Юлски бебета - тема 23

  • 20 484
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 635
Добро утро момичета, леле как са успахме с малката. ooooh!

Вирджинити, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! Да си жива и здрава, много обичана и щастлива.

Емили, благодаря, че ме подсети, че е Атанасов ден. Flutter
Роси, олеле... бързо да се оправяш.

# 46
  • София
  • Мнения: 451
Честит Рожден ден, Вержи! Жива и здрава да си, много, много късмет и положителни емоции през цялата година!

Джил, и аз ще се радвам да се видим. Много нещо студено навън, вие излизате ли? Аз днес мислех да ходя изследвания да ни правят, но май пак ще го отложа. За сайта - ами да, нито парола имам...(абе много съм разсеяна)  Laughing

За пюретата: ние още мъчим 30-40 грама тиква на обяд, после си дояжда. Всички останали хапвания сме на кърма

# 47
  • Кърджали
  • Мнения: 10 373
Virginity, честит рожден ден! Всички най - хубави пожелания!
Честит имен ден на всички именници днес! Също така и честити месечинки!
Радина, добре че имам гъста коса, та още не съм оревала света. Пада ли пада, надявам се скоро да спре....Помощ не мога да ти предложа, не съм полагала кой знае кви грижи . Embarassed
Кати не е изяждала още цяло пюре. Май само тиквичките и се усладиха, та хапна повечко. Иначе си признава само кърмата и това е.
Роси, кофти преживяне си имала. Дано не се повтаря скоро!
Кати вече си обикаля цялата стая. Къде като гъсеница, къде като пумпал. Но сега се е докопала до нейното легло и го разглежда. От време на време хвърля по една усмивка, тип "виждаш ли докъде стигнах, а ти си мислиш че съм бебе"  Mr. Green
Снощи пак се събуди о едно време, и така захапа ще каже човек че цял ден гладна са я държали. Иначе е малко дяволче - сутрин като се събуди седи и си играе сама, без проблем,даже гък не се чува. Това докато не и мине някой пред погледа, тогава се почва голямото мрънкане. Май има шанс и да се научи и сама да си заспива - само да се постопли малко времето и да си върнем в леглото в спалнята.На село като я приспивах забелязах, че като я оставих в леглото се събуди и зяпаше известно време, но тъй като не ме виждаше и нямаше никой около нея след  малко си заспи .А тук тъй като ние сме в стаята, и все някой и минава пред погледа и събуди ли се или я оставим в леглото незаспала се почва голямото мрънкане.
Като и правя пюрета ги правя в една съвсем обикновена тенджерка. Варя ги. Не знам има ли шанс д аги варя на пара без да имам такъв уред.
Хайде да и претоплям пюрето. Баба и е направила някакво с тиква, морков и ябълка. Тиква и морков е яла, та ябълка да опита. И без това бурканчето е отворена вчера, та иначе ще се развали. Поне да го отчетем.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 581
Честит рожден ден, Virginity

# 49
  • Мнения: 1 113
Хайде и аз в новата тема. ЕвитаHug

Сиси, не се притеснявай, че не си ми отговорила за тенджерите Цептер. Оправих се аз. Варих няколко пъти зеленчуци за пюрето, но ми идва голяма хамалогия да нареждам тенджери, после да мия и полирам. По-удобно ми е в тенджерата под налягане с подложка за пара. Иначе имам тройката на етажи - голяма, малка тенджера и онази с дупките за варене на пара.

Джиджи, беше ме питала какво искам да кажа с това, че плодовите пюрета се дават в малко количество. Имам предвид, че те не заместват хранене, дават се или между храненията, или в кашата. Та оттам количеството им по принцип е около 50 гр. /поне при моето дете е така/. И да ти напомня, че чакам с нетърпение да качиш снимки от екскурзията ви, та да се поядосам още малко на себе си как преди година и половина отказахме с мъжът ми подарък пътуване по същата дестинация.

По въпроса с пюретата - заместила съм обедното хранене със зеленчуково пюре, но слагам в него около 60 мл АМ. Мишо яде около 150-160 гр. пюре.

Изследванията на Михаил са супер - хемоглобин - 113, левкоцити - 6, това и всичко останало е в нормата.

Роси, много неприятно изживяване. Оправяй се по-бързо  Hug

Джил, честито захранване на снахата! Дано й се услади твърдата храна, че мама свекърва е кулинар и ще се мръщи ако не й ядат манджите  Mr. Green

Радина, бях пускала една рецепта за лосион за коса с билки. Знам, че Галето го беше направила, но не е писала скоро да каже има ли ефект. При мен определено имаше. Ако решиш, че се интересуваш ще ти изпратя рецептата на ЛС.

Вержи, честит рожден ден!   bouquet

Фелисити, при нас вали яко сняг, никъде не можем да мръднем. Днес мислех да прескоча до Велико Търново, че скоро Лили има РД и да й избера торта /там имаме една любима сладкарница/, но не ми се пътува в това време.

Мамо Мише, бързо оздравяване на дребосъчка и половинката ти  Hug За смъкване на температурата при възрастен и аз ползвам производните на аулина /нимезил, кокстрал и т.н. - все с една и съща активна съставка е/.

ЦезариHug Много обичам да те чета.

Александра, аз имам кошница за пара, много е удобна и става за всякакъв размер тенджери. Ето я - цък

# 50
  • Мнения: 5 258
Safo , изпрати ми рецептата   bouquet

И във Варна обърна от дъжд в сняг ooooh!

# 51
  • Мнения: X
Аз се чудя защо не пишете, а то имало нова тема. Връщам се да чета.

# 52
  • София
  • Мнения: 493
Благодаря за отговорите за кърмата.Абе няма да я спирам с хапчета,грехота ще е ,щом си я има още.Ще цока,докато има и така.
Днес купих каша от елда на Хип.Отзад пише няколко начина за разтваряне.С вода,с мляко,може да се добавя и плодово пюре.Вие как я правите?Все си мисля,че с мляко ще е по-вкусна,отколкото с вода.  Thinking
Вержи ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! Нека Лорка и Кайко да те радват много!  Hug
Честит имен ден,на тези които имат повод!

# 53
  • София
  • Мнения: 423
Вержи,честито и от нас със София   bouquet
Карелия,Марулка,вие като ходите на басейн ,има ли там инструктор?В какво се състои самото плуване,детето се носи по водата,или си потапя и главата за няколко секунди.Това плуване при нас е под вода,детето си задържа дъха и под вода преплува от мама до тати ,например.Това е инструкторката
http://www.youtube.com/watch?v=-1u-vmNE1dg&NR=1
А ето как трябва да изглежда
http://www.youtube.com/watch?v=a1wLVmgChOc
За това басейна трябва да е максимално чист,този в Банкя го изпразват,мият и пълнят с нова вода 2 пъти седмично.
Мeдула,видяхте ли се с Ния в сайта на Естествено ?На София само голата тиква се вижда,но вас ви има на няколко снимки  Laughing
http://www.estestveno.com/image/tid/98
Куки,наистина е грехота да имаш и да я спираш  Peace

# 54
  • Мнения: 1 208
На Катето левкоцитите са 13 при референтни стойности 3,5-10,05 трябва ли да се притеснявам ,че са повече. Иначе всичко останало си е наред.

# 55
  • Мнения: 603
Честит рожден ден Verginity!   bouquet  newsm67

На нас хемоглобина също ни е 113, левкоцитите 7, но хематокрита ни е нисък. Как е при вас хематокрита и MCHC? На нас ни казаха, че всичко е ок, но все пак да ви попитам. Иначе някъде четох, че може левкоцитите да са завишени при бебета без да има проблем. Иначе левкоцити за деца 5 - 17 референтни.

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 15:06 от sarnichkata

# 56
  • Мнения: 1 089
Диди, това  са реф.стойности за по големи. За тяхната възраст горна граница е 16.

# 57
  • Мнения: 1 113
Диди, при децата левкоцитите са в границите: 5-19 х 10 на 9-та степен /не знам как да напиша степен тук/. Т.е. Катето се побира в нормалните стойности.

Сърничке, при 113 хемоглобин е нормално МСНС да е по-ниско от нормата /нормата я дават при хемоглобин 120, а това е за възрастни/. MCHC е средна концентрация на хемоглобин в еритроцита. Нали не е много ниска? При Мишо е малко под долната граница. Хематокритът и той зависи от хемоглобина. По-точно са взаимно свързани. При анемии е нисък, но тук пак ще повторя при деца стойностите на хемоглобин и свързаните с него показатели са по-ниски от референтните дадени за възрастен.

Докато пиша и Тан ме е изпреварила  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 603
Сафо, хематокрита ни е малко под нормата при долна 31 ни е 30,7, а MCHC пък ни е малко над горната, не знам и аз какво съм се запритеснила при положение че педиатърката ни е доволна от изследванията. Референтните са ни сложени да са за бебе или поне за деца.

# 59
  • Мнения: 11 830
Verginity, Честит Рожден Ден и от мен! Здраве и усмивки! Весел празник!
Оля,  Hug
Сафо,  Hug няма смисъл да слагаш кошничката, направо в най-малката тенджерка, която имаш, ето тук можеш да видиш моята най-малка - http://sisigf.multiply.com/photos/album/9/Zepter#photo=1 Просто измиваш продуктите, захлупваш, слагаш на по-ниска степен и когато индикаторът навлезе в зеления сектор, изключваш котлона и оставяш така със затворен капак поне още 10 мин. Всички витамини си остават вътре, няма нужда от вода, няма как и да загори, цялата процедура ще отнеме най-много 20 мин. общо! Peace Аз ще пробвам тези дни и ще пиша. Иначе за Юлиана съм действала с обикновена тенджера и кошничка, но много от витамините отиват така във водата, тогава обаче не знаех, че Цептер могат в собствен сос това Simple Smile, иначе бих го извадила по-рано, жалко, че прашасваше повече от 10 г.

Общи условия

Активация на акаунт