Отговори
# 15
  • Мнения: 31
Хайде и  аз в новата темичка Grinning
vesi_mesi и аз съм така. Онзи ден милото ми направи някаква забележка/ дори не помня за какво/ и аз като ревнах, едвам се укротих Laughing на него не му беше смешно. Удряше се по челото и вика- какъв съм глупак, да те разплача така.
При мен дори и гаденето се върна, нямам и апетит, и днес ме измъчват едно киселини които водят до  Sick
Има ли и други мами като мен?

# 16
  • Мнения: 1 710
Честита нова тема! Да е пълна само с хубави новини!
Марини, чудесно оформление.

Хъни - Бъни, до тук на мен лекарят ми даде 4 направления за изследвания на кръв и урина, но моята бременност е проблемна и вероятно по-често трябва да следя показателите. Според мен сега е време да се види как се движи хемоглобина, така че поискай си направление.

# 17
  • Мнения: 31
Аз съм само по ЗК и сега на 1ви ще ми правят третите изследвания. Първите бяха,когато се записах, а вторите в 5 месец. Иначе ме гледат всеки месец от 4-я насам и на ултразвук/но си го плащам,по ЗК имаме право на 2 само/. Нищо друго не ми мерят,само един път - кръвното.

# 18
# 19
  • Мнения: 107
На мен наскоро ми вземаха кръв и урина за втори път. Първият път беше още в началото.

Аз съм малко притеснена, че от снощи ме стяга все едно ще ми идва. Спрях Магнерота на своя глава, че го пия от началото на четвърти месец и ме беше страх вече с толкова много хапчета. Ох, докато ви пиша, май ми поотмина, дано да не е било нищо сериозно. Ще пазя дивана днес, аз така или иначе не излизам кой знае колко, пък ще видим. Най-много да почвам пак да тъпча хапчетата.

# 20
  • Мнения: 4 358
Момичета благодаря за отговорите за изследванията в 7 месец по ЗК.Явно всеки лекар кара различно и както си знае.
Малко ме хвана яд, че не ми даде сега направления за нови кръвни изследвания и каза, че по късно ще ги правим третите.То кога по късно в 8 месец ли newsm78
Дана и аз на своя глава понякога спирам хапчетата ама май не бива.И мен баш тогава почва да ме боли и почвам пак примерно да си ги пия.Лягай повечко днес и дано поотмине Hug

# 21
  • Мнения: 127
vili_nik аз съм по същия начин с апетита...никакъв...търпя критики от цялото семейство, но само като си помисля за храна и  Sick мога да ям само мандарини, заради бебока ям и други неща, но после ме скъсват тия киселини. Моля се само бебето да не е малко...на 28.01 съм на ФМ и ще я видим мацката...дано не е много мъничка  Praynig

# 22
  • Мнения: 31
Дана, не бива да спираш Магнерота на своя глава. Аз го пия от средата на Декември. Лекаря постепенно ми намали дозата на 2 *1 , но започнаха всяка вечер,а и като поседя повечко права, точно такива болки, подобни на менструалните. Обадих се на лекаря ми и той каза,че явно не трябва да спираме Магнерота и сега за 10 дена ще пия пак 3*2, после ще съм на 3*1. Освен това ми обясни ,че магнерота е магнезий и не е вреден. А аз му вярвам,защото предписва лекарства само при необходимост. Ох много оплетено го написах, дано си ме разбрала.
ГерганаК- аз за киселините пия по малко газирана вода- помага за сега. Може и сода за хляб- но на мен ми мирише на прах за пране ooooh!

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 31
Здравей те бременни коремчета. Heart Eyes
Да се разпиша и аз на бързо.Правиха ми изследвания по ЗК в началото , после в 5-я месец и сега предполагам в 8-я пак ще ми пусне едни , ама ще си искам и микробиология , че като помня предния път уж нищо ми нямаше а малкия изкара един гаден конюнктивит, не че е страшно ама е упорито.
Моята бебка понякога е активна някой път по - спяща , но няма ден в който да не я усещам. Heart EyesСтранното което е че сега раздава по малко ритници , повече усещам как се мърда и движи.Докато батко и как ме удряше не е истина Crazy
И тук в Бургас е голям студ.Малкия вади последните кътници и ме е побъркал постоянно се криви и сега като не може и да излезем ще полудея Tired
Дано всичко с Ани 2002 е наред Praynig
веси-меси  страхотна песничка миличка. Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 289
Ех,че хубава темичка  Hug
И какви хубави песнички чух,разплаках се...май и при мен се връща чувствителността....
Тази нощ сънувах кофти сън...но Слава Богу всичко е наред.  Peace

# 25
  • Мнения: 41
На мен наскоро ми вземаха кръв и урина за втори път. Първият път беше още в началото.

Аз съм малко притеснена, че от снощи ме стяга все едно ще ми идва. Спрях Магнерота на своя глава, че го пия от началото на четвърти месец и ме беше страх вече с толкова много хапчета. Ох, докато ви пиша, май ми поотмина, дано да не е било нищо сериозно. Ще пазя дивана днес, аз така или иначе не излизам кой знае колко, пък ще видим. Най-много да почвам пак да тъпча хапчетата.

Здравейте мамита! Не съм от най-честите посетители на форума, но с напредване на времето до април започвам все повече да ви следя  Simple Smile . За протокола - първа бременност с термин 22,04,2010 и мъжки пол.

Данна аз също пия магнезий още от втори месец, само че Нутримаг (засега сутрин и вечер). За съжаление при мен продължава това стягане на корема, особено вечер. Според лекаря, а и фармацевта, приемът трябва да продължи до началото на девети месец, като дозата може и да се увеличи. Не се отчайвай, според мен по-добре го пий, все пак е по-малкото зло. Аз също пия и други лекарства -  за двустранна нефролитиаза, откриха ми я в началото на бременността, но от скоро ги спрях на своя глава. Така че очаквам включване от страна на бъбреците  Grinning.
Хубав ден от мен, въпреки студа навън.

# 26
  • Мнения: 107
Благодаря ви, момичета, за съветите и всички сте единодушни Simple Smile
Явно наистина ще трябва да продължа с Магнерота, макар че ми го изписаха заради предишната бременност, тази съм нямала никакви проблеми и затова си позволих да го намаля, а после направо го спрях. Да ви кажа, докато пишех предния си пост, наистина ми поотмина, а сега всичко си е съвсем наред. Освен да си пия по някакво минимално количество магнезий, да не е чак три пъти на ден. И аз не знам...

# 27
  • Мнения: 63
vesi_mesi, мила, и аз преди няколко вечери чух тази песен в Шоуто и като реевнах, малеее. Поздрави и от мен.
Да ти кажа, в периода, когато мислех и се надявах на момченце, слушах така популярната и емблематична "Сине сине" и там колко ревах. Лелее...  Sunglasses  Все от хубаво да плачеме, ей!!
Аз се връщам от маникюр и педикюр - няма такъв кеф. Какъв масаж ми направиха на стъпалата само! Родих се. А колко е студено навън - ужас някакъв.
Мойто пиленце много ме закача  Heart Eyes  А вечер като гушна любимия настрани, го закача и него по гърба и той се размазва от кеф  Flutter
А сладко никога не съм обичала - не ме е влечало грам. За сметка на това, сега си го връщам сама тъпкано. Никога не съм разбирала и съм се смяла на т.нар. зависимост към сладкото и шоколада. Е, елате сега да ме видите какво се случва с шоколад Милка, бонбони Рафаело и Киндер Буено (и вафлички Нескуик  Embarassed ) Плашещо е, ама не мога да спра. Ще пукна направо, ако не хапна. А сега като го написах как ми се дояде, а нямам... ooooh!
Е, това е за сега от мен. Пазете се от студа.  

# 28
  • Мнения: 252
Здравейте всички, много хубава темичка!  Hug
Мили Ванили, аз мисля, че при мен желанието за сладкото е заради отказването на цигарите /беше казала някъде, че си ги спряла; аз също/. Щото преди да пропуша на 22 г. много обичах сладко, а после цигарите ми убиха тази страст. Сега като не пуша и се върна със страшна сила. Припомних си всякакви любими шоколади, сладки, пастички, тортички и въобщеее...  Embarassed Много ме е яд, ако не ядях такива глезотии сигурно нямаше и 1 кило да съм качила...  Thinking
Асита, Олди и Марги са ти отговорили на въпроса /и аз ще се стремя до последно към нормално/, а за по-подробно обсъждане ако искаш пусни запитване в темата "Фраксипарин и Аспирин протект" в "Рискова бременност", да не ги занимаваме наште априлски колежки със страничните ни занимания  Wink

# 29
  • гр.София
  • Мнения: 30
Здравейте момечета.
Аз цала нощ не съм спала но за сметка на това днес до 14,30.И аз се шашкам много когото бебо не мърда понякяга това трае с часове и прилагам най различни техники за размърдване.Пък гокато мърда го прави много качесствено. Вчера си бях сложила дистанционното на корема и то направо подскачаше.
Снощи четох коментари за бременност и хашимото доста са различни /аз съм с хашимото от 2000г./много стресиращо ми подейства.
И при мен нещата са като в първия триместър нервна съм крещя за щяло и нещяло всички ме дразнят ядат ми се същите неща като тогава.През първата бреминност ако някой ме кажеше нещо накриво аз веднага се разплаквах а сега налитам на бой.
Лек ден засега и стойте на топло.

Общи условия

Активация на акаунт