За пързалка и шейна мисли МАРТенската ни тайфа

  • 23 891
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1
 Нямате изчитане! Grinning
 Каквото запомних:
 Някой питаше добре ли съм. Добре съм. Е, имам ужасни синини, но вече станаха морави и не болят толкова. А и кръстът вече не ме боли толкова, та се отказах да ходя на ехограф да си търся бъбреците дали са си на мястото. Grinning
 Роси, умрях от смях на третия клип, там, където Стелката залита. Точно като по филмите на Чарли Чаплин е мъника. Grinning Много сладка!
 За яденето- детето прилича на мама, тате, кака и бате и ядене не отказва. Единствено възниква проблем, когато някой друг яде около него- яденето на другия винаги е по-вкусно и трябва да се раздели с Илийко.
 Виж за обличането... Няма такова обличане! Той е нудист по душа и позволява с удоволствие само да го събличаме, след което хуква по леглото и не дава да бъде облечен. Бих го оставила, ако в някой момент не ни опикаваше възглавниците. Давам му да държи неща, пея песнички, само дето на ръце не ходя, но обличането продължава да си е изпитание.
 И само да кажа как се къпаха днес с татко си. Аз му бях сапунисала главата и го оставих и след две минути видях как любимият му, умен, разумен и т.н. 45 годишен татко го е хванал за краката и го размахва като махало на часовник надолу с главата, като в долна мъртва точка му топи косата в коритото и така я плакне. А дребният щастлиФ-Ф-Ф...  Grinning Мисля си дали не съм съгрешила с прилеп, та така обича да виси това дете надолу с главата.

# 46
  • Мнения: 967
Най-накрая моя разбойник заспа! Днес не е мигнал и секунда, само като огладнее става вял и кисел, но като хапне пак скача и почва да действа. Мъж ми казва, че все едно с батерии го храним това дете! Днешното забавление беше да гони кучето! Лази след него, кучето бяга, а нашичкия злорадо се киска и продължава с 200 след него! Животинката се измъчи   animal037

Дали някой ще ми прати на ЛС, паролата за албума, че нещо съм я затрила?

glafira, трябва да снимаш Светланка  Joy с видеокамера в това си положение и да я заплашваш като голяма, че ще показваш филма на гаджетата й  Mr. Green. Голямата ми дъщеря така се пънеше и ставаше аленочервена, а Марти отива в далечен край, изправя се, кляка и така върши работа  Mr. Green

Иначе Марти пие много чай на Хип и също вода - около 400 мл. на ден, предимно през нощта! Даже се чудя дали не е прекалено много!

Роси, Стела ходи прекрасно и е много устойчива! Браво на нея!

Десис, като гледам какви ги описваш за Виктория - направо фурия, спирам официално да мрънкам, че Марти не спи, или че го обличам трудно - ние сме си направо мегакротки в сравнение с нея  Sunglasses.

Честито на днешните месечинки! Ми то не остана, скоро ще имате и вие РД! Hug

Кикоимери - много е хубава снимката на аватара и на лентичката. Ангела страшно порастнала изглежда - и каква коса - супер!

Мелинда, много досадно това с чорапите, но и твоята Алекс е направо вируоз! При нас е така с шапките - тихомълком си ги маха и ги пуска небрежно по път  Crazy и после се връщаме да си ги търсим!

 

# 47
  • Мнения: 18
Диди, 20.02 е много хубава дата и за мен вече  Heart Eyes Не знаех, че мъжът ти е роден тогава  Simple Smile Явно на нашия рд ще празнуват много хора тази година, щом е и Тодоровден  Simple Smile


Ама как да ви забравя вас и Софи. Още като се родихте ви свързвам с РД на нашия тати. Така никога няма да ви забравя!  Wink Пък и ти и Никита сте толко готиниииии!  Heart Eyes Да знаеш от сега , че ако не ми остане време на 20 да вляза да ви поздравя тук , то е щото се кръщаваме! Е ще се постарая поне по тел да ти се обадя!

veroniki - естествено миличка ,че както ви е най-удобно така ще си го направите разбира се! Аз просто се шегувках PeaceАз като чуя за Теодор все за вас се сещам. И сега свеки на Иванов ден като ми даде църковния календар и аз гледам , че Тодоровден е на 20. Още като се родихме и нали се прави питка там за 40 ден и  гостите ни бяха към 30 човека и си мислеха , че е кръщене. Тогава още казах , че кръщенето ще е  на първият му именден, то пък егати готиното съвпадение. Та затова така при нас се получи  много емблематична дата- 20.02. Wink.  

# 48
  • Мнения: 3 379
Окич, орехи меля в чопъра на кухненския робот, но можеш да смелиш и в кафемелачка (стига да успееш да разкараш миризмата на кафе от нея, защото аз от моята не успях), и с блендер. В крайна сметка можеш да ги счукаш много на ситно, но за детенце е по-добре да са смлени.

Вода Ники пие по 40-50 мл на ден и то единствено когато се храни, обикновено след като се е нахранил. Гого пропи вода някъде след годинката. Чай не съм предлагала, ще взема да пробвам.

Сокове още не съм давала и нямам намерение да давам, освен ако Ники не вземе да реши да си поиска.

Животинче, аз не съм давала Гого на ясла, но мога да си представя какво би ме интересувало ако бих дала: какъв им режима, как ги обличат, как ги хранят, с какво ги хранят, как ги обслужват (за ходене до тоалетната) и съответно как им поддържат хигиената, къде спят, с какви играчки играят, имат ли занимания и какви, работят ли с децата по някаква методика или просто ги "гледат" (примерно има едни частни ясли и ДГ Монтесори, които са много хубави и работят с тях по системата на Монтесори, независимо че са в яслена възраст). Можеш да питаш и дали имат т.нар. "открити уроци" - те в яслена възраст не са "уроци" де, но така им се казва. Обикновено на такива открити уроци се канят родители за примерно 1-2 часа, като работят заедно с децата в същата рутина... добива се представа уж как прекарват времето децата, но във всеки случай можеш да разбереш как се чувства детето в градината. Най-важното според мен е да питаш в случай на инцидент чне дай боже) каква им е практиката, как процедират - в нашат адетска примерно за спешните случаи се реагира веднага, а след това се уведомява родителя, а за не-спешните се звъни на родителя и се пита какво да правят. Имат ли медицинско лице на разположение, проверяват ли сутрин децата здрави ли са, приемат ли болни деца (дори и с лекарства - има и такива частни ДГ, където е прието)... Ами това се сещам, не че е малко, но сигурно пропускам нещо.

# 49
  • Мнения: 967

Сокове още не съм давала и нямам намерение да давам, освен ако Ники не вземе да реши да си поиска.


Като давам чая на Марти, му казвам - заповядай сок  Mr. Green! Колкото по-късно открие, че има сокове, толкова по-добре!

# 50
  • Мнения: 170
А добър вечер!

Мънкииииии, много се смяхме с мъжо на историята ти! Призна те за талант (както и всички тук де) по обясненията!  Hug Mr. Green

Злати, добре си се прибрала!


Айдеее... аз бегам да спя, че ме изгониха от компира.  Mr. Green

Спокойна нощ на всички!

# 51
  • София
  • Мнения: 5 303
Здравейте и от нас. Уф, радвам се, че стигнахме, защото още в началото на пътя имахме премеждия, колата поднесе и излязохме от пътя. Добре, че спряха едни добри хорица, та ни изтеглиха, че направо нямаше излизане, пък те ни увериха, че насам пътна помощ нямало... За сметка на това във влака беше много добре, чисто и топло, на Калин много му хареса.


Я да питам някой давал ли е на дечко Котидж чийз  newsm78


Има ли мами,дето още не са давали сок?То не че сега е сезонa за фрешове,но си мислех да започна с тези готовите на Хип,докато излязат нитратните. Mr. Green

Нямам и намерение скоро да давам  Peace

Вероники, нищо не подслаждам  Peace

# 52
  • Варна
  • Мнения: 858
Вероники, и аз много бих искала да може,м да дойдем до София на някоя срещичка, но ... Sad

МънкиHug и аз съм те признала отдавна Simple Smile

Ние днес си направихме страхотно пътешествие с Вики в преспите, много добре ни се отрази и взех че качих малко снимки, че не съм качвала от доооооста време, а и като заговорихме за разбойничката.... ето я  http://martenichki.snimka.bg/baby/bebeta-prez-yanuari-2010-g.459979.17028800


# 53
  • Мнения: 4
Хайде и аз да се включа по никое време, нямах такива намерение, ама ме разсмяхте и развеселихте Laughing
Слънце  bouquet както винаги, темата е много актуална!!!
Зеленко, радвам се, че благополучно и уютно сте пътували, ти просто си неизчерпаема, дано Калин е взел нещо от твоя ентусиазъм и упоритост PeaceДано вече нямате проблеми с храненето Hug
Дъртата маймуна hahaha Joyнямам какво да кажа,много са забавни постовете ти Mr. Green
Мелинда и ти с тези чорапи Joy Изобщо не се притеснявай за килограмите, съвсем нормално си вървите с килограмите, Боби на 10 месеца беше 8 500!!!аз мисля, че е по-добре по - малко килограми отколкото повече Peace
Роси, а твоят ходеща кукла направо ме просълзи , мнооого е сладка, толкова мъничка, а как хубаво и стабилно ходи - да я нацелуваш много, пу-пу, ама направо се захласнах  Heart Eyesизгледах по няколко пъти клипчетата, радвам се, че си отделилила време да ги качиш!!! Hug Hug Hug
Деси, като прочетох поста ти за приспиването Shocked...и аз като Рила ще си спестя оплакванията от моето зверче Rolling EyesА иначе е същинско ангелче на снимкте твоята "разбойничка" Laughing
Кикоикрис, имаме чувалче,  подобно на това, което Вероники е показала и съм много доволна от него - Боби винаги е бил топъл като реотанче като го вадя от него и е много удобно закопчаването, защото когато е по-топло само дърпан ципа. А най -хубавото е, че когато детето заспи, му пъхам вътре и ръчичките и не се притеснявам, че ще му е студено. А Боби е спал навън два часа при -4 PeaceТа  ако ти трябва топло чувалче, това е много добро. И другото хубаво е, че е доста дълго, та засега все още се побираме в него LaughingА да и идеално пасва на моето Родео на АБЦ Дизайн Peace
Явно това време е само за зъбоникнене Confused и на нас ни пробива 5 зъб, да видим кога ще се покаже, че никак не е приятно тези два дни ooooh! А и освен това отново понамалихме яденето, особено пък обедното пюре. Иначе Боби пие вода, не му засичам, но когато и да му предложа / винаги след хранене, а и когато мрънка и не знам защо/ пийва по 10-20 грама минимум. Вече се е научил и да си търси вода, държа бутилката му с вода на масата в хола и когато е жаден си я взима и ми я носи Grinning Друго нищо не признава, нито чайове, нито сокове, само вода и кърма Laughing
Вили и Боби не обича да го държа да ходи, предпочита да е свободен Winkа играта с пишката му е любимото занимание вечер преди баня, че тогава остава по-дълго време без памперс и след като се убеди че не хапе / пипа я няколко пъти с едно пръсче/, започва усилено да дърпа hahaha hahaha
Ака през ден, понякога и през два, ако е намалил яденето, рядко повече от веднъж на ден Laughing
Е, отчетохме се Hug Hug Hug
а, да Шу Praynig

# 54
  • София
  • Мнения: 49
Хайде и аз да се включа по нощите  55
Шу, късмет и да нацелуваш бебка и баткото от мен  Hug
melinda, днес Вики на 10м нахранена при доки я премериха 7,700кг. Сутринта си я мерих вкъщи на гладно 7,530кг.
veroniki, 30дни по 4 памперса на ден=около 120броя на месец/гърне не ползваме още/. Нямам идея колко струват, щото майка ми ги купува от Метро, а аз й давам на куп пари за моя пазар.
Gery Moore, аз предладам през час вода и едвам 50мл. Днес смених бибата от 2-ка на 4-ка/такава е взел миличкия/ и сега гледам шишето 80мл е изпила.
vily_st, преди няколко дни си хапваше всичко и по 2 пъти на ден, а като не се храни по веднъж ака.
rossykv, страшна е Стела, как щрапурка готино  Hug
dessiss, днес говорих с една мама, нейната е прояла храна с парченца чак след годинка. Като си папка детето, няма значение консистенцията на храната, мисля. Може да не качва на кила, но определено изглежда пораснала Вики  Hug
kikoimery, и ние имаме коса,но мисля че вие биете всички ни по прическа  Hug
melinda, точно днес се оплквах на Elle, че Виктория постоянно си събува чорапите  Crazy
Дърта маймуна, абсолютно същите номера с обличането ми ги върти Викторията.
 smile3524

# 55
  • Варна
  • Мнения: 58
Леле, Мери, добре, че се накани да пишеш, че да видим Ангела - страхотна сладурана е станала! Пу пу Simple Smile
Стела също ми напълни душата с тия совалки из къщи. Че и бърза, бързаааа ... да я питаш закъде  Mr. Green
Елвинг,  Hug

Животинче, забравих преди за питанката ти. Те доста са ти казали, но например аз се впечтлих като четох отзиви за нашата ясла от температурата, която поддържали - 27 градуса. За мен специално това ще е проблем, защото Ния е свикнала на доста по-студено. Другите неща са ти ги писали, а и въпросите  наистина ще изникват в движение най-вероятно.

Абе, Мънки, да не е от рождената дата!? Ния е същата - като я провеся за краката и се нахилва до уши, че и по нататък  Mr. Green Голям кеф. И татко й я нарича прилепче. Но, виж, за тази система на изплакване не се бяхме сетили  Mr. Green

Деска, твоята Вики се належа явно в корема на мама и сега няма нужда от почивка Simple Smile Голяма дивачка!  Mr. Green  Аааа, сега виждам, че и снимки си качила - тичам да ги видя.

И ние днес излязохме на разходка по случай спрелия вятър. Изнесохме я на ръце - добре, че таткото почива. Добре ни дойде на всички, че като гледам дългосрочната прогноза - скоро няма да има хубави дълги разходки, а май и с количката още дълго няма да можем да излизаме.



# 56
  • Варна
  • Мнения: 858

Деска, твоята Вики се належа явно в корема на мама и сега няма нужда от почивка Simple Smile Голяма дивачка!  Mr. Green  Аааа, сега виждам, че и снимки си качила - тичам да ги видя.


 hahaha Това ми хареса.....Ако имаш предвид преносването и колко дълго всички я чакахме да се навие да излезне - да, ноооо не съм съгласна че се е належала вътре  Naughty спукваше ме от ритници, особено в 2 през нощта  Whistling ха, я какво съвпадение  Mr. Green а ребрата как ме болеха....леле, още тогава си знаех че нося дивачка  Mr. Green
И ние днес излезнахме на ръце, та и походи в снега и така, беше готино  Simple Smile С количка няма шанс  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 1
ЗабравИх да кажа вчера за пишката. И нашият си я дърпа като свалим пампера. Иначе като тръгна аз да му я забелвам, понякога я крие и се прави на мимоз (не знам как става тази работа), обаче той като си я дърпа, може. Laughing
 

# 58
  • Мнения: 222
Добро утро  Hug
Да ви почерпим за последната месечинка на Борис



При нас нищо ново - все така спи неспокойно, но поне хапва оле- мале. Ходи, хванат за една ръка, иначе много страх, много нещо.
А, станал е по-гръмогласен, и като нещо не му уйдисва пищи. Не е много приятен шум за околните, ама него не го интересува особенно. За пишото - и той е смешен, като го къпем седи и си прави боц с една интелигентна физономия  Laughing

# 59
  • Мнения: 1 734
Добро утро и от мен, тези дни само ви чета, че нещо ме мързеше да се разписвам.
Елг, вчера направих кекса по твоята рецепта, стана чудесен. Днес ще забъркам още една доза, става ужасно бързо.
Кикомери  Hug , от кога не си се разписвала. Ангела е голяма сладурана, за косичката нямам думи. Нашата сигурно ще стане толкова голяма на 2-3 годинки чак.
Вероники, не е точно така за прохождането. Лора си мина през всички етапи преди да проходи стабилно. Започна да пълзи на 6м. (и до сега много обича да пълзи) , после се изправи и чак след това опитите за прохождане и самото прохождане.
Д. маймуна, за падането ти от коня като прочетох се сетих и моите конни тренировки, да не говорим за паданията ми. Веднъж дори крака ми стана толкова насинен, че чак до лекар се стигна, ама без проблеми за щастие. Това, обаче не ме накара да се откажа. За съжаление сега, с две деца тренировките ми се виждат немислими. Радвам ти се за ентусиазма, несравним с моя. За чувството ти за хумор, признала съм те!

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 08:59 от sia

Общи условия

Активация на акаунт