До мамите използващи електрически помпи за кърма

  • 7 806
  • 28
  •   1
Отговори
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Момичета искам да ви попитам каква марка помпа използвате?С първото дете имах големи занруднения при кърменето,от обикновенна помпа нищо не можех да изпомпам от гърдите само от тип спринцовка успявах да източа по около 100мл от гърда. Сега с второто дете планувам да си взема електрическа помпа с мисълта че може би ще имам по голям успех и ще мога все пак да поизцеждам по голямо количество.Та от коя помпа сте доволни?

# 1
  • Мнения: 448
AVENT ISIS ръчната ползвам сега,мини модела,но планувам ако пак имам бебенце да си купя на MEDELA SWING двойна електрическа,пишеше,че се ползва в болниците,тук в Англия и ми прозвуча доста надежно

# 2
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Иха, 100 мл от гърда не са никак малко!

Аз имах ръчна на Авент и електрическа на EvanFlo. И от двете бях изключително доволна.

# 3
  • Сф
  • Мнения: 13
Почти всички, които са ползвали Медела са супер доволни, аз не съм, но ползвам на Нук ел.помпа и мога да кажа, че съм доволна, много ми помогна в началото, а и сега понякога, но според мне ако имаш повече кърма, медела е по-добра.

# 4
  • Мнения: 641
Здравей,
адски съм доволна от Медела Суинг - тиха е, можеш да настройваш силата на вакуума, има 2 режима на темпо на изпомпване, лесно се почиства, можеш да я извяраш цялата.
Ползвах я в началото, но седи в шкафа вече мноооого отдавна, просто се оказа излишна.
Ако няма да храниш бебето с изцедена кърма обаче, според мен подобна инвестиция не е оправдана. Потърси на старо евентуално.

# 5
  • Мнения: 281
Иха, 100 мл от гърда не са никак малко!


Никак не са малко даже. Но дали става въпрос за 100 мл от гърда на едно изцеждане?Ако е така, количеството е направо завидно. Wink

# 6
  • Мнения: 3 595
Момичета искам да ви попитам каква марка помпа използвате?С първото дете имах големи занруднения при кърменето,от обикновенна помпа нищо не можех да изпомпам от гърдите само от тип спринцовка успявах да източа по около 100мл от гърда. Сега с второто дете планувам да си взема електрическа помпа с мисълта че може би ще имам по голям успех и ще мога все пак да поизцеждам по голямо количество.Та от коя помпа сте доволни?
Привет Gugalinka,
Момичетата са споделили опита си относно вида помпа. Удобно ли е да попитам кое е довело до цеденето с голямото дете и има ли причина да се налага да се цедиш и с бебето, което очакваш? Ако действително се налага, електрическите помпи са добър вариант, но те са скъпо средство, което не винаги е наложително. 100 мл от гърда е голямо количество, ако е цедено на едно хранене и ако детето е сукало преди това от въпросната гърда. Ако това е така, може би си имала хиперлактация, която с малко насоки би могла да избегнеш с второто. Ако имаш въпроси ще се радвам да ти отговоря   bouquet

# 7
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Привет Ivy!  Hug

В интерес на истината с Криско наистина имах много кърма,но не бях добре ориентирана от педиатърката,която бях избрала тогава за него Караше ме да кърмя под час,да се цедя задължително,детето беше все гладно и плачеше постоянно а аз толкова се бях шашардисала че не знаех на кой свят съм Не бях попаднала на кърмаческия форум за съжаление и така или иначе от погрешни съвети кърмата ми значително намаля още към 20 ден и въпреки че вече се бях осъзнала че греша с храненето под час и цеденето гърдите ми омекнаха от целия този стрес и неможах да кърмя Криско пълноценно SadСега след всичко изчетено по въпроса смятам че съм доста по подготвена от преди,но много ми се иска този път живот и здраве да кърмя дълго втория си син Решила съм този път да кърмя на поискване но имам предвид че помпа все може да ми потрябва Имам ръчни помпи 5 в шкафа но първия път с тях нищо неможах да изцедя И тъй като съм решена на всичко не ме интересуват парите а просто да направя всичко възможно да кърмя  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 12 270
  От опит искам да ти споделя, че ако всичко е наред с бебчето и теб и кърмиш на поискване, помпа изобщо няма да ти е необходима, или ако инцидентно ти трябва ръчните вършат работа, както и цеденето на ръка. За много майки е много по-лесно да цедят на ръка, защото контакта кожа до кожа стимулира много по-лесно потичането отколкото студения накрайник.
  Електрическата помпа е сериозна инвестиция и има смисъл от нея ако се налага дълго и продължително изцеждане, ако поради някаква причина мама и бебчето са разделени или бебето не може да се кърми. В момента по всяко време и от голям брой аптеки може да се закупи помпа, така че ако е необходимо бих те посъветвала едва тогава да направите подобна инвестиция.
  А след като вече си се информирала толкова добре за кърменето и определено от поста ти се вижда че имаш мотивация съм убедена че няма да ти е необходима.
  Бих ти препоръчала да погледнеш и следните статии, който биха ти били от полза
  Изцеждане, кога е необходимо това
  Изцеждане на ръка - Техниката на Мармет
  Помпа за кърма - какъв вид да избера?

# 9
  • Сф
  • Мнения: 13
    Електрическата помпа е сериозна инвестиция

В този смисъл искам да добавя, че моята на Нук ми я подариха, ако не ми я бяха дали аз щях да си купя ръчна за не повече от 30 до 50 лева, пък ако мога и аз 20, но си бях решила да го направя след като родя и започна да кърмя, за да знам имам ли нужда. Така, че според твоята ситуация прецени трябва ли ти изобщо ел. помпа. Peace

# 10
  • Мнения: 9 488
С първия ни син имах мноого кърма. Изцеждах по 350мл след кърмене (е, тогава от незнание си докарах и хиперлактация, но в последствие, защото изцеждах до край..ама това е др тема Crazy)
Та тогава ползвах ръчната помпа на Авент, от която бях мн доволна..само бе уморително за ръката ми. Сега съм се оборудвала с автоматичната на Авент Mr. Green (иначе "мерцедеса" на помпите е  Медела, но реших да заложа пак на Авент-ще дам отзиви ..скоро Wink)

# 11
  • Мнения: 3 595
Виждам, че наистина ти е било доста тежко с първото ти детенце, но предвид опита ти, както и всичко прочетено по темата вярвам, че този път нещата могат да бъдат много по-благоприятни  Hug

Действително, ако на бебенцето се предоставя възможността да суче винаги, когато покаже ранни признаци за огладняване като лапане на юмручетата, въртене на главичката и плезене на езичето сякаш търси гърда; оставя се да суче толкова дълго, колкото има нужда, т.е. да заспи или да се отдели само от гърдата, обикновено лактацията се регулира, гърдите омекват, но в тях има точно толкова мляко, колкото му е необходимо. В началото, ако бебето има жълтеница, тя може да го успива и да не успява да се събуди самичко за храненето си. В подобни случаи е добре да му се предлага да суче на 2-2.5 часа, като може да е необходимо майката да го разбужда, за да се нахрани. Докато детето е поспаливо или ако имаш съмнения дали изсуква добре гърдите, би могла да приложиш компресия на гърдата. С нея се помага на бебето за слизането на млякото, като наподобява цедене на ръка, но в устичката на бебето, стимулира го да суче и съкращава процеса на кърмене, когато бебето суче вяло и неефективно. Ето тук можеш да видиш две клипчета с реалното и приложение Compression и Compression, nibbles, open eyes.

За да може бебето да засуче и да изпразва добре гърдите е важно правилното позициониране на гърдата. Тук можеш да видиш как устничките на бебето са обърнати навън, а освен зърното е поета и по-голямата част от ареолата. А в това клипче е добре обяснено какво се случва при правилното и неправилното засукване на бебето. Като цяло, ако бебето е поставено добре на гърдата и суче на поискване е много вероятно да не се наложи да се ползва помпа.

Чудесно би било, ако може да засуче максимално рано след раждането като политиката на различните болници е различна и вероятно ще се наложи частично да се съобразиш и с това. Би могла да проучиш как процедират в болницата/ болниците, където смяташ да раждаш и да се опиташ да договориш да ти дадат бебето по-рано и да си е при теб, както и да поискаш да не му дават АМ и изобщо биберони и залъгалки. За самото начало си имаш помпа, която можеш да ползваш, ако почувстваш напрежение в гърдите, но е добре да изцедиш само, колкото да почувстваш облекчение в тях, за да не се обърнат нещата към хиперлактация. Ако млякото тече на твърде силна струя, би могла да изцедиш малко в началото докато силата намалее, за да не се дави бебето. Ако пък затрябва ел. помпа вече ще си се спряла на твоя избор и винаги можеш да пратиш някой да ти я вземе от магазина  Wink В болницата можеш да вземеш със себе си телефоните на помощниците за кърмене от Ла Лече Лига и да се обърнеш към тях в случай, че имаш въпроси или притеснения.
Пожелавам ти едно леко раждане и да не се налага въобще да опирате до помпи   bouquet

# 12
  • Мнения: 801
Medela електрическа.  Най- добрата от медела е Симфони, новия модел е с имитация на истинското кърмене, но е загуба на време. В момента съм с електрическата Лактина и единствената разлика от Симфони е, че ръчно превключвам от 1 на втора фаза. И двете са с космически цени, оптималния вариант е под наем.

Подобни на Медела, ако не и същите са на Ameda
http://www.ardo.ch/www/ch_muk_products.php?SP=&PKID=32&PKSID=36
Предимството им е цената.

Предимството на  Медела са различните чашки в зависимост от зърната на гърдата XS,S, M, L, XL. Грешния размер при една помпа, може да доведе до разраняване на зърната и притискане на алвеолите, така че е добре да имаш два размера например стандартния + следващия по- голям.

Medela Swing /70-100€ ebay.de/ е също вариант при често интензивно помпене, след нея Medela Еlectric за помпене от време на време.

Имам ръчните на Медела /спринцовка/ и на Авент, но не си струват и по- нищо не се доближават до горните, единственото им предимство е когато спре тока.

Погледни в еBay.de за цените на нови и употребявани.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 380
Аз ползвам Medela Swing. По принцип моите гърди трудно се цедят с ръчна помпа, просто е мъка . Преди да си я купя се цедях на ръка и доста бях задобряла. Като взех помпата, в началото много не ми се получаваше, но като отработих технологията, съм доволна. С тази помпа постигам доста добри резултати като количество, но въпреки това понякога е доста бавно. Мисля , че ако по някаква причина бебето  не може суче може да се подържа латация с нея, също така помпата успява да извлече и по-задни порции мляко. С една дума доста добре изпразва гърдите, но на мен лично отпред обикновенно ми остават няколко (10-20мл), които мога да  изцедя само на ръка.   Също така ако искам да изцедя малко количество 20-30мл по-удобно е на ръка. Моите изводи какви са : такава помпа си струва ако трябва да се помпят по-големи количества и повече пъти на ден .  Например ако майката е отделена от бебето и не може да го кърми редовно. При запушени канали и силно напрегнати гърди също става, макар че потвърждавам всеизвестния факт, че най-добрата помпа е бебето. Т.е ако майката не е отделена от бебето и може да го кърми редовно и на поискване , и бебето суче , няма нужда от такава помпа, тъй като количеството кърма обикновенно се саморегулира за няколко седмици , нуждата от доизцеждане отпада. Това са моите наблюдения , а всеки сам си преценява дали си струва да инвестира с покупката на такава помпа.
И последно аз моята я купих от британския Ebay , от търговец, чисто нова, неразпечатана, заедно с транспорта до БГ ми излезе около 170лв (а в магазина е 292) , но отбелязвам че при това положение помпата няма гаранция.

# 14
  • Мнения: 1 125
Мисля че не си заслужава да бързаш с помпа, вероятно си запазила старата (да имаш някаква за всеки случай). Ако кърмиш успешно няма да ти трябва помпа. Ако пък не кърмиш успешно, НЕ се доверявай на ръчни помпи.

Аз ползвам ръчна на АВЕНТ, ако не бях си я купила щях да си избера електрическа двойна. Дъщеря ми преди не можеше, а сега по-скоро не иска да суче, и почти цялото количество кърма го изцеждам и го давам от шише (или в каши). Е механичната помпа в случай че наистина се наложи да цедиш е ... мъчение! Освен това тази на АВЕНТ бързо се износва ... и май ще ми се наложи да си купувам още една, колкото и да не планирам подобен разход ...

Общи условия

Активация на акаунт