Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 594
монн, сушито е лесна работа въпреки, че не изглежда така преди да опиташ. Първо трябва да минеш през Пикадили. Там има всички нужни продукти за суши. Сигурно има и другаде, но за там съм сигурна. Избираш си риби по желание (соленоводни), хайвер, скариди ако искаш. Оригиналното суши е със сурова риба, но става уникално вкусно и с пушена. Аз най-много обичам пушена сьомга или змиорка. Ще ти трябват също морков и авокадо, аз ползвам понякога вместо авокадо краставица (не кисела). В Пикадили има специален ориз за суши. Той е по-особен от нормалния, с повече нишесте и е много лепкав. На кутията си има упътване как да го приготвиш. Овкусява се после с оризов оцет (пак от Пикадили) и някакво тяхно вино, което не открих, но четох, че се замества успешно със сухо шери. Пробвала съм и със сухо бяло вино, пак става. Там където е оризовия оцет в Пикадили има и от специалните водорасли за увиване - нори. И задължително соев сос за топене. Има уасаби и гадния маринован джинджифил, но аз тях ги ненавиждам и никога не съм купувала.
Ето ти една от лесните рецепти - http://menumag.bg/recipes/view/485
Най-лесно и на мен най-вкусно ми е Нигири-то. Само си оформяш продълговато паре ориз и го покриваш с парче риба или скарида. Ето инфо - http://www.kabuki.bg/sushi_types.php

И за да не съм съвсем офтопик да питам пиете ли някакви витамини докато кърмите? Аз от около седмица пак си взех Пренатал-а, който пиех и по време на бремеността и забелязвам,ч е косопадът доста е намалял и кървенето на венците ми напълно престана. Дали е от тях  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 668
waveyВидях, че правите суши , дайте някоя рецепта да сглася за Коледа.
Искричка, би ли пуснала линк към магазина, чрез който беше поръчала от Кларкс, че го забравих.
Купуваш от някой по-голям магазин - ориз за суши, нури (водораслите), оризов оцет, японски соев сос, уасаби, сурова риба тон (охладена), филе от сьомга (охладено), краставица, авокадо. Тези продукти са ти достатъчни да направиш най-разпространените видове суши - маки и нигири. Оризът се вари според упътването - 15 минути варене и 10 минути под похлупак да поеме водата. След това се добавя оризовия оцет с малко захар и малко сол и се оставя да поеме. После рибата се филира, а крастаницата и авокадото се нарязват на пръчки... Маки се прави като един лист нури се слага с лъскавото надолу. Върху него се слага тънък слой ориз, като се оставя 1 см без за да залепне после. Отгоре се нарежда риба, зеленчук. може да се ползва октопод, ролца от раци, скариди, както и други видове риба и кой каквото обича. Навива се стегнато и става като салам, който се реже на по 1-2 см парченца. Има варианти като се сложи оризът да се обърне на обратно и от страната на нури-то да се наредят продуктите, а от страната на ориза да се сложи сусам или дребен хайвер - нарича се ура маки. Изобщо нова е нещо като лозовите сърми, ама е 2 пъти по-лесно и (за мен) 10 пъти по-вкусно. Нигири са прави като от ориза се оформят оризови парченца с формата на издължени сини сливи и отгоре се завиват с филираните сьомга или тон. Яде се с обилно количество уасаби (има противомикробно действие е не е добра идея да не се ползва, ако рибата е сурова) и соев сос. Приятен апетит.
Оапс, писали сме с Адри, ама го оставям и моето упътване

# 17
  • Мнения: 103
Момичета, разберете се двечките коя ще ни посреща първа на суши  Laughing.
Аз никога не съм яла и не ме блазни, спокойно  Crazy.

# 18
  • Мнения: 1 668
Момичета, разберете се двечките коя ще ни посреща първа на суши  Laughing.
Аз никога не съм яла и не ме блазни, спокойно  Crazy.
Аз обожавам да готвя - който иска да заповяда. Ей тези дни между празниците няма да работя та можем да спретнем едно суши парти у дома

# 19
  • Мнения: 617
Хееей, страхотни рецепти!Благодаря ви и на двете!Само, че в тъмната Индия Плевен си нямаме Пикадили...дано ги има продуктите в Метро, щото много вкусно изглежда.Лелеее много се въодушевих, направо ми оправихте половината меню за Бъдни вечер.После ще пиша да кажа как е станало и да ви възхвалявам! Flutter

# 20
  • София
  • Мнения: 1 594
Аз навремето се заричах, че никой не може да ме накара да сложа в уста подобна гадория... е успяха да ме накарат и оттогава това ми е едно от най-любимите хапвания на света.

Герчо, само казвай кога  Laughing

# 21
  • Мнения: 23 389
Dani-puh,ЧРД!!!Да си жива и здрава!!! Hug  bouquet
ИПАНЕМЧЕ,честита месечинка! Hug
Миркам,,мерси, Grinning
И аз обичам суши,но само вегетарианско,ще взема да ви опитам рецептите.
Гер40,идвам. Mr. Green

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 26
Да се запиша,че сме от ревливковците и се носим на ръце,а мъжът ми играе на Плейстейшъна  #2gunfire #Cussing out

# 23
  • Мнения: 203
Да се запиша в новата тема да ни е честита и изпълнена само с хубави новини известяващи наближаващите празници!!!

# 24
  • Мнения: 23 389
Плами,моя си мие колата. Confused Даже не е у дома.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 511
И аз да се цопна в новата тема, за която много благодаря!

На Мони пишото се оправи слава Богу! Явно е било по-тъмно, защото през нощта направи по-голяма пауза от обикновено и се дехидратирал... Герчо, мерси, че ми обърна внимание!  Hug

Аз не си падам по сушито. Хапвам само риба и калмари от морските дарове.

Стига сте се тровили с тези мъже! Аз на моя вече изобщо не му обръщам внимание на глупостите! Пазя си нервите за детенцето! То ми е най-важно! С мъжете оправия няма!!!

# 26
  • Мнения: 103
Моннннче, голям си традиционалист с това суши на Бъдни вечер  hahaha.
Герчо, ще ходя при мамини. Остави го за след НГ. Може пък и мен да ме зарибите.
Аддри, аз така съм се зарекла за скаридите и всякакви морски екзотики и още удържам фронта  Crazy,
Деска, къде ходиш?

# 27
  • София
  • Мнения: 1 594
Ванира, имам една приятелка, която много обича скариди, но не може да ги яде ако й ги сервират цели защото "я гледали"  Laughing

# 28
  • Мнения: 23 389
Ванче,сутрин се занимавам с бебето и с къщата,после излизахме ,а досега опаковах подаръци,че Дани го няма и да използвам момента.Нищо интересно,днес ми е криво,бебето не иска да спи/не е бил навън/,уморена съм и изнервена.Познайте кой ме изнерви. Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 103
Ванира, имам една приятелка, която много обича скариди, но не може да ги яде ако й ги сервират цели защото "я гледали"  Laughing

 Joy Joy Joy

Деска, не мога да се сетя  newsm78 newsm78 newsm78? Нищо ново под Слънцето... Офффф...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт