Отговори
# 15
  • Мнения: 68
кали ужасно добре те разбирам,само че дето на мен не ми се появиха само на гърдата,имам си и на коремчето и на дупето,абе какво да ти кажа,успокоявам се с това че наи важен е бебчо,ама въпреки това всеки пъут като се видя и ми се реве smile3518
ясно си е това че си е до кожа с каквото и да се мажем,можем само да предотвратим да се появят много може би иначеее.

ох и аз се ядосвам,днес маи само на ядосване ми върви,не ми е ден smile3515
както и да е няма да ви занимавам ....

# 16
  • Мнения: 3 420
И аз да се запиша в новата тема  Peace

Уф да ви се оплача и мен не ме подминаха стрийте.Сега се изкъпах и видях няколко стрий на лявата гърда smile3511 съвсем теснички са въпреки това ми е гадно.Сега се моля поне на корема да не ми излезнат newsm17.Много неприятно не остана и помен от предишния ми външен вид...поне крайната цел си струва.Да ми е жив и здрав бебчо пък вече няма да има монокини.
Мила,до сега с какво си се мазала?
Аз също се притеснявам за тези стрии,за сега нямам.Мажа се с : Мама Дона на Чико ;Гел-олио на Джонсън ; Лосион за стрии на Дева ; Масло на Икаров от пшеничен зародиш ;Масло на Икаров от жожоба.
Обаче забелязвам едни трапчинки по дупето и краката,май вместо със стрии съм се сдобила с целулит  ooooh! Ама нали по време на бременността не се използват лосиони за целулит (съдържат кофеин и т.н.) и за сега няма как да се боря
Cry

# 17
  • Мнения: 6 362
Момичета, против стриите се мажете много и то със специалните кремове за предпазване от стрии.
Аз съм изключително предразположена към стрии. От първата бременност (тогава нито имаше кой да ми каже, нито имаше такива хубави мазила, нито пък пари имах) съм нашарена като зебра по бедрата и хълбоците.

При втората бременност се мазах от самото начало до края, смених няколко крема докато нацеля този, който ми действа най-добре. В момента, в който чувствате кожата си суха, опъната, сърбяща - това значи, че не е добре овлажнена и подхранена и най-вероятно стрии ще се появят.
Още не е късно, взимайте добри кремове и мажете обилно, ежедневно, ако се налага и по два пъти на ден.

Аз отново смених крема при тази бременност. Започнах с крема на Елансил на Галеник, който ме спаси при миналата бременност, но кожата започна да ми се опъва и да ме сърби. От 2-3 месеца се мажа с Percutalfa и съм страшно доволна.



Не експериментирайте да се мажете само с обикновени овлажняващи кремове или мас. 

# 18
  • Мнения: 3 420
Момичета, против стриите се мажете много и то със специалните кремове за предпазване от стрии.
Аз съм изключително предразположена към стрии. От първата бременност (тогава нито имаше кой да ми каже, нито имаше такива хубави мазила, нито пък пари имах) съм нашарена като зебра по бедрата и хълбоците.

При втората бременност се мазах от самото начало до края, смених няколко крема докато нацеля този, който ми действа най-добре. В момента, в който чувствате кожата си суха, опъната, сърбяща - това значи, че не е добре овлажнена и подхранена и най-вероятно стрии ще се появят.
Още не е късно, взимайте добри кремове и мажете обилно, ежедневно, ако се налага и по два пъти на ден.

Аз отново смених крема при тази бременност. Започнах с крема на Елансил на Галеник, който ме спаси при миналата бременност, но кожата започна да ми се опъва и да ме сърби. От 2-3 месеца се мажа с Percutalfa и съм страшно доволна.



Не експериментирайте да се мажете само с обикновени овлажняващи кремове или мас. 


До сега сърбежи и опънатост не съм почувствала,така че както казваш-си е до кожа.
Само да вметна -маслото на Икаров от пшеничен зародиш,жожоба и макадамия са точно за бременност,пише го в листовката 
Peace

# 19
  • Мнения: 10
GodaiVa с какво ли не се мазах.С Mustela с още един крем даже по скъп от мустелата беше в зелена опаковка,забравих му името,и с мас.Явно eniq е права,ако си ти е предразположена кожата може само да се посмекчи положението.А с целулит и аз се сдобих,надявам се да се е изострил и от това задържане на течности.Поне за целулита има много процедури и варианти за справяне.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 46
Аз имах стрии на кръста отстрани и на краката където са колената още преди да забременея от рязко отслабване. За сега само на гърдите имам една две и никъде другаде:))) мажа се с лосиони самоо Simple Smile)

# 21
  • Мнения: 10
mamma ще си взема и този крем.Благодаря.
Интересното е че моята кожа нито един път не ме е засърбяла нито е била суха или опъната.Даже напротив мекичка е и добре хидратирана и на пипане и на вид,но...Преди да забременея кожата ми беше по скоро суха,не можех без лосион за тяло след баня,от както забременях стана както казах.Дано си остана само с тези мъничките стрий,че като се сетя за онази снимка от предишната тема и направо се разтрепервам.

# 22
  • Мнения: 6
всичко си е до кожа,с парвото си дете се мажех с бебешко олио,излязоха ми стрии само на гардите,но те бяха огромни.сега се мажа с един крем но ми е донесен от дубай,засега не забелязвам стрии.

# 23
  • Мнения: 6 362
До кожа си е предразположението към стрии, да. Има жени, които не са се мазали въобще и нямат стрии. Но когато има такова предразположение, поне според мен, не бива да се примиряваме, а да правим всичко възможно да ги предотвратим или поне да ги сведем до минимум. 
Сега вече съм попретръпнала от шарките по бедрата ми, но като се сетя колко тежко го приех при първата бременност - години ми трябваха, за да успея да го преодолея... а и все още не се чувствам никак комфортно по бански  Cry
Ходих на лазерни процедури, мазах се с кремове за заличаване, консултирах се с пластични хирурзи - няма отърваване от вече появилите се стрии.  ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 275
Аз против стрии се мажа с два вида олио, едното е на РОК, а другото на ХИП. Засега уж нямам, а от тази седмица започнах по три пъти на ден да се мажа корема.
Mamma, а според теб кое е по-добре, олио или крем против стрии?

# 25
  • Мнения: 521
Момичета идвам да ви се оплача... Реших да ида до магазина да купя някои неща за тортичка на милото, че утре нали става на 30 г. и исках да го изненадам. И докато бях в магазина, пусто лакомо око, тва да взема другото да взема и се натоварих с една тежка торба
... и после от торбата ли от какво докато да се прибера, а магазина имайте предвид ми е точно на 10 крачки от входната врата и като се хързулнах и се изпльосках по дупе... добре, че знам как да падам та само си натъртих д-то и едната ръка... ама после докато стана такъв зор видях с тоя корем с торбата на една страна, чантата на дрга и половината покупки на снега... Толко гадно ми стана...  cry едни двама от отсрещната страна на улицата само седят и ми гледат сеира.. най-накрая като вече успях да се поизправя и един човек от мойта страна на тротоара ме видя и дойде да ми помогне... Какви са тия мъже бе какво е това нещо????  #Cussing out И сега ме боли дупето и ръката и гърба щото май съм разтегнала някакъв мускул... тъпа работа!

# 26
  • Мнения: 68
 smile3518 smile3518 smile3518  мамма аз разчитах че поне такива процедури ще помогнат после,ама явно не.... newsm45 newsm45 newsm45  е сега вече направо си ревнах,немога да повярвам на 22,3 години да немога да си нося бански прашки или дори бикини ooooh!  еииииииии,ужассссссссс smile3514

незнам но сестра ми беше в чикаго когато забременя и през цялото време се мажеше с какво ли не и то знаете че поне там козметиката е много качествена,е да ама пак и се появиха доста Cry

# 27
  • Мнения: 24
Браво на Вас, мами  Hug започнали сте нова тема  Hug

Тинк   Hug много е хубаво това вълнение и браво, че се връща любимия!   Kissing Heart

Честити рождени дни на Фелисидад и Диди Пейчева  hbday  Да сте живи и здрави, момичета и да се радвате на здрави и красиви бебенца  Hug  Hug

Мама Ив сподели кой мой колега си видяла - имам таман трима от Стара Загора  Laughing А ти как си? Бебка послушна ли е?

Момичета, аз си признавам  Embarassed, че продължавам със свинската мас да си се мажа и проблеми до сега /да чукна на дърво/ нямам! Добавям вътре витамини и етерични масла и си правя хубав масаж след баня. От последните няколко седмици си мажа и сутрин малко коремчето само - за всеки случай.
Страхотно беше времето на вън днес - много съм доволна, че излязох. Тоши е на работа и аз реших да се възползвам довечера от поканата на сестра ми и зет ми за кино - ще ходим да гледаме "Аватар" на 3Д. Та няма да скучая. А утре са ми на гости нашите с племенницата ми.
И да споделя нещо, като споменах малката - тя от сега много ревнува от бебчо. Незнам какво ще правя като родя. Нали миналата седмица след пазара за бебо ходихме до нашите и тя беше с нас. Сестра ми ми се радва на корема, а малката й секара - НЕ го пипай, мамо! Казах й да дойде и тя да погали коремчето и тя не пожела... Ревнува, че мама плете дрешки на бебо, а не на нея. Попита баща ми - Дядо ти ще ме обичаш ли като си роди леля бебето? Може би защото всички за бебчо говорихме и тя се почувства пренебрегната... Но и утешителните думи, че ми е любимото мишле и много я обичам не помогнаха...

# 28
  • Мнения: 6 362
Mamma, а според теб кое е по-добре, олио или крем против стрии?

Нищо не мога да кажа. Аз лично като консистенция предпочитам крема.
Както писах и по-горе обаче, по начина, по който реагира моята кожа, имам чувството, че зависи не само от типа кожа, ами и от състоянието и.
При предишната ми бременност кремът на Галеник беше направо вълшебен за кожата ми. Този път, въпреки че се мажех усърдно както и миналия път, кожата започна да се опъва и да ме сърби и затова веднага смених крема с друг, от който кожата ми се чувства много добре и нямам такива неприятни усещания.



Tink,  много съжалявам  Sad
Внимавайте много, пазете се.
А относно минувачите - като озлобяло племе са всичките. Майка ми преди два дни падна на улицата. И тя по същия начин ревеше - нямало човек, който да и помогне да стане, ръка да подаде, за секунда да се спре.  ooooh!  Защо така се превърнаха в такива зверове хората, не знам...

# 29
  • Мнения: 446
Само да кажа че и аз ползвам Perkutalfa за стриите, много е хубаво като субстанция и за сега нямам стрии, а по принцип съм предразположена Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт