Отговори
# 45
  • СТАНДАРТНО.
  • Мнения: 30
Честита ни нова тема! Благодаря!
Късметче, да сте живи и здрави, пораснали с още месец!Как са ушичките на Дани?
А Божко от 2 дни нещо спинка повече от обичайното, времето ли е причина какво ли....?
Хубав ден от нас!

 Благодаря ти, Мигле, и на всички за пожеланията  Hug Hug Hug Hug
На Дани ушичките са вече добре. И той спинка повечко през деня, явно е от времето. На разходки спи вече по час и половина-два, при положение, че преди спеше 20-30 минути.
 Малачика, дано всичко се оправи с приятелката ти и нейното бебче  Praynig
 Хубава и спокойна вечер на всички  Hug Hug Hug

# 46
  • Мнения: 3
И моя е същия само мрънка и се нерви,дали не е зъбче,кажете нещо за венците на бебето,ако някой е ползвал,комшийката ми все ме кара нурофен да давам,ама хич не ми се вижда подходящо Thinking

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 4 538
malachika стиснати палци и от мен за бебето!!!!
Тези дни не мога да се разпиша, защото стигам до компютъра, когато бебо спи и не искам да тракам много.
ЛЮбчо е весел и спокоен след мъчението от първите два зъба.Яде все така 125 гр зеленчуково пюре и 40 гр плодово на ден. Въвеждам на 6-7 дни ново ядене и затова все ощеядем само тиква, картоф, морков, пащърнак, сливи и круша Всичко друго е кърма, старая се да я държа на 80% от храненето за деня.Обаче сме си все запечени.  Tired Мъчи се, напъва се и все твърдичко по малко изкарва.
О, най-важното е, че момчето се сдоби със столче за хранене. ХАресва му, но естествено не стои в него толкова дълго,колкото си мечтаем с тати. ВАжното е, че вече вечеряме по-спокойно, не ни е все в ръцете.

# 48
  • СТАНДАРТНО.
  • Мнения: 30
И моя е същия само мрънка и се нерви,дали не е зъбче,кажете нещо за венците на бебето,ако някой е ползвал,комшийката ми все ме кара нурофен да давам,ама хич не ми се вижда подходящо Thinking

 Аз мажа венците на Дани с Дентинокс гел Н. Съдържа тинктура от лайка, лидокаин и полидоканол. Специално за бебенца е, но облекчава само временно.
 

# 49
  • Мнения: 61
Сега да се разпиша малко:
Ние с бебка Алекс сме добре, вече имаме и 2зъбче и вече разбирам страха на Минолтичка от кърменето с tooth Една сутрин заспах докато я кърмих и тя си джвакала, яла и резултата беше зверски болки и страх да я кърмя от тази гърда. за щастие бързо ми мина и просто два поредни пъти я храних от другата гърда и после нещата се бяха оправили  Peace
Алекс е доста активна и вече прави сериозни опити да пълзи.
а относно падането на косата и аз съм мн зле, но след като се подстригах нещата са по-добре. за зъбите - до сега имам една пломба сложена на 9.9.99г Simple Smile но ще е добре да видя след раждането какво е положението.
Обсъждахте памперсите - ние сме на 4 на Памперс от доста дълго време.
За захранването - за сега съм и дала : морков, картоф, карфиол, спанак, тиква, грах и броколи, домат и царевица, а от плодовете: ябълка, круша, слива, банан и кайсия. Купила съм и каша, но още не съм стигнала да и дам. Яде в 11-12ч зел. пюре, а в 16-16ч30 плодово. Така в събота я оставих на майка ми и баща ми с две пюрета и за първи път бяхме за толкова дълго разделени от 12-18ч, ударихме му доста сериозен шопинг със сестра ми. Определено имах нужда малко от разнообразие.
Исках да ви попитам кога се въвежда попарата?лято! и ние още не сме сложили 3тия Пентаксим, а 2рия сложихме на 30 спет, но какво да направя не искам да я водя в поликлиниката.
За разходките тези дни не сме излизали, добре че гостувахме на Нушинка и малко се разнообразихме, беше мн хубаво. Алекс беше единственото момиченце, но не се стресна мн Wink а и кавалерите и бяха на ниво Мишо на Нушинка, Рости на Катрина и Жожи на Раличка. Жалко, че не мога по-често да участвам в тези сбирчици Sad
Лека вечер и мн спокойни бебоци!!  Peace

# 50
  • Мнения: 61
Дендри, имаш едни стиснати палци и от мен, дано всичко да е ок  Praynig

# 51
  • София
  • Мнения: 86
Записче и от нас тук!
Малачика, благодарско за темата!  bouquet
Много стиснати палци за твоята приятелка и нейното бебче!Горещо се надявам всичко да има хубав завършек. Hug Praynig Hug

Sisi_Angelche   и аз давам дентинокс гел за мазане на венци, но ефекта е за кратко.Пробвай хомеопатичното Дентокинд, ние го пием когато сигналите на зъбоникнене се засилят. Peace
Дендри, успех Hug

# 52
  • Мнения: 81
И моя е същия само мрънка и се нерви,дали не е зъбче,кажете нещо за венците на бебето,ако някой е ползвал,комшийката ми все ме кара нурофен да давам,ама хич не ми се вижда подходящо Thinking

Нашата докторка ни изписа едно гелче, казва се Dologel. Незнам дали помогна нещо,  но Калина има вече две зъбчета/ едновременно пораснаха/
Дендри, дано всичко е наред с бебчето на твоята приятелка. Praynig

# 53
  • София
  • Мнения: 86
Все забравям  да похваля биогайата/пробиотик/ ,че откакто я давам няма пропуск в акането, всеки ден, а преди не ходеше по 2-3 дена.

# 54
  • Мнения: 0
Sisi_Angelche, аз мажа венците на Митето с Calgel и Pansoral. С първото мажа рядко, един най-много два пъти на ден, въпреки че в листовката го дават до шест пъти дневно, а с второ по-често, тъй като е някакво хомеопатично и пише че може да се ползва толкова, колкото е необходимо. Имала съм два пъти, в които вечер е бил много крив, плач и т.н. В такива случаи съм давала Панадол по 2,5 мл и се е успокоявал и е заспивал. Но по принцип избягвам да го давам, само в екстремни случаи. На опаковката пише, че облекчава болката при зъбоникнене. Но мисля, че е най-добре да се консултираш с лекар преди да даваш каквото и да било.
Desive78, и аз като теб в началото въвеждах на 6-7 дни, но сега давам през 3-4. Той малкия и без това не харесва нищо и яде по малко, та като отворя бурканчето давам три дни и преминавам на следващото.
В Бургас се развихри направо буря, вали силен дъжд със светкавици и гръмотевици. От мен лека нощ. Отивам да спя, че най-обичам в такова време.

# 55
  • Мнения: 66
Редактирах темата Simple Smile) Който не си вижда МАЙ-чето да свирне Simple Smile

# 56
  • Мнения: 4 872
Минолтичка страхотна си  Hug Всички дечица са мнгого сладки. Браво на теб.
Може ли само да ми кажеш къде бяха в голям размер за да си сваля моя мъник и да си направя картички  Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 66
Понеже 80 % ме помолихте да махна надписа с ника, реших да ги направя без имената, но след като ми мине този пусти  зор с одита утре. Та, чакайте ги някъде към събота-неделя. После да не забравите да почерпите  Mr. Green

# 58
# 59
  • София
  • Мнения: 2 430
Дени имаш и моето палцестискане.За косата аз пих Фитовал  капсули(по една на ден),но не съм и имала никакви проблеми ,просто всяка пролет и есен си правя по един курс с Фитовал.
malachika,дано да се оправи приятелката ти.Ей,тая жена ,колко съдби трябва да съсипе,че да и отнемат най-накрая правата.
И не на последно място госпожата,която ми чете публикациите(с аватар на чироз,който не и подхожда визуално) и е върла фенка,на касапницата наречена "Св.София".Нека поне тази драма,която се случва   не иронизира махлянската.

Общи условия

Активация на акаунт