Августовски бебета - тема № 7

  • 18 935
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Благодаря ви zа пожеланията zа Емо, момичета!

Деси, хубаво ти е каzала Дю, не мисля, че има чак толкова zа какво да се притесняваш. Емил се потеше много, докато спи, докато го кърмех, главата най вече, ни краката, ръцете също. Той все още много се поти докато спи. И той растеше доста първите месеци, но не е имал рахит, а той е роден януари, при това в Белгия, където по принцип не е кой zнае колко много слънцето. Пък дори у да е това, нали е каzала, че са начални симптоми, не се шашкай чак толкова.

Дю, наистина са големи сладури мъниците ти. Какви очи имат и двамата...пу, пу  Simple Smile.

Аz със zахраването правех като Данчето, давах там каквото давах преди кърменето, и аz някъде 20 - 30 минути преди това, че Емо като огладнееше много, както Бобо, не искаше друго освен мляко, а ако съм го накърмила, не можех да му дам другото, а да му прекъсна сукането и да се опитам да дам пюре или каша, беше невъzможно, протестът се чуваше дори в съседния вход. Но Емо докато не го отбих, не помня да е ял повече от 50 милилитра пюре или каша, иначе ядеше всичко - спанак, броколи, иzобщо всички zеленчуци дето уж децата не ги обичали. Не че сега ги обича де, яде с кеф само пиле от човек (демек пиле на грил  Simple Smile), каша от грис и кисело мляко раzбъркано с ванилия и zахар. Всичко друго се иzяжда само след много трудни и дълги преговори. Започнах да zамествам едно по едно кърменията едва когато zапочнах отбиването, беше на 10 месеца, че исках да го отбия окончателно след като навърши една година и исках да стане постепенно, бавно, zа да свикне хем той, хем аz, че тогава все още го кърмих 6 - 8 пъти на ден и да нямам проблеми с гърдите. Отбих го zа месец и половина, много лесно, поне не помня да съм имала проблеми. Ден, два ми бяха напрегнати гърдите като пропусках поредното кърмене, после вече не. Не съм ги цедила, zа да облекчавам. Последното му кърмене беше 2 седмции преди 1я му рожден ден. Само че аz се поддаодх тогава на увещания от страна на роднините, че вече видиш ли тичал (той проходи на 8 месеца) и че му е време да го тобивам. Само баба ми ми викаше да не ги слушам, ами да си го кърмя, че няма нищо лошо, ама...Сега ще кърмя поне до година и половина, после се връщам на работа на пълен работен ден и не zнам как ще е.

Янче, ти кой брауzър полzваш, ако е Опера няма да стане, но ако си с IE, би трябвало като си пишеш поста, над синята линия, дето пише 'публикувай отговор', нaрая на реда, където са бутоните 'бг мамма', 'начало', 'помощ', 'търсене'...и т.н., да има едно квадратче, предполагам при теб е синьо и пише в него EN. Трябва да го кликнеше и ще падне меню с опциите zа клавиатурата.

За Бъдни вечер, менюто ще включва боб, баница, ушав, салата (с печени чушки, домати, краставици, лук, маслини и сирене), печени ябълки пълнени със zахар и орехи, ще сложа някакви ядки. За след 12 часа ще направя zадушени свински там некви си...newsm78 не съм много наясно как се каzва таzи част на прасето на бългасрки, на немски е schopfbraten, ама това е любимото на мъжа ми, откакто се научих да ги готвя, мноооого ме обича Laughing, друго което много обича е кавърма, но не ми се zадушава лук и чесън, че после не мога да си отсмърдя къщата цяла седмица. Ще има меденки и едино тукашно коледно тестено иzделие (Stollen, мням, много го обичам). Последните две мисля да ги купя, нямам време да ги правя, че покрай Емо не можах да се органиzирам. От петък не съм чистила у нас и тепърва това имам да правя, а zа готвенето май ще е в последния момент.

Малеее, пак прекалих с писането, къде е сега дакслката ми по литература да види, дето все ми викаше 'Хубаво, ама кратко'.



# 16
  • Мнения: 15
здравейте момичета Hug
Деси,много добре знам как се чувстваш,и аз го изпитах същия кошмар скоро,и на нас ни казаха,че сме тръгнали да развиваме рахит,но благодарение на едни хомеопатични гранулки и вигантола,се оправихме(пу-пу да няма уроки).гранулките се казват''calcarea carbonica'' ето и инфо за тях http://www.framar.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B5% … -pid30000116.html

a и да ви се оплача,в неделя го водихме Тонката на консултация,и докито каза че малко е наддал за един месец (400гр.) и да му давам по 200мл.мляко,аз му давах по 160мл.,а сега 180мл. и милото така издува пупата като някое жабе Cryа и незнам вече кво да правим с тия ваксини ooooh!,до момента има само хепатитната,и тия дни ще му се бие ''полиомиелит'' без ДТК заради обривите по лицето.та това е от нас за момента

честити месечинки на всички които празнуват днес

Последна редакция: ср, 23 дек 2009, 01:30 от rumik

# 17
  • София
  • Мнения: 1 494
Деси, браво,че си потърсила и трето мнение! Аз съм сигурна,че нищо му няма на бебчето, просто поредния пренавит доктор си уцелила. Аз още си нося обица на ухото от една пре-старателна гастроентероложка, която вместо да си гледа каквото й е работа, забеляза проблеми с бъбреците, постави диагноза пиелонефрит и изписа 2 антибиотика за 25 (двадесет и пет!) дни на бебе на 3 месеца и ми каза,че ако няма промяна ще го хоспитализират за обстойни изследвания. Направо ми се срина светът в този момент. Обаче го заведохме на детски нефролог, който когато погледна пишката видя, че е възпалена и по всяка вероятност лошите изследвания на урината се дължат на факта, че урината минава през възпаления участък и се заразява, а не,че има проблем. Ей тая сутрин сме толкова ранобудни именно защото давахме урина. Но бебето няма температура, спокойно е, а и бъбреците са си му съвсем наред според специалиста нефролог. Направо избеснях като ти четох поста и като се сетих как ми побеля косата и на мен за два дни.  Горе главата и да сте добре!  Hug

Рибке, аз нищо няма да готвя, защото сме с гъста програма от гостита по празниците, даже на самата Коледа сме и за обяд и за вечеря на гости и дори няма да можем да се приберем за следобедна дрямка между двете.

Поли, да се оправя бързо Емо, а останалите да не се давате на грипа   Simple Smile

Захира, ние слагаме Синфлорикс вече два пъти (заедно с Пентаксима). Третата и последна (от тази серия) вероятно ще е или другата седмица или веднага след Нова Година. Ние доста разпитвахме и четохме и решихме да слагаме в края на краищата. Няма проблеми с понасянето- спокоен е, с много малко рев, без температура.

Славена, горе главата! Има такива моменти, но само да сте живи и здрави- пари се изкарват!

Аси, благодаря за темата!  bouquet

Иначе при нас нищо ново, нищо интересно, голямо дъвкане на ръце пада, подути са му венците и мрънка чат-пат, но ако много се намуси му давам Осанит или Chamomilla Vulgaris 9ch (Джемма беше писала за тях), плюс Dologel и нещата се успокояват. Накупих гризалки, но са му все много големи за устичката и ги плюе, предпочита да дъвче разни крачете и ръчички на меките играчки. А това жирафче Софи ми хареса, ще взема да го поръчам на някой да ми донесе Simple Smile

Ние ще ходим на предпоследен коледен шопинг днес, че много се замотах, а време не остана. Желая ви весел и усмихнат ден и спокойни бебета  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 145
Добрютрююююю!!! Hug

Лежа си сножи и си чета какво сте писали през телефона и  Shocked...Деси, недей така и ние имаме тези симптоми ..днес ще питам педито, че сме на консултация и имунизация...стискам полци ничие дете да не се разболява  Praynig

Славенче, дано отмине скоро тоя период..

Поли, Емо наистина е много умен и буден...и какви ги днъка..да ти се скъса сърцето  Thinking

Янче, браво , кефиш ме с твойте разходки...

Трейси, страшна си...но кой гледа малкото филе, докато майка му се развихря в кухнята..как ти остава време  newsm78

Дарчо си хапва по 180мл готов разтвор Фризолак 1 . Надявам се днес доки да потвърди , че е време за захранване...готови сме и даже Дядо му Коледа ще му донесе лъжички  smile3521...ами какво друго на бебе на 4 месеца...да не изпадаме в безумия..И така...ще ви пиша после, но определено и ние ще се разходим днес с малката мишона  newsm68


# 19
  • София
  • Мнения: 382
Привет!

tracy_t, нямаш милост Grinning Предлагам да пускаш линковете към снимките с парола  Grinning

не знам дали има някой като нас но най редовно сутрин преди да се събуди много я боли коремчето и все рита и накрая се събужда и много газове има, доктора каза че е нормално ама знам ли...иначе през деня нищо й няма нама болки само през ноща и то след 4 часа.
Ние сме така и не ме притеснява. Обяснявам си го че цяла нощ са били в покой червата и е имало разни процеси, от които трябва да се отделят разни изходни продукти  Grinning

а и незнам вече кво да правим с тия ваксини ooooh!,до момента има само хепатитната,и тия дни ще му се бие ''полиомиелит'' без ДТК заради обривите по лицето.та това е от нас за момента
Това определено е по-добрият вариант от колкото да отключи  още нещо. Ние сме с ваксината на първия месец и една Пентаксим. Доктора ни е казал, че с тези ваксини може да си изкараме до 8мия месец и тогава ще наваксваме, но само с хепатитната, другите не.

За снимчиците все забравям, че всички бебоци са големи бонбони  Heart Eyes А пък Андитата какви са киприииииии  Simple Smile

По повод рахита искам да ви пусна цитат на д-р Бърди:""Алергиите" и рахита (мним и реален) са болни теми в Бг педиатрия-всяко дете алергично, защото таткото като бебе от незнаен произход имал две пъпки (или суха кожа, защото баба го е къпала с почти вряла вода, или защото комунистите не позволяваха внос на никаква качествена детска козметика да не би да им падне "строя" ), всяко дете с рахит! Имало "анамнеза"? глупости, никакви анамнези нито е имало, нито има в 90% от случаите."

Лек ден и си пожелавам бебо да не е така кисел като вчера. Подут му е венеца или сме на ръце или на цица.

# 20
  • Мнения: 196
Според мен това кога да се въвежда пюрето - преди или след кърмене зависи много от това дали искаме да заместим хранене или да запознаваме бебето с различните вкусове и консистенции. По принцип пише по книгите, че до 1г. е хубаво ако пюретата са само допълнение на кърмата да се дават 30-40 мин. след кърмене когато бебето е нахранено и успокоено и е готово да изучава нови неща. В противен случай ако се започне спюре- което му е непознат вкус, а то е свикнало да получава мляко може да не го иска. Ако обаче се замества кърмене според мен реда трябва да е обратен - първо пюре и после кърмене. Аз мисля да започнапо първия начин тъй като за начало не мисля да замествам хранения, ще прценявам в движение.

За вегетарианството - аз пак ще кажа, че и в двата случая - и да давам месо и да не давам избора е мой -  не е на бебето, защото на този етап тя не е съзнателна за да има предпочитания и се доверява на майка си. Когато стане голяма сама ще реши за себе си какво да яде. Докато зависи от мен обаче няма да яде. Може малко деспотична да изглеждам ама това е положението.  Grinning

# 21
  • Мнения: 735
Като давате вигантола после бебто ви суче ли?Моето се дърпа много след това и не иска да суче.Аз слагам малко кърма в една лъжичка и капвам една капка вигантол и давам сутрин преди кърмене.Обаче...почва да прави едни кисели физиономии и въпреки че е гладен не мога да го накарам да хапне поне половин час след това.Да ви кажа направо се стресирам като трябва да му давам капки.тая сутрин пропуснах...Сега го чакам да се събуди да яде и ще му дам,ама като се сетя какво следва и косите ми се изправят... ooooh!
Мамите от Стара Загора моля да не излизат с бебчетата днес,че нали сте малко обгазени, по-добре да си стоите в къщи.И моята майка е там и не мога да се свържа с нея от рано сутринта звъня....

А тука в Сливен си е весело - повечето циганета с морбили и да те е страх да отидеш до болница.Не знам как ще ходим на консултация другата седмица...
Захира, нали каза,че мъжа ти е командирован в Сливен.Какво работи ако не е тайна,че ми е любопитно? Grinning

# 22
  • Мнения: 48
Добро утро! bye

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ!  Peace Peace

Ambitious давам сокче от морков, ябълка, сливи, грозде, круша и комбинации между тях.

Поли бързо оздравяване на сладура Емо. Много е забавен!!  Joy Joy

Славенче горе главата! Важното е да сте здрави пъки на другото му се намира решение! А и на Коледа стават чудеса  smile3520

Рибке аз не готвя на Бъдни вечер защото всички се събираме при свекърва ми. На Коледа имам рожден ден и мъжа ми организира нещата. Остава на Нова година. Менюто е салатки, разядки, вълчи мезета, мръвки и десерт. С приятелките ми се разбираме и всеки приготвя по нещо или по две и готово!

# 23
  • Мнения: 1 569
Добро утро Simple Smile

Специално благодаря на Дю и Трейси за инфото - за мен беше много полезно и успокояващо!!!  Hug  newsm51

А сега пък имам друга драма   Thinking : през нощта нарочно давах на Анди да се успокоява само дясната гърда, исках да пазя лявата да изцедя сутринта да замразя кърма. Е, сутринта към 8 бяха станали 13,5 часа неядене от нея - уж трябва да е пълна, както преди?? Е да, но познайте колко успях да изцедя - 20 мл  newsm45 Какво по дяволите става? Регулирали са ми се гърдите да има само колкото Анди да яде?  #Crazy Има повече от 20мл, но не мога да ги изцедя нито спомпа, нито на ръка, а само Анди може???  newsm78 Как да напълня 100-150 мл да остая на майка ми някой път като нас ни няма да я храни?? Запасите ми в камерата свършват!  smile3511 Пия чай за кърмачки всеки ден, детето наддава досега (дето се вика) повече, отколкото трябва, а  не мога да пълня контейнерите?!! Давайте съвети, че започвам да се притеснявам  smile3518

Славенче
: след Вигантола нямаме проблем, сигурна ли си, че е от това?

Амбишъс: за соковете забравих да кажа - аз започнах да давам отдавна заради акането, после спрях, сега пак започнах, но давам само като пак не е акала отдавна (в последния случай 7 дни  Shocked ) Съответно давам най-вече круша, после ябълка и най-малко морков (че запича). Давам около час след едно от следобедните кърмения.

МХристова: а сока от грозде и сливи ти ли си го правиш или е купевки някакъв?  newsm78 Аз се интересувам от сливите, заради запека  Thinking

Poly zo
с IE съм, но не виждам никъде EN  Shocked

Последна редакция: ср, 23 дек 2009, 11:21 от Yana-barborana

# 24
  • Мнения: 196
Янче така е - урегулирали са се колкото за яденето на Анди. Преди десетина дни нали ми трябваше изцедена кърма за едни изпити и познай - 3 дни се цедих след всяко кърмене и събрах само 60мл. - добре, че имах останала кърма от преди.

Последна редакция: ср, 23 дек 2009, 11:08 от Zahira

# 25
  • Варна
  • Мнения: 98
Честити месечинки на Калина на Boiana_p и Александър на Napetia  bouquet

Трейси, край, вече реших местим се да живеем при вас Laughing, по възможност да сме съседи и всяка вечер ще ви идваме на гости, а ти ще ни готвиш Joy hahaha Сега като размислих май не е много добра идея, че тогава наистина ще стана 100 кг  261uu

poly_zoe, бързо да се оправя Емо и дано не зарази Соня Hug

Деси, дано да няма нищо тревожно Praynig

Може малко деспотична да изглеждам ама това е положението.  Grinning

Въобще да не ти пука как изглеждаш, добро, лошо каквото решиш, това правиш. Важното е да ги направим добри хора, а дали ядат месо или не, дали пият сокчета или не и т.н., няма никакво значение Wink

Аз днес ще ходя да си купувам "оригинален" анцунг на Адидас от пазара за 30лв. Joy hahaha Голяма мафия са да знаете, чак етикетите отзад са на Адидас.

# 26
  • Мнения: 738
и аз да се запиша че ви следя постоянно
та...ще излезе май по добре да не се ходи на доктор  newsm78 те освен да ни побъркват друго не могат
иначе и ние се захранваме
ядохме 1 седмица картофи (не му харесват особенно), после моркови (само 2 дни че се запече ужасно), сега тиква която убожава и ако го оставя може да изяде 1 кило  Joy

# 27
  • Мнения: 48
Янче аз й правя и сокчетата и пюретата.   chef Ние вече от около 2 седмици заместихме обедното ядене със зеленчуково пюре.

# 28
  • Мнения: 1
Трейси, чакай да питам сега, че съвсем ме шашна, това снимките на твоите произведения ли са?? Ако да, кога успя да ги направиш всичките тези вкусотии?  #Crazy Шапка ти свалям... ама как се справяш и работиш от вкъщи каза, и навън го извеждаш малкия и още неща ще готвиш...(нямало да се престарава тя Thinking ... ) направо не знам..   newsm78 аз като наготвя 1 път дневно се поздравявам, а на теб мъжа ти паметник трябва да ти направи...
За захранването – Янче, аз пък в Библиотеката за кърмене четох точно обратното – първо се кърми малко (както го  е написала Дначето бебоците искат познатото мляко когато са гладни, а не експерименти) и после се дава пюре (може би това важи за в началото, докато свикнат с новия вкус), но както казваш ти, и аз смятам да се ръководя изцяло от дедето ще пробвам и двата варианта и той сам ще си покаже как го кефи.
Деси, не се шашкай с тези педиатри, наистина само с кръвни изследвания се доказва рахит. Аз за това много и се кефя на моята педи – вика ми, спокойно, нито едно от моите деца не ми е направило рахит, да вървите по едрички, ама това нищо не означава. Давам му по 2 капки Вигантол на малкия.
Славенче, аз му сипвам директно с пипетата в устата по 2 капки, ама нямам проблемио, суче си след това нормално..
Янче, странно е това, че не можеш да изцедиш...аз като плувам и пропускам хранене се ицеждам от гърдата, която е трябвало да дам и имам 150 мл. за 15 мин... и още има, ама аз спирам..
Обаче сега се сетих, че четох в Библиотеката - с две думи - сутрин гърдите имат най-много събрано мляко, но произвеждат най-малко, тъй като няма търсене, а вечер е обратното... може да е нещо временно при теб, пробвай да изцеждаш през деня, от гърдата, която трябва да даваш, за да видиш колко ще събереш, (не че е показател колко мляко имаш, а по-скоро колко ще успееш да изцедиш)пък после ще и го дадеш от шише събраното..
Айде днес го дават по-топличко та след хранене излитаме!   Hug

Последна редакция: ср, 23 дек 2009, 11:48 от italiana

# 29
  • Мнения: 1 569
Zahira: малееее месец за 60мл? Е това просто не е истина, ужас  ooooh! Абсолютно съм съгласна, че предлагането на гърда преди или след кърмене зависи от това кога майката иска да замени цяло кърмене и дали до годинка иска детето й да бъде примерно на 70% кърма и 30 други неща, колкото да ги пробва. И аз това исках да кажа в поста ми вчера.

Италиана: да аз за това написах още вчера, че теории има всякакви, както и логика има и в двата обсъждани случая. Важно е детето какво ще си покаже. Така и не разбрах ти вече захрани ли? Тя и Данчето май е написала, че първо дава пюрето, просто го дава малко преди часът за хранене, за да не е съвсем освирепяло детето? Да ме поправи, ако аз не съм разбрала правилно Simple Smile

МХристова: да разбрах, но не разбрах от домашни сливи и грозде ли правиш или купешки? Аз много бих искала да й давам от сливи, горзде и други разхлабващи, но за съжаление нямам домашни, а скупешки не искам. Имам домашни ябълки и круши от нашия двор и засега сме само на такъв сок Sad А морковът е купешки, но вече слагам по мноого малко, само за вкус и колкото да не го забрави.

Общи условия

Активация на акаунт