2010 година дойде,а ОКТОМВРИйка е с най-прекрасния дар на ръце!

  • 18 082
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Сф
  • Мнения: 13
Хриси, благодаря и на теб за подкрепата!!! Hug
Може и умората също да й влияе, защото напоследък почти не спи през деня и от това може да се реве също...ама пък вече като е на всяко ядене...милото ми, дано скоро се справим Praynig

# 46
  • София
  • Мнения: 1 197
ДУБРУТРУУУУУУУУУУУУУ
BaByMamma  Hug Hug Hug дано скоро решите проблема.  за съжаление не мога да помогна  - да са живи и здрави другите мами дето знаят и са тук Hug Hug Hug от мен само бъди силна и продължавай да се бориш - заслужава си!!! Praynig Hug Peace
Ger4o , мила не спираш да ме учудваш, как се справяш с всичко Crazy ужасно ти се възхищавам Hug Hug Hug успех във всички начинания ти желая Praynig
да разкажа и за нашата нова година: събрахме се у едни приятели три семейства с деца с по две години разлика Crazy имахме как на 4 и батко на 2 и наш ... ревльооо. кокори се и той цяла вечер в мама, но по скоро с оттенъци на рев, а съм го оставила а рев!!! седяхме до 12,30 и решихме да не го мъчим повече - той така се оцъкли, че и помен нямаше от сънчо. а не дай си боже да направя опит да го приспя така лошо ме поглежда и ако не престана - рев. но изкарахме много хубаво!!! с хубави хора, жалко, че за малко, но друг път ще наваксаме. с тоя дребус и това си беше  много Party Party Party
аз тези дни ще зачезна, ужасно ще ми липсвате, но мъжчето има 10 дни отпуска и ще луднем в къщи. палим към Скопие на гости на свекърите. да ги запознаем с Оги. стискайте ни палци. много ме е страх да е ореве орталъка и дано бързо свикне с новата обстановка - все пак нали мама ще си е с него Rolling Eyes
целувам ви всички многооо и ви желая топли, усмихнати и спокойни дни и се надявам като се върна да чета само хубави новини Praynig Praynig Praynig Peace Hug

# 47
  • Мнения: 1 668
Добро утро...
Аз днес съм на черешата  Twisted Evil... Ставала съм на всеки половин - един час... Нямам си на идея колко пъти общо ставах, ама полудях... То не беше ядене, то се завиваше през глава и крещеше отдолу да я отвия, то не беше чудо...
Хайде мамите на поспаливи бебета да идват на отчет. Давайте да направим една статистика при какви условия спят вашите бебета. Т.е. каква температура поддържате, пускате ли ел уреди, ако пускате овлажнявате ли допълнително, с какво завивате децата и всичко, което се сетите. У нас е нещо страшно. Мъж ми изхвърли кранчетата за намаляване на парното при последния ремонт, защото е тъп овен. Сега като пусна парното е Африка, а ако е спряно е студ. Като е пуснато парното се буди от изсъхналия си нос често. Като е студено сечуди, защото се е завила през глава  Twisted Evil. Изобщо все няма угодия... Искам и аз да спя 8 часааааааааа. Мисля след като реша всички драми да извикам парнаджии и да наслагат кранове за намаляване на парното, а на мъж ми ако не му харесва на палатка пред блока. Яд ме е само, че имахме, а той ги свали и изхвърли и сега пак ще трябва да се бръкна по 50-100 лева за кран. Голямо е говедо и в ден като днешния направо ми иде да го събудя и да го пратя за кранове  #Cussing out. Егати малоумието цри у нас.  Та...приемам съвети всякакви как да я слагам да спи, че да спи по повече. И майките на поспаливите бебета да си признават да няма някое тайно приспивно средство като чаша уиски или нещо такова  Joy

Бейби мама, за съжаление не мога да ти помогна със съвет... четах някъде, че в такива случаи можеш с помпата да тръгнеш да цедиш ПРЕДИ да предложиш гърдата, че да си предизвикала рефлекса на потичане предварително. Незнам дали помага  newsm78

# 48
  • Мнения: 20
Айде от мен Добро утро и ЧЕСТИТА НОВА 2010 ГОДИНА!!! Да е спорна и щастлива с много сбъднати мечти!   bouquet

Герчо, не искам да те плаша, но то детето като не си е поспаливо и на конче да го носиш все тая  Hug А какви кранчета е махнал твоя мъж, аз до колкото знам от парното дето го прави сега моя, тези малките кранчета за намаляване и усилване на парното хич не са скъпи, но сега като го питах каза, че трябва да се източи цялата инсталация, че да могат да се добавят Confused Лоша работа.  newsm78 А на централно парно ли сте или не?
 Моята малка принцеска снощи като яде в 21 часа се събуди с рев в 23, яде пак и така откъри...извинявай Герчо , та чак до 8,30 тази сутрин  Shocked За първи път прави такава пауза, но аз пък хич не искам, че веднага се отрази на млекцето ми. Та дано си е моментно.

За нова година- беше много хубаво, вкъщи с още едни приятели и тяхното бебче на 5 месеца! От нашия блок се виждаше зарята на цяла София....е....беше невероятно!!!  Grinning Малките не се събудиха, а баткото  беше на върха на щастието!!! Grinning Heart Eyes

Байби мамче, моята мишка така прави след къпане и аз пускам сешоара да се поуспокои и пак и давам да цока. Иначе полужението е като при вас. Нямат търпение да слезе кърмата спред мен. Ако и през деня и давам да цока , докато е сънена тогава най-хубаво и спокойно хапва. Peace Опитай и ти така.  Hug
 

# 49
  • Мнения: 29
Здравейте!
Влизам да ви почерпя,защто малкото ми Митенце днес става на 3 месеца.Да ми е жив и здрав!

Честито и на Ина,Цвети и Мони! Hug
Герчо,пробва ли вечер да си пийваш малко винце?

Последна редакция: сб, 02 яну 2010, 10:23 от annivv

# 50
  • Мнения: 203
Здравейте мацки!Тази сутрин закъснях със сервирането на кафето

Честити месечинки на всички бебенца днес!!!

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 26
Герчо,на мен ми е още по-тежко,защото Галин беше тихо и кротко бебе,прореваваше само ако е гладен,спеше и се смееше.....ела да го видиш СЕГА  smile3511 smile3514 За нас новата година започна кошмарно!!!Реве нон стоп,дере се направо,кашля от рев,вчера съм спала 30мин!!!!,тази нощ 4ч.....Какво ли не съм правила,храним се на един час,час и половина и няма файда  Cry Снощи му правих замерване да не би да не му стига яденето-изяде 220мл.!!!! Не издържам вече  smile3518 На всичкото отгоре качва по 70-100гр. на ден от постоянното му плюскане и вече е 6.780кг. при роден 2.800,а е на няма 4 месеца Sad Вече ще се побъркам от умора,става ми лошо,не се храня,а няма кой да ми помогне  Cry Може би и това му влияе,че съм станала много нервна.....

Май за 2010г. ще си пожелая СПОКОЙСТВИЕ  Rolling Eyes Crazy

# 52
  • Мнения: 909
Добро утро  Hug...така се надявах и днес да е слънчев ден като вчерашния ,за да се разходим ...ама не...тук валя дъжд че и гръмотевици имаше  Thinking зимно време.....не бях виждала до сега...Но нищо и без това днес чакаме гости...жалко че още като хващаме предметите не може да ги държим много дълго иначе как щях да я науча да сурвака  Laughing
BabyMamma и ни е сме така почти всяка вечер...но това е защото много и се спи/през деня между храненията които са на три часа спи около 30мин някой път изобщо/...докато се опитваме да се храним аз люшкам ,приказвам и тя се успокоява ...ако не сменям гърдата после пак и така сто пъти докато тя се успокои...накрая успяваме...аз имам чуството тогава че се храни за много кракто време,но пък щом я сложа после в кошарката давам и бибата/с нея само заспива/ и тя до 10 мин е заспала...значи се е нахранила.Според мен  трябва да се успокоиш...всичко ще се оправи...може да е като при нас.  Hug
О забравих да спомена при нас и през деня е имало такива случаи но това беше само два три дена ...после отмина.
Ger4o, ами при нас...температурата е различна от 22-25/на камина сме с радиатори/,включвам една малка духалка вечерно време преди баня ако се налага да вдигна с още няколко градуса ....на единия радиатор винаги държа съд с вода за всеки случай да не става сух въздуха,защото иначе тогава почва да кашля ...завивам я с една тънка пелена и когато аз си лягам я завивам с още една по дебела пелена....но според мен трябва да спреш да я храниш през ноща....значи когато веднъж ми се събуди през ноща това беше още първия месец и дадох чай съвсем малко 15мл....казаха че трябвало да я храня поне тогава щом в 00часа не се събуждала да яде...добре си викам аз ще направя така...веднъж се хранихме в 03ч...само че тя тогава взе да се буди и на следващия ден точно в 03ч да яде...а не си викам аз по добре да ядеш в 00ч....и на следващата вечер и дадох чай пак така около 15мл....на следващата вечер паксе събуди пак и дадох чайче и от тогава вече разбра че това не е време за хранене и си спи...но това за храненията през ноща си преценяваш пак ти дали ще и ддаваш или не Peace.....така го обясних /и докато пиша сменям памперси давам водичка  Laughing /че чак аз се обърках  Laughing
Ха ха ха  Joy...сега се сетих и за другото....ами не знам дали ти пиеш или някоя от другите мами дали пие нещо вечер..но аз си позволявам поне по една две чашки бира всяка вечер,понякога веднъж... два пъти седмично по една глътка ракия или бейлис ...но не това кара детето да заспива... Grinning защото вчера говорих с една приятелка която каза че доста неща е изпила в новогодишната нощ и се наложило да го кърми 02часа защото не искал да заспива малкия ,но алкохола който погълнала тогава пак не помогнал...така че успех дано по скоро свикне малката да спинка през ноща повечко Peace Hug
Искам да питам нещо исках да сложа снимка за колажа но не разбрах откъде да взема паролата за snimka.bg ...аз ли не видях от бързане да чета всичко или  Laughing

Ами така е докато се натуткам да пиша..то вече нови отговори  Grinning
silvana ..благодаря ти за кафенцето  Peace
annivv, честита ви месечинка   bouquet
Честито и на всички останали които имат днес месечинки   bouquet  bouquet  bouquet

# 53
  • Мнения: 432
Днес, църквата почита паметта на Свети Силвестър. Имен ден имат всички, които носят името Силвия, Силва, Силвестър и производните му.
Честито на именниците.

# 54
  • София
  • Мнения: 191
Герчо, Плами  Hug, и аз се присъединявам към вас, тази нощ пак се събужда на всеки час, е вече не мога да гледам, много съм се изнервила. Между другото, мислех че му е топло, намалихме парното, обаче и от това не е. Странното е, че наистина му къркори коремчето като се събуди да яде, и започва така лакомо да цока. Ако е фаза на растеж, си мисля че трябваше да е минала, вече седмица е така  ooooh!. Направо не знам, всяка нощ спя най-много по 5 часа, и то с няколко паузи, на всичкото отгоре, в 6 и 30 Мишока е на линия за игра вече  Crazy

А от баницата с късметите, ми се падна: За детски плач се приготви и да не мигваш до зори  Crazy!

Та и аз чакам съвети от майките, чийто деца спят по цяла нощ, макар че съм сигурна, че си е до дете, но поне да знам, че съм опитала всичко  Praynig

Бейби мама, и ние имаме такива периоди, наистина трябва да е спокойно бебето, за да засуче, а и ти също  Hug!Успех мила!

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Здравейте, мили мамчета! ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА И ОТ МЕН!
Герчо, в къщи поддържаме около 20-21 градуса в хола (където сме през деня), а в спалнята през нощта е около 18-19. Обличам го така - боди с късо ръкавче, спална торба (с дълги ръкави), олекотена завивка. Сутрин ми е топличък като го вдигна, значи му е добре така.
От снощи (нова година, нов късмет, нов режим) реших, че трябва да се отучи, че вечер баща му го разнася, за да заспи. В резултат - 1 час реване (който ние стоически издържахме, мъжа ми си сложи тапите в ушите!) и след това като заспа в 21 се събуди чак в 23,40 (което прави почти 5 часова пауза между яденетата) и след това - през 3 часа за да папка. Добре поне, че през нощта бързо отцепва като се нахрани. От 10-тина дни си е направил режима през деня - сутрин се събужда между 8 и 8,30, хапва, играе си с играчките и между 9,30 и 10 заспива за около 1,5-2 часа, следобед също прави един по-голям сън и в късния следобед една мини дремчица (около половин час). Този режим съвпада с описаното в книгата, която ми препоръча Ani_Boland (много ти благодаря, мила   bouquet). Нещо любопитно, което прочетох в нея - когато детето спи в количката или в колата (или в нещо, в което се движи и тн), съня не е много качествен и е изключително лек. Най-добрия и стабилен сън (от който детето се събужда наспано, отпочинало и с тонус) е в неподвижното легло.
ЧЕСТИТИ ДА СА ВСИЧКИ МЕСЕЧИНКИ!
plamitoto, спокойствието е най-важно от всичко - бебоците ни усещат толкова много дали сме спокойни или не. Случвало ми се е, когато не съм спокойна (да си призная, че на моменти рева като дърта магарица!) по никакъв начин да не успея да успокоя малкия, тогава отивам в другата стая (оставям го да реве), наревавам се, успокоявам се, и чак тогава отивам при него.
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ (и вчерашни и днешни!)   bouquet

# 56
  • Мнения: X
Здравейте майчета. Hug
Моито бебе само си се отказа от нощното ядене и да чукна на дърво,като яде в 22 часа и се събужда в 9 сутринта и тогава иска да яде иначе цяла вечер кърти.И това е така от как и давам кисело мляко.С адаптираното се събуждаше постоянно,изглежда не се е нахранвало детето. Flutter
Ние спим на 21 градуса,мисля че е добре температурата. Peace
Бейби мама,мисля че твоита бебка или и е дошло по лесно от шишето или не се наяжда от гърда както трябва.Но това е само мое мнение тъй като не съм компетентна по въпроса. Crazy

# 57
  • Мнения: 1 668
Ева по принцип е доста спокойно дете ипрез деня нямам проблеми с нея. Разбираме се чудесно, обаче нощно време е едно будене, едно ядене, едно чудо...merydit , аз не давам нито чай, нито вода, нито биберон, а и мисля, че сама трябва да се откаже. Иван го мъчих 1 седмица и накрая се предадах. твоето дете не се буди, не защото си му дала 2 пъти чай - можеш да си сигурна в това. Анхелика, като знам какви може да са последствията от киселото мляко предпочитам да ставам още година през половин час. Просто е прекалено опасно. Предпочитам да му дам боб с наденица пред кисело мляко  Mr. Green.
Според мен проблема е в температурата. Изсъхва и носа и затова се буди, а тя не може да се ориентира за какво се буди и иска да яде... Ама като суче през половин час и на сутринта съм като лоло ферари  Joy Joy Joy
Мегс, на централно парно сме. имахме едни големи кранове за нагласяне на температурата и бяха доста скъпи. Мъж ми ги изхвърли и сложи обикновенни сверични - евтини и прости, ама няма корекция на температурата, а само включено, изключено... Хубавата новина е, че имаме сферични кранове и отдолу и отгоре на радиатора, така, че няма да се наложи да източваме инсталацията, а просто ще завъртим крановете  и готово, ама битката с моя мъж да влязат майстори вкъщи ще е дълга и мъчителна  Joy Joy Joy

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Здравейте,момичета!

Бейбимама и аз бих те посъветвала да се свържеш с консултант по кърмене.
А другото,което ми идва на ума е да опиташ да кърмиш на възможно най-тихото и усамотено местенце-напр.банята Peace,също може и двете да сте голички и т.н.Консултантът ще ти даде и други варианти Wink

Герчо.Ние сме на централно парно,а апартаментът е южен.Така че през деня не се налага да го пускам и температурата  е около 22-23 гр.Пускам го привечер на средна степен Confused,защото иначе става много топло,както казваш.Диди спи с боди,ританки и блузка,ризка(пак памучни като бодита).Отгоре с олекотена завивка и евентуално понякога още едно одеало-преценям на момента.И Криси ми спи само с боди и долнище на пижамка,той от малък не обича изобщо топлото и в тяхната стая радиаторът почти на работи,защото ако по-топло и двамата с татко му пуфтят и буфтят Laughing.
Ние си Диди сме по-зиморничави обаче.Изобщо двете ми деца са коренно различни.
Така че най-добре да се водиш по Евка. Rolling Eyes.

Нощните хранения тази вечер ги броих-Заспива в 22ч и после яде в 3ч .От 3ч. до 9ч- 5 пъти Laughing.
Но поне не плаче,а само папка и пак се унася.Така че не се оплаквам чак толкова.
.....
ХУбав ден на всички Hug

# 59
  • Мнения: 20
Плами, с тези 220мл. направо ме разби  Shocked да не би да преяжда и затова да му е тежко и да е неспокоен  newsm78 щом казваш, че яде на 1-1,30. или е в процес на бърз растеж  Thinking Дано ви се нормализират нещата, че от това не спане ще вземеш да тупнеш някъде от умора  Hug
Герчо, при нас се получава намаляване на Т като завъртиш долното кранче наполовина, а не до край.   дано и при вас се получи Peace
. Предпочитам да му дам боб с наденица пред кисело мляко  Mr. Green.
 Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт