Отговори
# 45
  • Мнения: 339
Таиги, усещам ги контракциите много отчетливо, мисля си, че тогава е наистина опасно.
Марги, добре дошла  Hug
Да ви се оплача, тъкмо мислих, че ни се е разминал грипа, а от вчера вечерта съм с температура, болки в мускулите, главоболие - всичко както си му е реда. През нощта вдигнаха и мъжът ми и Криси Sad Ужас, дано ни се разминат скоро тези неща...Преди малко имах 38.3 и взех парацетамол...
qnikzp, много хубаво за резултатите Simple Smile
Пожелавам ви да няма други болни и прекрасен ден   bouquet

# 46
  • Мнения: 63
Здравейте момичета   bouquet
Доста отдавна не съм се включвала, но бях заминала замалко и ня сядах регулярно на компютъра. Но търпеливо изчетох цялата темичка до момента, за да съм в час с клюките  Crazy
При мен нещата - от миналата седмица започнах да го усещам активно всеки ден, как гъделичка мама  Heart Eyes И ме обзема такова мило чувство, че викам на таткото - само да се роди живо и здраво - няма да го оставя да спи 2 дена -а само ще го целувам от главата до пръстчетата на краката. А той се смее и вика - май то теб няма да оставя..  Grinning
И само чакам вече да дойде 10ти (тогава съм на ФМ при д-р Янкова) да разбера вече и аз към какъв цвят и имена да се насочвам..
Миналата седмица влезнах в 5ти мес - момичетаа - кога си мина това време?? Ей така между другото и се обръщаш - и Коледа дошла. Ей така ще дойде Баба Марта и после сме ние... Страх ме е  Embarassed

# 47
  • Мнения: 1 710
Ели, от къде го намерихте този грип пък сега! Дано бързо се оправите! А контракциите болезнени ли са? При предишната ти бременност имаше ли проблеми? Лекарите от какво казват, че са предизвикани?

Аз пия магнезий, защото плацентата се е разположила на кофти място и ако получа контракции, кръвоизлива не ми мърда, няма да се размина и с отлепяне на плацентата и за това превантивно се наливам с магнезий. Кофтито е, че лекарят ме предупреди да го пия най-малко с час разлика от другите лекарства, а аз взимам още 7 хапчета, които също си имат специфичен начин на приемане и сега съм в такова положение, че по цял ден мисля кое лекарство е наред и дали не избързвам да го пия или дали не съм забравила някое.

# 48
  • Мнения: 2 401
Здравейте! Simple Smile
Ей така ще дойде Баба Марта и после сме ние... Страх ме е  Embarassed
Мили ванили, специално влизам заради теб, ако говориш за раждането, в никакъв случай не се подавай на такива чуства и то още от сега, страхът е много лош съветник и наистина може да доведе до проблеми, има толкова много жени, които имат най-прекрасни спомени от раждането, вярвай, че ще си от тях! Hug

# 49
  • Мнения: 38
Здравейте,мили4ки !  Hug  още веднъж искам да кажа едно голяямо БЛАГОДАРЯ  на вси4ки вас! невероятни сте!Толкова е хубаво да се 4увстваш оби4ан и уважаван!В4ера определено и вие и хората около мен ми го показаха!   Hug  Беше много хубав рожден ден-и през деня бях в настроение  и ве4ерта мина много весело  Simple Smile
      Толкова много и все хубави пожелания,4е о4ите ми на няколко пъти се насълзяваха от радост !
Поздравления и за новата теми4ка !
   Qnikzp  ,много се радвам за теб,4е вси4ко е оки,но ей така изкарват акъла на хората!!!!...... Наслаждаваи се на бременността си и си по4иваи сега Simple Smile
  Марги  ,по4ивай и ти пове4ко,щом трябва ще пиеш вси4ки хап4ета..няма как!  Hug  
  това е засега-приятен ден ,по-късно пак ще се вклю4а !   Hug

# 50
  • Мнения: 3
Margy Добре дошла отново миличка! Радвам се че всичко при вас вече е ОК. Та сега започвай да се наслаждаваш на бременността си!
Ани! Честит рожден ден на патерици !!! Желая ти много здраве, щастие и късмет! Бъди много усмихната и все така положително настроена! Сигурна съм че очакваш най-големия си подарък през април, едно прекрасно, здраво и красиво  бебче!!!
А сега да ви разкажа как протичат прегледите ФМ в Бургас.
В неделя бях на преглед при д-р Хубчев( в новата поликлиника във Ветрен)(мисля че същия има клиника в гр. Русе.) Доктора каза че всичко ни е ОК, уж гледа бебчето но .....стори ми се че не направи нищо по-различно от това което прави доктора при който ходя на ЖК. Мери главичката, гледа стомахчето гледа органите но не видях да ги мери.... и сърчицето не чухме. Абе общо взето..след като легнах и заголих корема-Хубчев ми каза: " Аз сега ще си измеря моите си неща а после ще ти обясня и и на теб..та мери си той....гледа...и накрая отсече:" Бебчето е момченце и всичко му е наред".
Щастлива съм....но сега вече идват съмненията...достатъчно дълъг ли беше прегледа? Дали видя всичко? Защо не ми пусна да чуя тоновете? .....Да се надяваме че си е свършил работата съвестно.... Накрая на прегледа ни пусна 4Д за да видим личицето....е.....голям красавец ми е рожбата. Имаме си и диск! Прегледа ни струваше 60 лева. А болницата във Ветърен е страхотнааа! Обслужването е уникално. Дори ми пратиха СМС предия ден за да ми напомнят че имам записан час за преглед...споменавам го защото тук в Бургас обикновено те навикват и те се карат когато си си запазил час. В новата болница не е така. Дори доктора дойде на регистратура и ни посрещна. Постара се мъжа ми да може да види всяка секунда от прегледа. Пиша това защото знам че има мами от Бургас, които са си патили от отношение на лекари. ...пък и на кой му е приятно да се държат с него като с ....чумав.? Важното е че всичко е наред...пък и доказателство за това е че всеки ден усещам бебешока.

Поздрави и целувки на всички всички!!!

P.S.Поздравления за прекрасно оформената тема! Дано я изпишем само прекрасни новини!!!

# 51
  • Мнения: 44
Здравейте! Simple Smile
Ей така ще дойде Баба Марта и после сме ние... Страх ме е  Embarassed
Мили ванили, специално влизам заради теб, ако говориш за раждането, в никакъв случай не се подавай на такива чуства и то още от сега, страхът е много лош съветник и наистина може да доведе до проблеми, има толкова много жени, които имат най-прекрасни спомени от раждането, вярвай, че ще си от тях! Hug

Звездичка, много се радвам на такива успокояващи и подобряващи настроението постове.
Да си призная, че и на мен на моменти ми идват малко страшни мисли, но се старая да не се подавам на страхове и да мисля ведро и оптимистично.  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 710
Веси, толкова лоши отзиви съм чела за бургаската болница, че много се радвам, че вече има място с добро обслужване и любезно отношение. Остава само лекарите да са компетентни и всичко ще е супер. Иначе и при нас ФМ не минава по много по различен начин. И аз не виждам да мерят органите, освен нухална транслуценция и винаги се чудя как разбират, че всичко е наред. През миналата бременност, още в 17 или 18 г.с. ми казаха, че бъбреците функционират нормално и пикочния мехур е пълен с урина. Simple Smile Как разбраха, къде го видяха, винаги се изумявам от подробностите, които дават, хем аз съм дебела и се вижда трудно, а при слабички момичета сигурно им е в пъти по-лесно. Така че не се притеснявай, щом е казал лекарят, че всичко е наред, радвай се и се наслаждавай на бременността си.

# 53
  • Мнения: 126
Здравейте и от мен, момичета Hug
Да се запиша и аз в новата темичка и да споделя за феталната ехокардиография, която прочетох че обсъждате. В ЖК, която посещавам пращат всички бременни задължително на ФМ и на фетална ехокардиография. При миналата ми бременност пак бях там и ходих при Велковски в 3-та градска (сега Национална кардиологична болница) в петия месец – каза ми че едната камера не била достатъчно развита и да отида пак в 7-ия месец – но това не било забавено развитие, а била развита  колкото е нормално за развитието на бебчето в 5-ия месец от бременността – и тогава и сега не ми е ясно защо това не се прави направо в 7-ия месец за да се види дали сърцето е нормално развито. Сега пак ме изпращат, но лекарката при която ходя на частно и при която ще раждам ми каза, че първо трябва да мина през ФМ и тогава този, която извършва ФМ ще прецени има ли нужда от допълнително гледане на сърцето от специалист. каза че феталната ехокардиография не е задължително изследване и се прави само ако нещо не може да се види достатъчно ясно на феталната морфология. Така и ще направя.  Не изключвам важността на това изследване, защото ако не дай си боже има проблем може да се реагира веднага след като бебето се роди, но и на мен ми се струва че вече са го обърнали на търговия с изследвания и лекарите само си препращат пациенти за изследване за всеки случай.
Поздрави и лек ден от мен Hug

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 31
веси всичко е наред миличка, въобще не го мисли дори и да нямаш доверие на Хубчев ,поне на другия си доктор вярваш а ако имаше нещо той щеше да ти каже. Hug
Здравейте! Simple Smile
Ей така ще дойде Баба Марта и после сме ние... Страх ме е  Embarassed
Мили ванили, специално влизам заради теб, ако говориш за раждането, в никакъв случай не се подавай на такива чувства и то още от сега, страхът е много лош съветник и наистина може да доведе до проблеми, има толкова много жени, които имат най-прекрасни спомени от раждането, вярвай, че ще си от тях! Hug

Звездичка, много се радвам на такива успокояващи и подобряващи настроението постове.
Да си призная, че и на мен на моменти ми идват малко страшни мисли, но се старая да не се подавам на страхове и да мисля ведро и оптимистично.  Simple Smile


Аз съм от тези жени който имат само хубави емоции от раждането ,важно е психическата нагласа.Всичко ще мине добре и ще родим без трудности , наистина не го мислете още от сега. Peace

qnikzp бях убедена че всичко при теб е наред ,а сега се успокой и се наслаждавай на бременността си.
Margy дано бързо се оправяш и да няма усложнения. Praynig
АНИ честит рожден ден и от мен.Много щастие и здраве ти пожелавам.  bouquet

# 55
  • Мнения: 927
Привет, момичета   bouquet
Вече може да ме вкарате в списъка с термин 22.04.2010 ( май тази дата е свободна и само мен чака  Laughing). Резултатите от амниото ми са чудесни( риск от таласемия майор бе 1:4)и живот и здраве ще си имаме малко братче  Heart Eyes.
И аз да се изкажа за раждането - бъдете позитивни и не му мислете от сега. Моето първо раждане беше много смешно и приятелките досега ме майтапят  Grinning. Всякакъв стрес и притеснения може да навреди и на вас  на бебчо, така че мислите си само за хубави и положителни неща  Grinning.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 31
Всякакъв стрес и притеснения може да навреди и на вас  на бебчо, така че мислите си само за хубави и положителни неща  Grinning.
Това е много вярно с първата бременост много се притеснявах за бебчо и не знам от това ли ,но той беше много нервно бебче.Сега е друго нещо ,знам че е нормално всеки да има притеснения ,но нека те да не са сведени до минимум. Peace

# 57
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Ани, ЧРД с известно закъснение, да си много здрава и обичана и през април да ти се усмихне най-сладкото човече!!!


Ели-Мели, лекувай се и не се предавай, всичко минава с воля и леки средства! Аз не си пих изписаните антииотици и овладях грипа с бабини лекове, мъжът ми си го пи и накрая влезе в болница... Много, ама много цитрусови плодове, сок от лимони с мед, цитросепт, клеева тинктура - аз с такива неща се лекувах... Стискам палци да си добре бързо!!!

И накрая да се похваля, най-сетне днес бях на ФМ при Мазнейкова - бебо си има всичко, даже си има нещо, дето предната ми рожба си няма.... Simple Smile Така че съм за синя звездичка, докторката рече 100% мъж! Simple Smile Таткото грееше като излизахме от кабинета и вече и родата знае... Само Свиленката ще бъде разочарована, че тя си чакаше сестриче, но ще има време да свикне с мисълта....

Хубава седмица на всички!

# 58
  • София
  • Мнения: 1 621
Привет и от мен! Hug

Margy, ама че неприятности сте преживяли...Хубавото че, че всичко е наред с детенцето! Peace
ЕliMeli, много неприятно! Лекувай се и оздравявай бързо!
Iman, браво за добрите резултати, сега спокойно бременеене!

Аз не съм вегетарианка, но рядко ям месо. Винаги съм предпочитала постните ястия и предимно такива си готвя.

За страха от раждането- нормално е, но трябва да бъдем позитивни и с вярата, че всичко ще е наред. И аз имам добри спомени от първото ми раждане. В 9 месец нямах търпение да отида да родя. Толкова много ми тежеше корема...

И аз като някои мами очаквам с нетърпение Коледните празници, тогава и дребната има рожден ден, въобще много става весело при нас около Коледа и Нова Година. Въпреки, че навън е топло и слънчево пак си чакам зимните празници с нетърпение. Няма да се разсърдя ако завали и малко снежец поне за Коледа.

Лека и успешна нова седмица на всички! Simple Smile

# 59
  • Мнения: 184
От скоро усещам и леко разширение на шийката на матката.Ей така както си вървя и като ме забоцка. Ще трябва да го споделя с АГ в сряда.
sladkish4e така като те боцка ниско долу това ли значи?  newsm78 Разширява се шийката ? Нещо не съм на ясно. Следобед съм на ЖК и ще питам. И аз от време на време имам боцкания, ама съм си имала и преди да забременея и затова се чудя?

мисля че става въпрос за боцкане,прищипване ,нещо такова ,ама не ниско долу ами "отдолу"ако мога така да се изразя.нека и сладкишче се включи за да уточни,ама моето боцкане го усещам отдолу и също си мисля че е шийката.и аз ще питам аг-то утре. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт