Отговори
# 45
  • София, жк. Борово
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен, най-после! Честита нова темичка и ЧРД на празнуващите днес, както и на студентите!  bouquet beer

Откакто сме се прибрали вкъщи все не мога да драсна 2 реда, да се отчета - или няма да има нет, или пък време няма Simple Smile

Ето малко снимки: http://goranovi.snimka.bg/baby/boyan.451631  1crib

Още сме малко шашнати с таткото де, но вече влизаме в релси. Във всеки случай засега срещу коликите нищо не дава ефект - нито Лефакс, нито Био Гая, нито масажи, нито сешоар.  Shocked

Мамите от Борово - свиркайте като решите да си правите срещи! Wink

# 46
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Честита ни първа тема в Родени!Да са ни живи и здрави бебоците,много радост да ни носят!

Васи,благодаря за старателно украсената темичка и за паролата.

Честит рожден ден на Стейси и Електра!   bouquet   bouquet   bouquet

Честит празник на всички студенти!Много здраве и да се реализират в това,за което учат.
Ние като едни не много далечни  бивши студенти с моя мъж,ще излезем да се почерпим по случая.

аннтония   само можем да ти дадем кураж,мила,всичко ще се оправи,не се предавай.Тук ще намериш поне морална подкрепа при нас.  bouquet

Ние имаме една кутия Фризолак за всеки случай,за месец и половина сме употребили половината,като общо взето правим Ам и го хвърляме,Натали не иска да го пие.Налага се,когато ни няма за повече от 3 часа,но с 300 зора е изпивала най-много 60 мл.
Сега баща и ме накара да вземем да пробваме Аптамил,но още не сме го отворили и незнам дали ще го хареса,съмнявам се.Тя просто си обича кърмата на мама. smile3534

Аз на закуска си хапвам нещо тестено-филия с нещо,сандвич,мляко със зърнена закуска,баничка.През деня общо взето ям някакви глупости,сухоежбини и вечерята ми е по-качествена,като си дойде мама да сготви или да гледа бебка,аз да сготвя,иначе не ме оставя.Течности обикновено се наливам с чайове,студен или топъл.
Хайде лека вечер от мен,ние ще хапваме и излизаме на по едно кафе. Hug

# 47
  • Мнения: 389
Да ни е честита първата тема в Родени  Peace

Васи, браво   bouquet

Честит празник на всички бивши и настоящи студенти   bouquet

Мария, аватара ти е разкошен  Heart Eyes

Стелету, с какво го храниш синковеца, бе  Grinning Да ви е жив и здрав  Peace

Ние на 11-тия ден от раждането прелетяхме от Испания за Бг със самолет Blush.
На 13-тия ден ходихме на консултация и резултата е 500г. отгоре и 1,5см.
Другата седмица, като направи месец ще ни бият ваксина.
Аз не кърмя, на Нан сме от първия ден. Пие също и чай на Хип с копър, анасон и лайка.

Елхата украсихме с каката още миналата седмица, сега ми остава да скипря коледните картички със снимки на децата  Party

# 48
  • Мнения: 23
Мамчета какъв конец да сложа на бебка на ръката - червен или син?
Утре ще ходим на консултация /за първи път ще излизам навън с нея/, и искам да и сложа нещо против уроки. В къщи има синьо на възглавничката.

Мерси за отговорите!!! Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 225
Здравейте и от мен!

Да ни е честита първата тема в родени  newsm44! Мерси на Васи за усилията bouquet!

Връщам се назад и си спомням, че миналата година по това време още се възстановявах психически от аборта и не вярвах че някога че бъда част от една такава тема и ще пиша в "Родени ...". Много се радвам, че успях да извървя този път и сега аз и малката ни ревла сме тук част от тази групичка Heart Eyes!

Честит празник на всички бивши и настоящи студенти    bouquet!

Честит рожден ден на Стейси и Електра!

За АМ ние дохранваме с Нан. Аз в болницата имах много кърма, но след това намаля и почти спря (да си призная с нищо не съм стимулирала). Сега с изцеждане и повече течности се увеличи значително, но все още не покривам количеството, което и е нужно и на последния преглед ми казаха да дохранвам че не сме наддали много. Като храна ям по 1 кисело мляко на ден и ядки (орехи), чай на Хип за кърмачки, но когато се сетя, другото е каквото ми се хапва без да се тъпча и спазвам специални диети.
И да се оплача, че много ревем, луднахме направо от първите дни. Гледам че не сме единствени, явно има и такива бебета Simple Smile. Засега нямам много време да пиша, но гледам да ви чета поне че полезни неща се коментират.  Отивам да приготвям вечеря, лека вечер и по-малко рев тая нощ ви пожелавам  Grinning!

# 50
  • Мнения: 18
И аз дохранвам с Аптамил 1,до вчера след ядене обаче все връщаше и една позната ми пусна мухата,че млякото било тежко и да съм го сменяла Rolling Eyesот днес махнах чайчето на Милупа и давам вода с хомеопатични гранули против коликите и за сега не е връщала,взех да се чудя да не връща заради чая ooooh!
baq,ето това е каната,много удобна,загрявам 1 път до 100 и после топля само до 40,което става за 2,3 секунди
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029373

# 51
  • Мнения: 85
Здравейте,
нямам време да чета, много се притесних със Симеон
Два пъти повръща всичко, което изяжда както го кърмя, преяжда ли какво и аз незнам  Cry
Видях, че на повечето, които са с жълтеница все още не са им били ваксина за хепатит. Каква е причината да не я бият. на нас ни я биха още на 24.11, въпреки, че още имаме жълтеница  Sad Мисля си дане би това разтройство да е от това? Някои ако знае моля ви да сподели.
Лека вечер мамчета Hug

# 52
  • Мнения: 341
Здравейте сладурки.Извинявайте ,4е нахлувам във вашата тема, но питането ми е , има ли мами от НЕСЕБЪР сред вас.
Ако има, моля пишете ми на ли4ни.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 262
Хелоу   bouquet

Честито ни местене в Родени  Hug Васи, благодарности   bouquet

Честит Студентски празник!    bouquet

Благодаря ви за честитките за първият месец на Виктор  Hug

Миме, супер снимчица  Flutter Като гледам прогнозата май наистина трябва да приготвим греяното вино за четвъртък  cold

Иве, вие само на кърма ли сте? Сериозен и голям мъж отглеждаш ти  Heart Eyes

И ние сме на път да приключим с кърменето, но аз упорито давам, и 20 грама да цока все е полезно и за имунитета, и за стомахчето  Peace Мисля да удържа фронта поне още 1 седмица, докато бием първата ваксина. Аз дохранвам с Нутрилон, много съм доволна, и каката отгледах с него  Peace

Мама Аж, сложи червен конец на на лявата ръка, аз така знам. Аз лично не слагам на децата, но под натиск от майка ми сложих на вратата вкъщи  Rolling Eyes

Аннтония, не се давай на депресията, стисни зъби и ще мине! Важно е да имаш помощ в този момент, както и подкрепа от близките  Hug

Рокита, честито билет на свекървата, почвай обратното броене  Mr. Green

От днес нашата детегледачка се върна на работа, че беше в липса повече от месец. Пратих ги с бебето на разходка и си направих маникюр и педикюр, е няма такъв кеф, като нова съм  #Silly

Лека нощ от нас!

# 54
  • Мнения: 21
Честита да ни е първата тема в Родени smile3501 Васи, страхотна е!

Благодаря на всички за милите пожелания Hug

ЕЛЕКТРА, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, МИЛА, И ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! МНОГО ЗДРАВЕ И ЩАСТЛИВИ МИГОВЕ СЪС СЕМЕЙСТВОТО ТИ... И ВСЕ ТАКИВА УСПЕХИ В УЧЕНИЕТО!

Както не исках да празнувам, така цял ден посрещах и изпращах гости. Капнала съм, а за капак и коликите ни бяха доста. Мони спа по не повече от час след храненията и все се събуждаше от глад. Какво ще я правя не знам  ooooh! Суче по 30 мин от двете гърди, после дохранвам с още 30 мл, а се оказва че не й стига. Четвъртък очаквам педиатърката, дано намерим решение, което да не включва отпадане на естественото хранене.

Утре ще пиша повече, защото сега ви изчетох по диагонал. Лека нощ  Hug

# 55
  • Мнения: 421
Здравейте и от мен,

Да ни е честита първата темичка в родени!!!

Честит рожден ден на Стейси и Електра!
Честити бебчета на всички нови мами! Да са ви живи и здрави!!!
Честит празник на всички бивши и настоящи студенти!

Покрай децата нямам никакво време за писане. Успявам от време на време да ви попрочета отгоре отгоре. Вече се усмихваме и гукаме. Над леглото сме сложили една пееща играчка, която се върти. Емо и Криси много и се радват и вече проследяват с поглед играчките, а музиката много ги успокоява.
За АМ - аз дохранвам Емил с Фризо хипоалергенно. В болницата ми бяха препоръчали Пре НАН , но в нашия град много трудно се намира, или ако не то поне да е хипоалергенно, въпреки, че несме с повишен риск към развиване на алергия.
За памперсите - ползвам Памперс. Първо бяхме с 1-ца, а сега сме на 2-ката. Много съм доволна. До сега да са пропуснали 3-4 памперса и то защото са били препълнени (Емил пишка мнооого).
Погача ние не сме правили и няма да правим. По нашия край го няма този обичай.

Мария, снимката е страхотна.
Фанта, с помпа неможе да се изцеди толкова кърма, колкото бебо изяжда. Незнам дали при всички е така, но при мен, когато Криси изпразни гърдата усещам как отново слиза кърма още докато суче, а с помпата това немога да го постигна. А и 320 гр за 17 дни не са чак толкова малко. Не се отчайвай, с повече упоритост може да се увеличи кърмата и да спрете дохранването.
*Svet*, за Вигантола на мен ми казаха аз да си избера по кое време на деня да го давам, така че да не го забравям по 2-3 капки. Аз го давам вечер след баня иначе забравям на кого съм дала и на кого - не  Crazy .
Хрисси, аз менюто несъм си го променила по никакъв начин. Ям когато и колкото ми се яде. За кърмата пия лактогенен чай на Хип и много течности. Също страшно много ми помага това да си измия гърдите с по-топла вода. След кърмене се доизцеждай. Други храни, за които съм чувала, но още несъм пробвала са сурови ядки и варено жито.
nadunka, при нас капките Лефакс започнаха да действат след няколко дни. Имай търпение, дано да помогнат и при вас.
mama_AJ, аз съм вързала червени кончета, напоени със светена вода. Това за синия цвят не е ли турска традиция  newsm78

Ние миналата седмица ходихме на ортопед. И на двамата тазобедрените стави са си наред. Като станат на 3 месеца пак ще ходим.
Кристияна е със разстройсво от 10-ина дни и утре ще я водя на лекар, че взе много да ме притеснява. Опитва се да ми прави кърмачески стачки - както си суче изведнъж започва да се дърпа и да пищи. Успокоявам я и след половин час пак й давам да суче.  По план график в четвъртък ще слагаме ваксината за хепатит Б и ще обсъдим с педи коя ваксина ще слагаме - Пентаксим или тази 5-валентната (ако съм разбрала правилно).

Лека вечер на всички!

# 56
  • Мнения: 246
Честита темичка Simple Smile

Честит рожден ден на Стейси и Електра  bouquet
Честити месечинки и 4О-ки на всички бебчета!
Честит празник ,на всички празнуващи   bouquet
Честити бебчета на новите мами Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 дек 2009, 00:59 от Boyannа

# 57
  • Мнения: 568
Хехехе, ето ме и мен в новата темичка, в новия подфорум!  Mr. Green

Васи, бравос за коледното настроение, внесено в оформлението!

ЧРД със закъснение на Стейси и Електра! Пожелавам ви много здраве, късмет и любов!   bouquet

Мария, страхотна снимка! Като станат готови и останалите, да ни ги покажеш!

Антония, много кофти работа това с коляното! Няма ли как някой да дойде за периода на възстановяване след пункцията да ти помага?

Хриси, моята кърма успешно я увеличавам със супички. Като изям една вечер и през нощта се събуждам преляла и цедя около 200 мл. Приемът на течности е есенциален за стимулирането на кърмопроизводството.


Мой Тео вече втори ден не е акал. Днес сутринта няколко часа се напъва, но освен пръцита, нищо друго не изкара. Опитах се да му помогна с термометъра, но пак без успех... И ми е едно такова мило, като се присвива и плачка... Да не би да не използвам правилно термометъра? Има ли някаква специална технология на изакване с него? Аз само леко го бодвам до няколко милиметра в гъзето, задържам две секунди и вадя...  Sad


# 58
  • Мнения: 97
МАЛКО РАНО, НО .......ДОБРО УТРО



АКО НЯКОЙ НЕ Е ЗАБЕЛЯЗАЛ....НАВЪН ВАЛИ ЯКО    smile3515 - направо не знам какви ще ги вършим цял ден в къщи. Нали по принцип не беше противопоказно да се разхождат във влажно време бебетата  newsm78....не че ме тресе ентусиазъм де.

desitalee - на мен не ми се е налагало да го правя това с термометъра, но четох, че трябва да са върти лекичко, идеята е да се раздразни нервчето отвътре. Прави му и масажче на корема - по часовниковата стрелка с кръгови движения около пъпа

yani4ka_83 - като казваш за кърмаческата стачка ме замисли, че от вчера и ние имаме някакъв странен проблем. Както суче Дария , отдръпва се  от гърдата и после не ще да захапе, а реве за ядене. Половината ми гърда й е в устата, но като не ще да я затвори и се нервира страшно......не знам какво е това явление  newsm78

Лек ден....аз ще се пробвам все пак да дремна още малко....денят е подходящ за мъркане под юргана  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 6
Ооооооооооооооооооооооо Мария...
Добро утро и от мен!!!Това с валежа не е добре, но хубав и усмихнат ден на всички Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт