.
Ставаше дума за взимане на пликчета за кошчето в къщи, без в тях да са слагани каквито и да е продукти.

# 2 439
  • Мнения: 807
бях пратила мъжа ми да напазарува и той го направи , не съм го пращала да ходи да скубе пликчета! И тези прословути пликчета се ползват за кухнята и банята за малките кошчета, които после отиват в големия чувал с боклука! аман , все ще се намери някой да разпами и да се заяжда! Сега като дива проклета селянка отивам в дълбоките селскии дебри, да си бера срама и да не ме гледат бели хора

# 2 440
  • Мнения: 22 036
На мен ми е ясно за какво се ползват пликчетата. Разликата е, че аз не си ги скубя, а ползвам тези, които съм използвала при пазаруването. Даже се учудвам, че не ти стигат. Аз хем гледам да намаля до минимум ползването им и пак имам в пъти повече, отколкото ми трябват за кошчетата, а имам 5.

# 2 441
  • Сф
  • Мнения: 4 772
Само мен ли ме дразни като им казвате пликчета, а реално са торбички?

# 2 442
  • Мнения: 22 036
Ха ха, не са торбички, а пликчета, поне у наше село. Нямат дръжки Simple Smile.

# 2 443
  • Мнения: X
Само, че тук няма отделни за брашно и плодове, а плика с брашното цапа. Захар и сол също. Трябва ли при другите покупки така да ги сложиш, като няма отделни пликчета за тях? Препарати също слагам в такива пликчета, като ги прибирам в торбата, за тях също няма отделни пликчета. Единствените в магазина са тези при плодовете и зеленчуците. Значи веригите са селяни, защото не са определили различни пликчета за всеки продукт

Точно така излиза. Peace Тук на самата каса (важи за всички вериги), която е дълга поне два метра, разделена на две с преграда, та хората спокойно да си приберат и сортират покупките, а касиерът да продължи с обслужването на следващия клиент, има такива торбички точно, за да си прибереш брашно, печено пиле или препарати в самостоятелни торбички.

нагледно

https://www.ica.se/imagevaultfiles/id_51451/cf_259/kassor.jpg?

http://www.t-d.se/tdimages/550188/image.jpg

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/static.reco.se/images/1440732 … ooGy0Sx_large.jpg

https://www.ica.se/imagevaultfiles/id_0/cf_6099/st_edited/unmnaq … brunwbb8nsp1l.jpg

https://www.ica.se/imagevaultfiles/id_53554/cf_6099/kassan.jpg

# 2 444
  • Мнения: 9 450
бях пратила мъжа ми да напазарува и той го направи , не съм го пращала да ходи да скубе пликчета! И тези прословути пликчета се ползват за кухнята и банята за малките кошчета, които после отиват в големия чувал с боклука! аман , все ще се намери някой да разпами и да се заяжда! Сега като дива проклета селянка отивам в дълбоките селскии дебри, да си бера срама и да не ме гледат бели хора


Казвам на моя мунчо вчера да мине през магазина на връщане и подчертвавам изрично да вземе пликчета /от тези които стоят при зеленчуците,ползвам ги за кошчетата вкъщи/.

Общи условия

Активация на акаунт