Коледа е тука, с Май-ско бебче няма скука!

  • 18 288
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Еви заспа и да се включа малко по обстойно  Embarassed
Първо много се радвам за добрите новини около Танчето и цветенцето Лили!Дай Боже тeзи доктори в Германия да направят всичко възможно и детенце да не изгуби зреенето си  newsm17
Минолтичка мила разбирам те напълно в какво състояние сте сега висока Т и отказване на храна.Не се притеснявай ще отмине дано е от зъб а не вирус.Аз два дни се борих с високата Т давах сироп Нурофен но накрая я свалих със свещички Нурофен и оттогава няма  PraynigА за яденето едва днес където яде това което й дам без мрънкане и тръшкане.Но повярвай ми измъчих се тя само като видише шише,пюре и лъжица истерясваше после 20мин не мога да я успокоя и караше на микродозички ядене и много сок и вода.И тя имаше разтройство и се притеснявах да не се обезводни но слава Богу поне водата и сока не отказваше #CrazyДано на малкото човече да му мине бързо това неразположение  Praynig
katilias,пак изби рибата с тази сладкарска къщичка.Много е хубава  Peace
За пълзенето какво да ви кажа че моята кипра го прави само на заден ход въобще не може да зацикли напред  hahahaИначе се върти в кръг на спалнята като пумпал  newsm32
smehorana,и другите майчета да не изброявам че да не пропусна със неспящи и превъзбудени бебчета повече търпение и това ще отмине и направете така че бебчетата като заспинкат ударете и вие една дрямка пак по-добре ще ви се отрази  Hug
Честити зъбчета на дребните да са бели и наредени и много здрави!
eli_dechkin ,хайде вече да няма такива новини за Гого милото все болничко.Що нямам една пушка че да ги изтрепя тези вируси смотани  #2gunfire
Аничка-Баничка,съжалявма за случката ти със свекито дано да те слуша повече  Peace
По този повод набързо да ви кажа развоя на събитията около мен и моята свеки.Вчера имахме разговор но точен и директен без заобикалки и т.н.,казахме си всичко в очите без да си спестяваме кой какво и кое го мъчи и в крайна сметка стигнахме до приятелски отношения сега и за вбъдеще дано  Praynig Аз много пъти съм била пряма с нея докато тя мълчи но след разговора установих много дребни неща с които аз съм била за БОЙ  Mr. Green Но се радвам че се изяснихме защото преди да имаме дете отношенията ни бяха повече от прекрасни но когато забременях едната му сестра която й е слабост сякъш се стресна от този факт че ще има още едно внуче и тя е виновна в известен смисъл за нашите отношения.Но слагам край и се моля да няма вече деления между децата и отново да си спечелим доверие една друга  newsm17 Flowers Four Leaf Clover принципно е добродушна жена но и тя има трески за дялане като всеки простосмъртен  Laughing
Вчера се случи и нещастие свекъра ми получи инсулт и сега е в интезивно отделение.Днес докторите обясниха че няма засегнати органи или мускули мозъка и сърцето са добре но е засегнат говора,тъй като бил прекарал още 4 на крака за които той не знае  newsm78 Моля се да се възстанови възможно по най-бързия начин защото е невероятен човек  newsm17 Но явно 06.12. не му е ден преди 2 години на тази дата го беше блъснала кола и сумати време лежа в болница дано сега е за последно.
Доста се олях обещавам скоро да не досаждам

# 46
  • Мнения: 826
Момичета, имам приятелка с момченце на 3 години. В момента нещо боледува - бронхит до колкото знам, не нещо сериозно. Тя ползва често услугите на хомеопати, но нещо не е доволна от сегашния си. Препоръчайте добър детски хомеопат за София. Също пита в скайпа, какви имунустимулатори ползват другите мами, но аз не ползвам, а и сигурно такива неща не са окей за малки бебета. Ако някоя мама на по-голямо детенце ползва да ми каже, пък барем и дам някаква информация.

Таня, много се радвам за успешното начало.
Дано и другите операции претърпят пълен успех.
Дано успееш да дойдеш на срещичката. Както си говорихме в скайпа, имаш нужда да се отпуснеш и да се порадваш на празника. Вярвам, че можем да оставим наболелите теми малко в страни, да не прекаляваме с въпросите и да се насладим всички на приятна компания, порция картофки и една тъмна биричка (за мен може и цървено вино с луканка, филенце, пъстърмица... Twisted Evil)

То и при мен, хич не е сигурно, че ще успея да дойда, де.

Катилиас, е вече прекали... с т`ва джиндифиловото именийце. Laughing  Браво на теб.

Аничка-Баничка, радвам се, че съм те развеселила. Съжалявам, че така е случило при теб със свекито. Не се ядосвай, разбирам те напълно и опит знам, че това със свекървите не е само вицове, но от позицията на човек, който всичко си е казал със свекърва си и сме се разбрали во веки, така да се каже Twisted Evil (сега е в тихо и тактично примирие с мен - ша ма уважава, къде ше ходи), ти казвам, че това са маловажни неща. Вежните сте вие... вашето семейство... ти, детето и таткото. Wink

Роси браво на теб за смелостта. Винаги съм мислела, че хората трябва да си казват дори и тегавите неща, тет-а-тет. Вярвам, че от тук нататък ще се разбирате добре с майката на мъжа ти. Wink Дано свекър ти съвсем скоро  се възстанови напълно.

Ели съчувствам ти и не знам вече какво да ти кажа. Дано, дано, скоро Гого се оправи и никога вече да ни ви се събират толкова проблеми със здравето.

Минолтичка, дано и Бо скоро се оправи.

Благодаря ти зе темата, както и на Мадленка.   bouquet

# 47
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Росита ,бързо възстановяване!

# 48
  • Мнения: 166
Dendri ,моята мома като беше малка,беше постоянно болна и винаги правеше бронхити.
Антибиотик е пила само два пъти и то при свършен факт/перфорация на тъпанчетата и една много остра гнойна ангина/.
Лекувахме я с хомеопатия.За съжаление не зная в Сифия добър лекар,но ако е за Варна мога да препоръчам смело и отговорно.
Да е жива и здрава тази жена,че без нея незнам какво щях да правя .
Та по повод витамините,тя ми изписваше Апровит. На страхотна цена и страхотно действие.
Роси,шапка ти свалям.Много хубаво,че сте се изяснили,така се живее по-добре без дразги.И аз исках да говоря със моя свекър,но той е такъв дебил...ареее няма да пиша повече за него,че се вбесявам отново...
Дано твоя се възтанови бързо  Praynig
За Лили новината е страхотна.Дай Боже и занапред така  Praynig  Praynig  Praynig
Минолтичка,от сърце ви желая и на вас бързо оздравяване,дано е било от зъбче.На Гого също,че и то милото много се измъчи.

# 49
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Дендри веднага ти пиша за имуностимулант който аз ползвам в момента това е витаминен сироп SANOSTOL цитирам от опаковката
За стимулиране растежа и развитието
За подсилване защитните сили при простуда
Витамините са хранителни добавки важни за живота ,които организмът не може да произведе сам.Затова те трябва да се приемат чрез храната.Като допълнение към балансираното хранене ,приемането на тези подбрани витамини е подходящо!
На мен педиатъра ми ги изписа и каза да ги ползвам всяка зима и есен когато върлуват вирусите,а като порастне Еви може би като това дете на твоята приятелка има на същата марка само че във вид на хапченца за смучене.
Дано да съм била от полза  Peace
Момичета вярно е че в мир и хармония се живее по-добре особенно в този сив и напрегнат живот.Искам Евелин да обича и двете си баби и дядовци и да няма разделения  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 79
Момичета, имам приятелка с момченце на 3 години. В момента нещо боледува - бронхит до колкото знам, не нещо сериозно. Тя ползва често услугите на хомеопати, но нещо не е доволна от сегашния си. Препоръчайте добър детски хомеопат за София. Също пита в скайпа, какви имунустимулатори ползват другите мами, но аз не ползвам, а и сигурно такива неща не са окей за малки бебета. Ако някоя мама на по-голямо детенце ползва да ми каже, пък барем и дам някаква информация.
.............
Дени, препоръчвам ти д-р Обрешкова-педиатър, хомеопат, кардиолог, работи в Правителствена болница. Много е добра, казвам го защото е лична позната на свеки, лекувала е мъжо и брат му, сега и консултира понякога Алекс, телефона й е: 0888676841

# 51
  • Мнения: 96
Момичета първо да питам нещо, а после ще се включа по дискутирани темички.
Как се определя, че детето има разстройство? Сори за тъпия въпрос, ама със Симона такова нещо не сме имали като бебе, щото тя беше все запечена и на честото акане се радвахме. Сега малката три пъти ака, ама по редичко, та се чудя това води ли се за разстройство или не  newsm78
Аз витамини и имуностимуланти на каката не съм давала, щото не ми е много болнава и не мога да помогна на твоята приятелка Дени (веднъж съм давала този Саностол и това е било)
Роси много си права, трябва децата да обичат еднакво бабите и дядовците си. При мен проблема е, ч(е едните много не се сещат че имат внучки, ама техен си проблем, когато дойдат не ги връщам, кво да ги правя Crazy
Относно темата, която е намерила Слава, аз не се включих, защото видях, че са изяснени нещата. Браво на тези, които са се включили   bouquet
Оф, не знам кво друго имаше. Пак ще пиша, главата ме боли, МЦ най сетне дойде и сега съм гроги  Tired

# 52
  • Мнения: 781
Запси и от нас със Сани. Много сте изписали..... Аз още старата тема не съм си дочела Blush затова се връшам, а тук по-подробно утре Laughing
Само се включвам към темата за Лили. Много се радвам за добрите новини Hug Дано от тук насетне всичко върви по вода. Praynig

# 53
  • София
  • Мнения: 12 285
Благодаря ви за пожеланията. Hug Малкото продължава да е с Вече започнах да се притеснявам да не се обезводни. Сега заради разтройството се чудя да давам ли сок... или пък чай?!? newsm78
  Обезводняването става бързо при толкова малко бебе и е опасно. Не искам да те плаша, но ако има и разстройство е изключително важно да поема течности и то колкото се може повече. Може да даваш дори с лъжичка през няколко минутки глюкоза или чиста вода по лъжичка. Хубаво е да са често по малко за да не повърне ако поема голямо количество наведнъж. Следи и пишкането като количество и като цвят. Нещата се развиват много бързо затова трябва отблизо да го наблюдаваш. Фонтанелата, кожата трябва да се прибира като го ощипеш и тн. Единственото ни влизане в болница и АБ с каките беше на годинка точно след морето с този вирус. За три дни вече не можеха да станат и дори да ходят и бяхме на системи дълго време в болница. Но при тях беше зверско повръщане плюс разстройство.. Тъкмо едната се оправи и другата я хвана. Това е единственото от което все още се плаша, а за съжаление при малките бебенца се развиват много бързо нещата.

# 54
  • Мнения: 66
Айла, и аз от опит знам, че е опасно и точно затова съм нащрек. С Алекс сме прекарали 4 тежки лета /по 2/3 месеца/ и всеки път завършваше на системи в спешното. Преди да заспи на обяд пробвах да му дам сок с лъжица, но орева орталъка и оплю всичко. Баща ми /Док/  беше сега у дома, малкия спа повече от 4 часа /не сме имали такъв случай следобед/. Преслуша го, отново няма нищо. И според него са зъби. Отново е с разстройство, но поне се кърмихме.
Валче, разтройството изглежда все едно съм изляла много разреден сок от праскова в пампата.  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 68
Страхотни новини за Лили!   Hug Танче ще помагаме и за напред!

Минолтичка, дано са зъби....миличката душичка! И моя е много буен като Бо и 4 часа никога не е спал, представям си как се чувстваш! Стискам палци!

Ели, ще не вземеш да го доведеш Гого да го видят в София. Тук има и много добри хомеопати. Ако имаш нужда от съдействие казвай!

Роси, не се ли заформят някакви коледни тържества в Зарата? Ние си идваме на 24 и може да запознаем малките Simple Smile

# 56
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Нинка още нищо не съм чула за коледно детско парти  Rolling EyesНо ще разуча и ще ти кажа  HugМного ще се радвам да се запознаем
Ние сега отиваме в МОЛ-а с Боби за някой друг парцал  Mr. Green И ако успея да го навия и едно кино да направим в момента дават 2012 много ми се иска да го гледам на големия екран  smile3556
Вале и аз щях да пиша по твоя въпрос ама Минолтичка ти го е написала много точно.Хайде да излиза това зъбе на Бобчо че много гадно с това разтройство и висока Т.
Чао милички   love001

# 57
  • Мнения: 96
Минолтичка, Роси мерси за отговорите. Ами при Кати е нещо като пюре от праскова  Crazy, ама повече ми е чудно дали трябва да е по начесто или дори и две изхождания с такава консистенция се водят за проблем newsm78 (ама как го написах и аз Embarassed)
Минолта хубаво е поне че е почнал да хапва мъника  Hug
Роси, преди малко забравих, ама дано свекър ти бръзо се оправя Praynig А иначе направо ти завиждам (благородно де) за МОЛа и за кинцето (дано да идете де) Да ви кажа ли че в наше "село" кино и мол НЯМА #Cussing out Тъй че си стоим тъпо в къщи и се гледаме умно Crazy

# 58
  • Мнения: 4
Запис и от нас с Макс!  Peace
Много сте изписалииии ... от прочетеното по диагонал -  Praynig браво за хубавите новини от Таня и Лили!
Роси, хубаво е, че сте се разбрали с майката на Боби  Peace най-добре е да се говори, говори, да не остават неизяснени въпроси! Бързо да се оправя дядото ...
Връщам се да дочитам.

# 59
  • Мнения: 28
Minoltichka то сигурно ти се сетила де - ама аз да ти предложа ако не си -  пробвай да му дадеш чай от шипки, мисля че имаше на Хип. Би могло да помогне и за разстройство и за обезводняване - ако успееш да го дадеш де.
Танче много се радвам за хубавите новини - дано всичко е наред иза напред и малкото цвете да може да вижда  Hug
Росита стискам палци за свекъра ти да се оправи!  Praynig
Кате я прати рецептата на това кулинарно чудо ще се пробвам да я направя - може и на ЛС да ми я пратиш!
Анита добре дошла!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт